Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

1A, 2A itd to nie są odrębne scenariusz - to kolejne etapy JEDNEGO scenariusza.
Oczywiście 1 scenariusz, czyli jego poszczególne etapy, rozgrywasz 1 grupą bohaterów i 1 talią kart.

W podstawce masz 3 scenariusze, każdy składający się (bodaj) z 3-ech etapów (czyli kart od 1A do 3A).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

Ok dziękuję, słowa słowa i jeszcze raz słowa muszę uważnie czytać i ze zrozumieniem ...:)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Najlepiej instrukcję ze dwa-trzy razy :-)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Zawsze jest też opcja poprosić bardziej doświadczonych graczy z okolicy, żeby Ci po prostu pokazali czym się to je ;) Zwsze chętnie wprowadzę nowych graczy w Władka.
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

UDAY widzę, że jesteś bardzo uczynny i nie wiedziałem, że można kogoś poprosić o pokazanie jak się gra. Zrobimy tak ponieważ teraz ja mam w domu jednostki chorobowe, to teraz przez weekend poćwiczę na podstawce abyś mi nie musiał truć podstaw, natomiast dam znać i za tydzień moglibyśmy się umówić w Hexie (w sobotę 06 lutego godzina jak ci pasuje - ja stawiam napoje) i byś mi uszczegółowił grę, poprawił błędy, nauczył składać talie na podstawie podstawki i jakichś rozszerzeń większych czy też mniejszych.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Powoli dobiega końca moja przygoda z kopalniami Morii. Wczoraj zabrałem się za ostatnią przygodę cyklu Dwarrowdelf czyli "Cień i Płomień". Rozpocząłem grę dotychczasową trójką herosów czyli Dain, Gloin i Nori. Pierwsze podejście było dość nieudane, choć przy odrobinie szczęścia mogłoby być nieco lepiej. Niemniej, dokonałem zmian personalnych i w miejsce Gloina pojawił się Thorin, a za Noriego wskoczył Gimli. To oznaczało, że rezygnuję z Ducha na rzecz Taktyki. Wreszcie mogłem zabrać trochę ciężkiego sprzętu, z czego oczywiście najbardziej zadowolony był Gimli, który w pewnym momencie sam posiadał siłę ataku 10 (do rekordu sporo zabrakło, ale to i tak mocny atak :)) Ta partia trwała długo, ale zakończyła się zdecydowanym sukcesem! Przy okazji tego scenariusza pojawiło się sporo wątpliwości odnośnie mechaniki. Oto one:
1. Gracze zaczynają z poziomem zagrożenia 0. Czy zagrożenie może przyjmować wartości ujemne? Jeśli tak, to przygoda staje się banalnie prosta po zagraniu kart znacznie obniżających poziom zagrożenia.
2. Przyjmuje się, że "Zguba Durina" jest w zwarciu z graczem którego poziom zagrożenia jest równy 1+. Co jeśli w trakcie gry, zagrożenie spadnie do 0? "Zguba Durina" wychodzi ze zwarcia w tym momencie?
3. "Zguba Durina" to wróg z cechą niezniszczalny, więc w tej przygodzie można go wyeliminować jedynie efektem "Mrocznej Otchłani". Tu gdzieś na forum pojawiła się opinia, że na wrogu można położyć więcej obrażeń niż posiada on wytrzymałości. A to by oznaczało, że można przywalić ZG o 3 punkty więcej niż ma życia i w fazie odpoczynku zregeneruje te 3 punkty. Ale dla efektu "Mrocznej Otchłani" przyjmie się wtedy wartość 0, co totalnie zabija klimat. Bo żeby przebić 0, to praktycznie wystarczy wyczerpać 1 postać :)
4. Ostatni etap przygody, czyli 3B posiada na karcie 1 punkt wyprawy. Jednocześnie na karcie wyprawy widnieje tekst, że jeśli "Zguba Durina" opuści grę efektem "Mrocznej Otchłani", gracze wygrywają grę. Czyli nie trzeba mieć 1 punktu postępu na tej karcie, żeby wygrać? Wystarczy ubić ZD?

Na koniec małe podsumowanie w jaki sposób ja grałem:
- nie obniżałem zagrożenia do wartości ujemnych,
- ZD była ze mną w zwarciu przez cały czas, nawet jeśli udało mi się w pewnym momencie zbić zagrożenie do 0,
- na ZD umieszczałem maksymalnie tyle obrażeń, ile miała wytrzymałości,
- w ostatnim etapie ubiłem ZD, a dodatkowo zbadałem też "Mroczną Otchłań" żeby móc położyć ten 1 żeton postępu na karcie wyprawy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

1. Nie pamiętam czy to było w instrukcji, FAQ czy gdzieś na forach klaryfikowane, ale zdaje się, że nie może przyjąć wartości mniejszej niż 0.
2. To jest zdolność trwała (trwająca?) więc w każdym momencie gry sprawdza, czy działa, czy nie. Jeśli poziom zagrożenia spadnie do 0 to Zguba Durina przestaje być w zwarciu. I uwaga, to nie jest wchodzenie/wychodzenie z zwarcia, więc nie można odpalać na to odpowiedzi.
3. Na postaci z cechą niezniszczalny można położyć i miljon żetonów ran, a wciąz nie opuści gry. Ja tam się akurat cieszę, że jedna postać może "dobić" Balroga ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

uday pisze: 3. Na postaci z cechą niezniszczalny można położyć i miljon żetonów ran, a wciąz nie opuści gry. Ja tam się akurat cieszę, że jedna postać może "dobić" Balroga ;)
Jak wczoraj ZD miała 3 PŻ, a ja wydelegowałem 2 postacie i pierwszą odrzuconą kartą była Finta to mnie zmroził strach! :D Na szczęście drugą kartą był Gandalf.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Gram aktualnie Journey Down the Anduin.
Pierwsza talia, która mi przyszła do głowy: Aragorn, Theodred, Eowyn - działa dobrze, trochę problemów z dociągiem, ale 5/7 wygranych.
Druga talia: Gimli, Legolas, Beravor - zgodnie z oczekiwaniami dużo słabsza, ale chciałem coś na taktyce sprawdzić. 1/2 wygranych i generalnie raczej już mi się nie chce tym grać.

Możecie zaproponować jakieś swoje pomysły (czym wam się dobrze lub ciekawie grało)? Nie proszę o talie (chcę sam pokombinować), tylko o ogólną koncepcję i zestawienie bohaterów. Core set only (2x).

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

neutrino pisze:Gram aktualnie Journey Down the Anduin.
Druga talia: Gimli, Legolas, Beravor - zgodnie z oczekiwaniami dużo słabsza, ale chciałem coś na taktyce sprawdzić. 1/2 wygranych i generalnie raczej już mi się nie chce tym grać.
Zamień Legolasa na Dunherna, a Beraworę na Eowinę. Gimli może przy odrobinie szczęścia przetrwać atak Trolla, co go dodatkowo poważnie wzmocni. Dunhern będzie skubał wrogów w strefie przeciwności. A Eowina zadba o postępy w wyprawie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Nie upieram się przy taktyce. Nie chciałbym też znowu Eowyn, bo już nią pograłem. Gimlego używałem tak jak piszesz, ale nie udało mi się go dostatecznie szybko uleczyć i padł chwilę później od Necromancer's Reach, tak więc pomysł bardzo na krawędzi.

Może coś na Lore?

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

W talii Ducha masz karty do anulowania przykrych podstępów albo cieni. Poza tym Gimli w fazie wyprawy powinien być zazwyczaj przygotowany. Do tego zbijać zagrożenie i jazda!
Jeśli coś na Wiedzy, to może Glorfindel, Theodred i Barawora? Zasoby będzie dawał Theodred, Berawora może wspomóc dociąg. A Górski Troll może wylądować w Leśnej Pułapce :)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 12:10 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Mój "corowy" zestaw bohaterów w grze solo to Denethor, Beravor i Eowyn.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Gloin, Theodred, Beravora. Masz potencjalnie 3 rundy zanim troll zaatakuje. Przy czym Beravorę trzeba uważać, żeby wyprawy nie przegrać. Akurat jest czas na Leśną Pułapkę, albo zorganizowanie małej armii.
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

Mam pytanie pierwsza moja rozgrywka i od razu jaja ... bohaterzy Eowina, Gloin i Aragorn pierwszy etap Muchy i pająki, planowanie zrobione, wyprawa i dwóch bohaterów wyczerpanych Eowina i Goin, a z talii spotkań na dzień dobry drugi leśny pająk wylazł i wrzucam do do strefy przeciwności, a został mi tylko jeden bohater Aragorn !!! Co robić pytam bo obydwa pająki leśne wchodzą w zwarcie i jak Aragorna wezmę na obrońcę to go wyczerpię i z kim będzie walczył drugi pająk ??? Jeśli poddam ataki pająków to komu zadać obrażenia jak jest tylko aktywny Aragorn ??? Myślałem, że już umiem ruszyć z grą a tu STOP :)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Dowolnemu bohaterowi. Może być wyczerpany.

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

Czy pająki razem atakują czy też jeden pająk jeden bohater ?
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Atak każdego pająka rozpatrujesz osobno.

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

czyli tak, mam dwóch bohaterów wyczerpanych i został Aragorn i on wyciąga ze strefy przeciwności 1 pająka i go Aragorn atakuje (Aragorn zostaje wyczerpany), a drugi pająk poprzez test zwarcia sam wychodzi ze strefy przeciwności i atakuje postać którą ja wskaże przy czym wiadomo jego atak nie jest broniony bo każdy z bohaterów jest już wyczerpany ? czy dobrze myślę ?
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Musisz jeszcze raz przeczytać instrukcję...

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

więc inaczej co ty byś zrobił, dwóch bohaterów wyczerpanych zostaje tylko Aragorn i dwa leśne pająki w strefie przeciwności, etap: spotkanie i co dalej ? aha zero sprzymierzeńców czy też jakichś innych dodatkowych kart tylko sam jeden bohater.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

adamo pisze:więc inaczej co ty byś zrobił
1. Zacząłbym od nowa ale patrz punkt 2.
2. Gdybym grał dalej to pewnie bym wziął dwa ataki niebronione licząc, że bohaterowie przeżyją : )
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Kolego Adamo. Jest wątek do ogarniania zasad:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=19340

Bo mi mail wariuje od powiadomień.

A instrukcję polecam przeczytać przynajmniej 3 razy i pierwsze partie grać cały czas z otwartą na boku. Odpowiedź jest naprawdę oczywista i koledzy wyżej ją napisali:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

OK cholera zasugerowałem się filmem na youtube niejakiego GilgiaTV i chyba sobie pomieszałem co nieco :) no chyba, że on tam wszystko dobrze rozegrał tylko ja czegoś nie zrozumiałem ale ok nie zaśmiecam.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Widzę, że co jakiś czas trzeba wrzucać ten link :)

Do wszystkich rozpoczynających przygodę z WP:LCG.
Poniżej znajduje się skrócona ale też szczegółowo opisana struktura rundy. Zagrajcie 1 rozgrywkę wykonując po kolei te kroki aż Wam wejdzie w nawyk :)

https://docs.google.com/file/d/0B4kiAbe ... 90MG8/edit
ODPOWIEDZ