Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Dzięki bardzo :) zadowoleni czytelnicy są najlepszą motywacją... może poza jachtem. Jacht byłby lepszy :P
Co do wytrwałości, to sam na nią mocno liczę i choć od lutego będę miał już dwóch synów, bardzo się postaram pisać dalej :)
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
J_a_c_a
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2015, 08:24

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: J_a_c_a »

Borwol pisze:Jacht byłby lepszy :P
To dopiero byś popłynął :). Młotek, Tron też masz słabość do "brudnych" gier. Co do dwóch synów, właśnie młodszego (7m) "cisiałem" 20 min i usnął. Szybkie rozłożenie Władka przed tykrą, faza zasobów i... yyh, yyh, mały terrorysta otworzył oczy :)
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

J_a_c_a pisze:
Borwol pisze:Jacht byłby lepszy :P
To dopiero byś popłynął :).
Razem z Greyjoyami ;D
J_a_c_a pisze: Młotek, Tron też masz słabość do "brudnych" gier. Co do dwóch synów, właśnie młodszego (7m) "cisiałem" 20 min i usnął. Szybkie rozłożenie Władka przed tykrą, faza zasobów i... yyh, yyh, mały terrorysta otworzył oczy :)
Też masz terrorystę? Mój ma dwa lata prawie i coraz większy wachlarz możliwości poza po prostu nie spaniem z ewentualnym darciem japki :P
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Borwol pisze:Kolejny wpis "Wieści z Westeros", tym razem o najnowszym dodatku:
http://boardtime.pl/2015/12/przywdziacczern.html
Kilka uwag do karty Maester Luwin i tego, jak działa on na Brana Starka:
Dodatkowo Maester Luwin zapewni ochronę dla Brana przed Dzikim Ogniem z karty fabuły, dzięki czemu zostanie on na stole jako czwarty. Podobnie spłyną po nim Ohydne Oskarżenia (choć tu chyba nigdy nie było czym się stresować w jego wypadku), Umocniona Pozycja nie pozbawi go jego cennej zdolności, a Marsz na Mur trzeba będzie odwołać, jeśli Bran Stark będzie jedynym kandydatem na Wronę.
O ile w przypadku Dzikiego Ognia oraz Ohydnych Oskarżeń masz rację, to niestety, ale Umocniona Pozycja działa na Luwina, a zatem również na Brana. A w przypadku Marszu na Mur - jeśli Bran Stark będzie jedynym kandydatem, to znaczy, że Maestra Luwina nie ma w grze, czyli jak najbardziej trzeba będzie Brana odrzucić. Co gorsza, gdy ja będę kontrolował tylko Maestra Luwina oraz Brana, a przeciwnik zagra Marsz na Mur, to będę zmuszony pozbyć się Maestra. W praktyce więc Luwin, przy obecnej puli kart fabuły, chroni Brana przed Dzikim Ogniem i to tylko zagranym przez przeciwnika (zakładam, że Ohydnych Oskarżeń i tak nikt na Brana nie zagrywa).

W tej chwili Maester jest więc bardzo słabą kartą. Przydatny w talii zacznie być dopiero, jak wyjdzie duży dodatek do Starków (sam Luwin też powinien dopiero wtedy się pojawić, a teraz mogli dodać coś bardziej przydatnego), dostaniemy tam Rickona, Jona Snow w wersji Starków, a w międzyczasie pojawi się więcej fabuł zagrożeń dla Brana (jak np. Pierwsze Śniegi Zimy). I też nie rozumiem (fabularnie) tej grabieży na Rickonie.
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Atamán pisze:
Borwol pisze:Kolejny wpis "Wieści z Westeros", tym razem o najnowszym dodatku:
http://boardtime.pl/2015/12/przywdziacczern.html
Kilka uwag do karty Maester Luwin i tego, jak działa on na Brana Starka:
Dodatkowo Maester Luwin zapewni ochronę dla Brana przed Dzikim Ogniem z karty fabuły, dzięki czemu zostanie on na stole jako czwarty. Podobnie spłyną po nim Ohydne Oskarżenia (choć tu chyba nigdy nie było czym się stresować w jego wypadku), Umocniona Pozycja nie pozbawi go jego cennej zdolności, a Marsz na Mur trzeba będzie odwołać, jeśli Bran Stark będzie jedynym kandydatem na Wronę.
O ile w przypadku Dzikiego Ognia oraz Ohydnych Oskarżeń masz rację, to niestety, ale Umocniona Pozycja działa na Luwina, a zatem również na Brana. A w przypadku Marszu na Mur - jeśli Bran Stark będzie jedynym kandydatem, to znaczy, że Maestra Luwina nie ma w grze, czyli jak najbardziej trzeba będzie Brana odrzucić. Co gorsza, gdy ja będę kontrolował tylko Maestra Luwina oraz Brana, a przeciwnik zagra Marsz na Mur, to będę zmuszony pozbyć się Maestra. W praktyce więc Luwin, przy obecnej puli kart fabuły, chroni Brana przed Dzikim Ogniem i to tylko zagranym przez przeciwnika (zakładam, że Ohydnych Oskarżeń i tak nikt na Brana nie zagrywa).

W tej chwili Maester jest więc bardzo słabą kartą. Przydatny w talii zacznie być dopiero, jak wyjdzie duży dodatek do Starków (sam Luwin też powinien dopiero wtedy się pojawić, a teraz mogli dodać coś bardziej przydatnego), dostaniemy tam Rickona, Jona Snow w wersji Starków, a w międzyczasie pojawi się więcej fabuł zagrożeń dla Brana (jak np. Pierwsze Śniegi Zimy). I też nie rozumiem (fabularnie) tej grabieży na Rickonie.
He He dobre. Faktycznie mnie jakieś zaćmienie dopadło. Skupiłem się nie na tym co trzeba i przedobrzyłem. Dzięki za zwrócenie uwagi. :) I tak Luwin to fajny pomysł na kartę, ale niestety póki co kicha
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Wosho »

W koncu pojawil sie pierwszy dodatek, na razie w wersji ang, ok srody powinna byc pl :)

Edit:
Wildfire tylko przeciwnika nie dziala na brana, swoj juz go spali niestety.
Nie zgadzam sie ze maester jest bardzo slaba karta, bo daje dodatkowe zielone ikonki starkom, ktorych troche brakuje a do tego daje insight Robowi jesli ktos gra na 3x tak jak ja ;)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: neutrino »

Gdzie w Poznaniu można pograć w jakiejś zorganizowanej grupie?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

neutrino pisze:Gdzie w Poznaniu można pograć w jakiejś zorganizowanej grupie?
W Cube na Winogradach mieli grać, ale nie wiem, czy grają.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

http://boardtime.pl/2015/12/wiesci-z-we ... arody.html

Nowy wpis "Wieści z Westeros" - tym razem rogacze na tapecie
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Bardzo ciekawy wpis. Kilku rzeczy się dowiedziałem i teraz już rozumiem, dlaczego moja talia Baratheonów nie działała jak powinna. :D

Nie rozumiem jednak jednej rzeczy:
Co prawda takie coś czyni z braci Baratheonów cel dla wielu złośliwych zagrywek, ale od tego mamy w talii Ochroniarzy (przeciwko Tronowi z Morskiego Kamienia i innym zabijarkom), Cressena [przeciwko (tfu!) Makowemu (tfu!) Mleku] i od biedy Selyse (kontra na Lyseńskie Łzy, czy Niczym Ciepły Deszcz od Starków)
W jaki sposób Selyse chroni braci Baratheonów przed Niczym Ciepły Deszcz? Wg mnie wręcz może ich narazić na niebiezpieczeństwo, jeśli nierozważnie z jej pomocą rzucimy wyzwanie intrygi Robertem lub Stannisem.
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Atamán pisze:W jaki sposób Selyse chroni braci Baratheonów przed Niczym Ciepły Deszcz? Wg mnie wręcz może ich narazić na niebiezpieczeństwo, jeśli nierozważnie z jej pomocą rzucimy wyzwanie intrygi Robertem lub Stannisem.
dzięki :)
I oczywiście masz rację. Chciałem napisać coś innego chyba i palnąłem głupotę. dzięki za zwrócenie uwagi.
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Zdążyłem dobić przed końcówką roku do opisu połowy frakcji 8)

http://gramyotron.blogspot.com/2015/12/ ... tryga.html

Zacząłem dorzucać też opisy działania ciekawszych (moim zdaniem) decków i w miarę możliwości uwieczniać ich działanie na filmikach. Jeśli ktoś dostał pod choinkę GoT to chyba mogę postawić twierdzenie, że to pierwsze miejsce po instrukcji do którego warto zajrzeć aby się czegoś o grze więcej dowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Harth »

szczudel pisze:Zdążyłem dobić przed końcówką roku do opisu połowy frakcji 8)

http://gramyotron.blogspot.com/2015/12/ ... tryga.html

Zacząłem dorzucać też opisy działania ciekawszych (moim zdaniem) decków i w miarę możliwości uwieczniać ich działanie na filmikach. Jeśli ktoś dostał pod choinkę GoT to chyba mogę postawić twierdzenie, że to pierwsze miejsce po instrukcji do którego warto zajrzeć aby się czegoś o grze więcej dowiedzieć ;)
Filmiki... wreszcie!
Mam/Miałem
3Trolle 7%
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Jestem świadomy, że bez dzwięku są troche ubogie ale można sobie włączyć coś swojego.

Może kiedyś się przekonam do komentarza ale póki co nagrywam wszystko co mam i jak złapie coś ciekawszego, coś co obrazuje jakieś fajne combo lub strategie to opisuje i wrzucam.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Ayaram »

Gameplayom z gier lcg mówimy stanowcze tak!
Biednym gameplayom z biednego octng mówimy nie, dzięki... :wink:
first
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2015, 09:42

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: first »

Dla początkujących to ja polecam filmiki z serii -Summer is Coming - Game of Thrones LCG 2.0 - Live Game with Commentary.

Każdy ruch jest omawiany przez komentatora. Komentarz jest w całej grze ale został nagrany na żywo i nie męczy tak jak inne filmy w których ruchy są przerywane własnym komentarzem grających.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Dla początkujących dodatkowo polecam: team covenant, gdzie można oglądać turnieje z komentarzem i podcast małe ptaszki.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

nowy wpis - zapowiedź Wilków Północy - http://boardtime.pl/2016/01/wiesci-z-we ... datku.html

dziś po północy pełen polski spoiler najnowszego dodatku wraz z komentarzem. Zapraszam
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

obiecany nowy wpis z pełnym polskim spoilerem dodatku i komentarzem:
http://boardtime.pl/2016/01/drogadowinterfell.html
zapraszam do komentowania.
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pchelasso »

Mimo, że nie jestem jakimś zagorzałym graczem - mam tylko 1CS i kilka zaledwie partii rozegranych - to czytam Twoje artykuły z dużym zainteresowaniem. Dobra robota!
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

pchelasso pisze:Mimo, że nie jestem jakimś zagorzałym graczem - mam tylko 1CS i kilka zaledwie partii rozegranych - to czytam Twoje artykuły z dużym zainteresowaniem. Dobra robota!
Dzięki ;) miło wiedzieć
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Carmash »

Chwilowo posiadam jedną podstawkę. Złożyłem właśnie talie proponowane przez twórców w instrukcji i podczas przydzielania proponowanych kart neutralnych oraz kart fabuły, zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz. Mianowicie, czy w przypadku posiadania drugiego zestawu początkowego, gdy zechcę budować monotalie dla poszczególnych rodów, mam przydzielać dokładnie te same karty neutralne i fabuły dla każdego z rodów?
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TOMI »

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale mając dwie podstawki i składając np. 1 ród bierzesz: Karty z postaciami rodu w dwóch kopiach( z każdej podstawki), neutralne jakie chcesz i ile chcesz ( ale max 3 kopie) plus 7 kart fabuły jakie chcesz. Przy dwóch podstawkach nie ma już tych ograniczeń z instrukcji skróconej. Wtedy masz ok. 60 kart i możesz grać turniejowo.

Jak chcesz zagrać z kumplem tylko Twoim podwójnym zestawem to musicie się jakoś po prostu uczciwie podzielić kartami neutralnymi bo ród każdy weźmie inny [WINKING FACE] z czasem sam zobaczysz, które karty ( bohaterów i neutralne) są najlepsze i resztę będziesz sam odrzucał przed grą. Jak opanujesz jeden ród zaczniesz je łączyć i kupować dodatki itd.......... mówiąc krótko dużo ogrania i sporo wydatków
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Carmash »

Dodatki mi raczej nie grożą, gdyż w LCG gramy sporadycznie. Mało kiedy jest czas pograć w dwie osoby, przez co posiadamy jedynie Warhammer Podbój i Grę o Tron właśnie, stąd myślę, że nie zdążymy należycie ograć wszystkich rodów choćby przez rok.

Chodzi mi o budowę trwałych mono-talii, bez kombinowania z ich układaniem przed grą i tak dalej. Myślę o tym choćby ze względu na chęć rozegrania kilku partii wieloosobowych, w której udział brałyby osoby mające niewiele wspólnego z grami karcianymi.

Pojedyncza podstawka sugeruje wprost karty, które powinno się dobrać dla każdej talii składającej się z dwóch rodów. Zastanawia mnie więc bardziej to, czy proponowany przez instrukcję zestaw kart (neutrale i fabuły) dla dwóch rodów, może zostać zdublowany dla tych rodów po ich rozdzieleniu i po połączeniu wszystkich kart jednego rodu w jedną talię.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TOMI »

Moim zdaniem nie powinieneś dzielić dwóch rodów mając tylko jedną podstawkę. Słabo to widzę. Ograniczysz taktykę w grze do minimum. Niestety posiadając jedną podstawkę powinieneś się raczej trzymać tego co w instrukcji.


Nie rozbijałbym rodów bo będziesz miał za mało kart do grania. Gra chyba straci sens.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, 10:18 przez TOMI, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ