Gry na podstawie książek i filmów

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
berik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 11:20

Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: berik »

Poszukuję przede wszystkim przygodówek na podstawie literatury bądź kinematografii. Najważniejszy dla mnie jest klimat i jestem w stanie dopłacić za to, że w trakcie gry będą przewijać się ulubieni bohaterowie.

W swojej kolekcji z tego rodzaju planszówek posiadam Wiedźmina, Świat bez końca, Grę o tron i Władcę pierścieni: konfrontacja. Obecnie jestem na etapie zastanawiania się nad zakupem Pana Lodowego Ogrodu (zwłaszcza, że jest mało dostępnych egzemplarzy i trzeba się streszczać) - jednak odstraszają mnie recenzje podkreślające, iż gra jest dla zaawansowanych. Zdecydowanie najczęściej siadam do stołu z osobami początkującymi lub średnio zaawansowanymi.

Co jesteście w stanie polecić? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Curiosity »

Jeśli to nie musi koniecznie być przygodówka, to polecam serię Legendary i Legendary Encounters (Alien, Predator i uniwersum Marvela). Klimatem można obdzielić kilka gier, postaci z gier/filmów gwarantowane w dużych ilościach. No i są to bardzo dobre gry.

A z przygodówek - koniecznie Firefly. Zresztą rzuć okiem na inne gry Gale Force 9, oni robią bardzo dobre gry na licencji.

EDIT: zapomniałbym o Battlestar Galactica - najlepszej grze na świecie :) Ale to też nie przygodówka.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: RE.Lee »

Jeżeli Gra o Tron załapała się na definicję przygodówki to ja polecę Ankh-Morpork - świetna gra, a każda zagrywana karta to dla fana Pratchetta okazja do wspominek ;)
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Ink »

Tak naprawdę to z wymienionych przez berika gier tylko Wiedźmin jest przygodówką, więc chyba nie trzeba się trzymać tego słowa zbyt kurczowo.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: detrytusek »

Mnóstwo przygodowych gier jest opartych o prozę Lovecrafta. Horror w Arkham, Eldritch Horror itd.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: kwiatosz »

Dooma polecam, zdecydowanie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Dellas »

Dodam do tego co już powiedziano:

- Middle-Erath Quest - genialna przygodówka w realiach Śródziemia
- Martwa Zima - gra kooperacyjna nawiązująca do serialu Walking Dead
- Rycerze Pustkowi - nawiązuje do Mad Maxa ci co grali (choć nie ja) twierdzą, że to dobra gra.
- Fury of Dracula - też zaliczyłbym do przygodówek (dedukcyjnych).
- Legendary Encounter (Alien i Predator) - gry kooperacyjne nawiązujące do odpowiednich cyklów filmowych - klimat w nich można czerpać garściami.
- Robinson Cruzoe - kooperacyjna gra, survival nawiązująca do klasyka Defoe jak i w innych scenariuszach do twórczości Verne'a
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Col. Frost »

Dellas pisze:Dodam do tego co już powiedziano:

- Middle-Erath Quest - genialna przygodówka w realiach Śródziemia
- Martwa Zima - gra kooperacyjna nawiązująca do serialu Walking Dead
- Rycerze Pustkowi - nawiązuje do Mad Maxa ci co grali (choć nie ja) twierdzą, że to dobra gra.
- Fury of Dracula - też zaliczyłbym do przygodówek (dedukcyjnych).
- Legendary Encounter (Alien i Predator) - gry kooperacyjne nawiązujące do odpowiednich cyklów filmowych - klimat w nich można czerpać garściami.
- Robinson Cruzoe - kooperacyjna gra, survival nawiązująca do klasyka Defoe jak i w innych scenariuszach do twórczości Verne'a
Jest jednak pewna różnica w "nawiązywaniu do", a "byciu opartym na", a to tego drugiego dotyczyło pytanie. Martwa Zima ma tyle wspólnego z The Walking Dead co większość gier o zombie, a Rycerze Pustkowi z Mad Maxem tyle co seria gier komputerowych Fallout. Niby klimat podobny, z pewnością wzorowany na tych tytułach, ale trudno polecić je komuś kto koniecznie chciałby zagrać w tych uniwersach. Tyle mojego czepiania się.

Od siebie poleciłbym Wojnę o Pierścień, czyli trylogię Tolkiena w jednym pudełku.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Dellas »

Od siebie poleciłbym Wojnę o Pierścień, czyli trylogię Tolkiena w jednym pudełku.
Wytykając komuś subtelności <"nawiązywaniu do", a "byciu opartym na"> powinno się jednak także trzymać tego samego standardu wobec samego siebie. Otóż Wojna o Pierścień nie jest przygodówką (czego tyczyło się pytanie) jak i nie jest kierowana do graczy początkujących
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Col. Frost »

Dellas pisze:
Od siebie poleciłbym Wojnę o Pierścień, czyli trylogię Tolkiena w jednym pudełku.
Wytykając komuś subtelności <"nawiązywaniu do", a "byciu opartym na"> powinno się jednak także trzymać tego samego standardu wobec samego siebie. Otóż Wojna o Pierścień nie jest przygodówką (czego tyczyło się pytanie) jak i nie jest kierowana do graczy początkujących
Faktycznie WoP nie jest skierowany do początkujących (chociaż osobiście zaczynałem od niego swoją przygodę z ambitniejszymi tytułami), ale w pierwszym poście jest mowa również o graczach średnio zaawansowanych. Sam siebie określiłbym tym mianem i to też tylko w najlepszym razie, a w WoP zagrywam się już od dłuższego czasu (choć przyznaję, że miałem to szczęście, że ktoś nauczył mnie w niego grać i nie musiałem przedzierać się przez niezbyt udaną instrukcję). Wybacz też, ale nie widzę w pierwszym poście niczego o przygodówkach. Pytający posiada Grę o Tron, a sam przymierza się do Pana Lodowego Ogrodu, trudno to nazwać przygodówkami, podobnie jak grami dla początkujących ;)

Jeśli moja uwaga Cię zabolała to wybacz, nie miałem zamiaru Cie urazić. Chciałem jedynie sprostować, by ktoś nie pomyślał, że te gry rzeczywiście opierają się na wymienionych przez Ciebie filmach/serialach.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Dellas »

Jeśli moja uwaga Cię zabolała to wybacz, nie miałem zamiaru Cie urazić. Chciałem jedynie sprostować, by ktoś nie pomyślał, że te gry rzeczywiście opierają się na wymienionych przez Ciebie filmach/serialach.
Nie zabolała, tylko wykazywała niekonsekwencje. W jednym zdaniu wykazujesz nieścisłość a w drugim sam nie stosujesz się do tego do czego uwagi zwracałeś polecając grę strategiczną (która faktycznie klimatycznie aż ocieka Środziemiem). Pozwoliłem sobie jak Ty także na sprostowanie. Ot co i nic więcej.
A w swojej liście świadomie użyłem słowa "nawiązuje", aby osoba która to czyta była tego świadoma, że nie jest to wierne odtworzenie filmu czy serialu. Natomiast jeśli grałeś w Rycerze Pustkowi, jak i Martwą Zimę (a zakładam że jak się wypowiadasz to grałeś) to zapewne wiesz , że nawiązań do odpowiednich światów jest bardzo dużo.
Zatem moim zdaniem bliżej jest MZ czy RP do definicji gry przygodowej w klimatach znanych z filmu czy książki, niż strategicznego WoP w klimacie Śródziemia.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: misioooo »

Albion's Legacy - król Artur i jego wesoła drużyna. Bazuje na legendach arturiańskich... Jest misja poszukiwania Graala, jest misja eskortowania rzymskich generałów... etc. Typowa przygodówka, dla mnie lepsza/ciekawsza niż Eldritch Horror.

Gears of War - luźno na bazie gier komputerowych (i chyba też literatury)...

Dla mnie królem "przygody" jest Legendary Encounters: Alien. Klimatu całe tony, odwzorowuje dosyć wiernie kluczowe sceny z filmów o obcym, postacie z filmów...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Yavi »

berik pisze:Poszukuję przede wszystkim przygodówek na podstawie literatury bądź kinematografii. Najważniejszy dla mnie jest klimat i jestem w stanie dopłacić za to, że w trakcie gry będą przewijać się ulubieni bohaterowie.

W swojej kolekcji z tego rodzaju planszówek posiadam Wiedźmina, Świat bez końca, Grę o tron i Władcę pierścieni: konfrontacja. Obecnie jestem na etapie zastanawiania się nad zakupem Pana Lodowego Ogrodu (zwłaszcza, że jest mało dostępnych egzemplarzy i trzeba się streszczać) - jednak odstraszają mnie recenzje podkreślające, iż gra jest dla zaawansowanych. Zdecydowanie najczęściej siadam do stołu z osobami początkującymi lub średnio zaawansowanymi.

Co jesteście w stanie polecić? :)
Serialowy Spartacus: A Game of Blood & Treachery, może i nie przygodówka, ale pełna klimatu i... po prostu fajna :).
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Col. Frost »

Dellas pisze:
Jeśli moja uwaga Cię zabolała to wybacz, nie miałem zamiaru Cie urazić. Chciałem jedynie sprostować, by ktoś nie pomyślał, że te gry rzeczywiście opierają się na wymienionych przez Ciebie filmach/serialach.
Nie zabolała, tylko wykazywała niekonsekwencje. W jednym zdaniu wykazujesz nieścisłość a w drugim sam nie stosujesz się do tego do czego uwagi zwracałeś polecając grę strategiczną (która faktycznie klimatycznie aż ocieka Środziemiem). Pozwoliłem sobie jak Ty także na sprostowanie. Ot co i nic więcej.
A w swojej liście świadomie użyłem słowa "nawiązuje", aby osoba która to czyta była tego świadoma, że nie jest to wierne odtworzenie filmu czy serialu. Natomiast jeśli grałeś w Rycerze Pustkowi, jak i Martwą Zimę (a zakładam że jak się wypowiadasz to grałeś) to zapewne wiesz , że nawiązań do odpowiednich światów jest bardzo dużo.
Zatem moim zdaniem bliżej jest MZ czy RP do definicji gry przygodowej w klimatach znanych z filmu czy książki, niż strategicznego WoP w klimacie Śródziemia.
Nie widzę w swojej wypowiedzi niczego niekonsekwentnego. Autor tematu nawet słowem się nie zająknął, że szuka gry przygodowej, więc dlaczego by mu nie polecić strategii, szczególnie że z książek czerpie jak mało która gra (przynajmniej z tych, w które grałem - przyznaję, że przy stażu większości użytkowników tego forum to z pewnością niewiele)?
Przyznaję również, że tacy Rycerze Pustkowi czerpią z Mad Maxa garściami, ale to samo można powiedzieć np. o komputerowym Fallout'cie, a nie poleciłbym go komuś kto by pytał mnie o komputerową grę na podstawie filmów z Gibsonem (plus ten jeden nowy). W Neuroshimie Hex (choć w to nie grałem - znam tylko Neuroshimę w wersji papierowego RPG) też pewnie znalazłoby się trochę odwołań, jak zresztą w większości postapokaliptycznych tytułów (czy to w grze, filmie czy książce) bo Mad Max to jeden z "pionierów" tego gatunku. Choć faktycznie w Rycerzach jest tego chyba najwięcej, nawet miejsce się zgadza. Co innego, gdyby ktoś mnie pytał o tytuł z klimatem zbliżonym do tego a tego filmu lub tej a tej książki.
I oczywiście rozumiem w jakim celu użyłeś słowa "nawiązuje", ale parafrazując znane przysłowie, gdzie dwóch internautów tam trzy interpretacje tego co ktoś napisał. Przykładowo taki Middle-Earth Quest nawiązuje do twórczości Tolkiena, ale nie jest bezpośrednio oparty na jego książkach. Owszem, świat jest ten sam, nawet pojawiają się postacie znane z Władcy Pierścieni i pod tym względem wpisywałby się w zainteresowania autora niniejszego tematu (zakładając oczywiście, że Śródziemie go interesuje). Rycerze Pustkowi już nie do końca. Oczywiście fajnie, że o nich wspomniałeś, podobnie jak o Martwej Zimie, ale warto było chyba troszkę rozwinąć ten temat. Myślę, że dostrzegasz tą delikatną różnicę, na jaką chciałem zwrócić uwagę.
Czy się czepiam? Być może, często mi się to zdarza ;)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Dellas »

Autor tematu nawet słowem się nie zająknął, że szuka gry przygodowej,
Och, doprawdy? W dobrej wierze zakładałem, że w poprzednim Twoim poście było to przejęzyczenie:
Wybacz też, ale nie widzę w pierwszym poście niczego o przygodówkach.
Ale jednak nie.

Kończąc tą niepotrzebną jak się okazuje wymianę zdań radzę jeszcze raz wczytać się w post autora wątku. Dla pomocy Zacytuję pierwsze zdanie.
Poszukuję przede wszystkim przygodówek na podstawie literatury bądź kinematografii.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Bea »

Nie róbcie z igły widły.
berik pisze:Poszukuję przede wszystkim przygodówek na podstawie literatury bądź kinematografii. Najważniejszy dla mnie jest klimat i jestem w stanie dopłacić za to, że w trakcie gry będą przewijać się ulubieni bohaterowie.
Z kontekstu wypowiedzi można wywnioskować, że preferowane są przygodówki, ale autor wątku w ostateczności dopuszcza też inne gry.

Ze swojej strony też polecę już przez kogoś wymienione Robinsona oraz Świat Dysku, który wprawdzie nie jest przygodówką, ale bardzo czuć w nim klimat :).
Nikt nie wspomniał o Władcy Pierścieni LCG?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: ozy »

berik pisze:Poszukuję przede wszystkim przygodówek na podstawie literatury bądź kinematografii. Najważniejszy dla mnie jest klimat i jestem w stanie dopłacić za to, że w trakcie gry będą przewijać się ulubieni bohaterowie. (...) Zdecydowanie najczęściej siadam do stołu z osobami początkującymi lub średnio zaawansowanymi.
No to Pingwiny z Madagaskaru też podpasują.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Col. Frost »

Dellas pisze:
Autor tematu nawet słowem się nie zająknął, że szuka gry przygodowej,
Och, doprawdy? W dobrej wierze zakładałem, że w poprzednim Twoim poście było to przejęzyczenie:
Wybacz też, ale nie widzę w pierwszym poście niczego o przygodówkach.
Ale jednak nie.
Tu faktycznie masz rację, jakoś mi to umknęło. Masz też rację, że należy skończyć tą niewiele wnoszącą dyskusję.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: romeck »

Co prawda nie grałem, ale przypuszczam, że Stawka większa niż życie łapie się do wymagań.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: andy h »

Berik kup Wojnę o Pierścień. Grając w to zawsze będziesz tworzył alternatywną historię Śródziemia, decydował o lasach postaci z książek/filmów. Z twojego posta wnioskuję, że Tobie nie tyle chodzi stricte o przygodówkę (z gier, które wymieniłeś tylko Wiedźmin jest przygodówką) co właśnie o odtworzenie czy alternatywne rozegranie znanej Ci z książek czy filmów historii. WoP jest pod tym względem (dla mnie zresztą pod każdym) genialną grą. Poza tym klimat to tam się wylewa z planszy i cieknie po stole na podłogę zatapiając powoli cały pokój wraz z grającymi :)
berik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 11:20

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: berik »

Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi i z góry za wszystkie dziękuję :)

Wspominałem o przygodówkach bo moja żona oraz znajomi zdecydowanie preferują ten gatunek, ale przecież czasami w typowo męskim i bardziej zaawansowanym gronie także inne gatunki wchodzą w grę.
andy h pisze:Berik kup Wojnę o Pierścień. Grając w to zawsze będziesz tworzył alternatywną historię Śródziemia, decydował o lasach postaci z książek/filmów. Z twojego posta wnioskuję, że Tobie nie tyle chodzi stricte o przygodówkę (z gier, które wymieniłeś tylko Wiedźmin jest przygodówką) co właśnie o odtworzenie czy alternatywne rozegranie znanej Ci z książek czy filmów historii. WoP jest pod tym względem (dla mnie zresztą pod każdym) genialną grą. Poza tym klimat to tam się wylewa z planszy i cieknie po stole na podłogę zatapiając powoli cały pokój wraz z grającym
Myślałem nad tym wielokrotnie, ale jestem przekonany, że znalazłbym czas i czwórkę chętnych na to z 2 razy do roku. Dlatego cały czas się zastanawiam nad "Panem Lodowego Ogrodu", który ma te same kryteria - gra jest epicka, ale droga i nie wiem czy warto... W Grę o Tron gram z 2-3 razy do roku i nieraz zastanawiałem się nad sprzedażą, zwłaszcza, że dbam o swoje planszówki. Na szczęście moja lepsza połowa ochrzaniła mnie i przyznała wprost, że planszówek się nie sprzedaje.
Dellas pisze:Albion's Legacy - król Artur i jego wesoła drużyna. Bazuje na legendach arturiańskich... Jest misja poszukiwania Graala, jest misja eskortowania rzymskich generałów... etc. Typowa przygodówka, dla mnie lepsza/ciekawsza niż Eldritch Horror.
Czy tytuł, o którym wspominasz jest wydany po polsku?
Dellas pisze:- Martwa Zima - gra kooperacyjna nawiązująca do serialu Walking Dead
W ile osób ten tytuł naprawdę się sprawdza? O Martwej Zimie myślałem nieraz, ale nie miałem okazji przetestować.
Dellas pisze: Robinson Cruzoe - kooperacyjna gra, survival nawiązująca do klasyka Defoe jak i w innych scenariuszach do twórczości Verne'a
To też muszę obowiązkowo przetestować :)
Curiosity pisze:Jeśli to nie musi koniecznie być przygodówka, to polecam serię Legendary i Legendary Encounters (Alien, Predator i uniwersum Marvela). Klimatem można obdzielić kilka gier, postaci z gier/filmów gwarantowane w dużych ilościach. No i są to bardzo dobre gry.
Jest tylko jeden problem - uniwersum Marvela kompletnie mi nie podchodzi i również filmy omijam szerokim łukiem. Produkują filmy na masową skalę i całkowicie przejedli mi się superbohaterowie w kostiumach.
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: andy h »

Berik do WoP wystarczy Ci 1 gracz, najlepiej Twoja Lepsza Połowa więc będziesz grać częściej niż piszesz :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: Dellas »

Przy kupnie WoP należy pamiętać, że to jest gra praktycznie tylko na 2 osoby. Opcja rozgrywki w 3-4 jest niegrywalna i dodana marketingowo na siłę i zdecydowanie nie polecam tego trybu rozgrywki. Co nie oznacza, że to zła gra jest - wręcz przeciwnie - jedna z moich ulubionych. No i właśnie co z tego, że to moja ulubiona gra jak gram w nią 2-3 razy w roku - bo długa, a w długie gry często gram w więcej niż 2 osoby i wykładam na stół inne tytuły.

@berik
Dobrze by było wiedzieć jaki preferujesz czas rozgrywki, w ile osób najczęściej grasz i czy oprócz adaptacji filmów czy literatury, akceptujesz gry oparte na grach komputerowych (bo jest kilka ciekawych planszowych adaptacji gier planszowych).
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: andy h »

My z Żoną po 3 partiach w WoP zeszliśmy do 3-4h na grę (czasem zdarzy się 5h)
berik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 11:20

Re: Gry na podstawie książek i filmów

Post autor: berik »

Ostatecznie postawiłem na "Pana Lodowego Ogrodu". Jeśli zagram w to z 3 razy w roku, to uznam za sukces. Będzie się pięknie prezentować na półce :D Tak apropos filozofii kupowania gier :wink: wynik działania serca, niż rozumu
ODPOWIEDZ