Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Gameplay powinien mieć charakter poglądowy, a wiedza o grze płynie z lektury instrukcji i kolejnych rozgrywek. Tako rzecze Zaratustra ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamo »

Przepraszam już rozumiem, ten film na youtube jest ... no w paru miejscach rozmija się z instrukcją, tylko dlatego się zastanawiałem i pisałem głupoty ponieważ zastanawiał mnie sens samemu sprowadzenia wroga ze strefy przeciwności do walki z bohaterem, jak ten wróg po wykonaniu testu zwarcia i tak by przyszedł sam do nas nie widzę tu korzyści dla gracza no chyba, że chodzi o to iż koszt zwarcia nie kwalifikował tego wroga do wyjścia ze strefy przeciwności a my sami go sprowadzamy i później go niszczymy.
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: opiklus »

Drodzy, powiedzcie mi, czy jest sens jeszcze zaczynać zabawę w tę grę? Rozumiem, że w wypadku tego LCG nie ma problemu z tzw. "sceną", gdyż jest to gra kooperacyjna. Jako że na tym wątku jest już ponad 118+ stron, to nie mam siły przeglądać wszystkiego. Czy mógłby ktoś napisać jakiś krótki poradnik, instrukcję od tego jak łatwo wejść w grę (i czy warto!)? Ilość dodatków jest przerażająca, ale to raczej działa na plus. Czy gra jednoosobowa jest warta uwagi? Jeżeli ktoś mógłby pomóc to będę wdzięczny!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: opiklus »

olsszak pisze:Jakieś minimum resaerchu mogłeś wykonać ;)

Zacznij od tego :

http://winonboard.blogspot.com/2014/02/ ... raczy.html

http://www.blog.xjoy.pl/wladca-pierscie ... upujacego/

Dzięki wielkie, ale bardziej interesują mnie luźnie skojarzenia osób, które siedzą mocno w WP. Wasze przemyślenia po latach :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Myślę, że jak przejrzysz ten wątek w zakresie ostatnich 20 stron to znajdziesz coś takiego. Bez konieczności pisania w kółko tego samego i rozdmuchiwania wątku :) Spróbuj :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

opiklus pisze:Drodzy, powiedzcie mi, czy jest sens jeszcze zaczynać zabawę w tę grę? Rozumiem, że w wypadku tego LCG nie ma problemu z tzw. "sceną", gdyż jest to gra kooperacyjna. Jako że na tym wątku jest już ponad 118+ stron, to nie mam siły przeglądać wszystkiego. Czy mógłby ktoś napisać jakiś krótki poradnik, instrukcję od tego jak łatwo wejść w grę (i czy warto!)? Ilość dodatków jest przerażająca, ale to raczej działa na plus. Czy gra jednoosobowa jest warta uwagi? Jeżeli ktoś mógłby pomóc to będę wdzięczny!
Zacząłem 2 tyg temu, bawię się świetnie, jeszcze męczę podstawkę, Shadows of Mirkwood już czeka :)

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: DominikBG »

Tak na szybko. Jak wyżej przeczytaj --> http://winonboard.blogspot.com/2014/02/ ... raczy.html
Ja dopiero kompletuje od roku i warto inwestować, szczególnie jak jesteś fanem WP :D zaczyna się od Wojny o Pierścień, Middle Earth Quest i przechodzi do WP LCG! A po za tym polecam odwiedzać BGG dużo pomocy z zagranicy nawet w początkowych fazach budowania tali --> http://www.cardgamedb.com/index.php/lot ... rd-spoiler
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Jako gracz z pewnym stażem mogę powiedzieć krótko - warto. To że "późno" zaczynasz nie stanowi w tej grze żadnego problemu. Dodatków jest multum, ale na samej podstawce można się bardzo dobrze pobawić przez czas jakiś. I od tego radziłbym zacząć. Kup, pożycz, zagraj u kolegi w podstawkę i sprawdź czy w ogóle ten typ gry ci pasuje. Jeżeli chwycisz bakcyla, to już przepadłeś - a wraz z tobą wszystkie twoje oszczędności :twisted: .
Jedyny poważniejszy wybór przed jakim stoisz na starcie dotyczy wersji językowej - ang lub pl.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Gra jest zdecydowanie warta uwagi i oczywiście wydania kasy :) Idealnie gra się w 2 osoby, ale rozgrywka solowa też potrafi dać masę frajdy, z tym że jest kilka przygód bardzo trudnych w trybie jednoosobowym. Takim przykładem jest "Ucieczka z Dol Guldur" z zestawu podstawowego. Co do wersji językowej to ja zalecam jednak zakup polskiej. A jak gra przypadnie do gustu i będzie wola nie tylko grania, ale też kolekcjonowania to można przejść na angielską. Zresztą, polska wersja ma wydane w pełni 3 cykle i wszystkie Sagi. Natomiast kolejne cykle idą w trybie "druku na żądanie" co może niektórych zniechęcać. Mnie zniechęcało, ale się z czasem przekonałem bo po włożeniu w koszulki nie ma wielkich różnic.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

We władka akurat zaczynanie później jest nawet lepsze ;) Kupując cyklami sporo oszczędzamy, dawkujemy sobie jak chcemy, nie musimy czekać miesiąc by zacząć nową przygodę, możemy dowolnie kombinować z kolejnością zakupów a fun z gry dokładnie taki sam jak u osób które kupowały na bieżąco.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

I mamy karty z erratą :D

Gesendet von meinem PzKpfw. VI Ausf. E mit 88mm KwK 36 L/56.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Częściowa errata dostępna do wydruku na dropboxie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Na szczęście nie ma zbyt wielu kart do których potrzebna jest errata, a te co są to ja znam na pamięć :) Swego czasu chciałem wkładać karteczki, kombinować, ale tak jak napisałem powyżej, nie ma tego dużo i moim zdaniem sprawa nie jest warta przysłowiowej świeczki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

RUNner pisze:Na szczęście nie ma zbyt wielu kart do których potrzebna jest errata, a te co są to ja znam na pamięć :) Swego czasu chciałem wkładać karteczki, kombinować, ale tak jak napisałem powyżej, nie ma tego dużo i moim zdaniem sprawa nie jest warta przysłowiowej świeczki.
Ja wydrukowałem stronę z małymi znaczkami FF mniej więcej 0,5cm. Taki znaczek naklejam na karcie w pobliżu numeru na samym dole. Jak zobaczę znaczek wiem, że karta jest zmieniona i jak nie pamiętam to zaglądam to FAQ co się zmieniło. Naklejki mają słaby klej więc bez problemu mogę je zdjąć gdybym nagle musiał zobaczyć tło pod spodem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja myślałem też o tym żeby po prostu na koszulce danej karty narysować flamastrem czerwony wykrzyknik, co by pełniło funkcję przypominającą.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Ja wkładam w koszulki mocniej przyciętą wersję z erratą, sprawdza się znakomicie.
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: opiklus »

Udało mi się zdobyć podstawowy zestaw. Do tej pory zagrałem cztery razy w wariant solo i scenariusz "Przeprawa przez Mroczną Puszczę". Dwa zwycięstwa (podstawową talią z Przywództwa) i dwie porażki (talia Taktyka). Jest ciekawie i bardzo się wciągnąłem. Jednak wydaje mi się że zwycięstwo talią Taktyka w pierwszym scenariuszu jest bardzo trudne. Czy coś źle robię, czy może tak po prostu jest? Przywództwo z Aragornem, Gloinem i Theodredem poszło bardzo łatwo i nawet nie byłem bliski porażki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Talia Taktyki ma za mało siły woli żeby przechodzić samodzielnie przygody w zestawie podstawowym. Nic dziwnego że poległeś :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: opiklus »

RUNner pisze:Talia Taktyki ma za mało siły woli żeby przechodzić samodzielnie przygody w zestawie podstawowym. Nic dziwnego że poległeś :)
Właśnie jakoś zdziwiłem się, że Legolas może strzelać tylko do drzew... Zresztą Gimli także nie pokazywał zbyt często swojego topora.

Część z dodatków (np. Polowanie na Golluma) są bardzo trudno dostępne, prawda? Czy może po prostu źle szukałem. Jest to pierwsze rozszerzenie, dlateog zacząłem się rozglądać za ewentualnymi dodatkami.
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: AndO3131 »

Polowanie na Golluma to jedyny dodatek, którego nakład się wyczerpał już półtora roku temu. Jest teraz dostępny chyba tylko w druku na żądanie. Osobiście mam 3 scenariusze z tej usługi i jestem zadowolony z jakości.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

No niestety Galakta nie ma szałowych wieści w temacie DnŻ.
Galakta pisze:DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety najczarniejsze wizje stały się ponownie faktem i mimo naszych usilnych starań i najszczerszych nadziei nie udało się nam w styczniu ruszyć z kolejną falą Druku na Żądanie, za co w imieniu swoim, jak i całej naszej drużyny serdecznie Was przepraszam.

Niestety piłeczka od dawna nie jest po naszej stronie i mimo regularnego przesyłania zapytań nie udało się nam ustalić w FFG ważnych spraw dotyczących produkcji naszego DnŻ. Co prawda otrzymaliśmy już informację, że nasze ostatnie (przygotowane jeszcze w III kwartale ubiegłego roku – a pośród nich Talisma: Deep Realms) nowe produkty są zaakceptowane. Na odbywających się obecnie w Niemczech targach Gier i Zabawek, na których mieliśmy spotkanie z FFG zapewniono nas, że sprawa ma być w końcu ruszona. Jednak zanim to nie nastąpi, nie będziemy podawać żadnych nowych terminów dotyczących DnŻ.

Wszystko ma jednak zmierzać ku końcowi – obecni jeszcze w Niemczech wysłannicy FFG mają zająć się naszą sprawą zaraz po powrocie do biur w USA i dać nam znać. Obecnie pozostaje nam tylko trzymać kciuki i liczyć, że dokładnie tak się stanie i prędze niż później otrzymamy brakujące informacje, w efekcie czego będziemy mogli dla Was zorganizować kolejną akcję gromadzenia zamówień na Druk na Żądanie.

Głęboko liczymy, że po rozwiązaniu wszystkich ostatnich problemów proces prac nad DnŻ znacznie przyspieszy i kolejna fala będzie mogła zostać zamówiona jeszcze w I połowie roku.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: preshiq »

Trochę się Galakcie rozjeżdża cała sprawa. Szara Przystań będzie miała premierę za 2 tygodnie, a cały czas nie mamy zakończonego Cyklu Twórcy Pierścienia. Nie mówiąc już o cyklu Przebudzenie Angamru :(.

Niech się sprężają i wrzucą możliwie dużo do najbliższej fali DnŻ - mam nadzieję, że oprócz 2 ostatnich AP-ów z cyklu Pierścienia będą jeszcze co najmniej 2 AP-ki z cyklu Angmaru. W kolejnej fali do połowy 2016 r. niech wrzucą cykl Angamru do końca. Wtedy trochę nadgonimy do wydania oryginalnego.

A resztę (tj. koszmarne talie, scenariusze specjalne) niech oleją, jak nie ogarniają sprawy.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 272 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: preshiq »

z nerwów mi się Angmar zmienił na jakiś Anmgar czy coś : :evil:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Przecież piszą, że to nie oni nie ogarniają tylko FFG.
ODPOWIEDZ