Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

krecilapka pisze:Jeden filmik od razu urzeka kogoś z jednym wpisem na forum. Cóż za siła rażenia 8)
Bawi mnie to, bynajmniej nie ujmując niczego profesjonalizmu filmikowi z UFO który jest ok.
Szach, mat ateiści! :lol:
- lubię, gdy na początku wideo recenzji (lub w formie planszy na dołu ekranu) jest informacja o czasie gry , ilości osób i rodzaju tytułu
Trzeba o tym mówić, kiedy to są informacje 'wszechdostępne' w necie? Właśnie zacząłem się zastanawiać i chyba w wielu moich gniotach tego nie uwzględniłem :lol:



Dla tych którzy mnie oglądają, zaczynam recenzować regularnie. Teraz pytanie, lepiej co tydzień czy co dwa tygodnie?
Nie wiem czy wydawanie filmików co tydzień zwiększy oglądalność, chociaż z drugiej strony gry planszowe to hobby niszowe, a wybór moich gier to nisza w niszowym hobby :lol:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krecilapka »

Ja np. Nie oglądam recenzji gier które mnie nie interesują. Jeśli widzę gatunek / rodzaj który mnie nie ujmuje to nie oglądam.
Recenzje gier które znam oglądam ot tak dla rozrywki i porównania opinii.
Jeśli jakąś grę zamierzam nabyć to szukam jak najwięcej informacji łącznie z gameplayem. Który bywa przydatny również gdy grę mam. A chcę sobie ułatwić przyswojenie zasad.
Ja chętnie bym oglądał co tydzień filmik byle była to gra którą lubię / chcę kupić / zamierzam grać ;).
Tyle że takich tytułów nie ukazuje się 4-5 na miesiąc.
To wrzucam Ci pod uwagę jak reprezentant grupy fokusowej ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

@Fegat - jeśli zachowasz jakość, to wiadomo, że częściej = lepiej :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

margielm pisze:Właśnie ten drugi filmik jest zastanawiający.
Zgadzam się że jest świetnie zrealizowany tylko, że to jest po prostu reklama gry statki, łupy, kościotrupy. Czy grupa ma jakiś związek z portalem? Pytam z ciekawości, to nie jest żadne oskarżenie.
Oj tam oj tam :mrgreen: jesteśmy świadkami naturalnego rozwoju firmy.
A naturalnym jest to, że firma deleguje część, dotychczas samodzielnie realizowanych, działań na zewnątrz.

No bo jak długo mogą męczyć swój dział marketingu z kamerą w postaci Mirka :D
kiedy tu potrzeba scenariusza, delikatnej inscenizacji, czy choćby dobrego oświetleniowca albo kogoś kto przypudruje spocone czoło a i sam Trzewik niebawem się opatrzy i warto zastąpić go jakimś miłym obliczem (no hard feelings Trzewiku)

Na razie testuje pewnie ofertę małych ale ambitnych firm mediowych. Obstawiam małe zespoły działające w obszarach viral marketingu, które dopiero wybijają się na samodzielność - wiadomo - cena :)
Oferują pewnie zsynchronizowane działania w mediach społecznościowych, możliwe że wcześniej uczyli się na mieleniu unijnej kasy typu promocja lokalna czy samorządowa. Maja w miarę nowy sprzęt z dotacji, chęci i energię.
Jakość nie powiem, jest całkiem ok - wybija się ponad youtubową przeciętność. Tylko niestety widać, że to mało szczere jest, za mało subtelne jak na vlogerski viral? :)

No i trochę słabo, że "zapowiedź zapowiedzi" polskiego wydania gry jest robiona na anglojęzycznym wydaniu :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

Jak ktoś chce filmiki reklamowe (jak ten ze statków) to jako zapalony hobbysta, z wiedzą i sprzętem, mógłbym zepsuć rynek i za friko (ewentualnie fajną planszówkę) coś takiego nakręcić :twisted: :twisted: :twisted:


@Curiosity jakość nigdy nie może pójść w dół, jak coś to tylko w górę :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

Fegat pisze:Jak ktoś chce filmiki reklamowe (jak ten ze statków) to jako zapalony hobbysta, z wiedzą i sprzętem, mógłbym zepsuć rynek i za friko (ewentualnie fajną planszówkę) coś takiego nakręcić :twisted: :twisted: :twisted:
Stary! Idź na całość!
Nie ma czegoś takiego jak psucie rynku - po prostu ze swoją propozycją stajesz się jego częścią.
I rynek jako taki musi sobie poradzić z Twoją hobbystyczną obecnością :)
I to jest w prawach rynku najfajniejsze - najwyżej możesz popsuć czyjś dobry humor i nieuzasadnione samozadowolenie :mrgreen:
A wyznaczanie jakościowej poprzeczki jeszcze nigdy rynkowi nie wyszło na złe :)

Czego nam wszystkim życzę w nadchodzącym Nowym Roku.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 15:47 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
freude
Posty: 35
Rejestracja: 26 gru 2015, 14:29

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: freude »

Ja wolę wszelkie recenzje pisane od video, jednak z polskich recenzentów lubię Trolla i Gambita ;)
Zaczynałam z Recenzjami u Wookiego i byłam nim zafascynowana, ale wraz z kolejnymi filmikami jakość i rzetelność recenzji bardzo spadła... I aż krew mnie zalewa gdy widzę jak rzuca pudełkiem, niedbale rozkłada elementy lub wygina karty... Nie potrafię zrozumieć takiego braku szacunku do przedmiotu, nawet jeśli dostał go za darmo...
Jest tyle wspaniałych gier, a tak mało... pieniędzy!
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: magole »

Aktualnie mam dwa ulubione, są to podcasty które można posłuchać w aucie, na spacerze z psem czy w pociągu :)
http://heavycardboard.com/ - jak w tytule, omawiają tylko średnio ciężkie i ciężkie tytuły (tylko euro i 18xx), z ostatnich recenzji, np: Food Chain Magnate i Mombasa.
http://punchingcardboard.com/ - tylko euro, ale poza ciężkimi tytułami które bardzo zresztą lubią, omawiają także lżejsze gry.

Co najważniejsze panowie z Heavy Cardboard i Punching Cardboard lubią podobne gry, m.in.: Arkwright, Food Chain Magnate, Three Kingdoms Redux, Madeirę i Panamaxa. Przez co idealnie trafili w moje gusta, jeśli ktoś szuka informacji o ciężkich grach to Heavy Cardboard jest must like, a dobrym uzupełnieniem do tego będzie Punching Cardboard.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vojtas »

freude pisze:Zaczynałam z Recenzjami u Wookiego i byłam nim zafascynowana, ale wraz z kolejnymi filmikami jakość i rzetelność recenzji bardzo spadła...

Swoją drogą chyba najbardziej mnie drażni, jak recenzenci obniżają ocenę grze tylko dlatego, że nie wpisała się w ich wyobrażenia czy jakieś niestworzone oczekiwania. To tak jakby narzekać po pierwszym spróbowaniu pieczarki, że nie smakuje jak trufla. Nonsens. Druga irytująca rzecz to porównania do gier, które do siebie pasują jakimś mało istotnym detalem (czyli gry są podobne tylko pozornie) - to może nieźle wprowadzić w błąd potencjalnego klienta. Po trzecie - traktowanie jakiejś gry (zazwyczaj bardzo lubianej) jak wzorca z Sevre - każde odstępstwo od tego wzorca jest uznawane za wadę ocenianej gry.
freude pisze:I aż krew mnie zalewa gdy widzę jak rzuca pudełkiem, niedbale rozkłada elementy lub wygina karty... Nie potrafię zrozumieć takiego braku szacunku do przedmiotu, nawet jeśli dostał go za darmo...
Może od dobrobytu zwyczajnie poprzewracało mu się w zadzie. Być może gdyby musiał sam kupować gry, to dbałby o nie lepiej (choć mogę się mylić, może tak go wychowano).
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fegat »

Ostatnio spadło mi pudełko z dodatku do Wojny o Pierścień... Pogniótł się jeden róg, aż mi się łezka w oku zebrała :cry:
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

Fegat pisze:Ostatnio spadło mi pudełko z dodatku do Wojny o Pierścień... Pogniótł się jeden róg, aż mi się łezka w oku zebrała :cry:
o to to to... ahhh... rąbanie pudełkami boli... i krwawię z oczu na reckach Toma Vasela, kiedy na początku te wszystkie komponenty - łubudubu! ryms!

A z Wookim mam podobnie - przestałem oglądać zaraz jak się zaczęło to pudełko z pierdołami - to zblazowanie jakoś było nie do zniesienia i ten brak treści...
Czy to oznaka planszówkowej dojrzałości kiedy przestaje się oglądać i brać pod uwagę produkcje Wookiego?
Ile czasu trzeba było, żeby przestać zaglądać na jego kanał? robicie to nadal?
Trochę mi szkoda... [... głosem Bogusława Lindy: recenzje Wookiego już nigdy nie będą takie fajne... już nigdy...]
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RE.Lee »

Ja oglądam przede wszystkim Dice Tower - duża ilość wydawanego materiału znakomita na spokojne dyżury ;) Sam Vasel bywa denerwujący, ale chemia jaką ma z Garcią i Healeyem jest nie do przebicia.

Poza tym regularnie Shut Up and Sit Down - świetne realizacje i angielski humor. Trochę rzadko nowe rzeczy wypuszczają.

Okazjonalnie Rahdo i co tam na YT wyskoczy.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rocy7 »

Fegat pisze:
- lubię, gdy na początku wideo recenzji (lub w formie planszy na dołu ekranu) jest informacja o czasie gry , ilości osób i rodzaju tytułu
Trzeba o tym mówić, kiedy to są informacje 'wszechdostępne' w necie? Właśnie zacząłem się zastanawiać i chyba w wielu moich gniotach tego nie uwzględniłem [emoji38]
Tak, bo czasem leniwy jestem;)

Fegat pisze:Jak ktoś chce filmiki reklamowe (jak ten ze statków) to jako zapalony hobbysta, z wiedzą i sprzętem, mógłbym zepsuć rynek i za friko (ewentualnie fajną planszówkę) coś takiego nakręcić :twisted: :twisted: :twisted:


@Curiosity jakość nigdy nie może pójść w dół, jak coś to tylko w górę :D
Chętnie sprawdzę wiarygodność tej oferty[emoji14]
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Oprócz Dice Tower lubię Game Boy Geeka. Fajne ma przemyślenia.

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Martin_Valdez »

Z recenzentów, którzy potrafią bawić to jeszcze fajnie się ogląda Inside the Box :)
Dodatkowo z porządnych recenzentów można także dodać Board Game Brawl.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rocy7 »

Ostatnio sobie uświadomiłem, że brakuje mi w recenzjach (tych pisanych i oglądanych) odniesienia się do krytyki gry lub chociażby wspomnienia z jakich powodów gra jest krytykowana. Jednak takie coś wymagałoby nie tylko paru partii, ale też czasu na lekturę BGG / forum. Przykładowo, jeśli są głosy ze w grze brakuje balansu fajnie by było gdyby recenzent się jakoś do tego odniósł, jeśli jest krytyka kiepskiej instrukcji to też mógłby o tym wspomnieć.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

Od jakiegoś czasu z przyjemnością śledzę recenzje Arthema na Youtube
spokojnie, rzeczowo - cieszy mnie, że odnosi się do własnej kolekcji - a nie ma "planu recenzenckiego" do wykonania,
co niestety czasami u innych razi (wiem, wiem "jeść" trzeba ;) )
Na tapetę trafiają jak na razie gry "grubsze", które sam lubię - ale były też Takenoko czy Kakao - ale nic banalnego.
Ot - gracz (niewątpliwie) dla graczy.
Na pewno będę przyglądał się dalszemu rozwojowi kanału.
Kolejna fajna pozycja obok mojego ulubionego Tomka Dobosza, sorki - Pana Gambita, ;) oraz podcastu Gradania - za maks sensownej treści (no i te rechoty...) który świetnie się słucha w aucie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bea »

Ostatnio obejrzałam recenzję Prime Time w wykonaniu TheGameBoyGeek. Podsumowanie gry okazało się na tyle trafne i zbieżne z moimi własnymi przemyśleniami, że zaczęłam też oglądać jego inne recenzje i muszę przyznać, że bardzo mi się podobają. Są szybkie, zwięzłe, na temat i co najważniejsze gość nie stroni od wytykania wad, wiec chyba można mu zaufać. :)
https://www.youtube.com/channel/UCiCsq2 ... 4idWx_VMRQ
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Marx »

Jesli chodzi o sam przebieg gry, to bazuję na Rahdo, który potrafi uchwycić esencję samej rozgrywki i w dużym stopniu ułatwia decyzję o zakupie danej pozycji. Cenię entuzjazm Richarda, jego fascynację grami, nadmiar energi. Nie podzielam do końca jego preferencji, ale to nie przeszkadza mi w oglądaniu "final thoughts", a w tym wszystkim jest bardzo naturalny, nie lubię wydumanego bełkotu.

Niedawnym odkryciem jest No Pun Included. http://www.nopunincluded.com/ . https://www.youtube.com/channel/UCtU-oQ ... hunPrx7U-w . Barwne, szalone recenzje dwójki brytyjczyków. Potrafią mnie rozbawić ;-) Zachęcam gorąco!

Z polskimi recenzentami jes gorzej. Nie lubię recenzji po łebkach, natomiast bardzo cenię rozgrywkę w Graniu w Chmurach, a także recenzje Gambita. Tomek z pasją mówi o grach, widać, że ma wiedzę, przekazuje klimat gry i nie waha się wypunktować słabych stron danych pozycji.Liczę, że również inni wydawcy będą mu podsyłać gry do recenzji :-)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2016, 18:58 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Uwielbiam i potrafię stracić mnóstwo czasu na oglądanie chłopaków z Dice Tower. Pasuje mi humor i żarty Zee, mój planszówkowy gust najbardziej pokrywa się z gustem Toma, Jasona lubię za entuzjazm. Sam jest z nich najsłabszy, ale też ma swoje momenty. Reszty nie oglądam.

Moim najnowszym odkryciem jest ekipa z Inside the Box. Są naprawdę kapitalni (o ile ktoś kupuje momentami ich abstrakcyjne poczucie humoru), a recenzja MTG: Arena of the Planeswalkers jest jedną z najśmieszniejszych jakie widziałem na You Tube:

https://www.youtube.com/watch?v=S1ONJGclH9s

Z polskich recenzentów - Gambit na pierwszym miejscu i na drugim - GameTrollTV.
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warran »

Zdecydowane +1 Inside the box.
Poza tym Shut up and sit down, choć przyznam, że tu szczególnie lubię video-felietony jak np. "Tips for the top 5 problem players"
Za to nie mogę się przekonać do regularnego oglądania Rahdo i Dice Tower - trochę za dużo gier, których po prostu nie zdobędę ze względu na dostępność. Więc oglądam wybiórczo.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NTomasz »

Dice tower... ale w oryginalnej 3 osobowej loży nerdów! Wstawki typu Gameboygeeki itp mnie totalnie nudzą. Lubie top10 lubie 2+eventy - bardziej to tania rozrywka do popatrzenia :)
Recenzje Tomela oglądam - bo już wyrobiłem sobie zdanie na temat ich "skilla i gustów" więc łatwo odnieść to do włąsnych przekonań.
Co do innych to hmm sporadycznie jakiś filmik innych się obaczy - ale nigdy mnie nie ciekawią. Dawno temu mialem "przyjemność" oglądać kilka odcinków gier u wookiego - i to chyba przykład najgorszego podcastu jaki w życiu widziałem.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: orzeh »

Czy ktoś z Was ogląda "Gaming Rules!" - jestem pod wrażeniem jakości filmów z zasadami, animacje, podkreślenia itp.. świetnie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

orzeh pisze:Czy ktoś z Was ogląda "Gaming Rules!" - jestem pod wrażeniem jakości filmów z zasadami, animacje, podkreślenia itp.. świetnie
Ja oglądam. Świetnie je robią. Piguła z reguł brana dousznie ale pomaga w ogólnym ogarnianiu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Coin22 »

Ja mam mało czasu.
Za to czasem mam 10 minut i wtedy mogę recenzję. Wolę oglądać bo po co mam czytać wierszokletow jak ktoś może mi o grze opowiedzieć i jeszcze pokazać.

Zwykle zaczynam od krótkich recenzji na podstawie których wyrabiam sobie opinie czy jestem zainteresowany.
Warunek to max. Ok 10 minut, bez wnikania w szczegóły bo gra może mnie nie interesować.

1. Wookiego oglądam i wyłączam przed ppp bo to jest trochę z gimnazjum a ja jestem nieco starszy. Ale cenie Wookiego bo nie zasypiam na jego recenzjach czego nie mogę powiedzieć o innych polskich kanałach gdzie głowa mówi jednostajnym głosem.

Jak gra mi się podoba albo nie poodoba, ale Wookie ocenia wysoko to szukam dalej.

2. Granie w Chmurach to drugi polski kanał z krótką względnie recenzją, który oglądam i czasem by poznać więcej szybkich opinie włącze jeszcze jakiś Dice Tower, ale Dice Tower nie lubię - czy znacie jeszcze inne szybkie ale konkretne max 10 minutowe gdzie będzie więcej opinii a mało wyciągania elementów z pudełka ?

Jak już się upewnię, że to potencjalny cel zakupowy to włączam
3. Rahdo runs through i oglądam 20-30minutowy gameplay.

Ogólnie opinii Rahdo nie oglądam, bo jemu się wszystko podoba, nie jest dla mnie miarodajny.


Mój idealny odcinek z recenzją w grze, do którego najbliżej chyba Wookiemu to:
1. O czym jest gra, ilu graczy, realia (10% czasu)
2. Krótko jak wygląda, może jakaś ciekawa mechanika, o co chodzi, jak się punktuje ? (20% czasu)
3. Opinia (70% czasu), która najlepiej jakby zawierała odniesienia do innych gier, bo gra może być fajna, ale wypadać słabiej od gier podobnych.

Np tego mi na maxa brakuje, że taka Luna Felda ma sporo dobrych opinii, ale dziesiątki gier Felda jest pewnie bardzo podobnych więc może nie ma sensu mieć wszystkich, jak Luna wypada w porównaniu z innymi grami bo może zamiast Luny lepiej kupić jednak X, który jest identyczny tylko nieco inny.

Rozpisałem się, ale będę wdzięczny za polecenie jeszcze jakiś właśnie krótkich 10-minutowych i charyzmatycznych recenzji.

Niestety nie mam czasu słuchać jak ktoś tam pół godziny przy piwku gada sobie o grze, to nie dla mnie.
ODPOWIEDZ