Monsters Menace America

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Monsters Menace America

Post autor: el2prezesso »

Na swiatowych forach opinie sa rozne jesli chodzi o ta gre. tematyka wydaje mi sie ciekawa i na dodatek w dobrej cenie wyprzedaz w "pewnym sklepie".
Prosilbym o opinie graczy czy warto. Nadmieniam, ze nie jestem zaawansowanym graczem i poszukuje tytulow lekkich i przyjemnych. Ot, na spedzenie milego wieczoru z zona; jako alternatywa wszedobylskiegi telewizora. Oczywiscie nie koniecznie chodzi mi o totalnie odmozdzone turlanie kostkami.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Monsters Menace America

Post autor: Filippos »

Nie grałem co prawda, ale spojrzałem na BGG i trafiłem na ciekawą opinię. W odpowiedzi na pytanie czy fajnie się w to gra w dwie osoby pada odpowiedź - fajniej bo znacznie krócej :lol:

Strasznie to amerykańsko wygląda w złym tego słowa znaczeniu.
Sądzisz że twoja żona dobre poczuje się w roli gigantycznego potwora niszczącego amerykańskie miasta? :wink:

Jak na wieczory we dwoje poleciłbym ci raczej Mr. Jacka, Konfrontację, Zagubione Miasta... Zresztą było kilk wątków na ten temat na forum, poszukaj.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Monsters Menace America

Post autor: Lim-Dul »

O ile się nie mylę Scott Nicholson prezentował tę grę u siebie na blogu. Nie w normalnym segmencie, tylko w nagraniu z programu telewizyjnego, w którym występował.

Można poszukać:

http://www.boardgameswithscott.com/
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Monsters Menace America

Post autor: rokter »

MMA mam, grałem, nawet się podobało, ALE:

- tylko przy piwie
- tylko dla fanów losowości (a ja do takich należę :-) )
- tylko z rozrywkowo nastawionymi facetami, którzy lubią spontanicznie wydawać odgłosy niszczenia miast, odpalania rakiet, ryczenia potworów i doświadczania różnorodnych mutacji (tak, są tez takie odgósy, ale tu ich nie powtórzę ;-) )

słowem: na wieczór z żoną ewidentnie się nie nadaje (no chyba, że masz żonę z nadwyżką testostreonu ;-) ).

zamiast tego doradzałbym raczej pozycje (sic!) testowane z moją własną małżowiną:

Palazzo
Samurai
Konfrontacja
Cytadela
Pentago
czy cuś w ten deseń
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Monsters Menace America

Post autor: el2prezesso »

Suma sumarum zdecydowalem sie na zakup Monsters...; jestem po pierwszej rozgrywce. Wrazenia: Gra prosta, ultra losowa, swietnie wydana, z niewykorzystanym potencjalem i co najwiekszym zaskoczeniem dla mnie podeszla mojej polowicy.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2008, 17:05 przez el2prezesso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Monsters Menace America

Post autor: rokter »

rokter pisze:
słowem: na wieczór z żoną ewidentnie się nie nadaje (no chyba, że masz żonę z nadwyżką testostreonu ;-) ).
el2prezesso pisze:
podeszla mojej połowicy

W takim razie cofam wszystko, co powiedziałem, bo jeszcze mogę oberwać (jak nie od Ciebie, to od szanownej małżonki, a krzepę pewnie w łapie ma niewąską ;-) )

Pozdrawiam bardzo serdecznie :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Monsters Menace America

Post autor: el2prezesso »

W takim razie cofam wszystko, co powiedziałem, bo jeszcze mogę oberwać (jak nie od Ciebie, to od szanownej małżonki, a krzepę pewnie w łapie ma niewąską ;-) )
Bez obaw kobieta drobnej postury, ale o otwartym umysle.

Pozdrawiam rowniez :wink:
ODPOWIEDZ