Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

vinnichi pisze:Odpowiedź poszła na PW
Spokojnego wieczoru :)
Dzięki :)

PS. Może z innej beczki. Chodzi o koszulki do kart. Myślałem dziś jak to okoszulkowac zeby było dobrze i tanio :)

Wymyśliłem ze karty graczy wsadzę w coś lepszego jakieś UltraPro DeckProtectory z racji tego ze sporo sie je tasuje i miętosi w ręku. Karty "inne" takie które tylko sie ślizgają po planszy wsadzę w coś jak np. Profity. Czyli dopasowane, chroniące przed przetarciami, tanie.

Jednak mój plan poszedł w ... niepamięć po pierwszy scenariuszu kiedy to ze stosu kart obcych dobrałem postać kota do swojej talii. Niestety karty graczy powinny być w takich samych koszulkach. Niby można przygotować ze 2 koszulki luzem i w takich momentach przełożyć ja do DeckProtectora. Macie jakieś swoje oryginalne rozwiązania może? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Ja mam wszystko wsadzone w takie same koszulki. Chyba tylko obrażenia (Strikes) możesz zakoszulkować w tańsze odpowiedniki - nie wtasowuje się ich w talię i nie tasuje zbyt często.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

Jestem niemal pewny, aby kupić tę grę. Po recenzji Gambita jestem skutecznie przez niego zarażony tym tytułem, ale mam jedną małą, może i zupełnie niepotrzebną wątpliwość. Jeszcze do niedawna byłem posiadaczem Władcy Pierścieni LCG, z kolei kolega chce kupić tuż po premierze Warhammer Quest. Czy to nie jest tak, że LE: Alien jest bardzo podobny do obu tych gier? W tym sensie, że mamy jakiś scenariusz, a w nim opisane cele do realizowania i tak dalej? Nie ukrywam, że jestem nakręcony na tę grę niemal tak samo mocno jak na T.I.M.E Stories.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Carmash nie. Wg mnie to całkiem inna gra.
Warhammer Quest to bardziej zbliżony to Space Hulka: Anioła Śmierci (taka bardziej... taktyczna). Władca Pierścieni - sam sobie talię budujesz więc też to całkiem coś innego.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Obrazek wart więcej niż 1000 słów :wink:

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gizmoo »

Cudownie! Już zamierzałem pozbyć się Aliena, ale teraz... Poczekam na rozszerzenie. :D

Może gra dzięki niemu nabierze rumieńców i będzie bardziej nieprzewidywalna. I oczywiście liczę też na lepsze grafiki. Byle by były na poziomie tych ze strike'ów - to będzie super!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

To jest jakis dodatek? Gdzie to mozna dostać? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

raiden25 pisze:To jest jakis dodatek? Gdzie to mozna dostać? :)
Jeszcze nie ma. Będzie w 2016r., więcej nic nie wiadomo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

O oooo O?? Już odkładam pieniądze :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:
raiden25 pisze:To jest jakis dodatek? Gdzie to mozna dostać? :)
Jeszcze nie ma. Będzie w 2016r., więcej nic nie wiadomo.
Szlag!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Przydałby sie dodatek. Ja gre mam nie długo ale fakt wiecej misji by sie przydało. Choć mona je mieszać czego jeszcze nie robiłem i widziałem ze na BGG sa jakieś nowe od graczy.
komix88
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: komix88 »

Gambit pisze:
Curiosity pisze:
raiden25 pisze:To jest jakis dodatek? Gdzie to mozna dostać? :)
Jeszcze nie ma. Będzie w 2016r., więcej nic nie wiadomo.
Szlag!
Z tego co czytałem na BGG to ma być dodatek jednocześnie do Aliena jak i Predatora ;) Nie pozostaje nic innego jak czekać i trzymać kciuki, iż dodatki będą również na wysokim poziomie co podstawki :D
Krakowski Fandom Star Wars :http://www.facebook.com/SWKRK
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gizmoo »

raiden25 pisze:Ja gre mam nie długo ale fakt wiecej misji by sie przydało.
A ja bym chciał wreszcie zagrać Alienami! Drużyna alienków polująca na "Dumb-ass colonists" to było by to! 8)

No i zdecydowanie więcej postaci z Aliens. Jak nie będzie Wierzbowskiego - to uznam to za porażkę. :lol:

Przydałby się też jakiś semi-competetive tryb gry. Może nawet bardziej agresywny niż w Predatorze?

I jeszcze bardziej agresywna gra ze zdrajcą. Tej grze strasznie przydałby się jeszcze gęstszy klimat paranoi.

Jak powyższe będzie w tym dodatku (i kolejnych) to wybaczę koślawą twarz Ellen na "First Aid" i to, że tą grę tak łatwo złamać.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

No w końcu. Długo pan kazał na siebie czekać ;)

Może osoby znające Marvela dadzą radę przewidzieć ile taki dodateczek ma kart, ile questów itp?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Patrząc po wielkości pudła... Obstawiam jakąś mini-matę dokładaną do pierwotnej oraz ze 200+ kart ;P Samych kart by nie pakowali w takie pudło... No chyba, że ma ich być 600+? :roll: Nie pogniewam się :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: rastula »

misioooo pisze:Patrząc po wielkości pudła... Obstawiam jakąś mini-matę dokładaną do pierwotnej oraz ze 200+ kart ;P Samych kart by nie pakowali w takie pudło... No chyba, że ma ich być 600+? :roll: Nie pogniewam się :)

a dlaczego by nie pakowali - sprzedaż powietrza to w naszym hobby bardziej standard niż wyjątek

wątpię również w nową matę - nie orientuję się może w 100% ale do legendary marvel jest już pierdyliard dodatków i wszystkie opierają się na "wincyj kart"...więc i tu tak będzie...

no i pewnie kupię...;) - choć nie lubię jak gra wyprzedza rzeczywistość a 4 filmy już zawarte w podstawce...no ale pewnie wycisną jeszcze trochę z tematu ...
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

misioooo pisze:Patrząc po wielkości pudła... Obstawiam jakąś mini-matę dokładaną do pierwotnej oraz ze 200+ kart ;P Samych kart by nie pakowali w takie pudło... No chyba, że ma ich być 600+? :roll: Nie pogniewam się :)
Widać patrząc po zdjęciu, że pudło dodatku jest mniejsze od pudła Aliena. Wydaje mi się, że wielkościowo jest takie same jak pudła dużych dodatków do Marvela, a w nich jest zawsze 350 kart (bez żadnych dodatkowych plansz i też wątpię, by tu jakąś dali).
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

rastula pisze:
misioooo pisze:Patrząc po wielkości pudła... Obstawiam jakąś mini-matę dokładaną do pierwotnej oraz ze 200+ kart ;P Samych kart by nie pakowali w takie pudło... No chyba, że ma ich być 600+? :roll: Nie pogniewam się :)

a dlaczego by nie pakowali - sprzedaż powietrza to w naszym hobby bardziej standard niż wyjątek

wątpię również w nową matę - nie orientuję się może w 100% ale do legendary marvel jest już pierdyliard dodatków i wszystkie opierają się na "wincyj kart"...więc i tu tak będzie...

no i pewnie kupię...;) - choć nie lubię jak gra wyprzedza rzeczywistość a 4 filmy już zawarte w podstawce...no ale pewnie wycisną jeszcze trochę z tematu ...
Jeszcze mamy komiksy z obcym i A vs P, prometeusz. Mają z czego jeszcze wybierać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gizmoo »

misioooo pisze:Samych kart by nie pakowali w takie pudło...
W podstawce karty zajmują 1/3 pudła, a same pudełko jest tak niewymiarowe, że jako jedyne nie mieści mi się w regale na planszówki i brzydko wystaje. Z wielką chęcią zamienię je na mniejsze.
rastula pisze:no ale pewnie wycisną jeszcze trochę z tematu ...
Z tego tematu można mnóstwo wycisnąć, jak się chce. Kilka pomysłów wypisałem powyżej. ;)

Najważniejsze, że widać progress i coraz lepsze pomysły - Predator np. jest moim zdaniem ciekawszy od Aliena, ale to nie mój theme.

Ale abstrahując od dodatku... Miałem napisać o tym wcześniej, ale wahałem się czy w ogóle nie pozbyć się LE:Alien (teraz jak ma wyjść dodatek, to przy nim zostanę), więc w końcu nie napisałem.

No więc teraz jest chyba najlepszy moment.

Nie macie wrażania, że po ograniu, łatwość zwycięstwa jest LE:Alien zbyt duża? Kiedy podzieliliśmy się na specjalizację, zaczęliśmy sensowny deckbuilding i poznaliśmy wszystkie karty - gra nagle stała się prosta i monotonna. Zaczęliśmy wygrywać wszystko. Owszem - czasem jedna, czy dwie osoby zginęły, ale zawsze gra kończyła się naszym zwycięstwem. Doszło do tego, że zaczęliśmy robić sobie skrajne utrudnienia, a i tak wygrywaliśmy wszystkie scenariusze. Znając karty na pamięć, niemal matematycznie wiemy co już było, a co zostało jeszcze w decku. Nawet jak w drugim filmie pierwszą z odsłoniętych kart objective 3 była królowa - to po jednej turze szybko ginęła od ciosów drużyny. Zaczęliśmy stosować takie utrudnienia:

1. Zawsze kart dronów wtasowujemy mniej niż liczba graczy.
2. W talię strike'ów wtasowujemy minimum trzy karty facehuggerów.
3. Nie pozbywamy się chestbursterów - jak ktoś go dostał - trudno. Musi umrzeć.
4. Gramy bez medyka i najemnika. Z tym pierwszym jest za łatwo. Ten drugi jest absurdalnie mocny. Na coordinate zabija wszystko. Dość powiedzieć, że ostatnim razem jak nim graliśmy (zanim go zbanowaliśmy) wykręcił 43 punkty obrażeń.

I... Nawet z tymi utrudnieniami wygrywaliśmy 99% gier.

Reasumując - po nauczeniu się kart z Hive decków na pamięć i dobrym deckbuildingu, gra stała się zbyt prosta. Nie udało się wprawdzie zagrać jeszcze ze zdrajcą (na dwie z gier trafiliśmy same dobre agendy), ale nie sądzę by mocno zmieniało to samą rozgrywkę. Alien od dłuższego czasu grzeje więc półkę.

Może macie sprawdzone metody jak można urozmaicić rozgrywkę, by była mniej przewidywalna?

P.S. Gramy zawsze w pięć osób.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: rastula »

wirusman pisze:
rastula pisze:
misioooo pisze:Patrząc po wielkości pudła... Obstawiam jakąś mini-matę dokładaną do pierwotnej oraz ze 200+ kart ;P Samych kart by nie pakowali w takie pudło... No chyba, że ma ich być 600+? :roll: Nie pogniewam się :)

a dlaczego by nie pakowali - sprzedaż powietrza to w naszym hobby bardziej standard niż wyjątek

wątpię również w nową matę - nie orientuję się może w 100% ale do legendary marvel jest już pierdyliard dodatków i wszystkie opierają się na "wincyj kart"...więc i tu tak będzie...

no i pewnie kupię...;) - choć nie lubię jak gra wyprzedza rzeczywistość a 4 filmy już zawarte w podstawce...no ale pewnie wycisną jeszcze trochę z tematu ...
Jeszcze mamy komiksy z obcym i A vs P, prometeusz. Mają z czego jeszcze wybierać

komiksy oczywiście - ale rozszerzone universum nie jest tak popularne i nośne

prometeusz ( mimo oczywistych nawiązań) nie dzieli chyba oficjalnego IP z Alien (?) więc nie wiem czy może taki mix pojawić się w grze...
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Najemnik »

Gizmoo pisze:
Może macie sprawdzone metody jak można urozmaicić rozgrywkę, by była mniej przewidywalna?
Próbowałeś losować postaci w HQ/scenariusze? Duża szansa, że będzie trudniej, mi wraz ze współgraczami trafiły się raz same charaktery bez coordination. Przegraliśmy.
Zagraj na agendy, że będzie minimum 1 zły (maximum więcej) i już będzie trudniej.
Możesz też spróbować z agendami, że będzie 4 złych i 1 dobry i w efekcie każdy gra na siebie, ale równocześnie wszyscy mogą przegrać (problemem może wtedy być dotarcie do 3 questa, nie wspominając o wykonaniu go).
Albo na dociąganie do 5 kart na ręce, a nie 6.
Albo że jeden z graczy od początku jest Alienem.
Możesz poszukać w tym wątku/na BGG, trochę pomysłów było wcześniej opisywanych, ale wg mnie można samemu wiele modyfikacji wymyślić i wypróbować.

Edit: Gizmoo mógłbyś się pochwalić, jak odpaliliście 43 dmg? Nie twierdzę, że się nie da, aczkolwiek z teoretycznych układów kart które wymyślam nie widzę za bardzo powodu, dla którego to akurat Mercenary miałby walnąć tak mocno. :wink:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2016, 17:06 przez Najemnik, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Gizmoo pisze: Może macie sprawdzone metody jak można urozmaicić rozgrywkę, by była mniej przewidywalna?
Zanabyć (najlepiej drogą zakupu) Legendary Encounter: Predator ? ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Może macie sprawdzone metody jak można urozmaicić rozgrywkę, by była mniej przewidywalna?

P.S. Gramy zawsze w pięć osób.
Próbowałem pewnego mixu Aliena z Predatorem na trzech i na pieciu - znajdziesz go w wątku Predatora: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=100.

Rozgrywka odrazu zamienia sie w survival ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Apropo na KS jest Venom Assault, wydaje mi sie ze to cos na wzór Legendary. Nie myśleliście nad wsparciem? :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Wariant do zagrania LE: Alien z dodatkami Marvel ;P
https://boardgamegeek.com/thread/152758 ... using-enco
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ