Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze: Może kosztować też duzo więcej :) popatrz na wszystkie produkty CMON, i też część kickstarterów ;)
akurat z tego, co CMON sprzedaje i mam jestem bardzo zadowlony mechanicznie, wiec nie zgodze sie z opoinia, ze to tylko plastik.
Rocy7 - ja też to co mam i będe miał uważam za niezłe gry i nie narzekałem. Dawałem tylko przykład że gry mogą być drogie, i droższe niż 600zł ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze:Dawałem tylko przykład że gry mogą być drogie, i droższe niż 600zł ;)
fakt, ostatnio sobie przeliczyłem ile kosztowała ta mała flota Star Wars Armady z mojej ostatniej relacji mało zabrakło do kwoty 4 cyfrowej :/.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze:Dawałem tylko przykład że gry mogą być drogie, i droższe niż 600zł ;)
fakt, ostatnio sobie przeliczyłem ile kosztowała ta mała flota Star Wars Armady z mojej ostatniej relacji mało zabrakło do kwoty 4 cyfrowej :/.
ale nadal Twierdzisz, że to słaba gra :P Ja wiem, że gry mogą być drogie i dobre - ryzykuje tylko stwierdzenie, że jest obecnie fala przerostów form nad treścia... KS zalany jest tytułami które jedyne co maja do zaoferowania to figurki - w ten sposób łowią ludzi. OO biere bo takie super fajne i ładne a czy grywalne i dobre to sie okazuje po fakcie
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze:Dawałem tylko przykład że gry mogą być drogie, i droższe niż 600zł ;)
fakt, ostatnio sobie przeliczyłem ile kosztowała ta mała flota Star Wars Armady z mojej ostatniej relacji mało zabrakło do kwoty 4 cyfrowej :/.
Moje 7 sins z CMON już niestety przekroczyło ... :/ Ake jak byś się postarał to nawet cztery cyfry i 2 z przodu do Armady by się dało ;-)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: olsszak »

NTomasz pisze: ale nadal Twierdzisz, że to słaba gra :P Ja wiem, że gry mogą być drogie i dobre - ryzykuje tylko stwierdzenie, że jest obecnie fala przerostów form nad treścia... KS zalany jest tytułami które jedyne co maja do zaoferowania to figurki - w ten sposób łowią ludzi. OO biere bo takie super fajne i ładne a czy grywalne i dobre to sie okazuje po fakcie
Trochę tak, trochę nie :P

Zgadzam się z tym, że dobre figurki działają niczym lep na muchy :) Osobiście uczestniczyłem na razie w KS na Sword & Sorcery, Zombicide BP i 7 Sins. 2 z tych gier są od CMON, a jedna od włoskich twórców przy wsparciu Ares.
Z KS-owych gier mam także Blood Rage

Ogólne wnioski mam takie, że wszystko jest kwestią osobistą. Mnie sama oprawa nie kupi ;) Muszę obejrzeć gameplay, przeczytać wstępną wersję instrukcji - jheśli tutaj jest równie dorbze to biorę ;) Wiadomo, że to daje pogląd, ale patrząc na ceny niektórych gier poza KS to często jest dobry wybór, bo jednak oszczędza trochę srodków.

Akurat w przypadku wszystkich wyżej wymienionych tytułów można było "obejrzeć" nie tylko figurki i dzięki temu kupić bardziej wymagających graczy.

Natomiast tez obserwowałem kilka projektów na KS, które podłapały pomysł z figurkami (nawet one były gorzej wykonane), ale już za tym nie szło nic więcej ;) Pewnie trochę osób złapie takie gówienko, ale to jednorazowa polityka :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

oczywiscie! :) jest wiele gier na któe jarałem się jak córka Stannisa... i nie nabyłem ... i z perspektywy czasu bardzo się ciesze - np Blood Rage :) wiele gier kupiło mnie i szybko uciekły - Armada Xwing.... zwyczajnie czasem człowiek popatrzy i OOOOO musze to mieć a za 2 miesiące okazuje się - wait ale po co to i, że wcale to nie takie ładne... syndrom pijanego planszówkowicza. Jest na KS pare pereł ale na każdą perłe przychodzi pełno no tych...

Wracając do Rebeliona! czemu nie ma figurek niszczycielskich Evoków! cobym Imperial player mógł ich zabijać... oraz wysadzać
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:ale nadal Twierdzisz, że to słaba gra :P
może nie tyle słaba, po prostu są lepsze, poza tym czy gdziekolwiek powiedziałem, że to była moja gra?;)

Kusi mnie wersja angielska Rebelliona, jednak patrząc na karty zależność językowa będzie raczej spora.

Obrazek
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Chaaber »

Kusi, żeby dorwać kopię już w marcu, ale jednak 380 złotych trochę odstrasza od tego pomysłu i pozostaje życie w nadziei, ze polska edycja pomimo brandu Star Wars ustabilizuje swoją cenę gdzieś na poziomie Bitwy Pięciu Armii, która też ma za sobą ogromne IP przecież. Niestety to pewnie marzenia ściętej głowy i Galakta też zatańczy z ceną na poziomie 400 złotych może nawet a to już straszny pułap. I tak wiem marudzenie, w końcu na Arcadię Quest Inferno wydało się prawie 600zł. No cóż, uwielbia się Star Wars przyjdzie zabulić.
Pomimo tego, że gra będzie raczej wymagała stałego przeciwnika to i tak fun z rozgrywki po gameplayach wygląda na niesamowity :)
komix88
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: komix88 »

Patrząc po tym jakie Galakta ma opóznienia w wydawaniu gier byłbym bardzo zdziwiony (pozytwnie) gdyby udało im się wydać polską wersję jeszcze w tym roku. Pamiętam jak Forbidden Stars miało wyjść w IV kwartale 2015 roku. Nową datę wstawili dopiero pod koniec zeszłego roku. Właśnie dlatego Imperial Assaulta kupuję jedynie w oryginale. Galaktę wspieram za to X-Wingami, Armadą i Eldritchem :)

Wracając do tematu -cóż gra rzeczywiście swoje będzie kosztowała. Pozostaje liczyć, iż pojawi się jeszcze w jakiś sklepach gdzie dorwie człowiek jakieś rabaty ;) A jak nie to przez marzec mniej piwa pić :P Fajnie, że można było obejrzeć rozgrywkę w Dice Tower, to jedynie zrobiło mi większego smaka na tą grę :)
Krakowski Fandom Star Wars :http://www.facebook.com/SWKRK
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

komix88 pisze: A jak nie to przez marzec mniej piwa pić :P
Oto obsrwujemy człowieka postawionego pod ścianą... W skrajnej sytuacji gdy myślenie logiczne jest czymś na co nie ma czasu.
Opamiętaj się i nie idź tą drogą... Trzeba mieć jakieś świętości w życiu, a dostęp do stałej, dużej ilości piwa to wszak to co odróżnia nas od zwierząt!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Data premiery 31.03
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Chaaber »

kaimada pisze:Data premiery 31.03
Skąd jest to info?
Galakta się coś wygadała, czy to jedynie data premiery angielskiej wersji?
Jakieś SCD? Muszę wiedzieć!
A tak na serio to jakieś źródło takich wieści by się przydało bo gra ma moim zdaniem przeokrutny hype i sam czekam na Nią jak na kopytka od Babci po 2 miesięcznej nieobecności w domu.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Strona FFG.
W ich przypadku jest to światowa premiera wersji anglojęzycznej.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

i dlatego angielska lepsza! :D All Hail the Queen
komix88
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: komix88 »

Chaaber pisze:
kaimada pisze:Data premiery 31.03
Skąd jest to info?
Galakta się coś wygadała, czy to jedynie data premiery angielskiej wersji?
Jakieś SCD? Muszę wiedzieć!
A tak na serio to jakieś źródło takich wieści by się przydało bo gra ma moim zdaniem przeokrutny hype i sam czekam na Nią jak na kopytka od Babci po 2 miesięcznej nieobecności w domu.
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... civil-war/
Krakowski Fandom Star Wars :http://www.facebook.com/SWKRK
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Bardok »

Teoretycznie cena Rebeliona na stronie FFG jest identyczna jak podstawki do Imperial Assault, więc może się jednak okaże, że i polska będzie podobna - a swoją kupiłem za 308,-
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Bardok pisze:Teoretycznie cena Rebeliona na stronie FFG jest identyczna jak podstawki do Imperial Assault, więc może się jednak okaże, że i polska będzie podobna - a swoją kupiłem za 308,-
a ile dolar kosztował w tym czasie? bo obecnie to prawie 4zl...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

NTomasz pisze:
Bardok pisze:Teoretycznie cena Rebeliona na stronie FFG jest identyczna jak podstawki do Imperial Assault, więc może się jednak okaże, że i polska będzie podobna - a swoją kupiłem za 308,-
a ile dolar kosztował w tym czasie? bo obecnie to prawie 4zl...
Wtedy ponad 3,70PLN teraz 3,90PLN :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

ale ważne jest ile kosztował kiedy gra została nabyta przez sklep chyba? jeżeli sklep nabył pudła po 3.20/$ to raczej za miesiąc nie podbije ceny do 3.70/$ bo to wygląda dokładnie tak jak wygląda. Cena (chyba?) będzie +/- taka jak cena dolara w momencie wejścia gry na nasz rynek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Mam nadzieje, że to nie jest finalny design kart pomocy, bo te kropki kłują w oczy
Spoiler:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: mat_eyo »

Biorąc pod uwagę, że gra już wydrukowana płynie z Chin to raczej jest to ostateczny wygląd ;)
No i nie wiem w czym problem, klasyczny, Star Warsowy layout.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: vojtas »

Rocy7 pisze:Mam nadzieje, że to nie jest finalny design kart pomocy, bo te kropki kłują w oczy
:shock:

Już dawno nie widziałem w grze tak źle złożonego tekstu.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Kisun »

I tu szczęście że wydanie polskie będzie jesienią. Może przy okazji wydań zlokalizowanych poprawią parę takich kwiatków.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Valarus »

Nikt sobie nie zadał trudu żeby sprawdzić, skąd pochodzi ten obrazek? Przecież to fanowska robota przygotowna przez jakiegoś Portugalczyka na BGG...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Valarus pisze:Nikt sobie nie zadał trudu żeby sprawdzić, skąd pochodzi ten obrazek? Przecież to fanowska robota przygotowna przez jakiegoś Portugalczyka na BGG...
Też się nad tym zastanawiałem, ale w takim razie skąd zasady wziął?
ODPOWIEDZ