(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: Z kooperacjami jest ten problem, że zazwyczaj jest gracz alfa/lider i wtedy te wspólne podejmowanie decyzji staje się mocno przereklamowane. jak wszyscy mają osiągnąć jeden cel ciężko nie podpowiadać innym "słusznego" ruchu, który zazwyczaj i tak widać jak na dłoni albo po prostu trzeba to zrobić. W sumie przekonaj się sam podczas gry.
Poza tym nie wiem czy ktoś u nas ma jakąś kooperację. Chyba tylko zwierzu ma Robinsona.
Zobacz sobie listę gier Planszowego Opola na BGG i poproś kogoś o przyniesienie konkretnej gry na spotkanie.
juz nawet nie chodzilo mi o stan posiadania koopow (bo jakies do poznania przeze mnie pozycje sa chocby w bibliotece - inne od robinsona, bo akurat robinsona mam i raczej ma on takie wady jak opisujesz), tylko bardziej chodzilo mi o to czy znalazlby sie ktos chetny do takich tytulow, albo jakichs innych tytulow odmiennych od euro (bo euro juz mniej wiecej wiem z czym sie je).
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Aaa... ameritraszu tyś głodny jest! Z Turkiem porozmawiać musisz ty... ;)

Zwierzu ma sporo takich gier też, możemy się umówić na coś bo dawno nie grałem w plastik :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:juz nawet nie chodzilo mi o stan posiadania koopow (bo jakies do poznania przeze mnie pozycje sa chocby w bibliotece - inne od robinsona, bo akurat robinsona mam i raczej ma on takie wady jak opisujesz), tylko bardziej chodzilo mi o to czy znalazlby sie ktos chetny do takich tytulow, albo jakichs innych tytulow odmiennych od euro (bo euro juz mniej wiecej wiem z czym sie je).
Aaaa jeżeli chodzi o graczy, to potencjał widzisz co czwartek... więc jest wielka bieda. Kiedyś było dużo więcej chętnych na różne i różniste gry. Teraz jak jest 4-5 chętnych do grania to jest wielki czad. Niestety borykamy się z tym problemem już od dłuższego czasu :|
po raz kolejny nie będę "marudził" ( czytaj: stwierdzał faktów) w obecnej sytuacji, bo zaraz będzie reprymenda i każą mi się cieszyć. Teraz została garstka ludzi grających głównie w euro (i do tego nie w takie jak bym chciał grać co tydzień ;)) i jesteś dlatego skazany na towarzystwo eurograczy.
Po prostu napisz z czym będziesz, przyniesiesz, wytłumaczysz i gramy. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy zagrali w tytuł jaki wybierzesz (oby nic związanego z Arkham).
Aha - jak chciałeś grać w Mage Knighta to informuję, że to eurogra z przygodą w pakiecie.

podbijam:
piton pisze:wygrałem kod rabatowy do PLANSZOSTREFY :D Będę robił zakupy z rabatem 16%
jak ktoś coś chce niech pisze PW. Bez preorderów, oczekiwania miesiąc itp.
rabat 16% liczy się od nieprzekreślonej ceny, przekreślone ceny podlegają rabatowi 11%
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Kiedy robisz zamówienie Piton?
PS: Jakbyście chcieli sie spotkać w środę którąś to chetnie bym wpadł i cos pograł (nawet chetnie w plastik).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:Kiedy robisz zamówienie Piton?
PS: Jakbyście chcieli sie spotkać w środę którąś to chetnie bym wpadł i cos pograł (nawet chetnie w plastik).
jakbyś chciał pograć w euro w środę to ja chętnie ;)

zamówienie pod koniec tygodnia raczej, po wypłacie.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze:Aaa... ameritraszu tyś głodny jest! Z Turkiem porozmawiać musisz ty... ;)

Zwierzu ma sporo takich gier też, możemy się umówić na coś bo dawno nie grałem w plastik :)
nie wiem w co mnie pakujesz, ale mam nadzieje, ze nie dajesz mnie na pozarcie jakiejs drugiej skrajnosci... co prawda od jakiejs drugiej polowy lat 80tych jestem fanem ameritraszu, ale raczej tego z bay area, a jesli masz na mysli jakies mierzenie linijka odleglosci do wystajacych zza barykady plastikowych konczyn to moze nie szedlbym az tak radykalnie... choc w sumie wszystkiego trzeba sprobowac. jesli jest wiecej chetnych (chocby w srode) to rzuccie tytulem, jak nie bedzie za hardkorowo to postaram sie znalezc czas, zajrzec do instrukcji i stawic sie, chocby by sie poprzygladac.

Piton - bardzom ciekaw w jakie euro bys chcial co tydzien, jesli to nie tajemnica... a co do arkham to ja moze poki co jeszcze nie, ale ankhmorpork - to juz bardziej (pewnie to euro, ale przynajmniej temat mi znajomy)...
PanOddjob
Posty: 182
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

TuReK pisze:W HMSie zobacz
Dzięki faktycznie sprzedają koszulki choć nie te których mi potrzeba ;d

Piton dzięki za zaproszenie, jak troche uluźni mi się grafik to chętnie wpadnę, chociaż raczej nie jestem dla was zbyt atrakcyjnym współgraczem z racji niezbyt imponującego stażu ;]
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

PanOddjob pisze:
TuReK pisze:W HMSie zobacz
Dzięki faktycznie sprzedają koszulki choć nie te których mi potrzeba ;d

Piton dzięki za zaproszenie, jak troche uluźni mi się grafik to chętnie wpadnę, chociaż raczej nie jestem dla was zbyt atrakcyjnym współgraczem z racji niezbyt imponującego stażu ;]
napisałem do Ciebie wiadomość na PW, żeby tutaj już nie śmiecić.

(WSZYSTKIM przypominam o możliwości tańszych zakupów w Planszostrefie)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Zastanawiam się nad kieszonkowym rojem, bo akurat jest w planszostrefie... w super cence z dodatkami ale skoro do końca tygodnia to jeszcze się zastanowię... :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

To umówmy się, że zamawiam w czwartek w samo południe. Czyli jak ktoś coś chce, niech da znać do czwartku do godziny 12.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

gafik pisze:Zastanawiam się nad kieszonkowym rojem, bo akurat jest w planszostrefie... w super cence z dodatkami ale skoro do końca tygodnia to jeszcze się zastanowię... :)
no no no! żeby ci się czasem robactwo po gaciach nie rozeszło :D
Teresa
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Nas niestety w ten czwartek nie będzie, tak nam się plany poukładały. Powinniśmy być normalnie za tydzień.

Aniu - mam jutro wziąć twoją grę rano do autobusu? czy mamy ja przywieź za tydzień?

Miłego i owocnego grania :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Teresa, a możesz zabrać Ostatnią Wolę do pracy? odebrałbym kiedyś po fajrancie. Może być środa/czwartek/piątek. Chciałbym pożyczyć na tydzień przynajmniej.

przy okazji - mnie też nie będzie w czwartek.
To może jutro zagramy? ja jutro mam czas do 20, w sam raz na jeden szpil. Chętny ktoś?
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Wprawdzie proponowałem środę ale nie jutrzejszą. Mam jutro kilka spraw do załatwienia i nie wiem ile mi zejdzie, tak więc pass.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

dobra to ja się wypisuję również ze środy. Nie wpadam na granie w tym tygodniu

ponawiam apel o Ostatnią Wole i przypominam o akcji Planszostrefa
Teresa
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Piton - wezmę Ostatnią Wolę z sobą do pracy jutro, to podjedź, będę do 16:30, w czwartek będę do 16:00, a w piątek do 16:30.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Teresa pisze:Piton - wezmę Ostatnią Wolę z sobą do pracy jutro, to podjedź, będę do 16:30, w czwartek będę do 16:00, a w piątek do 16:30.
super, piękne dzięki. Podejdę o 16:30. Jak coś to telefony mamy ;) dzięki raz jeszcze!
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

@Teresa - nie bierz, bo pojadę chyba wcześniejszym autobusem.

W czwartek planuję przyjść ok. 17:00. Czy pojawi się ktoś jeszcze?
Jedna, dwie osoby i można już w coś pograć :D
...może Cywilizacja?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja powinien być.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

ja pewnie tez sie pojawie, jesli mozna... jakos miedzy 17.20 a 18.00...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Będę na pewno tylko nie wcześniej niż o 18.00. Spotkanie mi wypadło pilne, ale ponieważ jest ono w zasadzie obok, więc będę. :)
Strasznie mi się zachciało w YEDO zagrać :P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

To co, już nikt nic ze sklepu? zamawiam z wieczora zatem.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Wysłałem Ci PW.

Ma ktoś Dolinę Kupców?
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

dzieki (Aniu, Kubo i Staszku) za wczorajsze jedno yedo. jedno, ale 4 godzinki nam zeszly. w mojej opinii chyba najprzyjemniejsza, z dotychczasowych gier, ktore mialem okazje pograc z Wami do tej pory. moze dlatego, ze nie bylo tych malych wrednych matematycznych szescianikow i nie za duzo negatywnej interakcji, jak w evolution. w miare latwa do ogarniecia i nie z tych co to koncza sie zanim sie czlowiek obejrzy i nie zdazy wykorzystac calego potencjalu. choc ja mam jedynie niedosyt z powodu troche malo urozmaiconych misji. mysle, ze autorzy mogliby ciut wiecej zakombinowac i zamieszac (tez w kartach wydarzen), ku uciesze/rozpaczy graczy... choc moge sie mylic, zbytnia zlozonosc na kartach moglaby spowodowac, ze gracz przestalby sie sprawnie orientowac w tym, czym dysponuje...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Uwaga! Uwaga!

26. marca w Portalu odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski "Królestwo w Budowie" !!!

Myślę, że można by poćwiczyć w następny czwartek. Kto ma tę grę?

Ta data jest troszkę niefortunna bo to Wielkanoc, więc myślę, że może się zmienić. Chociaż z drugiej strony większość ma wolne...
ODPOWIEDZ