Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rocy7 »

Banan2 pisze: Ja nie ma do Was pretensji, ale chwilami wygląda na to, że niektóre akcje wspierania (polskie i nie tylko) to zwykłe frajerstwo ... :( My zapłaciliśmy za grę prawie rok temu a inni będą się dobrze bawić :(
Ten pan co podpisał się pod tym listem powinien usłyszeć od Was, i pewnie nie tylko od Was, kilka mocnych słów ... Możecie mówić w naszym imieniu.
Pozdrawiam
popieram.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

Mamy grę z dodatkiem za 60$, a oni mogą kupić podstawkę 60€. Mi to nie przeszkadza, chociaż mogli coś wcześniej napisać, a nie że tylko plotki na początku.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

Wassago pisze:Mamy grę z dodatkiem za 60$, a oni mogą kupić podstawkę 60€. Mi to nie przeszkadza, chociaż mogli coś wcześniej napisać, a nie że tylko plotki na początku.
W tym sęk, że nie mamy gry, gdy będą ją mieć inni. A to zaburza ideę wspierania. Nawet jeśli będzie to gra bez dodatku. Jak już pisałem, nie mam pretensji do Phalanxów, bo to (sorry :wink:) podwykonawca. Natomiast, przynajmniej ja, mam głęboko gdzieś ich plany związane z Cannes. Trzeba było tak zap...ć w robocie, żeby wszystko było na czas. Inni będą mieć MN już w najbliższy weekend a my będziemy oglądać, do bodajże czerwca, fotki na BGG albo unpacki czy gameplaye na YT :evil:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 11:02 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Wassago »

Dobra, będziemy mieć, a nie mamy. To tylko 100 szt. więc aż tak dużo tych innych nie będzie. A nawet gdyby gra była do kupienia w sklepie, to i tak wolałbym poczekać i więc więcej rzeczy za mniejszą kasę, bo przecież głównie o to chodzi w kampaniach od wydawców, którzy nie są nowi.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Dla nas to łamanie standardów. Wspierający powinni otrzymać grę jako pierwsi, bo to oni ponoszą ryzyko.
Pogadamy o tym z Asyncronem.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Wassago pisze:Dobra, będziemy mieć, a nie mamy. To tylko 100 szt. więc aż tak dużo tych innych nie będzie. A nawet gdyby gra była do kupienia w sklepie, to i tak wolałbym poczekać i więc więcej rzeczy za mniejszą kasę, bo przecież głównie o to chodzi w kampaniach od wydawców, którzy nie są nowi.

A moim zdaniem tu chodzi o podejście do klienta. Na każdych warsztatach, studiach itp. tłucze się ludziom do łba, że relacja z klientem i to by klient był zadowolony jest podstawą (czy to klient zewnętrzny, czy wewnętrzny). Tutaj chłopaki robią podstawowe błędy z pogranicza zarządzania i budowania marki. A marka w przypadku akcji crowdfundingowych powinna być chyba jeszcze ważniejsza niż w przypadku produkcji ze środków własnych.

Osobiście w mocno uproszczonej wersji to ja bym to porównał do czegoś w stylu: Masz tutaj 2000zł i zrób mi za to bramę wjazdową na za miesiąc. Mijają 3 miesiące, pieniędzy nie ma, bramy nie ma, ale widzisz, że twoi sąsiedzi mają nowe, zrobione w tym samym zakładzie małe bramki wejściowe, które miały być robione po twojej bramie, a dodatkowo nie były przedpłacone.

W takim wypadku my byliśmy klientami kluczowymi, my i reszta wspierających. ;)

Skoro chłopaki tworzący grę chcieli mieć dobrze na festiwalu, to powinni tak ogarnąć produkcję, żeby zdążyć ze wszystkim. W tej chwili postawili na cel, zamiast na wartości, a ludzie niekoniecznie to lubią.

Chociaż osobiście, to mnie to nie boli jakoś bardzo, że oni otrzymają grę pierwsi. Mnie boli to, że czuję się nieco okłamany i oszukany, a na idei zaufania opiera się Kikcstarter.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Błysk pisze:
Wassago pisze:Dobra, będziemy mieć, a nie mamy. To tylko 100 szt. więc aż tak dużo tych innych nie będzie. A nawet gdyby gra była do kupienia w sklepie, to i tak wolałbym poczekać i więc więcej rzeczy za mniejszą kasę, bo przecież głównie o to chodzi w kampaniach od wydawców, którzy nie są nowi.

A moim zdaniem tu chodzi o podejście do klienta. Na każdych warsztatach, studiach itp. tłucze się ludziom do łba, że relacja z klientem i to by klient był zadowolony jest podstawą (czy to klient zewnętrzny, czy wewnętrzny). Tutaj chłopaki robią podstawowe błędy z pogranicza zarządzania i budowania marki. A marka w przypadku akcji crowdfundingowych powinna być chyba jeszcze ważniejsza niż w przypadku produkcji ze środków własnych.

Osobiście w mocno uproszczonej wersji to ja bym to porównał do czegoś w stylu: Masz tutaj 2000zł i zrób mi za to bramę wjazdową na za miesiąc. Mijają 3 miesiące, pieniędzy nie ma, bramy nie ma, ale widzisz, że twoi sąsiedzi mają nowe, zrobione w tym samym zakładzie małe bramki wejściowe, które miały być robione po twojej bramie, a dodatkowo nie były przedpłacone.

W takim wypadku my byliśmy klientami kluczowymi, my i reszta wspierających. ;)

Skoro chłopaki tworzący grę chcieli mieć dobrze na festiwalu, to powinni tak ogarnąć produkcję, żeby zdążyć ze wszystkim. W tej chwili postawili na cel, zamiast na wartości, a ludzie niekoniecznie to lubią.

Chociaż osobiście, to mnie to nie boli jakoś bardzo, że oni otrzymają grę pierwsi. Mnie boli to, że czuję się nieco okłamany i oszukany, a na idei zaufania opiera się Kikcstarter.

Pracowałeś kiedyś z francuzami ? :) Bo oni mają troche inne podejście :)
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: Vandal »

Temat był wałkowany już wielokrotnie.
Nikt nigdy nie obiecuje ekskluzywności i pierwszeństwa. Bonusy za KS to lepsza cena i fizyczne dodatki do gry. Firmy są po to żeby zarabiać i temu służy właśnie takie 100 sztuk z pierwszego rzutu - część trafi do recenzentów, część do zwykłych ludzi i to zbuduje hype i gdy wreszcie z Chin przypłynie kontener z 10.000 pudeł to będzie już trochę ludzi gotowych kupić grę poza KS, po wyższej cenie, z lepszą marzą dla wydawcy.

Jak zawsze zanim zaczniecie się bulwersować, pamiętajcie że kupujemy tekturowe gry za 50€, nie ekskluzywne Bugatti za 500.000€.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

Vandal pisze:Temat był wałkowany już wielokrotnie.
Nikt nigdy nie obiecuje ekskluzywności i pierwszeństwa. Bonusy za KS to lepsza cena i fizyczne dodatki do gry. Firmy są po to żeby zarabiać i temu służy właśnie takie 100 sztuk z pierwszego rzutu - część trafi do recenzentów, część do zwykłych ludzi i to zbuduje hype i gdy wreszcie z Chin przypłynie kontener z 10.000 pudeł to będzie już trochę ludzi gotowych kupić grę poza KS, po wyższej cenie, z lepszą marzą dla wydawcy.

Jak zawsze zanim zaczniecie się bulwersować, pamiętajcie że kupujemy tekturowe gry za 50€, nie ekskluzywne Bugatti za 500.000€.
Nie zgodzę się z Tobą.
Nie byłoby opóźnienia, nie byłoby problemu. Poza tym, nie ważne jest czy kupujemy trochę tektury czy ekskluzywne Bugatti. W obu przypadkach jesteśmy klientami, o których należy dbać. Bo tylko dzięki klientom te firmy istnieją i działają. Myślę, że to jasne i proste.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

AkitaInu pisze:
Pracowałeś kiedyś z francuzami ? :) Bo oni mają troche inne podejście :)
Nie, będę wiedział kogo unikać na przyszłość. ;)
Vandal pisze: Temat był wałkowany już wielokrotnie.
Nikt nigdy nie obiecuje ekskluzywności i pierwszeństwa. Bonusy za KS to lepsza cena i fizyczne dodatki do gry. Firmy są po to żeby zarabiać i temu służy właśnie takie 100 sztuk z pierwszego rzutu - część trafi do recenzentów, część do zwykłych ludzi i to zbuduje hype i gdy wreszcie z Chin przypłynie kontener z 10.000 pudeł to będzie już trochę ludzi gotowych kupić grę poza KS, po wyższej cenie, z lepszą marzą dla wydawcy.

Jak zawsze zanim zaczniecie się bulwersować, pamiętajcie że kupujemy tekturowe gry za 50€, nie ekskluzywne Bugatti za 500.000€.
Ja tam bulwersuję się nawet jak mam wydać 5 zł i coś mnie zdenerwuje. Tu chodzi o ład na świecie! :D
Rozumiem czemu to służy i jakoś nadal jest mi smutno. Można zarabiać na wiele różnych sposobów w sposób otwarty na klienta lub zamknięty. Jako współ- fundatorzy chyba możemy czuć się nieco dziwnie, że finalny produkt inni zobaczą przed nami. Gdyby potrafili się wyrobić w czasie to byłby wilk syty i owca cała, ale nie potrafią, więc Ci, którzy już zapłacili, to niech czują się pokrzywdzeni, bo mamy ich kasę. No spoko ;)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Atamán »

Vandal pisze:Nikt nigdy nie obiecuje ekskluzywności i pierwszeństwa.
Nie pleć waść takich bzdur. Była obietnica pierwszeństwa i była obietnica, że gra będzie w listopadzie 2015r.
Obie zostały złamane.
Chevau-léger
Posty: 37
Rejestracja: 25 mar 2009, 19:05

Re: Mare Nostrum

Post autor: Chevau-léger »

ozy pisze:Dla nas to łamanie standardów. Wspierający powinni otrzymać grę jako pierwsi, bo to oni ponoszą ryzyko.
Pogadamy o tym z Asyncronem.
Pełne poparcie. Potężne opóźnienie w wydaniu gry w stosunku do obietnic wymaga przynajmniej dochowania kolejności i najpierw zatroszczenia się o wspierających wydanie gry, a później można realizować poboczne cele promocyjne
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

Heh walą w pręta na potęge.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

Chevau-léger pisze:
ozy pisze:Dla nas to łamanie standardów. Wspierający powinni otrzymać grę jako pierwsi, bo to oni ponoszą ryzyko.
Pogadamy o tym z Asyncronem.
Pełne poparcie. Potężne opóźnienie w wydaniu gry w stosunku do obietnic wymaga przynajmniej dochowania kolejności i najpierw zatroszczenia się o wspierających wydanie gry, a później można realizować poboczne cele promocyjne
Powiedz to FunForge i Tokaido ;)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Mamy zaraz połowę marca. Jakieś wieści? Gry już gotowe do załadunku? A może już płyną? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Szaweł pisze:Mamy zaraz połowę marca. Jakieś wieści? Gry już gotowe do załadunku? A może już płyną? :)
Wciąż w druku. :?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

A sprawa, ze sprzedażą gry na targach? Asyncron coś odpowiedział? ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

myślę że czas otworzyć zakłady - czy Scythe wyprzedzi Mare Nostrum?
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: piwoslaw »

Jak tak dalej pójdzie to może uda się zagrać na gwiazdkę.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

rastula pisze:myślę że czas otworzyć zakłady - czy Scythe wyprzedzi Mare Nostrum?
Tylko nie pozwalaj stawiać jakiś fantów, bo smutni panowie Cię znajdą i za hazard odbiorą wszystkie planszówki! ;) (Scythe nie wsparłem, więc wolałbym żeby MN jednak wygrało).
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:
Szaweł pisze:Mamy zaraz połowę marca. Jakieś wieści? Gry już gotowe do załadunku? A może już płyną? :)
Wciąż w druku. :?
"To nic nie znaxczy, to o niczym nie świadczy". Jak się w tydzień wyrobią z końcem druku i załadunkiem, to i tak w kwietniu powinny być. Dobrze pamiętam? Wspierający oficjalnie powinni otrzymać w kwietniu?

Czy może zaawansowanie druku wskazuje raczej na późny Maj? Albo może jednak, wspomniany przeze mnie wcześniej VII kwartał? :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Scythe będzie pierwszy ;) Tam przynajmniej Jamey informuje regularnie i konkretnie co się dzieje.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Dam znać, jak wszystko będzie w drukarni. Jeszcze niestety nie jest.

Ale gdybym się miał zakładać, to jednak na rzecz MN. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

ozy pisze:Dam znać, jak wszystko będzie w drukarni. Jeszcze niestety nie jest.

Ale gdybym się miał zakładać, to jednak na rzecz MN. ;)

Dla przypomnienia dodajmy że termin dostawy Scythe to SIERPIEŃ 2016 roku ...więc nie powiało AŻ TAK WIELKIM optymizmem ;)
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: keldorn »

to mnie wlasnie strasznie denerwuje w kampaniach na Ks. To oczekiwanie i zazwyczaj brak konkretnych terminów.

Nikt nie podaje konkretnych termnów - bo sami nie wiedza.
ODPOWIEDZ