Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gosterq »

A to przepraszam, myślałem, że skoro posiadają licencję, to zależy to od nich. W każdym razie szkoda, że nie zostało to połączone, albo, że chociaż nie został podany przybliżony termin pojawienia się ZW.
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_slaw »

Cześć, rozegrałem w weekend pierwszą partię, gra jest świetna. Jednak mam wątpliwości czy poprawnie rozegrałem spotkania walki. Mianowicie, jeśli na lokacji z bramą znajdują się trzy potwory to czyz przegrywając z pierwszym (badacz przeżył, został ranny) nadal mogę walczyć z kolejnymi? Czy jeśli w lokacji znajdują się potwory mogę po walce wykonać spotkanie z innego świata by próbować zamnkąć bramę?
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: bulaxyz82 »

pan_slaw pisze:Cześć, rozegrałem w weekend pierwszą partię, gra jest świetna. Jednak mam wątpliwości czy poprawnie rozegrałem spotkania walki. Mianowicie, jeśli na lokacji z bramą znajdują się trzy potwory to czyz przegrywając z pierwszym (badacz przeżył, został ranny) nadal mogę walczyć z kolejnymi? Czy jeśli w lokacji znajdują się potwory mogę po walce wykonać spotkanie z innego świata by próbować zamnkąć bramę?
Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie, nie tyle co możesz ale musisz walczyć z każdym potworem po kolei według kolejności, którą sam ustalasz (potężne potwory są zawsze na samym końcu) oraz drugie pytanie nie możesz odbyć żadnego spotkania (czy to lokacja czy to żeton) dopóki nie pokonasz całego plugastwa na zajętej lokacji.
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_slaw »

bulaxyz82 pisze:
pan_slaw pisze:Cześć, rozegrałem w weekend pierwszą partię, gra jest świetna. Jednak mam wątpliwości czy poprawnie rozegrałem spotkania walki. Mianowicie, jeśli na lokacji z bramą znajdują się trzy potwory to czyz przegrywając z pierwszym (badacz przeżył, został ranny) nadal mogę walczyć z kolejnymi? Czy jeśli w lokacji znajdują się potwory mogę po walce wykonać spotkanie z innego świata by próbować zamnkąć bramę?
Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie, nie tyle co możesz ale musisz walczyć z każdym potworem po kolei według kolejności, którą sam ustalasz (potężne potwory są zawsze na samym końcu) oraz drugie pytanie nie możesz odbyć żadnego spotkania (czy to lokacja czy to żeton) dopóki nie pokonasz całego plugastwa na zajętej lokacji.

A dopuszczalna jest sytuacja gdy po walce z pierwszym mam powiedzmy jeden żeton zdrowia i nie chcąc dopuścić do śmierci badacza rezygnuję z dalszej walki?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Nie jest dopuszczalna, MUSISZ rozpatrzyć spotkanie walki z każdym potworem na swoim polu (albo skorzystać z jakiegoś efektu, który pozwoli ci zignorować potwory np. zaklęcia Mgły Releh).

BTW, pytania odnośnie zasad zadajemy w tym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=29006
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_slaw »

sirafin pisze:Nie jest dopuszczalna, MUSISZ rozpatrzyć spotkanie walki z każdym potworem na swoim polu (albo skorzystać z jakiegoś efektu, który pozwoli ci zignorować potwory np. zaklęcia Mgły Releh).

BTW, pytania odnośnie zasad zadajemy w tym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=29006
dzięki za odp i za wskazanie linka do zasad.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

nikczemnik pisze:Witam. Planuję zakupić koszulki do podstawki Eldritch Horror...
Po wizycie w sklepie z grami sprzedawcy doradzili mi koszulki Arcane Tinmen, porównałem je z koszulkami FFG oraz Ultra-Pro. Jakościowo niczym im nie ustępują, cena świetna a rozmiarem są najlepiej dopasowane.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

nikczemnik pisze:
nikczemnik pisze:Witam. Planuję zakupić koszulki do podstawki Eldritch Horror...
Po wizycie w sklepie z grami sprzedawcy doradzili mi koszulki Arcane Tinmen, porównałem je z koszulkami FFG oraz Ultra-Pro. Jakościowo niczym im nie ustępują, cena świetna a rozmiarem są najlepiej dopasowane.
Z tego, co wiem, Arcane Tinmen rzadko kiedy są najlepiej dopasowane (zazwyczaj są mocno za duze) - niemniej chciałbym tylko przypomnieć, że do rozmowy o koszulkach mamy osobny temat, który na dodatek jest przyklejony...
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

vojtas pisze:Z tego, co wiem, Arcane Tinmen rzadko kiedy są najlepiej dopasowane (zazwyczaj są mocno za duze) - niemniej chciałbym tylko przypomnieć, że do rozmowy o koszulkach mamy osobny temat, który na dodatek jest przyklejony...
Dopasowywałem w sklepie na miejscu do koszulek obie karty, Amierican Standard i American Mini, cena nie grała roli. Na szerokość AT są identyczne jak FFG, Ultra-Pro są szersze. FFG z kolei zdyskwalifikowałem ze względu na wysokość koszulki, która w moim odczuciu jest zdecydowanie za duża względem samych kart. Koszulki AT leżą świetnie, są bardzo dobrej jakości, bardzo dobrze się tasują i podobnie jak FFG/UP nie odbijają tak bardzo światła. Dzięki za info o osobnym temacie do koszulkach, jakoś mi umknął.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

c08mk pisze:Na początku Zaginione Wiedza to faktycznie był element must-have do podstawki. W tej chwili są jeszcze Góry Szaleństwa i lada chwila pojawi się dodatek Tajemnicze Ruiny. Z tymi dwoma dodatkami podstawka już będzie miała regrywalność powyżej poziomu samej Zaginionej Wiedzy. Ponieważ na razie tylko obserwowałem Tajemnicze Ruiny na BGG, a jeszcze z nimi nie grałem to wstępnie mogę powiedzieć, że ten dodatek będzie wnosił trochę mniejszą regrywalność niż sama Zaginiona Wiedza ale też wnosi inne elementy których w Zaginionej Wiedzy nie ma.
masz racje, ale tez nie do konca ;)
pierwszy dodatek zwieksza liczbe kart dla przedwiecznych z podstawki (dodatkowe tajemnice do rozwiazania oraz spotkania badawacze, no i dla niektorych karty specjalne). to dosc znacznie wplywa na regrywalnosc.
w kolejnych dodatkach dawni bogowie dostaja juz zwiekszona liczbe kart.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Hmm, w moim odczuciu brak Zaginionej Wiedzy nie da się zrekompensować kolejnymi dodatkami. ZW to nie jest dodatek, to bezczelnie wykrojona część podstawowej gry. Bez niej zawsze będziemy mieli niekompletną podstawkę.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Racuszny
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:54
Has thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Racuszny »

Zgadam się z powyższymi postami. Dla mnie EH i ZW to integralna całość, nie wyobrażam sobie grać w podstawkę bez pierwszego dodatku- tytuł stałby się wtórny po paru (maksymalnie parunastu) rozgrywkach.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

To już chyba zależy od punktu widzenia.

W sumie to przyznaję, że zapomniałem o dodatkowych kartach dla przedwiecznych które zwiększają regrywalność przedwiecznych z podstawki. Tutaj też uważam, że podstawce brakuje trochę elementów do pełnej regrywalności i Zaginiona Wiedza wypełnia tą lukę.
Z drugiej strony Góry Szaleństwa plus Tajemnicze Ruiny wprowadzają już tyle kart spotkań, preludia, przedwiecznych i inne delikatesy, że regrywalność wzrasta do poziomu samej Zaginionej Wiedzy.

Ale tak jak pisałem na początku to zależy od punktu widzenia. Gdybym sam teraz dopiero zakupił EH to bym na pewno chciał ZW dołożyć do zestawu.
unfever
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:38

Re: Eldritch Horror

Post autor: unfever »

Według mnie podstawka kuleje głównie ze względu na małą liczbę kart tajemnic dla przedwiecznych (4 sztuki dla każdego) - zważywszy na to, że podczas scenariusza wykorzystujesz zawsze dwie to trochę niejako karty tajemnic przestają być tajemnicami (po rozegraniu jednego scenariusza wiesz już jakie będą przynajmniej dwie karty, w najgorszym przypadku dostaniesz te same karty w tej samej kolejności :D)

Zaginiona Wiedza dorzuca po dwie karty dla każdego przedwiecznego, co już zwiększa trochę pulę tajemnic (jakby nie patrzeć zwiększyli liczbę tajemnic o 50% xD) - chociaż i tak uważam że to trochę mało.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Niestety zgadzam się z przedmówcą. Choć uważam, że gra raczej ma design pod granie z różnymi przedwiecznymi (np. z kolejnych dodatków) niż wałkowanie w kółko tego samego biednego Cthulhu : )
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Na szczęście udało mi się dziś wyhaczyć w jednym ze sklepów jedną z ostatnich sztuk Zaginionej Wiedzy :D
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_slaw »

akahoshi pisze:Na szczęście udało mi się dziś wyhaczyć w jednym ze sklepów jedną z ostatnich sztuk Zaginionej Wiedzy :D
Mi też, w Basanti w Poznaniu. Już odebrałem! Pani mówiła, że znalazła kilka sztuk w magazynie. Szooook! :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

unfever pisze:zważywszy na to, że podczas scenariusza wykorzystujesz zawsze dwie to trochę niejako karty tajemnic przestają być tajemnicami
Jeżeli dobrze pamiętam to 3 karty się wykorzystuje.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
unfever
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:38

Re: Eldritch Horror

Post autor: unfever »

Bary pisze:Jeżeli dobrze pamiętam to 3 karty się wykorzystuje.
Tak tak, oczywiście że zawsze są 3 tajemnice - gdzieś zgubiłem wątek podczas pisania tego zdania, ale chodziło mi o to, że przy drugim podejściu do tego samego scenariusza nie ma innej szansy jak to że wykorzystasz przynajmniej dwie te same co wcześniej (czyli znasz w najlepszym wypadku 66% tajemnic - tajemnice takie tajemnicze :P).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: misioooo »

Dlatego wolę Albions Legacy. Nie ma powtarzalności.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

W końcu nie jeden Przedwieczny jest do killowania, więc trochę czasu minie aż się spamięta wszystkie 16 kart.
Też zastanawiałem się nad Albions Legacy.
Zadałem nawet pytanie GFP, czy nie byłoby zainteresowane tym tytułem, ale nic nie odpowiedzieli...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: uyco »

graliście w scenariusze fanowskie? nas wczoraj rozbiły koncertowo Mi-go. Scenariusz ciekawy, są tylko 2 tajemnice, pózniej do rozwiązania trzy przygody. tak na prawdę pokonała nas pechowa karta preludium, która bardzo zaszkodziła podczas partii. jestem pod wrażeniem. W kolejce czekają już wydrukowane i zalaminowane Maski Nyarlatothepa i King in Yellow.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Są jakieś przetłumaczone na polski, czy tylko wersje eng.?

Pod koniec przyszłego miesiąca pojawi się dodatek "Tajemnicze Ruiny". A na kiedy planowane jest wydanie "Pod piramidami"?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: bulaxyz82 »

akahoshi pisze:Są jakieś przetłumaczone na polski, czy tylko wersje eng.?

Pod koniec przyszłego miesiąca pojawi się dodatek "Tajemnicze Ruiny". A na kiedy planowane jest wydanie "Pod piramidami"?
1. Chyba nie ma, na BGG wszystkie scenariusze po angielsku. (też bym się pokusił na rodzime tłumaczenia)

2. Galakta jeszcze nic nie ogłosiła, ale to pewnie kwestia czasu, sugerując się wydaniem Gór Szaleństwa w zeszłym roku, myślę że 3 kwartał jest realny jak polskie wydanie zawita na nasze domowe półki.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

bulaxyz82 pisze:Chyba nie ma, na BGG wszystkie scenariusze po angielsku. (też bym się pokusił na rodzime tłumaczenia)
Też o tym myślałem (choć mój inglisz nie jest, delikatnie mówiąc, dobry), ale jak sobie przetłumaczę, to stracę efekt zaskoczenia nowych wydarzeń.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ