The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Nareszcie się doczekałem :)
Już jestem po pierwszej partii, symultanicznie z oglądaniem filmu ;) Zaraz zasiadam do drugiej z kolejnym scenariuszem.

Krótkie pytanie: w 1. scenariuszu ilość zebranych przeze mnie monet wyznaczana jest losowo przy setupie. Nie ma - w odróżnieniu od innych scenariuszy - żadnego dodatkowego celu poza zdobywaniem złota. Czyli będzie to po prostu turlanka na czas, czy wygram, zanim czarnych kości będzie tyle, że zatopią mnie kary z niewypełnionych przygód? Dobrze rozumiem?

EDIT: w scenariuszu 2. setup każe zablokować przygodę z flagą do czasu pozyskania żetonów przywołania Krakena. Kładę na tej przygodzie czarną kość, jeśli wypadnie mi w czasie rzutu moimi kośćmi?

EDIT 2: czy jeśli płacąc rumem przerzucam swoje kości, muszę najpierw dołożyć na planszetkę kość z symbolem, który wypadł na "mojej" czarnej kości, czy dopiero po przerzucie?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2015, 00:00 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Pan_K pisze:Nareszcie się doczekałem :)
Już jestem po pierwszej partii, symultanicznie z oglądaniem filmu ;) Zaraz zasiadam do drugiej z kolejnym scenriuszem.

Krótkie pytanie: w 1. scenariuszu ilość zebranych przeze mnie monet wyznaczana jest losowo przy setupie. Nie ma - w odróżnieniu od innych scenariuszy - żadnego dodatkowego celu poza zdobywaniem złota. Czyli będzie to po prostu turlanka na czas, czy wygram, zanim czarnych kości będzie tyle, że zatopią mnie kary z niewypełnionych przygód? Dobrze rozumiem?

EDIT: w scenariuszu 2. setup każe zablokować przygodę z flagą do czasu pozyskania żetonów przywołania Krakena. Kładę na tejprzygodzie czarną kość, jeśli wypadnie mi w czasie rzutu moimi kośćmi?
Ad. 1 rozumiesz bardzo dobrze - wyprawa typowo rozgrzewkowa :)
Ad. 2 Zgodnie ze standardowymi zasadami masz prawo do przerzutu raz tej kostki. Jeśli wypadnie raz jeszcze - niestety musi zostać. Ale w tym przypadku scenariusze poza pierwszym mają blokowaną jedną przygodę - i tam nie możemy pozyskać nagrody - tego wymaga już sam warunek wyprawy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Board&Dice pisze:
Pan_K pisze:Nareszcie się doczekałem :)
Już jestem po pierwszej partii, symultanicznie z oglądaniem filmu ;) Zaraz zasiadam do drugiej z kolejnym scenriuszem.

Krótkie pytanie: w 1. scenariuszu ilość zebranych przeze mnie monet wyznaczana jest losowo przy setupie. Nie ma - w odróżnieniu od innych scenariuszy - żadnego dodatkowego celu poza zdobywaniem złota. Czyli będzie to po prostu turlanka na czas, czy wygram, zanim czarnych kości będzie tyle, że zatopią mnie kary z niewypełnionych przygód? Dobrze rozumiem?

EDIT: w scenariuszu 2. setup każe zablokować przygodę z flagą do czasu pozyskania żetonów przywołania Krakena. Kładę na tejprzygodzie czarną kość, jeśli wypadnie mi w czasie rzutu moimi kośćmi?
Ad. 1 rozumiesz bardzo dobrze - wyprawa typowo rozgrzewkowa :)
Ad. 2 Zgodnie ze standardowymi zasadami masz prawo do przerzutu raz tej kostki. Jeśli wypadnie raz jeszcze - niestety musi zostać. Ale w tym przypadku scenariusze poza pierwszym mają blokowaną jedną przygodę - i tam nie możemy pozyskać nagrody - tego wymaga już sam warunek wyprawy
Ups, zdążyłem jeszcze doedytować nowe pytanie. Co do Ad 2.: nie wiem, czy mówimy o tym samym: mi chodzi o kość, którą w wariancie solo dokłada się na planszetkę.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Pan_K pisze:
Board&Dice pisze:
Pan_K pisze:Nareszcie się doczekałem :)
Już jestem po pierwszej partii, symultanicznie z oglądaniem filmu ;) Zaraz zasiadam do drugiej z kolejnym scenriuszem.

Krótkie pytanie: w 1. scenariuszu ilość zebranych przeze mnie monet wyznaczana jest losowo przy setupie. Nie ma - w odróżnieniu od innych scenariuszy - żadnego dodatkowego celu poza zdobywaniem złota. Czyli będzie to po prostu turlanka na czas, czy wygram, zanim czarnych kości będzie tyle, że zatopią mnie kary z niewypełnionych przygód? Dobrze rozumiem?

EDIT: w scenariuszu 2. setup każe zablokować przygodę z flagą do czasu pozyskania żetonów przywołania Krakena. Kładę na tejprzygodzie czarną kość, jeśli wypadnie mi w czasie rzutu moimi kośćmi?
Ad. 1 rozumiesz bardzo dobrze - wyprawa typowo rozgrzewkowa :)
Ad. 2 Zgodnie ze standardowymi zasadami masz prawo do przerzutu raz tej kostki. Jeśli wypadnie raz jeszcze - niestety musi zostać. Ale w tym przypadku scenariusze poza pierwszym mają blokowaną jedną przygodę - i tam nie możemy pozyskać nagrody - tego wymaga już sam warunek wyprawy
Ups, zdążyłem jeszcze doedytować nowe pytanie. Co do Ad 2.: nie wiem, czy mówimy o tym samym: mi chodzi o kość, którą w wariancie solo dokłada się na planszetkę.
A... ok :) tak, tutaj kładziesz.
Ta czarna kostka to taki "czaso-umilacz" - ignoruje zablokowane przygody i dokłada jak wypadnie :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Dzięki :)

Zakładam też, że nie dokładam na planszetkę czarnej kości, jeśli zdecyduję się na przerzut swoich kości (wraz z tą czarną w mojej puli). Tak wydaje się logiczne. Ewentualnie można sobie utrudniać wariant, że się dokłada pomimo przerzucania, wtedy większa szansa na zły los :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Pan_K pisze:Dzięki :)

Zakładam też, że nie dokładam na planszetkę czarnej kości, jeśli zdecyduję się na przerzut swoich kości (wraz z tą czarną w mojej puli). Tak wydaje się logiczne. Ewentualnie można sobie utrudniać wariant, że się dokłada pomimo przerzucania, wtedy większa szansa na zły los :)
Standardowo, jak przerzucasz, nie dokładasz, aczkolwiek opcja utrudnienia też jest możliwa - też tak graliśmy :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Ostatnim razem było wideo, teraz dodajemy do całości Dziennik Pokładowy Samotnej Wyprawy, czyli wariant SOLO do gry The Curse of The Black Dice w wersji PDFa do pobrania z naszej strony WWW.

Łapcie link: http://boardanddice.com/do-pobrania/the ... iant-solo/
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Cóż, piraci na morzu, to samotność...
Czyli dzisiaj z okazji Dnia Masturbacji łapiemy w rękę PLANSZÓWKĘ i promocję :)

Szczegóły
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: aspo »

Ostatnio przypomniałem sobie o tych scenariuszach muzycznych, co to miały wyjść w grudniu - można je gdzieś znaleźć?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

aspo pisze:Ostatnio przypomniałem sobie o tych scenariuszach muzycznych, co to miały wyjść w grudniu - można je gdzieś znaleźć?
Na naszej stronie WWW są udostępnione wszystkie przygotowane elementy.

Filip z Bartkiem i Alexem pracują nad rozbudowaniem scenariuszy - trwa to dłużej, dlatego, że zmieniliśmy kompletnie ich koncept - np. będą rozszerzały liczbę graczy do 5 etc.
Nie są zatem po prostu nałożeniem muzyczki, ale bardzo mocno rozbudują Wam rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Gizmoo »

Czym się różni zwykła edycja gry od kolekcjonerskiej? Tylko jakością kostek?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Gromb »

To jest kolekcjonerska?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

EDIT.
Tak obecne wydanie to kolekcjonerskie, po wyczerpaniu nakładu kolejne edycje będą bez tych super duper kosteczek.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Całe pierwsze wydanie jest kolekcjonerskie.

Zawiera w sobie 48 kostek wykonanych przez najlepsza firmę na świecie od customowych kostek (sama wartość kostek przekracza cenę gry).

Planujemy już kolejny dodruk natomiast będzie on zawierał kości innego wykonawcy (nie tak prestiżowego).
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

W ogólnym rozrachunku niestety grą jestem dość mocno rozczarowany. Wykonanie świetne, rozgrywka jednak mocno cierpi na brak wszystkiego.
Nawet mój 9-letni syn zauważył, że zbieranie złota kompletnie nie ma sensu, a scenariusz walki z armadą jest najzwyczajniej nudny.

Może komuś podeszło, mój entuzjazm mocno opadł.

W każdym razie jak ktoś chce kolekcjonerkę, służę uprzejmie.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: hrachubi »

Gdzieś chyba było wspomniane, że będą dodatki - czy wiadomo kiedy? Będzie jakiś w tym roku?
ODPOWIEDZ