Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Błysk »

sirafin pisze:Zawsze mogło być kozacki :D Mam wrażenie, że to nowe znaczenie epickości stało się tak powszechne, że większość ludzi dałaby sobie rękę uciąć, że używa go poprawnie i że to całkowicie normalne, by rozumieć je jako spektakularny/robiący wrażenie/na dużą skalę. Mnie napis na pudełku też kłuje w oczy, ale akurat w przypadku tego słowa jestem świadom, że wszyscy odbiorcy doskonale rozumieją kontekst, w jakim zostało użyte. To znacznie zakrzewiło się już chyba zbyt mocno, zwłaszcza w branży rozrywkowej, która chętnie podłapuje takie takie określenia. Przy takiej skali to walka z wiatrakami. Nie oszukujmy się, jedynie puryści językowi będą mełli przekleństwa pod nosem z powodu "epickiego" na pudle, a większość uzna to za całkowicie normalne i trafne.

Fajnie sobie podyskutować o języku, ale liczę, że nie będzie to wałkowane przez następnych kilka stron, bo śledzę wątek ze względu na nowinki i opinie o samej grze :P

Co do samej gry to mój hype opadł jak się zorientowałem, że w sumie to gra na dwie osoby i tyle. W takim wypadku jednak wolę chyba Forbidden Stars, gdzie prawdopodobnie na 2,3,4 graczy każda z osób będzie miała pełne doświadczenie płynące z gry.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: sirafin »

Mnie tryb dwuosobowy pasuje i nadal jestem bardzo ciekaw rozgrywki. Spodziewam się jednak innego rodzaju zabawy niż w Forbidden Stars (które na pewno też będę miał w kolekcji). FS to czysta wojna, agresywna rozwałka, gra skupia się na budowie wojska, praniu przeciwników i przedzieraniu do wyznaczonych miejsc. Rebellion na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie mniej "krwawego". Skoro gra ma się opierać na misjach i walce z czasem, liczę na coś innego niż po prostu bitwy w kosmosie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

dla mnie 'Epicki" w pl ma jednoznaczne negatywne znaczenie zwiazane z gimbazjalistami z autobusów fantazjującymi na temat "epickich melanzy po 2 piwach jak rodzice wyjadą" ;d

wersja ang łądniejsza! nie ma loga galakty :D
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Valarus »

sirafin pisze:Mnie tryb dwuosobowy pasuje i nadal jestem bardzo ciekaw rozgrywki. Spodziewam się jednak innego rodzaju zabawy niż w Forbidden Stars (które na pewno też będę miał w kolekcji). FS to czysta wojna, agresywna rozwałka, gra skupia się na budowie wojska, praniu przeciwników i przedzieraniu do wyznaczonych miejsc. Rebellion na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie mniej "krwawego". Skoro gra ma się opierać na misjach i walce z czasem, liczę na coś innego niż po prostu bitwy w kosmosie.
Ja osobiście jestem wręcz zachwycony, że jest to gra "na dwóch". Od dłuższego czasu rozglądałem się nad za taką pozycją od FFG. Niestety nie udało mi się upolować Horus Heresy w dobrej cenie, więc Rebelliona przygarniam z uśmiechem na ustach.

Jeżeli chodzi o Forbidden Stars, to moim zdaniem sytuacja jest odwrotna. Na 3 i 4 osoby - świetna gra. Na dwie działa tak sobie i jest raczej nudnawa.

Co do tłumaczenia - proponuje mienić hasło na "Epicki konflikt pomiędzy dramatycznym imperium galaktycznym i lirycznym sojuszem rebeliantów."
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

STAR WARS: Rebellion

Post autor: adikom5777 »

Dla mnie również wielki plus, że gra tylko na dwie osoby. Z synem już nie możemy się doczekać. Do tej pory męczymy Star Wars: Risk Black edition
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: schizofretka »

A właśnie, dopiero ostatnio coś usłyszałem, że to nie klon riska, tylko Queen's Gambit i jest dobre - prawda to? Jeśli tak to nie ma jak antymarketing, bo mój mózg omija wszystko co ma przedrostek Risk: :)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: janekbossko »

A właśnie, dopiero ostatnio coś usłyszałem, że to nie klon riska, tylko Queen's Gambit i jest dobre - prawda to? Jeśli tak to nie ma jak antymarketing, bo mój mózg omija wszystko co ma przedrostek Risk: :)

mówisz o tym : https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... rs-edition
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Chaaber »

Dla mnie też to zaleta że gra dwuosobowa, ponieważ na tak zaawansowaną grę łatwiej znaleźć jednego stałego oponenta niż zbierać 4 osoby na 3h grania.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Fegat »

janekbossko pisze:
A właśnie, dopiero ostatnio coś usłyszałem, że to nie klon riska, tylko Queen's Gambit i jest dobre - prawda to? Jeśli tak to nie ma jak antymarketing, bo mój mózg omija wszystko co ma przedrostek Risk: :)

mówisz o tym : https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... rs-edition
"Publisher
Hasbro"

nigdy więcej
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Gromb »

Fegat pisze:
janekbossko pisze:
A właśnie, dopiero ostatnio coś usłyszałem, że to nie klon riska, tylko Queen's Gambit i jest dobre - prawda to? Jeśli tak to nie ma jak antymarketing, bo mój mózg omija wszystko co ma przedrostek Risk: :)

mówisz o tym : https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... rs-edition
"Publisher
Hasbro"

nigdy więcej
Daj spokój. Gra jest mega klimatyczna. Tez kupiłem Black edition i nie żałuję ani grosza. Z Risk ma tylko wspólna nazwę ( nie wiem co za gamoń to wymyślił) z młodym ciupiemy że aż miło. Masa figurek, super klimatyczne wydanie. Jednak jest w tym miodzie trochę dziegciu. Fatalna instrukcja i brak balansu, dlatego OBOWIAZKOWO trzeba ściągnąć z BGG interpretacje zasad, która tłumaczy niuanse i przywraca odrobinę balans na korzyść Imperium.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: adikom5777 »

na korzyść Imperium? 80% naszych gier wygrywa Imperium właśnie, Rebelia nie ma szans.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Gromb »

U nas jest na odwrót :) szczególnie jak młody ma szczęście i szturmuje na Endorze generator osłony. Baaardzo krótka batalia.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Atamán »

A wracając do tematu: na stronie FFG pojawił się opis gry wieloosobowej: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... h-you-too/
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Jakos mnie to nie przekonuje do tego trybu
During the assignment phase, the Admiral decides how to use the blue leaders, and the General decides how to use the orange leaders.
In combat, the Admiral rolls dice and plays tactic cards for all space forces, while the General rolls dice and plays tactic cards for all ground forces.
In the refresh phase, the General draws missions (and chooses which to discard, if any). Additionally, the Imperial General launches probe droids while the Rebel General draws and maintains the Rebel Alliance's objectives. Meanwhile, the Admiral recruits new leaders and builds and deploys new units.
The division of powers and responsibilities continues into the command phase, where the team game makes its main mechanical change from the two-player game. In the team game, the Rebel Alliance and Galactic Empire do not alternate actions one-for-one. Instead, the multiplayer side of your faction sheet indicates your initiative order, and when the phase arrives at your initiative, you must activate one of your leaders or pass.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Atamán »

Wygląda więc to tak: podzielcie się liderami, a potem uzgadniajcie wspólnie decyzje, ale ostateczne słowo ma ta osoba, która jest za tego lidera odpowiedzialna. Tak to można i w szachy grać drużynowo: jeden gracz steruje pionkami, drugi całą resztą.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Dellas »

Wygląda więc to tak: podzielcie się liderami, a potem uzgadniajcie wspólnie decyzje, ale ostateczne słowo ma ta osoba, która jest za tego lidera odpowiedzialna. Tak to można i w szachy grać drużynowo: jeden gracz steruje pionkami, drugi całą resztą.
Czyli dokładnie to samo co w Wojnie o Pierścień. Co potwierdza spostrzeżenie, że SW Rebellion jest grą głównie na 2 osoby i trzeba mieć tego świadomość przy zakupie gry.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: elprzybyllo »

Jakby ktoś chciał sobie odświeżyć Rebellion (and more) w wersji na PC to może to zrobić płacąc cokolwiek TU.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: vojtas »

elprzybyllo pisze:Jakby ktoś chciał sobie odświeżyć Rebellion (and more) w wersji na PC to może to zrobić płacąc cokolwiek TU.
Tyle że Humble Bundle sprzedaje wyłącznie wersję aktywowaną przez Steam. Jeśli ktoś chce kupić gry SW dostosowane do nowych systemów operacyjnych, niech wybierze wersje GOG.com. Teraz nie ma tam promocji, ale warto poczekać, bo wersja steamowa jest goła zarówno w kwestii optymalizacji, jak i dodatków.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Mam coraz wieksza ochote by wyprobowac ten tytul w praktyce jednak czas partii moze byc zniechecajacy dla sporej ilosci osob. Jak sadzicie na ile ogranie pomoze z zejsciem ponizej 3 h?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaszkiet »

Rocy7 pisze:Mam coraz wieksza ochote by wyprobowac ten tytul w praktyce jednak czas partii moze byc zniechecajacy dla sporej ilosci osob. Jak sadzicie na ile ogranie pomoze z zejsciem ponizej 3 h?
Jeżeli sam wydawca umiarkowanie komercyjnie podaje na pudełku 3-4 godziny gry, to niestety nie liczyłbym na to, że zbyt dużo uda się urwać.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Vandal »

Nie jestem pewien czy nie da się szybciej. Dice Tower ma na YT filmik gdzie rozgrywka zajmuje im dwie godziny (grali już wcześniej) i wygrała Rebelia, czyli zwycięstwo poprzez upływ czasu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: mat_eyo »

Vandal pisze:Nie jestem pewien czy nie da się szybciej. Dice Tower ma na YT filmik gdzie rozgrywka zajmuje im dwie godziny (grali już wcześniej) i wygrała Rebelia, czyli zwycięstwo poprzez upływ czasu.
No tak, ale w pewnym momencie zaczęli ciąć rozgrywkę, nie pokazywać fazy dobierania kart itd. Jednak mimo wszystko obstawiam, że ogarnięta dwójka zamknie się w 150 minutach.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Carmash »

https://www.youtube.com/watch?v=stmKvAK ... ploademail

Ojej, ojej, ojej! Ależ ja czekam na tę grę! :)
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: warran »

Tydzień temu się ukazała recenzja na Shut up & sit down.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Fegat »

Początkowo myślałem, że to będzie przygodówka, a to wygląda na strategię momentami podobną do wojny o pierścień?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
ODPOWIEDZ