Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: costi »

Angielskie wydanie TtA miało karty wykończone w tym standardzie - mój egzemplarz przeżył bez żadnych strat przewrócenie butelki z piwem na pudełko pełne kart ;)

Takie wykończenie kart to IMHO jedna z większych zalet nowego wydania.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
kamil9998
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2016, 10:52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: kamil9998 »

Potwierdzam wodoszczelność kart, nam jedna wpadła do kawy i nadal wygląda jak nowa :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: mat_eyo »

kamil9998 pisze:Potwierdzam wodoszczelność kart, nam jedna wpadła do kawy i nadal wygląda jak nowa :D
costi pisze:mój egzemplarz przeżył bez żadnych strat przewrócenie butelki z piwem na pudełko pełne kart ;)

Wrzucajcie takie treści w spoiler, ja osobiście mam zawał czytając takie rzeczy :D
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: evenstar »

Ile czasu wam zajmuje partia 2 os.?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: tomuch »

Ostatnio pierwsza partia w wariancie skróconym zajęła nam (2 os.) ok. 4 godzin (z tłumaczeniem). Zasady były przyswajane z dżjutuba (przed przesyłką jeszcze było), więc w trakcie też trzeba było zerknąć tam, żeby rozwiać wątpliwości.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: arturroq »

evenstar pisze:Ile czasu wam zajmuje partia 2 os.?
Ok 2,5 h.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: karghard »

2.5h to chyba starym wyjadaczom. My pierwszą partię i to do końca drugiej ery graliśmy 5h ale trochę zeszło na doczytywanie zasad.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Odi »

Pierwsza moja partia z nowicjuszką w Ciwkę trwała 3,5 godziny, kolejne - 3 godziny. Spokojnie da radę się w tym czasie zmieścić.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Tycjan »

Polecam świetny tekst Adama, w którym BARDZO skrupulatnie porównuje obie wersje gry. Dla wahających się jeszcze w sprawie kupna, to tekst obowiązkowy :)
Link: http://adambadura.znadplanszy.pl/2016/0 ... zez-wieki/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 302
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 15 times
Been thanked: 48 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Bruno555 »

Ja zawsze się dziwie jak można rozegrać partię cywilizacji w 3 godz.
Nam na 3 osoby zawsze zajmuje to 5 godz. Jak byśmy się nie starali zawsze tyle wychodzi.
Co prawda w starą wersję ale chyba wielkiej różnicy nie ma.

Chyba poprostu lubimy rozkminiać wszystkie możliwości co wziąć na rękę, co wybudować.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Furia »

Bruno555 pisze:Ja zawsze się dziwie jak można rozegrać partię cywilizacji w 3 godz.
Nam na 3 osoby zawsze zajmuje to 5 godz. Jak byśmy się nie starali zawsze tyle wychodzi.
Co prawda w starą wersję ale chyba wielkiej różnicy nie ma.

Chyba poprostu lubimy rozkminiać wszystkie możliwości co wziąć na rękę, co wybudować.
To i tak niezły wynik. Nam w 4 osoby zajęło to około 7 a chyba nawet bliżej 8. Może na dwie osoby wynik 3h jest osiągalny, ale na pewno nie w większym gronie.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 302
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 15 times
Been thanked: 48 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Bruno555 »

A co myślicie o Gynhis Khanie? Czy nie jest teraz za dobry? +3 kultury to bardzo dużo. I to bez jakiegoś wysiłku, bo bycie 1,2 najsilniejszym w grze na 3 graczy jest łatwe (szczególnie że wygrywa się remisy). Moim zdaniem powinno być +2 lub zmiana że bonus za bycie najsilniejszym.
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: arturroq »

karghard pisze:2.5h to chyba starym wyjadaczom. My pierwszą partię i to do końca drugiej ery graliśmy 5h ale trochę zeszło na doczytywanie zasad.
Ja sobie wypraszam! Tylko nie "starym"! Wszystko to kwestia znajomości kart i organizacji tury. Należy myśleć nad swoimi ruchami w czasie akcji pozostałych graczy plus "motywować" myślicieli.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Furia »

Bruno555 pisze:A co myślicie o Gynhis Khanie? Czy nie jest teraz za dobry? +3 kultury to bardzo dużo. I to bez jakiegoś wysiłku, bo bycie 1,2 najsilniejszym w grze na 3 graczy jest łatwe (szczególnie że wygrywa się remisy). Moim zdaniem powinno być +2 lub zmiana że bonus za bycie najsilniejszym.
Wg mnie tylko wydaje się silny, na początku owszem, trzy punkty wpada bez wysiłku, ale potem, w kolejnych erach reszta nadrobiła z porządnym zapasem.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Furia pisze:To i tak niezły wynik. Nam w 4 osoby zajęło to około 7 a chyba nawet bliżej 8. Może na dwie osoby wynik 3h jest osiągalny, ale na pewno nie w większym gronie.
W 4-osobowym gronie gra się 2h, może 3h jak jest jest wyjątkowe rozluźnienie i pijemy piwo :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: janekbossko »

W 4-osobowym gronie gra się 2h, może 3h jak jest jest wyjątkowe rozluźnienie i pijemy piwo :-)
w końcu ktoś normalnie gada :)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: evenstar »

Nataniel pisze:
Furia pisze:To i tak niezły wynik. Nam w 4 osoby zajęło to około 7 a chyba nawet bliżej 8. Może na dwie osoby wynik 3h jest osiągalny, ale na pewno nie w większym gronie.
W 4-osobowym gronie gra się 2h, może 3h jak jest jest wyjątkowe rozluźnienie i pijemy piwo :-)
:shock: jakim cudem :?: :?: :?: Grałam dziś z koleżanką, która dobrze zna gre, a zajęło nam 3 godz :!:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: schizofretka »

Oni mają po kilkaset partii...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Cin »

evenstar pisze:
Nataniel pisze:
Furia pisze:To i tak niezły wynik. Nam w 4 osoby zajęło to około 7 a chyba nawet bliżej 8. Może na dwie osoby wynik 3h jest osiągalny, ale na pewno nie w większym gronie.
W 4-osobowym gronie gra się 2h, może 3h jak jest jest wyjątkowe rozluźnienie i pijemy piwo :-)
:shock: jakim cudem :?: :?: :?: Grałam dziś z koleżanką, która dobrze zna gre, a zajęło nam 3 godz :!:
No wiesz to trochę tak, jakby zawodowy maratończyk przekonywał, że 40 km normalnie biegnie się w 2 godziny i dziwił się, że komuś to może zająć więcej.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: warlock »

Paczka z Cywilzacją w paczkomacie, kończę pracę za 4,5 godziny... NIE WYTRZYMAM

W sobotę pierwsza partia, jaram się jak małe dziecko :mrgreen:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: costi »

evenstar pisze:
Nataniel pisze:
Furia pisze:To i tak niezły wynik. Nam w 4 osoby zajęło to około 7 a chyba nawet bliżej 8. Może na dwie osoby wynik 3h jest osiągalny, ale na pewno nie w większym gronie.
W 4-osobowym gronie gra się 2h, może 3h jak jest jest wyjątkowe rozluźnienie i pijemy piwo :-)
:shock: jakim cudem :?: :?: :?: Grałam dziś z koleżanką, która dobrze zna gre, a zajęło nam 3 godz :!:
Normalnie - gdy gracz X robi produkcję, gracz X+1 już porządkuje tor kart i ma gotowe do zagrania wydarzenie, który wybrał podczas tur pozostałych graczy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

a gracz 3 i 4 parzą kawę, spokojnie ją sobie piją i może jeszcze przerwa na papierosa... :-) Ta gra dla mnie jest tylko do rozgrywek 2-osobowych, chyba że naprawdę każdy wie co ma robić i zna grę bardzo dobrze.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: costi »

vinnichi pisze:a gracz 3 i 4 parzą kawę, spokojnie ją sobie piją i może jeszcze przerwa na papierosa... :-) Ta gra dla mnie jest tylko do rozgrywek 2-osobowych, chyba że naprawdę każdy wie co ma robić i zna grę bardzo dobrze.
Jak wszyscy gracze znają grę, to na papierosa nie ma czasu ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: splocki »

U mnie we trójkę około 3h.
samszef
Posty: 58
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: samszef »

w dwie osoby około 4 do 5 h (ale mamy rozegranych dopiero kilka partii w ogóle).


W zeszły czwartek rejestrowalismy grę na rebelu i nadal nie otrzymaliśmy podręcznika..
ODPOWIEDZ