Doradźcie prosze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Videll
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2016, 12:30

Doradźcie prosze

Post autor: Videll »

Cześć wszystkim!
Poszukuję 2 gier jednej planszowej, drugiej karcianej. Cena nie gra roli.

Obecnie posiadam eldriche horror oraz posiadłość szaleństwa obie spoko tylko ze ten klimat juz mnie nie kręci. Do tego eldrich strasznie wkurza mnie schematycznoscia czyli idź zbieraj wskazówki zamykaj bramy i to tyle... szukam gry złożonej dla 4-6 osób w ktora można by grać co tydzień i nie znudzi się jak wyżej wymieniony eldrich. Nie interesuje mnie tematyka galaktyki. Zaciekawił mnie ostatnio gra o tron oraz kawerna co o nich myślicie? Jeżeli chodzi o grę karciana to obecnie mam cytatem i grałem w 7 cudów świata obie fajne ale szukam czegoś nowego. Liczę na dyskusję i pomoc, z góry dzięki
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4679
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Doradźcie prosze

Post autor: warlock »

Gra o Tron jest świetna, ale tylko w pełnym składzie (IMO). Do gry siadam tylko w 6 osób.

Ciekawą opcją byłoby kupienie Cyklad + dodatku Tytani. Dobrze chodzą na 4-5 osób, a przy pełnym składzie moglibyście grać drużynowo w Tytanów ;).
Videll
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2016, 12:30

Re: Doradźcie prosze

Post autor: Videll »

Dzięki za odp! Zaraz poczytam recenzje a co myślisz o drugiej grze która wymieniłem? Plus jakaś karciana do polecenia?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Doradźcie prosze

Post autor: misioooo »

Może zastąp Eldritch Horror grą Albion's Legacy? Jest sporo scenariuszy, każdy ma całkowicie inne cele (a to eskortowanie, a to ubicie, a to znalezienie czegoś etc...). Mechanicznie podobny poziom skomplikowania, ale tematycznie i regrywalnie dla mnie sporo lepiej. No i świat legend arturiańskich - dużo bardziej przystepny i znany. Również decyzyjność dużo większa - podejmujemy sporo różnych wyborów, które mają duży wpływ na grę... Do tego modularna mapa (za każdym razem inna...)...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4679
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Doradźcie prosze

Post autor: warlock »

Videll pisze:Dzięki za odp! Zaraz poczytam recenzje a co myślisz o drugiej grze która wymieniłem? Plus jakaś karciana do polecenia?
Partia w Kawernę dopiero przede mną, więc nie mam zamiaru udawać, że coś wiem ;). Ale mimo wszystko byłbym ostrożny w graniu w rozbudowane euro w 6 osób ;). No i ta gra będzie zajmować kosmicznie dużo miejsca na stole w takiej konfiguracji...

Z karcianek na 6 osób grałem tylko w 7 Cudów Świata i Cytadelę ;). Na forum jest masa ludzi, którzy coś Ci doradzą, ja mam za małe doświadczenie w tym zakresie ;).
Videll
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2016, 12:30

Re: Doradźcie prosze

Post autor: Videll »

misioooo pisze:Może zastąp Eldritch Horror grą Albion's Legacy? Jest sporo scenariuszy, każdy ma całkowicie inne cele (a to eskortowanie, a to ubicie, a to znalezienie czegoś etc...). Mechanicznie podobny poziom skomplikowania, ale tematycznie i regrywalnie dla mnie sporo lepiej. No i świat legend arturiańskich - dużo bardziej przystepny i znany. Również decyzyjność dużo większa - podejmujemy sporo różnych wyborów, które mają duży wpływ na grę... Do tego modularna mapa (za każdym razem inna...)...
Niestety z moja znajomością języka chyba nie odczuł bym pełnej frajdy z tej gry
Videll
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2016, 12:30

Re: Doradźcie prosze

Post autor: Videll »

warlock pisze:
Videll pisze:Dzięki za odp! Zaraz poczytam recenzje a co myślisz o drugiej grze która wymieniłem? Plus jakaś karciana do polecenia?
Partia w Kawernę dopiero przede mną, więc nie mam zamiaru udawać, że coś wiem ;). Ale mimo wszystko byłbym ostrożny w graniu w rozbudowane euro w 6 osób ;). No i ta gra będzie zajmować kosmicznie dużo miejsca na stole w takiej konfiguracji...

Z karcianek na 6 osób grałem tylko w 7 Cudów Świata i Cytadelę ;). Na forum jest masa ludzi, którzy coś Ci doradzą, ja mam za małe doświadczenie w tym zakresie ;).
Ok dziękuję Ci za pomoc czekam na opinie innych użytkowników a cyklady wydają się świetne :D
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Doradźcie prosze

Post autor: Rafalm »

Zerknij na:

a/ Studium w Szmaragdzie - jeśli nie znudziła Ci się tematyka przedwiecznych, gra planszowa do 5 osób z ukrytymi tożsamościami.
b/ Alhambra - dość proste Euro, ale gra do 6 graczy. Gra kafelkowa, przy maksymalnym składzie rozgrywka trwa ok 1,5 godziny.
c/ Colt Express - to lżejsza pozycja, ale kupa zabawy zarówno dla 4 jak i 6 osób. Nie ma klasycznej planszy (jej rolę pełni makieta pociągu), a mechanicznie oparta na programowaniu ruchów kartami, więc trudno stwierdzić czy zakwalifikujesz ją jako planszówkę czy karciankę :)
d/ Seria Zaginione Dziedzictwo - tania karcianka, a jest trochę zabawy. Jak pomieszasz różne talie można grac do 6 osób i za każdym razem wychodzą inne kombinacje kart. Duży plus za kompaktowość, można swobodnie zabrać na wyjazd.

Gra o Tron to dobry tytuł, ale wychodzą bardzo długie rozgrywki (5-6 godz to nie jest rzadkość). Z tego powodu ja osobiście preferuję równie wredną Achaję. W Kawernę nie grałem, więc się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Doradźcie prosze

Post autor: detrytusek »

Kawerna jest znana z tego, że się świetnie skaluje ale mimo, że to świetna gra to nie wyobrażam sobie grania w 6 osób. Pół nocy nie Wasze. Natomiast tak na 4 osoby będzie spoko.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Doradźcie prosze

Post autor: żagiel »

Jak na 4 to zobaczcie sobie Runewars. Na prawdę świetna gra i duża regrywalność.
No i oczywiście Chaos w starym świecie!!! Jak mogłem o nim zapomnieć :) Jak kupicie z dodatkiem to będzie można grać na 5 osób :)
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Doradźcie prosze

Post autor: Najemnik »

Jak już Cyklady, to można też wspomnieć o Kemecie (niestety jest tylko do 5 osób). IMO lepsze, nie ma elementu licytacji, ale jest więcej możliwości kombinowania, a i sama rozgrywka jest dynamiczniejsza. (porównuję z podstawką Cyklad, w Tytanów nie grałem :wink: )
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Doradźcie prosze

Post autor: Klos »

Runrwars I kupcy I korsarze swietnie dzialsja na 2 osoby.
Z karcianych to proponuje fasolki dwuosobowe

Wysłane z mojego Lenovo S890 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ