Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: Yavi »

andy h pisze:Qrde też mam rozkminę z tą grą, gdyby nie czas rozgrywki to bym się nawet nie zastanawiał. Chcę grać głównie w 3 i przede wszystkim w 4 osoby. Może wpisujcie tu ile wam schodzi przy danej liczbie graczy i jakoś będzie można sobie uśrednić. Gdyby też ktoś mógł porównać pod względem czasu Forbidden Stars i Runewars byłbym wdzięczny.
Jedna czteroosobowa partia w FS (2 początkujących w FS, ale ogarniających planszówki + 2 znających grę) zajęła nam około 6 godzin. Znajomy, do którego gra należy, twierdzi, że na ogół schodzi około 1,5 godziny na osobę.

RW w komplecie to około 6-7 godzin przy wszystkich graczach znających zasady. Jednak RW zdecydowanie bardziej się ciągnie i dłuży, FS jest jakoś dynamiczniejsze.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: farmer »

Muttah pisze:Grałem wielokrotnie w Starcrafta na 2 osoby i na pewno nie jest bez sensu :D
+1
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Zet »

farmer pisze:
Muttah pisze:Grałem wielokrotnie w Starcrafta na 2 osoby i na pewno nie jest bez sensu :D
+1
Grałem w SC we 2 osoby raz, testowo, ale bardzo mi się ta partia podobała - była klimatyczna i dynamiczna. Tak samo wierzę, że nie jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Błysk »

Poświęćcie się i ograjcie w Forbidden Stars na dwóch. ;) Na forum przeważają opinie negatywne, ale na BGG nie widać, by na 2 miało być gorzej niż na 3,4. Przynajmniej po pobieżnym sprawdzeniu. A gdyby miało być dobrze, to wiedziałbym na co wydać "wolną" część pierwszej wypłaty ;)
Awatar użytkownika
Yooreck
Posty: 158
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 62 times
Been thanked: 53 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Yooreck »

Ja grałem 2 razy na dwóch i podobało mi się. Dla mnie trochę słabiej niż na trzech, ale dalej mogę polecić. Poza tym mój ostatni przeciwnik powiedział, że na dwóch lepiej mu pasuje niż na trzech - m.in. dlatego że nie czekasz jak dwie inne osoby walczą.

Na czterech nie grałem.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Carmash »

W naszym gronie planujemy usiąść do tej gry w 4 osoby, ale nie ukrywam, że po Waszych opiniach jestem nieco przerażony czasem rozgrywki. Jednakże nie chodzi o mnie, bo ja mogę siedzieć nad jedną grą planszową naprawdę wiele, wiele godzin, ale moi znajomi chyba boją się tak długiej pojedynczej partii. Ciekawe jak wpłynie to na regrywalność tytułu w naszym gronie.

Z drugiej strony, spotkałem się z takimi opiniami, w której ludzie grali po 6-7 godzin w drugą edycję planszowej Gry o Tron. Nasza najdłuższa rozgrywka na 6 osób, z tłumaczeniem zasad kompletnemu laikowi, to lekko ponad 3 godziny. Wolę więc wziąć jakąś poprawkę na to i wypróbować czas gry samemu. Na pewno dam znać w temacie, gdy tylko będziemy mieć za sobą pierwszą partię :)
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: Forbidden Stars

Post autor: Nanking »

Wielu czeka na polskie wydania.
Bo po polsku. I tańsze.
No właśnie.
Wydanie ENG 360 zł
Wydanie PL 380 w przedsprzedaży, pełna cena 400 zł.

BRAWO!!!

http://www.rebel.pl/product.php/1,302/9 ... Stars.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... iazdy.html
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: janekbossko »

Jezu! Boze nie! Świat sie konczy...ale nie na rebelu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Nanking pisze:Wielu czeka na polskie wydania.
Bo po polsku. I tańsze.
No właśnie.
Wydanie ENG 360 zł
Wydanie PL 380 w przedsprzedaży, pełna cena 400 zł.

BRAWO!!!

http://www.rebel.pl/product.php/1,302/9 ... Stars.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... iazdy.html
Oj tam. Chyba nikt nie podziewał się, że polskie wydanie będzie tańsze niż angielskie - bo i niby dlaczego by miało być? Tak samo było z IA, tak samo pewnie będzie z Rebellionem. Ceny będą identyczne jak wersja ang lub trochę wyższe.

Nie oszukujmy się też, w innych sklepach pewnie dostaniesz dużo taniej - każdą z wersji :)
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: Forbidden Stars

Post autor: Nanking »

Wg szopa najtaniej w Polsce wersja ENG 340 zł, PL 350 zł.

Valarus - ale gdyby wydawano grę w Polsce, sprowadzając tylko figurki z FFG, to może wreszcie byłoby taniej?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Carmash »

I niby jaka miałaby być cena takiego produktu? Polska wersja Imperium Atakuje została przeze mnie kupiona w sklepie Ale Planszówki na Allegro za 310zł. Przypuszczam, że w podobnej cenie będzie można dostać Zakazane Gwiazdy. Da radę? Nie trzeba patrzeć na Rebel i ich ceny w ogóle.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: misioooo »

Planszostrefa... 369pln -11% = 328,41pln... Jak jeszcze coś się doda do rabatu to będzie taniej ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Marx »

Błagam, nie emocjonujcie się cenami w Rebelu. Są dziesiątki sklepów z dużo lepszymi cenami.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: artur407 »

Marx pisze:Błagam, nie emocjonujcie się cenami w Rebelu. Są dziesiątki sklepów z dużo lepszymi cenami.
dokładnie :) ja po kilku grach kupionych w R... byłem w szoku ile kasy przeplacilem.

Zresztą w 3... cena z moim rabatem to nieco ponad 330 zł, a jak będzie jakaś dodatkowa promocja to w ogóle ekstra :D

Niemniej ciągle mam problem czy tytuł kupować, bo mam tylko jednego kumpla, który będzie ze mną chętny grać i mimo Waszych komentarzy ciągle nie wiem czy będzie nam się na tyle dobrze grało, żeby w ogóle sięgać po ZG. Z drugiej strony jestem tak podjarany, że chyba klamka już zapadła i kupię mimo wszystko :D
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Marx pisze:Błagam, nie emocjonujcie się cenami w Rebelu. Są dziesiątki sklepów z dużo lepszymi cenami.
Wydaje mi się, że Nanking był oburzony faktem, że polska wersja jest ogólnie droższa niż angielska, nie tym ile sama gra gdzie kosztuje.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Przepraszam za podwójny post, ale chciałem podbić, żeby pytania nie zaginęły w mrokach dziejów internetowych.

Czy ktoś się może interesował wymianą żetonów rozkazów na coś twardszego, np. grawerowany plastik? Moje po ok. 10 partiach wyglądają okropnie i przydałoby się to naprawić. Może ktoś zna miejsce, gdzie możnaby coś takiego zamówić?

I pytanie z ciekawości - czy w polskiej wersji są poprawione błędy z wydania angielskiego? Np. karta Eldarów Warp Gate miała "erratę", że jednostki nie mogą być przeniesione na planetę kontrolowaną przez wroga. Czy w wersji pl jest już dobry tekst?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

Czy ktoś się może interesował wymianą żetonów rozkazów na coś twardszego, np. grawerowany plastik? Moje po ok. 10 partiach wyglądają okropnie i przydałoby się to naprawić.
Nie wiem jak można naprawić żetony rozkazów, ale pamiętam jak kumpel radził mi żebym analogiczne rozkazy ze Starcrafta polakierował by się nie wycierały.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Dellas pisze:
Czy ktoś się może interesował wymianą żetonów rozkazów na coś twardszego, np. grawerowany plastik? Moje po ok. 10 partiach wyglądają okropnie i przydałoby się to naprawić.
Nie wiem jak można naprawić żetony rozkazów, ale pamiętam jak kumpel radził mi żebym analogiczne rozkazy ze Starcrafta polakierował by się nie wycierały.
Mówiąc "naprawić" miałem na myśli "wymienić na nowe" - muszę się w końcu nauczyć pisać zrozumiale :oops:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sirafin »

Valarus pisze:I pytanie z ciekawości - czy w polskiej wersji są poprawione błędy z wydania angielskiego? Np. karta Eldarów Warp Gate miała "erratę", że jednostki nie mogą być przeniesione na planetę kontrolowaną przez wroga. Czy w wersji pl jest już dobry tekst?
Obrazek

W momencie tłumaczenia nie było erraty, ale śledziłem na gorąco wątki na BGG ;) Galakta skonsultowała wyłapane niejasności z Fantasy Flight Games. Swoją drogą, sprawdziłem przed chwilą stronę FFG i co dziwne, wciąż nie ma oficjalnego FAQ/Erraty do Forbidden Stars.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

I gites, dobra robota! I niestety masz rację, FS wydaje się być aktualnie trochę zapomnianym tytułem. Ani FAQ, ani dodatków, FFG milczy... Rozumiem, że Star Warsy na tapecie, ale mogliby jakąś nową frakcje czy dwie wypuścić. Co to za 40k bez Tyranidów:P
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 123 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Padre »

'Brama osnowy', 'Plan'... matko bosko kochano, jak dobrze szprechać w lengłydżu.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Marx »

Niby minutowy trailer, ale buduje konkret klimat (przynajmniej w moim przypadku). To muszę oddać FFG, umieją "sprzedać" swoje gry :-)
https://www.youtube.com/watch?v=7jdHgh2LCNI
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sewhoe »

Padre pisze:'Brama osnowy', 'Plan'... matko bosko kochano, jak dobrze szprechać w lengłydżu.
Ale co takiego złego jest w tym tłumaczeniu?
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Valarus pisze:I gites, dobra robota! I niestety masz rację, FS wydaje się być aktualnie trochę zapomnianym tytułem. Ani FAQ, ani dodatków, FFG milczy... Rozumiem, że Star Warsy na tapecie, ale mogliby jakąś nową frakcje czy dwie wypuścić. Co to za 40k bez Tyranidów:P
Mówimy o FFG i Warhammerze. Myślę, że o przynajmniej jeden dodatek możemy być spokojni. Niestety teraz wszystko zgarniają Gwiezdne Wojny o czym pisała nawet Galakta, ale z czasem pewnie coś wypuszczą. Stawiam niestety na Astrę, bo chyba najpopularniejsza z tych ras, których jeszcze nie ma w podstawce. Dla mnie niestety, bo pośród mutantów, heretyków, nieumarłych robotów i krwiożerczych xenosów ta rasa wypada zbyt normalnie i mi nie pasuje klimatem. :P Osobiście życzyłbym sobie zapomnianych trochę Dark Eldarów albo właśnie Tyranidów.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

artur407 pisze: Niemniej ciągle mam problem czy tytuł kupować, bo mam tylko jednego kumpla, który będzie ze mną chętny grać i mimo Waszych komentarzy ciągle nie wiem czy będzie nam się na tyle dobrze grało, żeby w ogóle sięgać po ZG. Z drugiej strony jestem tak podjarany, że chyba klamka już zapadła i kupię mimo wszystko :D
na dwóch Forbidden Stars nie polecam, bardziej typowa dwuosobówką będzie juz Star Wars Rebellion.
ODPOWIEDZ