Iszopem czy lojalnosciowo?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Coin22 »

Mam pytanie czy ktoś analizowal może co się bardziej kosztowo opłaca na jakimś zbiorze gier w różnym okresie czasu - czy każdą grę kupować patrząc gdzie obecnie najtaniej na iszop, czy może wejście w jakiś system lojalnościowy w którymś ze sklepów i kupowanie tylko tam, zwiększanie %zniżki?

I czy lepiej sprawdzi się sklep z niższymi cenami ale bez rabatów czy lepiej niekoniecznie te najtańsze?
Chętnie poznam wasze doświadczenia bo to raczej na przestrzeni czasu można zaobserwować tylko i może ktoś już przerabial temat?
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Żubr »

Początkowo planowałem trzymać się jednego sklepu i wyrobić wyższą zniżkę, zwłaszcza że ceny miał na dość niskim poziomie, ale jednak co chwilę mogłem znaleźć tańsze gry w innych miejscach. Kupuję więc tam, gdzie obecnie mają najlepszą ofertę. Jeśli kilka razy będzie to ten sam sklep to jakiś rabacik z czasem się pojawi.

Na forum widać po sygnaturach, że ludzie mają swoje ulubione sklepy i tam już wyższy poziom rabatów. Tylko co z tego, że uzbierali na 5%, 10% czy nawet większą obniżkę, jak w innych sklepach nowy klient kupi taniej? Owszem, nasz ulubiony sklep może mieć jakiś produkt taniej niż konkurencja, wtedy dodatkowo zyskamy z rabatem. Jednak przepłacanie tylko po to, by wskoczyć na kolejny poziom i zyskać 1% raczej się nie kalkuluje. Wyjątkiem może być sklep, który posiada gry niedostępne w żadnym innym miejscu.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: 8janek8 »

Ja porównuję i-szop ze sklepem, w którym mam najlepsze ceny ze zniżką. Jeśli nie ma różnicy, to wtedy sprawdzam, czy ktoś ma zniżki w sklepie z i-szopa i liczę ile wychodzi z przesyłką.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: rattkin »

Zupełnie źle kombinujesz. Wybieraj tam gdzie najtaniej, ale po jakimś czasie i tak w każdym z liczących się sklepów będziesz miał maksymalny rabat lojalnościowy :). Ja kupuję w 4-5 różnych sklepach plus 2-3 w US. W każdym mam już wysokie rabaty, więc czuję się lojalnym nabywcą w każdym :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Curiosity »

Hehe, ja np. sporo kupowałem w Planszostrefie, a... nawet nie mam tam konta :)
Moja recepta to nie zawracać sobie głowy programami lojalnościowymi, tylko kupować przez osoby, które mają aktualnie najlepsze rabaty.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: mat_eyo »

Ja kupuję poza ulubionym sklepem tylko gdy różnica w cenie jest znacząca. Niepewność realizacji zamówienia i czasu jego wysyłki nie jest warta kilku złotych.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: mikeyoski »

Kupuje się tam, gdzie jest najtaniej. Czasem to będzie planszostrefa.pl, czasem rebel, a czasem któryś z Amazonów. Nie ma reguły. Rabaty przychodzą z czasem :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Samanar »

mikeyoski pisze:Kupuje się tam, gdzie jest najtaniej. (...) czasem rebel
Trochę się zapędziłeś :lol:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: kwiatosz »

Ja kupuję tam, gdzie jest - przeważnie Rebel albo Planszostrefa. A jak to coś po polsku to różnie, bo to jest wszędzie (chyba że jako dopchnięcie do zamówienia, to wtedy w powyższych). Jak wyłącznie po polsku to 3Trolle, Mepel, Felippe, najczęściej zamówienie z kimś (no albo sam wyrabiam zamówienie grupowe :P ).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: mikeyoski »

Nic się nie zapedziłem. Rebel miewa promocje, podczas których ma zdecydowanie najniższe ceny, czy Ci się to podoba czy nie [emoji6]
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: kwiatosz »

Rebel też nie zmienia cen ze zmianą dostępności, więc jeżeli w innych sklepach gra jest 100zł droższa, bo jest trudno dostępna, to w Rebelu cena zostaje jak z pełnej dostępności.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Marx »

kwiatosz pisze:Rebel też nie zmienia cen ze zmianą dostępności, więc jeżeli w innych sklepach gra jest 100zł droższa, bo jest trudno dostępna, to w Rebelu cena zostaje jak z pełnej dostępności.
To bardzo eleganckie i fair podejście. Muszę przyznać, że kilka sklepów w Wawie podpadło mi własnie polityką wywindowywania cen w zależności od dostępności danej pozycji na rynku. Oczywiście, to ich prawo, takie są też prawa rynku, przyjmuję to do wiadomości. Ale jakoś gryzie mi się to ze zdrowym podejściem do klienta, i wtedy jakikolwiek rabat "lojalnościowy" traci na znaczeniu, a i sama nazwa staje się lekko naciąganą. Plus dla Rebela za to, chociaż ceny mają generalnie wysokie.

Osobiście mam 2-3 wybrane sklepy, które są moim pierwszym wyborem i tam mam swoje rabaty. Generalnie i tak tam ceny są relatywnie niskie. Zdarza się jednak, że nawet po uwzględnieniu rabatów trafiam na niższe ceny w innych sklepach poprzez iszop czy ceneo. Jeśli róznica jest znikoma, to odpuszczam, szczegolnie, że wolę budować rabaty w kilku sklepach, a nie rozdrabniać się. Inny element to koszta przesyłki. Często dokonuję odbioru osobistego, więc róznica kilku złotych i tak jest bez znaczenia.

Podsumowując, jedno nie wyklucza drugiego. Cheers!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Pixa »

Generalnie nie ma sensu chyba nabijanie wlasnych rabatow - ludzi z forum chetnie uzycza swoich, wiec chyba najtaniej wychodzi i-szop plus znizki kogos z forum.

Osobiscie nie zawsze kupuje tam gdzie jest najtaniej (vide Planszoweczka) - moge doplacic pare zotych za jakosc obslugi, terminowosc czy robienie lokalnych turniejow byleby nie bylo to zbyt duzo :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: vojtas »

Najlepiej kupować tak: wynajdujesz sklep oferujący najniższą cenę , a potem użytkownika który ma tam wysoki rabat. :D

Swoją drogą warto zauważyć, że I-szop nie jest idealny. Raz że nie wszystkie produkty uwzględnia (nie wiem, czy jest to kwestia systemu czy też niefrasobliwości niektórych sprzedawców), a dwa jest jeszcze sporo sklepów, które nie są z I-szopem powiązane; mam na myśli szczególnie te, oferujące szeroką gamę produktów dla modelarzy i graczy figurkowych.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: HUBertPL »

rattkin pisze:Zupełnie źle kombinujesz. Wybieraj tam gdzie najtaniej, ale po jakimś czasie i tak w każdym z liczących się sklepów będziesz miał maksymalny rabat lojalnościowy :). Ja kupuję w 4-5 różnych sklepach plus 2-3 w US. W każdym mam już wysokie rabaty, więc czuję się lojalnym nabywcą w każdym :)
Czy mógłbyś nam zdradzić w jakich amerykańskich sklepach warto kupować ? Ja kupuję masę innych rzeczy za granicą, ale sklepów planszówkowych nie znam.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: NTomasz »

I-szop jest tak słaby, ma tyle braków i tak ograniczony zasięg, że nie wiem jak można uważać go za pomocne źródło
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Gromb »

rattkin pisze:Zupełnie źle kombinujesz. Wybieraj tam gdzie najtaniej, ale po jakimś czasie i tak w każdym z liczących się sklepów będziesz miał maksymalny rabat lojalnościowy :). Ja kupuję w 4-5 różnych sklepach plus 2-3 w US. W każdym mam już wysokie rabaty, więc czuję się lojalnym nabywcą w każdym :)
Tak to jest najzdrowsze i najsłuszniejsze podejście. Czas działa na korzyść, no może poza Planszomanią i Rebelem, gdzie z biegiem czasu próg rabatowy ulega zmniejszeniu.

Poza tym, przeglądaj I-szopa i szukaj okazji ( ostatnio zmarnowałem jedną na Hobbitach- mieli Legendy Blue Moon w super promocji, ale wahałem się zbyt długo i po ptokach).

Rebel'a też bym nie demonizował, mają kosmiczne ceny, ale też często uda się u nich kupić pozycje za śmieszną promocyjną / wyprzedażową cenę.

W Planoszmanii możesz podbić rabat, pisząc recenzję dla produktów.

Ponadto, staraj się robić zamówienia grupowe i przy większych zadzwoń bezpośrednio do sklepu i negocjuj kod rabatowy. Często to działa.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Błysk »

Rebel na ogół jest drogi, ale jak jak masz okazjonalny rabat, to często możesz tam urwać najtaniej. ;)

Ja kupuję za mało gier, żeby liczyć na porządne zniżki lojalnościowe, dlatego zawsze szukam jak najtaniej, a najlepiej to używkę w dobrym stanie. Przy czym raczej nie proszę o kupno kogoś z rabatem, żeby nie sprawiać kłopotu jakby z przesyłką coś poszło nie tak itp.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: rastula »

Oczywiście kupuję tam gdzie taniej i z czasem nazbierałem sobie rabaty (3T, Planszostrefa) ...


Rzeczywiście system rabatowy, gdzie punkty przepadają (np. planszomania, rebel) nie sprawdza się u mnie , więc niestety poza ewidentnymi okazjami te sklepy u mnie rzadziej na liście.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: schizofretka »

Ja kupuję w sklepach lokalnych dla miejsca zamieszkania, chyba że dostępność się wyraźnie rożni (lub różnica w cenie jest większa niż ~5% na większych tytułach). Procedura wygląda zwykle:
1. i-szop by sprawdzić cenę rynkową
2. Jeśli w ulubionym sklepie cena jest porównywalna, a gra dostępna, kupuję tam;
3. Jeśli nie, a w drugim ulubionym sklepie -''-
4. Rebel - przy maksymalnym rabacie paradoksalnie nie jest już wyraźnie droższy, a często wręcz tańszy.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Gizmoo »

NTomasz pisze:I-szop jest tak słaby, ma tyle braków i tak ograniczony zasięg, że nie wiem jak można uważać go za pomocne źródło
Absolutnie się z tym zgadzam. Po kilku wpadkach z I-szopem i znalezieniu kilku tytułów w duuużo niższej cenie niż najniższa na I-szopie, korzystam z niego bardzo rzadko. Tym bardziej, że niektórych sklepów (i to zazwyczaj tych najtańszych) w ogóle nie ma w tej wyszukiwarce. Ostatnio rozmawiałem z jednym z właścicieli jednego z warszawskich sklepów. Zapytałem go, dlaczego nie ma ich sklepu w wyszukiwarce I-szop. Odpowiedział mi - "Wiesz... Za to trzeba płacić. A my wolimy mieć mniejsze koszty i... tańsze gry".
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Coin22 »

To jeśli nie iszop to co?
Albo inaczej, gdzie najczęściej sprawdzacie?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: kwiatosz »

Też jestem ciekaw co to bylo - bo w trochę tańsze oferty jestem w stanie uwierzyć, ale takie dużo tańsze to nie wiem - sklepy w i-szopie miewają naprawdę symboliczną marżę na niektórych produktach.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: adikom5777 »

Gizmoo pisze:..., dlaczego nie ma ich sklepu w wyszukiwarce I-szop. Odpowiedział mi - "Wiesz... Za to trzeba płacić. A my wolimy mieć mniejsze koszty i... tańsze gry".
Lol, większej bzdury nie słyszałem. W iszopie płaci się tylko za reklamę (banery), a nie intergrację sklepu z wyszukiwarką.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 216 times

Re: Iszopem czy lojalnosciowo?

Post autor: Furan »

Przeczytałem:
Izopren czy lojalnościowo i się deko zdziwiłem.

Nauczyłem się, że poza szczególnymi przypadkami super-chruper promocji, warto trzymać się dwóch sklepów (w moim przypadku - planszomania i planszostrefa).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
ODPOWIEDZ