Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: antymon »

Moje zirytowanie osiągnęło właśnie szczyt. Napisałam posta, a teraz muszę ponowić tę czynność - z ciekawości też macie takie problemy w forum w wersji mobilnej?

Graliśmy w kikku konfiguracjach i jak na razie szamanka sporo ułatwia nam w rozgrywce, szczególnie gdy w ekipie jest badacz z uwielbieniem wybijający wszelkie monstra, a przy rozwiązywaniu Tajemnic Azathotha w znaczący sposób również zwalnia postęp zagłady (; Szczególnie gdy medium zbiera i przesyła wskazówki.
Kolejna postacią będącą fajnym zapleczem jest mędrzec - możliwość przezutu kości i ulepszanie postaci innych graczy. Kultystka raz znacząco nam ratowała skórę, albo przy kumulacji potworów na bramie, albo przy pojawieniu się potężnego potwora.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

antymon pisze:szczególnie gdy w ekipie jest badacz z uwielbieniem wybijający wszelkie monstra

Fajny pod tym względem jest Tommy Muldoon ( postać z dodatku Góry Szaleństwa ).
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: antymon »

Głupia prośba- czy ktoś mógłby mi udostępnić skan żetonu potwora pojawiącego się na Amazonii podczas rozmnażania? Pies zeżarł, zabiję. Jeśli takiego nie ma, to poproszę o sprawdzenie którego mi brakuje - podstawka.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

Chyba o tego chodzi ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: antymon »

Tak to ten- bo tego wlasnie nie mam, jesli ktos dyspinowalby lepszej jakosci skanem bylabym wdzieczna, jakos go musze odtworzyc. Jakies rady? Myślalam o wydruku na etykiecie i przyklejeniu na resztkach kartonu ewentualnie zmajstrowaniu czegos z oryginalnej wypraski (wygniotki na zetony). Help... problemy pierwszego swiata tak bardzo.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

antymon pisze:Tak to ten- bo tego wlasnie nie mam, jesli ktos dyspinowalby lepszej jakosci skanem bylabym wdzieczna, jakos go musze odtworzyc. Jakies rady? Myślalam o wydruku na etykiecie i przyklejeniu na resztkach kartonu ewentualnie zmajstrowaniu czegos z oryginalnej wypraski (wygniotki na zetony). Help... problemy pierwszego swiata tak bardzo.
Napisz do Galakty : P
Przypuszczam, że wydawcy nie raz się spotkali z planszożernymi psami więc mogą być w tym temacie wyrozumiali.
Do tej pory wysłałem do Galakaty dwa zapytania o wymianę części i obie były pozytywne, aczkolwiek elementy miały wady fabryczne zaraz po otworzeniu pudełka.
Zapytać nie zaszkodzi. Ewentualnie możesz spytać czy mogą odsprzedać taki element i w jakiej cenie.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Czy mi się wydaje, czy zamówione w przedsprzedaży "Tajemnicze ruiny" właśnie zaczęto wysyłać?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

akahoshi pisze:Czy mi się wydaje, czy zamówione w przedsprzedaży "Tajemnicze ruiny" właśnie zaczęto wysyłać?
Wczoraj był 16, a skoro premiera była 16 to obstawiałbym, że tak i nawet chyba spore szanse były na dostanie wczoraj :)
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

U mnie już na stanie ;) miłe zaskoczenie bo pudełko jest dosyć ciężkie i wypełnione po brzegi :)
Szkoda tylko że nie ma dodatkowych kart tajemnic do wcześniejszych przedwiecznych :(

Czy w Piramidach maja się pojawić nowe karty tajemnic ?
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_slaw »

myceK pisze:U mnie już na stanie ;) miłe zaskoczenie bo pudełko jest dosyć ciężkie i wypełnione po brzegi :)
Szkoda tylko że nie ma dodatkowych kart tajemnic do wcześniejszych przedwiecznych :(
Ja dzisiaj odbieram, nie mogę się już doczekać.
myceK pisze:Czy w Piramidach maja się pojawić nowe karty tajemnic ?
https://www.youtube.com/watch?v=LMrZGIcqI1s - z tego filmiku wynika, że niestety nie będzie nowych tajemnic dla wcześniejszych przedwiecznych.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

myceK pisze:U mnie już na stanie ;) miłe zaskoczenie bo pudełko jest dosyć ciężkie i wypełnione po brzegi :)

Ja dopiero w sobotę będę odbierać, ale w niedziele koniecznie ląduje na stole do ogrania :D *___* Nie mogę się już doczekać ^^
myceK pisze:Czy w Piramidach maja się pojawić nowe karty tajemnic ?
Znając FFG to wprowadzą pewnie jakiś mini dodatek powiększający ilość dostępnych kart ( jak było z Zaginioną Wiedzą ;) )
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 10:17 przez lynwith, łącznie zmieniany 1 raz.
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smutas123 »

W piramidach nie ma nowych kart dla poprzednich Ancient ones, tylko karty dla Abotha (z fajna mechniką walki z kultystami) i dla Faraona Nepha-cośtam.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

lynwith pisze:
myceK pisze:Czy w Piramidach maja się pojawić nowe karty tajemnic ?
Znając FFG to wprowadzą pewnie jakiś mini dodatek powiększający ilość dostępnych kart ( jak było z Zaginioną Wiedzą ;) )
Ja z kolei raczej bym powiedział, że przedwiecznych z podstawki już nie będą rozwijać. Od tego właśnie była Zaginiona Wiedza. FFG przeważnie w pierwszym dodatku rozwija to czego brakuje w podstawce, później już raczej dodają nowy kontent.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

c08mk pisze:
lynwith pisze:
myceK pisze:Czy w Piramidach maja się pojawić nowe karty tajemnic ?
Znając FFG to wprowadzą pewnie jakiś mini dodatek powiększający ilość dostępnych kart ( jak było z Zaginioną Wiedzą ;) )
Ja z kolei raczej bym powiedział, że przedwiecznych z podstawki już nie będą rozwijać. Od tego właśnie była Zaginiona Wiedza. FFG przeważnie w pierwszym dodatku rozwija to czego brakuje w podstawce, później już raczej dodają nowy kontent.
No nie do końca. Patrząc na rozwój Arkham Horror można zauważyć, że wypuszczono tam jeden duży dodatek w większości poświęcony rozszerzeniu talii z wcześniejszych dodatków. Można wysunąć wniosek, że i w tym przypadku taka akcja (słuszna IMO) będzie miała miejsce.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Mam pytanko, czy jest opcja dokupienia gdzieś figurek postaci to EH zamiast tych bezsensownych "obrazków" ? Widzę że jest ogłoszenie z figurkami ale niby to od różnych gier i nie wiem czy jest coś dedykowanego ??
http://olx.pl/oferta/figurki-arkham-hor ... 8t5lr.html
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Też się za takowymi rozglądałem.
Stricte do Eldritch nie ma. Są dedykowane do Arkham. Na stronie Rebela są, ale niestety niedostępne.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

@raiden25
Horror w Arkham / Posiadłość Szaleństwa / Znak Starszych Bogów / Eldritch Horror to wszystko jeden świat z tymi samymi postaciami badaczy. Figurki badaczy były kiedyś sprzedawane osobno, ale były na tyle drogie (kilkanaście zł za sztukę), że nie cieszyły się większym zainteresowaniem. Fabrycznie figurki badaczy są wyłącznie w Posiadłości Szaleństwa i są to dokładnie te same figurki, co sprzedawane na sztuki. W podanym przez ciebie linku ktoś sprzedaje po prostu figurki potworów z Posiadłości Szaleństwa, badaczy widocznie sobie zostawił albo już sprzedał. W Polsce badaczy teraz raczej nie dostaniesz poza może pojedynczymi, przypadkowymi sztukami. Na stronie FFG jest trochę więcej figurek, ale też nie wszystkie (wyprzedały się postacie z podstawki Arkham).
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... m-figures/

Tak więc do wyboru masz albo sprowadzać, albo kupić Posiadłość. Tak czy inaczej, droga impreza, żeby mieć parę figurek do Eldritch.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2016, 13:01 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Ale te postaci odpowiadają karta postaci w grze EH?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Z podstawką Edritcha niezbyt, tych byś musiał pewnie dokupić na sztuki bo to dość "nowi" bohaterowie w tym świecie. Postacie z Posiadłości (z podstawki i dodatków w sumie 16 badaczy) pojawiają się w dodatkach do Eldritch. Jak znajdę chwile, to spiszę ci później, które postacie dokładnie są w Posiadłości i gdzie pojawiają się w Eldritch.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

sirafin pisze:Z podstawką Edritcha niezbyt. Postacie z Posiadłości (z podstawki i dodatków w sumie 16 badaczy) pojawiają się w dodatkach do Eldritch. Jak znajdę chwile, to spiszę ci później, które postacie dokładnie są w Posiadłości i gdzie pojawiają się w Eldritch.
Dzięki! Akurat szukam obu tych tytułów to by sie dobrze złożyło :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Tak przy okazji figurek.
Czy cena podstawki nie wydaje się trochę wygurowana jak na grę z tekturowymi figurkami?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: janekbossko »

Tak przy okazji figurek.
Czy cena podstawki nie wydaje się trochę wygurowana jak na grę z tekturowymi figurkami?
nie :) to ffg
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Raczej ciężko o uniwersalne kryterium, które powie nam, jaka jest "niewygórowana cena". Możemy porównać wagę plastiku i kartonu w różnych grach, to jest jakiś sposób, choć dosyć abstrakcyjny jak dla mnie. Z drugiej strony, ktoś mógłby zapytać przy innej grze, "Czy cena nie jest wygórowana jak na grę praktycznie bez żadnego tekstu na komponentach?" i pewnie miałby tyle samo racji. Ostatecznie wszystko i tak sprowadza się to do tego, że każdy ocenia sobie indywidualnie, ile jest gotów za coś zapłacić i jeśli uzna, że gra oferuje za mało za daną cenę, to jej po prostu nie kupi i tyle :)


@raiden25
Z 16 badaczy Posiadłości póki co tylko 4 pokrywa się z Eldritch.

PODSTAWKA
Pete Włóczęga ->
Gloria Goldberg ->
Harvey Walters -> Pod Piramidami
Jenny Barnes ->
Joe Diamond -> Pod Piramidami
Kate Winthrop ->
Michael McGlen ->
Siostra Mary -> Pod Piramidami

ZAKAZANA ALCHEMIA
Carolyn Fern ->
Darrel Simmons ->
Vincent Lee ->
Dexter Drake ->

ZEW DZICZY
Bob Jenkins ->
Mandy Thompson -> Pod Piramidami
Monterey Jack ->
Amanda Shrape ->
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Cena Eldritch Horror jest faktycznie dość wysoka ale uważam, że jest do przełknięcia za to co dostajemy. Czy w cenie powinny się znaleźć figurki? Figurki to na pewno mile widziany dodatek w każdej grze. Jeżeli chodzi o Eldrtich Horror mogłyby być ale gra bez nich nic nie traci.
Sam się kiedyś zastanawiałem czy nie dokupić figurek ale niestety znacząco by to zwiększyło koszt gry, a w dodatku nie ma pewności, że do każdej postaci która się pojawi w Eldritchu będzie można dobrać figurkę z tego co jest lub było dostępne. Dlatego pozostałem przy żetonach badaczy (czy jak kto woli obrazach, pionkach, kartonikach, itp) i dość dobrze mi się tymi komponentami gra. Nawet biorąc pod uwagę globalny charakter Eldritcha powiedziałbym że żetony badaczy pasują klimatem do ogólnego charakteru gry.
Jeżeli kiedyś by wyszły dedykowane figurki do Eldritch to wtedy będę się martwił czy je kupować. Na razie jest jeszcze na co wydawać pieniądz i bez tego.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Na pewno w cenie gry powinny być porządne kostki bo to, co dostajemy, to kpina.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ