Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Impulse

Post autor: Kal-El83 »

Ooooo, to przegapiłem to ... W takim razie zwracam honor <kajasie>
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

Czacha Games pisze:Jesli zrobimy Impuls (a wiele na to wskazuje) to bedzie w nowej szacie graficznej . Co do jej wygladu to dajcie jeszcze chwile :D sa szanse na fanowską dla polskiej edycji. Carl zalewnil mnie dzis ze beda tez karty promo tylko do polskiej wersji i tylko dla wspierajacych. Mamy tez kilka innych bonusow zaplanowanych ale obecnie szacujemy kosztowo jak to bedzie wygladalo. Wersja fanowska jest wieksza i ma troszke inny rodzaj komponentow wiec moze byc drozej a tego bysmy nie chcieli. W kazdym razie temat dopracowujemy. Wkrotce wiecej szczegolow. Chcemy zeby polska edycja byla baaardzo wypasiona w porownaniu do wersji Asmadi. Nasluchujcie zatem wiesci od nas.
Jeżeli rzeczywiście była by taka wersja to macie 100% mojego wsparcia :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Działajcie, działajcie. Sam się zastanawiałem, czy nie zagadać z wydaniem tej gry w nowej szacie, więc chętnie kupię od was.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Tehanu »

Gra Space 4x po polsku ... biorę w ciemno 8)
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

No to już tak na 99,9%.

Będzie polska edycja Impulsu!!!

czynimy starania żeby wyglądała tak Obrazek
zobaczymy - powinno się za kilka dni wyjaśnić - rozmawiamy z twórcą tej edycji i czekamy na jego odpowiedź i warunki współpracy.
Razem z Impulsem pojawi się zupełnie nowa gra Carla Chudyka - której światowa premiera odbędzie się w Polsce i to po polsku....tak tak nie żartujemy, zupełnie nowy projekt który będzie exclusivem w pakiecie z Impulsem (tylko 150 sztuk) - jednak więcej info w późniejszym czasie, gdyż trwają końcowe prace nad graficzną oprawą gry.

Będziemy Was informować o postępach - aha czekając na decyzję w sprawie grafik jest też opcja , że gra zostanie narysowana od A do Z od nowa przez "rodzimego " grafika - tak czy owak wersja będzie przygotowana specjalnie dla polskich graczy i TYLKO dla polskiej edycji.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Impulse

Post autor: RunMan »

Oho, wyczuwam że tym razem duuuuużo szybciej doczekacie się ufundowania kampanii ;)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

RunMan pisze:Oho, wyczuwam że tym razem duuuuużo szybciej doczekacie się ufundowania kampanii ;)
no oby ;)

chcemy, żeby polska edycja była naprawdę "godna"
mamy też nadzieję, że troszkę nam w tym pomożecie
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Impulse

Post autor: RunMan »

u mnie GtR nie siadło, Innowacje nie siadły, Red7 w sumie też bez fajerwerków, miałem już odpuścić z Chudykiem, ale nie wiem czy wytrwam w postanowieniu ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: TTR_1983 »

W skrócie- o czym jest gra?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: ramar »

Macie moją szablę, jeżeli traficie z kampanią w czasie, gdy na wspieram.to będzie nieco luźniej :wink:
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: TTR_1983 »

ramar pisze:Macie moją szablę, jeżeli traficie z kampanią w czasie, gdy na wspieram.to będzie nieco luźniej :wink:
wg mnie na wspieram.to już nie będzie luźniej :)
GFP, Baldar, Czacha, Phalanx, Dust, Zaklinacze i ciągle nowi będą dołączać. Rośnie nam rynek!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Impulse

Post autor: RunMan »

Szybkie, kompaktowe "4X", z typową dla autora możliwością wykorzystania kart na różne sposoby. Zainteresowanym polecam zerknąć na jakąś recenzję / gameplay na YT
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Gambit »

Dobre recenzje Impulse są na Melanżownia TV i u mnie na GambitTV. Polecam obie.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Gambit pisze:Dobre recenzje Impulse są na Melanżownia TV i u mnie na GambitTV. Polecam obie.
Tomek wiadomo, że u Ciebie są dobre :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

TTR_1983 pisze:
ramar pisze:Macie moją szablę, jeżeli traficie z kampanią w czasie, gdy na wspieram.to będzie nieco luźniej :wink:
wg mnie na wspieram.to już nie będzie luźniej :)
GFP, Baldar, Czacha, Phalanx, Dust, Zaklinacze i ciągle nowi będą dołączać. Rośnie nam rynek!
ale to chyba dobrze dla graczy, że rynek rośnie - na kickstarterze w miesiącu jest więcej gier niż w Polsce w całej historii wspieram.to i polakpotrafi.pl razem wziętych :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Gambit »

Czacha Games pisze:
Gambit pisze:Dobre recenzje Impulse są na Melanżownia TV i u mnie na GambitTV. Polecam obie.
Tomek wiadomo, że u Ciebie są dobre :)
Bardziej chodzi mi o to, że na Melanżowni i u mnie są jedyne polskie wideorecenzje. Choć mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Gambit pisze:
Czacha Games pisze:
Gambit pisze:Dobre recenzje Impulse są na Melanżownia TV i u mnie na GambitTV. Polecam obie.
Tomek wiadomo, że u Ciebie są dobre :)
Bardziej chodzi mi o to, że na Melanżowni i u mnie są jedyne polskie wideorecenzje. Choć mogę się mylić.
wiem wiem, oglądałem obie i obie są równie fajne ;)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Dla mnie Impulse jest jedną z najlepszych karcianek :) działa na 2 osoby tak jak i na 6, wersję że screenu wydrukowałem i jestem w trakcie cięcia, dla nas jedyny problem to próg wejścia dla graczy i specyficzny język angielski na kartach. Mam nadzieję że po Polsku będzie łatwiej się pokazywało nowym graczom bo gra jest wyśmienita :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Wspieram.to »

TTR_1983 pisze:
ramar pisze:Macie moją szablę, jeżeli traficie z kampanią w czasie, gdy na wspieram.to będzie nieco luźniej :wink:
wg mnie na wspieram.to już nie będzie luźniej :)
GFP, Baldar, Czacha, Phalanx, Dust, Zaklinacze i ciągle nowi będą dołączać. Rośnie nam rynek!
Obawiam się, że faktycznie luźniej już nie będzie, chyba, że w grudniu ;).
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Bardzo dobry pomysł z Impulse. Wchodzę w to!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Impulse

Post autor: Marx »

TTR_1983 pisze:
ramar pisze:Macie moją szablę, jeżeli traficie z kampanią w czasie, gdy na wspieram.to będzie nieco luźniej :wink:
wg mnie na wspieram.to już nie będzie luźniej :)
GFP, Baldar, Czacha, Phalanx, Dust, Zaklinacze i ciągle nowi będą dołączać. Rośnie nam rynek!
The worst hobby ever :mrgreen: Można zbankrutować, ale tutaj cena nie będzie bardzo wysoka... oby ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Impulse

Post autor: donmakaron »

Czacha Games pisze:Będzie polska edycja Impulsu!!! czynimy starania żeby wyglądała tak...
A to ja mam pytanie! Czy rozmiar kart będzie taki jak w przygotowanych przez autora tej wersji graficznych wzorcach, czy przystosujecie je do jakiegoś standardowego rozmiaru?

Autor stworzył tę wersję graficzną jako wpis do swojego protfolio będąc zainteresowanym tworzeniem grafik do planszówek, a jednak rozmiar kart nie odpowiada żadnemu znanemu mi do tej pory. Zgroza! Tym bardziej, że bardzo utrudnia to wykonanie estetycznej wersji PnP...
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Pnp nie jest źle ale nie ma linii prowadzących na awersach, co do rozmiarów to faktycznie ni w pięść ni w oko :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Dziś już moge potwiedzic ze Impuls bedzie na 100% - licencja podpisana , czas zacząć prace.
Jak wspominalismy wczesniej bedziemy troszke chcieli tworzyc ta edycje z Wami więc pytanie pierwsze odnosnie wielkosci kart. Jakie byście preferowali?
Jesli chodzi o grafike w polskiej edycji to ta fanowska jest jesdną z opcji. Rozmowy trwają ...ale chcemy zaakceptowac takie warunki zeby cena gry przez to nie wzrosla za bardzo.
Pytanie drugie- jaki poziom cenowy by Was zadawalał w early birdach? Rebel wersje Asmadi ma za niecale 120 pln- my myslimy wstepnie o SCD na poziomie 99pln. Mamy nadzieje ze wszystko sie zepnie i sie uda ponizej stowki w sklepach ja kupic.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: TTR_1983 »

Czacha Games pisze:Dziś już moge potwiedzic ze Impuls bedzie na 100% - licencja podpisana , czas zacząć prace.
Jak wspominalismy wczesniej bedziemy troszke chcieli tworzyc ta edycje z Wami więc pytanie pierwsze odnosnie wielkosci kart. Jakie byście preferowali?
Jesli chodzi o grafike w polskiej edycji to ta fanowska jest jesdną z opcji. Rozmowy trwają ...ale chcemy zaakceptowac takie warunki zeby cena gry przez to nie wzrosla za bardzo.
Pytanie drugie- jaki poziom cenowy by Was zadawalał w early birdach? Rebel wersje Asmadi ma za niecale 120 pln- my myslimy wstepnie o SCD na poziomie 99pln. Mamy nadzieje ze wszystko sie zepnie i sie uda ponizej stowki w sklepach ja kupic.
Równanie się do Rebela z cenami nie jest dobrym pomysłem :) Niemniej jednak 90-100 SCD to uczciwa cena .
ODPOWIEDZ