Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

@raiden25

To że będzie, to moim zdaniem pewne :) Tyle że o terminach druków/dodruków międzynarodowych nie decyduje Galakta, tylko Fantasy Flight Games, więc to raczej ich by trzeba pytać o ewentualne plany.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

krecilapka pisze:Nie licz na uzywkę. Karty kazdy ma pomieszane z podstawka, wiec nie bardzo nawet wiedzialby jak je porozdzielac. Niestety ale ten dodatek jest obecnie praktycznie nieosiagalny.
kazdy dodatek ma swoj specjalny znaczek na karcie, wlasnie po to by latwo bylo je rozdzielic :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

raiden25 pisze:Dlatego zostaje używka. Co do Galakty to może chociaż sie określa czy będzie :)
Mnie się obiło o uszy, że jeśli będzie, to nie w tym roku.
Morsereg pisze:kazdy dodatek ma swoj specjalny znaczek na karcie, wlasnie po to by latwo bylo je rozdzielic :)
Racja, tylko jaki jest sens sprzedawania samego używanego dodatku?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Morsereg pisze:
krecilapka pisze:Nie licz na uzywkę. Karty kazdy ma pomieszane z podstawka, wiec nie bardzo nawet wiedzialby jak je porozdzielac. Niestety ale ten dodatek jest obecnie praktycznie nieosiagalny.
kazdy dodatek ma swoj specjalny znaczek na karcie, wlasnie po to by latwo bylo je rozdzielic :)
Z kartami nie ma problemu. Gorzej z żetonami potworów zwykłych i potężnych. Nie mają one żadnego znaczka do którego dodatku należą.

No i warto "ręcznie" przeszukać trochę sklepów. Nie wszystko się pojawia w i-szopie. Czasem jakieś sklepy mogą jeszcze mieć Zaginioną Wiedzę.
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: JareQ »

c08mk pisze:
Morsereg pisze:
krecilapka pisze:Nie licz na uzywkę. Karty kazdy ma pomieszane z podstawka, wiec nie bardzo nawet wiedzialby jak je porozdzielac. Niestety ale ten dodatek jest obecnie praktycznie nieosiagalny.
kazdy dodatek ma swoj specjalny znaczek na karcie, wlasnie po to by latwo bylo je rozdzielic :)
Z kartami nie ma problemu. Gorzej z żetonami potworów zwykłych i potężnych. Nie mają one żadnego znaczka do którego dodatku należą.

No i warto "ręcznie" przeszukać trochę sklepów. Nie wszystko się pojawia w i-szopie. Czasem jakieś sklepy mogą jeszcze mieć Zaginioną Wiedzę.
No właśnie, zawsze gramy z wszystkimi potworami, niezależnie z którego dodatku aktualnie korzystamy?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Tak.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Obrazek

Pierwszą grę z instrukcja udało się wygrać w ostatnim momencie (o ile dobrze grałem) :)
Zapowiada się super, trzeba tylko kilka kości dorzucić bo w jednym momencie rzucałem "9 na raz".
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

JareQ pisze: No właśnie, zawsze gramy z wszystkimi potworami, niezależnie z którego dodatku aktualnie korzystamy?
Zwykłe potwory są zawsze w puli oprócz tych które trzeba odłożyć na bok. Potwory do tej pory są tak pomyślane żeby za bardzo nie rozrzedzać kultystów. Ogólnie jest większa różnorodność i mniejsza powtarzalność rozgrywek.
Potężne potwory wiadomo, wchodzą do gry dopiero gry efekt o tym mówi.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

raiden25 pisze:Pierwszą grę z instrukcja udało się wygrać w ostatnim momencie (o ile dobrze grałem) :)
Zapowiada się super, trzeba tylko kilka kości dorzucić bo w jednym momencie rzucałem "9 na raz".
To gratuluję. Mnie się to udało za dziewiątym razem. Brałeś może pod uwagę symbol pod Żetonami Plugastwa na Torze Omenu przy rozpatrywaniu wydarzeń?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

akahoshi pisze:To gratuluję. Mnie się to udało za dziewiątym razem. Brałeś może pod uwagę symbol pod Żetonami Plugastwa na Torze Omenu przy rozpatrywaniu wydarzeń?

W dużej mierze to kwestia tego jakie trzy tajemnice masz do rozwiązania ;) Ja niedawno grałem z Yog-Sothoth'em i grę ku mojemu zaskoczeniu skończyłem w 8 rund bez nerwów... Chyba 3 najprostsze tajemnice jakie były możliwe ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

akahoshi pisze:
raiden25 pisze:Pierwszą grę z instrukcja udało się wygrać w ostatnim momencie (o ile dobrze grałem) :)
Zapowiada się super, trzeba tylko kilka kości dorzucić bo w jednym momencie rzucałem "9 na raz".
To gratuluję. Mnie się to udało za dziewiątym razem. Brałeś może pod uwagę symbol pod Żetonami Plugastwa na Torze Omenu przy rozpatrywaniu wydarzeń?
Ta brałem pod uwagę, rownież tez te żetony plugastwa w żetonie omenu. Został mi jeden ruch do usunięcia portalu i gdyby w karcie mitów wyszedł ruch żetonu omenu to bym przegrał a tak zdążyłem zrobić 3 zadanie :)
Oczywiście doszkalałem się w trakcie gry, jakieś niewielkie błędy pewnie popełniłem ale nie tylko na korzyść swoją. Choć jeszcze nikt nie odwiedził tematu "zasad" u nas na forum bo może błędów bylo więcej.
Aha i dodam ze prawie odpoczęli grałem zdobyłem Błogosławieństwo dla wszystkich (dwóch) postaci co uważam ułatwia nieźle grę. Aha błogosławieństwo daje 4+ do wszystkich testów wykonywanych w grze dla tej postaci?

Dla mnie EH to taka ulepszona pandemia, ze świetnym klimatem. Wczoraj grałem i już dziś mnie świerzbią ręce żeby rozłożyć :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

raiden25 pisze:Aha i dodam ze prawie odpoczęli grałem zdobyłem Błogosławieństwo dla wszystkich (dwóch) postaci co uważam ułatwia nieźle grę. Aha błogosławieństwo daje 4+ do wszystkich testów wykonywanych w grze dla tej postaci?
Błogosławieństwo mocno przechyla szalę na korzyść gracza. Tak jak piszesz rzuty 4-5-6 są sukcesem w testach.

Ja w pierwszej grze zapomniałem o przesunięciu znacznika zagłady za pokonanego badacza ale mnie to i tak nie uratowało tylko przedłużyło grę : )
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

c08mk pisze:
raiden25 pisze:Aha i dodam ze prawie odpoczęli grałem zdobyłem Błogosławieństwo dla wszystkich (dwóch) postaci co uważam ułatwia nieźle grę. Aha błogosławieństwo daje 4+ do wszystkich testów wykonywanych w grze dla tej postaci?
Błogosławieństwo mocno przechyla szalę na korzyść gracza. Tak jak piszesz rzuty 4-5-6 są sukcesem w testach.

Ja w pierwszej grze zapomniałem o przesunięciu znacznika zagłady za pokonanego badacza ale mnie to i tak nie uratowało tylko przedłużyło grę : )
To ja te 4 uznałem w 2 ostatnich rzutach pod koniec gry :) zatem sobie nie ułatwiem za bardzo :)
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Eldritch Horror

Post autor: von Klamke »

c08mk pisze:
raiden25 pisze:Aha i dodam ze prawie odpoczęli grałem zdobyłem Błogosławieństwo dla wszystkich (dwóch) postaci co uważam ułatwia nieźle grę. Aha błogosławieństwo daje 4+ do wszystkich testów wykonywanych w grze dla tej postaci?
Błogosławieństwo mocno przechyla szalę na korzyść gracza. Tak jak piszesz rzuty 4-5-6 są sukcesem w testach.
Tylko należy też pamiętać, że rzuty na zdejmowanie np. niektórych stanów to nie testy i błogosławieństwo na nie nie wpływa!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

von Klamke pisze:Tylko należy też pamiętać, że rzuty na zdejmowanie np. niektórych stanów to nie testy i błogosławieństwo na nie nie wpływa!

Dokładnie ;) Natomiast tak teoretycznie jak jest z żetonami skupienia i wskazówkami ? Można odrzucić je przy takim rzucie i przerzucić kość ?
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Eldritch Horror

Post autor: von Klamke »

lynwith pisze:
von Klamke pisze:Tylko należy też pamiętać, że rzuty na zdejmowanie np. niektórych stanów to nie testy i błogosławieństwo na nie nie wpływa!

Dokładnie ;) Natomiast tak teoretycznie jak jest z żetonami skupienia i wskazówkami ? Można odrzucić je przy takim rzucie i przerzucić kość ?
Nie można. I wskazówki i skupienie mogą być wykorzystywane tylko w testach.
Edit: setny post. Brawo ja :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Brawo Ty! :)
Tak z ciekawości, na ile osób najczęściej gracie? U mnie przewazaly gry na dwóch poszukiwaczy, ale ostatnio zacząłem przezucac się na grę czteroma. Dopiero wtedy gra pokazuje pazur. W końcu jest czas na zaklęcia, które wcześniej zaniedbalem. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Eldritch Horror

Post autor: lynwith »

Bary pisze:Brawo Ty! :)
Tak z ciekawości, na ile osób najczęściej gracie? U mnie przewazaly gry na dwóch poszukiwaczy, ale ostatnio zacząłem przezucac się na grę czteroma. Dopiero wtedy gra pokazuje pazur. W końcu jest czas na zaklęcia, które wcześniej zaniedbalem. :)
Jak gram sam to na dwóch ;)
W partiach dwuosobowych na czterech, a resztę to już zależy od ilości znajomych z którymi gram ;)
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: bulaxyz82 »

Bary pisze: Tak z ciekawości, na ile osób najczęściej gracie? U mnie przewazaly gry na dwóch poszukiwaczy, ale ostatnio zacząłem przezucac się na grę czteroma. Dopiero wtedy gra pokazuje pazur. W końcu jest czas na zaklęcia, które wcześniej zaniedbalem. :)
U mnie jest stała ekipa 4 osób (rzadziej we trzech, jak ktoś odpada z powodu innych spraw), natomiast jak sam sobie od czasu do czasu zagram to też kieruje poczynaniami 4 badaczy, staramy się grać przeciwko jednemu przedwiecznemu dopóki nie uda się go pokonać, teraz zmagamy się z Chtulu (już cztery partie za nami) i cały czas zatrzymujemy się na jednej tajemnicy, ktoś może zna jakieś metody/sposoby na tego pomiota ?? jeszcze kilka partii jak się nie uda to przeskakujemy na Yiga :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: raiden25 »

Czy może ktoś z kolegów znawców tytułu zajrzeć do działu pytań i postarać się odpowiedzieć na kilka ostatnich watpliwości które zostały w grze? :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Bary pisze:Tak z ciekawości, na ile osób najczęściej gracie?
Na początku grałem na dwóch Badaczy.
Teraz próbuję na czterech, ale nie jest to najwygodniejsze.
Spamiętanie i ogarnięcie zdolności bohaterów (że nie wspomnę o posiadanych przez nich zaklęć, przedmiotów, uroków i innych artefaktów), mocno utrudnia rozgrywkę. Często zdarza mi się tak, że po kilku turach od śmierci jednego z Badaczy orientuję się, że zdolność lub czar innego Badacza mógł go od tej śmierci uchronić.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

akahoshi pisze:
Bary pisze:Tak z ciekawości, na ile osób najczęściej gracie?
Na początku grałem na dwóch Badaczy.
Teraz próbuję na czterech, ale nie jest to najwygodniejsze.
Spamiętanie i ogarnięcie zdolności bohaterów (że nie wspomnę o posiadanych przez nich zaklęć, przedmiotów, uroków i innych artefaktów), mocno utrudnia rozgrywkę. Często zdarza mi się tak, że po kilku turach od śmierci jednego z Badaczy orientuję się, że zdolność lub czar innego Badacza mógł go od tej śmierci uchronić.
Tak, to prawda. Trzeba pilnować badaczy i cały czas przeglądać ich asortyment. Jednakże gra dostaje wtedy naprawdę dużego kopa, który to wynagradza. Po kilku partiach 4 badaczowych mam wrażenie, że granie na 2 to jakaś wersja demo. ;)
Swoją drogą wczoraj zgarnąłem kartę mitu, która kazała mi po rozpatrzeniu jej treści wylosować od razu kolejną kartę mitu. Co to ma być? Nawet przedwieczni nie mogą tak pogrywać!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: RUNner »

Bary pisze: Swoją drogą wczoraj zgarnąłem kartę mitu, która kazała mi po rozpatrzeniu jej treści wylosować od razu kolejną kartę mitu. Co to ma być? Nawet przedwieczni nie mogą tak pogrywać!
To się nazywa "mroczna fala"! ;)

Kupiłem EH dawno temu ale nawet jeszcze planszy nie rozfoliowałem! Nie mogę się do tej gry obecnie zebrać. Lubię tą tematykę, ostro pogrywam w ES na tablecie (czaję się na wersję planszową ale jeszcze się waham), wcześniej grałem w CoC LCG. Miałem też w kolekcji AH, ale po jednej partii poleciał na handel ze względu na zbyt długi czas rozgrywki. Z tego co tutaj większość pisze, należy grać minimum dwójką bohaterów, a tego bardzo nie lubię.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smutas123 »

Na dwóch badaczy? W sensie przy grze solo, czy przy 2+? Każda kolejna postać wydłuża czas rozgrywki, my zawsze gramy jedną postacią i na dwie osoby się to sprawdza idealnie. Nie zbyt miło wspominam rozgrywkę z 4 postaciami.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Tylko z kolei w wielu opiniach przewija się informacja, że na czterech Badaczy jest łatwiej niż na dwóch.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ