Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

Jakoś kart w grach Upper Deck nie usprawiedliwia takiej ceny. A mata mimo że dobra, to wysokiej jakości nie jest. W porównaniu z taką z Summoner Wars np.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gizmoo »

Dwntn pisze:Nie rozumiem narzekań na cenę.

Cena mogłaby być te kilka dolarów niższa, owszem, ale gdyby miało się to odbić na jakości elementów
1. To jest cena za DODATEK, a nie pełnoprawna gra. No chyba, że to będzie stand-alone, ale nadal -jest to bardzo dużo.

2. Co do jakości, to karty w LE:A są IMHO wyjątkowo niskiej jakości, w porównaniu do innych gier. Jak spojrzałem na półki, to w zasadzie stwierdziłem, że ze wszystkich tytułów jakie posiadam LE:A ma najsłabszej jakości karty. Mata też nie jest przesadnie dobra. Funkcjonalna i tyle.

Mnie ta cena dobiła, bo liczyłem na dodatek w granicach 1/2 ceny podstawki. Ale nie ma co więcej narzekać. Niech przedstawią mechanikę, bo pokazywaniem samego pudełka nie zyskają klientów. :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

A jakby zamiast tego dali 4x dodatek po 100 kart, każdy za stówę to już rozumiem, że by było ok? ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2710 times
Been thanked: 2396 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Ayaram pisze:A jakby zamiast tego dali 4x dodatek po 100 kart, każdy za stówę to już rozumiem, że by było ok? ;)
Jakim cudem 400zł miałoby być lepsze niż 40$? :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Curiosity pisze:
Ayaram pisze:A jakby zamiast tego dali 4x dodatek po 100 kart, każdy za stówę to już rozumiem, że by było ok? ;)
Jakim cudem 400zł miałoby być lepsze niż 40$? :P
To przenośnia była chyba :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2710 times
Been thanked: 2396 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

raiden25 pisze:
Curiosity pisze:
Ayaram pisze:A jakby zamiast tego dali 4x dodatek po 100 kart, każdy za stówę to już rozumiem, że by było ok? ;)
Jakim cudem 400zł miałoby być lepsze niż 40$? :P
To przenośnia była chyba :)
Ja rozumiem, że to miał być przytyk do tego, że ktoś się ośmielił narzekać na cenę.
Okay, każdemu wolno mieć swoje zdanie, ale szanujmy się i nie popadajmy w skrajności. :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Po kilkunastu partiach solo i we dwoje muszę coś napisać.Gra jest niesamowita - klimat,grafiki cała ta otoczka dla fana gatunku - bomba.Nie żałuję ani centa wydanego na grę.Co do dodatku to i tak kupię ile by nie kosztował i co by stara nie gadała :D
Dla mnie gra ma tylko 2 "minusy"
Pierwszy to poziom trudności na 1-2 graczy,oczywiście można samemu coś tam modyfikować ale to już nie jest to.
Drugi to postacie,które wybieramy na początku rozgrywki,jakoś mi one nie pasują do całokształtu.Myślę,że wystarczyła by jakaś "bezosobowa" karta z wypisaną wartością siły,obrony i charakterystyczną cechą - ten wystraszony Scout ze śmieszną szczapeczką :mrgreen:
Poza tym jest super i gra gitara :wink:
Zdecydowanie jedna z lepszych gier w jakie grałem.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

Tak, zwłaszcza grafiki są niesamowite :D:D

Z tym poziomem trudności - za wysoki czy za niski? Ja mam wrażenie, ze pierwszy scenariusz jest bardzo niezbalasowany, pozostałe już o wiele łatwiejsze się wydają.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

smutas123 pisze:Tak, zwłaszcza grafiki są niesamowite :D:D

Z tym poziomem trudności - za wysoki czy za niski? Ja mam wrażenie, ze pierwszy scenariusz jest bardzo niezbalasowany, pozostałe już o wiele łatwiejsze się wydają.
Dokładnie masz rację jedynie pierwszy scenariusz daje radę.
Natomiast w trzecim scenariuszu siła Bossa 6 to jakaś kpina jest.Przecież w filmie brzydal kosił wszystkich jak popadło.
Ale to wszystko nic :D jak będę chciał pograć w trudne gry to zapodam GS'a lub Xenoshyfta.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

W 3 scenariuszu bossa musisz zabic przynajmniej 4 razy (wyskakuje po 2 fali od razu) albo nawet do 8 jak masz oba eventy z dron decku.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

W 4 mamy dwóch bossóœ... Z czego jeden zyskuje immunitet jak pewien profesorek wyskoczy i go chroni ;P
Dla mnie w podstawce to jest tak:
1. Trzeba pokombinować i często balansuje się na krawędzi.
2. Wesoła rozwałka - nastawienie na tłuczenie (choć porwani gracze uprzykrzają strasznie życie, lepiej coby alieny ich pożarły po prostu!)
3. Hmmm...
4. Niby fajnie, niby lekko, ale jak baraki są całe zablokowane, oba szefuńcia w combat zone i profesorek w kompleksie... I oczywiście nikt nie kupował kart koordynacji do ataku... Bo po co? ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

smutas123 pisze:W 3 scenariuszu bossa musisz zabic przynajmniej 4 razy (wyskakuje po 2 fali od razu) albo nawet do 8 jak masz oba eventy z dron decku.
Może mam inną wersję ale u mnie na Objective 3 jest napisane.
Event:
Jeżeli Bestia jest w grze,podłóż Event pod jej kartę,w innym przypadku dołóż kartę z Hive do Complexu.
Mój angielski jest słaby więc popraw mnie proszę jakbym coś namieszał :D
Jak masz wyjątkowego pecha to jak bestia wyskoczy od razu po 2 fali to będziesz musiał ja zabić maxymalnie 4 razy - dwa Eventy z 3 fali i ewentualnie 1 z drone deku + sam boss.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

Pod bestia kladziesz kazdy wyciagniety do tej pory event. Za kazdy. Event pod bestia musisz ją zabic dodatkowy raz (wtedy odrzucasz event a bestia dalej zipie). W kazdym z objectiwow sa po 2 eventy. Takze jak wyskoczy zaraz po drugim to raczej bedzie wtedy najlatwiej (najmniej rqsy trzeba ja zabic).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

smutas123 pisze:Pod bestia kladziesz kazdy wyciagniety do tej pory event. Za kazdy. Event pod bestia musisz ją zabic dodatkowy raz (wtedy odrzucasz event a bestia dalej zipie). W kazdym z objectiwow sa po 2 eventy. Takze jak wyskoczy zaraz po drugim to raczej bedzie wtedy najlatwiej (najmniej rqsy trzeba ja zabic).
No to chyba to z jakiegoś Faq wyczytałeś bo sama karta Objective 3 nic o tym nie mówi.Rzeczywiście było za łatwo i tak jak piszesz wyżej byłoby ok ale z karty tego na pewno nie wyczytasz :| Musiało by być napisane all Events.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

Na karcie bestii to pisze :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

A na karcie Beast sprawdzałeś?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Ok,macie rację,zasugerowałem się kartą Objective a kartę Besti źle zinterpretowałem.
Dzięki za pomoc,Furia do powtórki :D
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 11:47 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

Masz gwiazdkę przy wytrzymałości bestii i to już powinno ci dać do myślenia, że jest coś dodatkowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Maxxx76 pisze:Masz gwiazdkę przy wytrzymałości bestii i to już powinno ci dać do myślenia, że jest coś dodatkowego
Że gwiazdka to ok,po prostu myślałem,że chodzi o karty które już są pod kartą Bestii a nie wszystkie pociągnięte do tej pory Eventy.
A że myślenie moją nie za mocną stroną jest i do tego słaby Anglik ze mnie wyszło jak wyszło :mrgreen: No ale od czego jest forum :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Bea »

Tak sobie oglądam zdjęcia kart i zauważyłam tę sama scenę w jakże innym wydaniu. To karty z tej samej gry? Dlaczego grafiki więc są takie niespójne jeśli chodzi o styl?
Spoiler:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

Bolączka wielu karcianek, zatrudniają kilku pracujących niezależnie artystów i potem mamy takie coś. Między postaciami też są takie mocno widoczne różnice w stylu graficznym.
Tutaj to aż tak nie razi, jak np. w Dominion :D
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Bea pisze:Tak sobie oglądam zdjęcia kart i zauważyłam tę sama scenę w jakże innym wydaniu. To karty z tej samej gry? Dlaczego grafiki więc są takie niespójne jeśli chodzi o styl?
Spoiler:
Tylko ze to dwa oddzielne decki, nie łączysz tego wiec styl aż tak nie jest ważny.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Bea »

raiden25 pisze:
Bea pisze:Tak sobie oglądam zdjęcia kart i zauważyłam tę sama scenę w jakże innym wydaniu. To karty z tej samej gry? Dlaczego grafiki więc są takie niespójne jeśli chodzi o styl?
Spoiler:
Tylko ze to dwa oddzielne decki, nie łączysz tego wiec styl aż tak nie jest ważny.
Mimo to dziwi mnie to... W grze jest sporo decków. Każdy ma grafiki w innym stylu?
Lacaniste
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Lacaniste »

Bea pisze: Mimo to dziwi mnie to... W grze jest sporo decków. Każdy ma grafiki w innym stylu?
Decki do poszczególnych scenariuszów mają podobną stylistykę.
Deck strike'ów jest za to bardziej krwisty, deck gracza "po wykluciu" to jedna grafika, ale to już zupełna ciemność.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Bea »

sqb1978 pisze: I jeszcze jedna uwaga na koniec: nie zgadzam się z zawartą w instrukcji możliwością zdradzania "technicznych detali" swoich kart podczas gry wieloosobowej.
Bardziej skłaniam się do tego jak to rozwiązano w grze Battlestar Galactica.
Przykładowo zamiast: "zabiję tego obcego z 4 życia bo akurat mam 4 pkt ataku, a za 3 pkt rekrutacji zakupię mechanika"
lepiej rozmawiać w stylu: "zostawcie dla mnie skurczybyka w śluzie... O załatwiłem go i przy okazji udało mi się odnaleźć przerażonego mechanika".
Ale wiadomo - to tylko kwestia dogadania się przy stole.
Bardzo podoba mi się ten pomysł, grając w ten sposób będzie się trudniej dogadać i stopień trudności gry wzrośnie na początku.
Faktycznie tak gracie czy to tylko były luźne plany?

A tak przy okazji, gra mnie wzięła przebojem. Z początku nie wierzyłam że ją polubię, bo zazwyczaj grywam w euro, jednak profilaktycznie obejrzałam film tuż przed pierwszą rozgrywką, więc z klimatem byłam na bieżąco. Po drugie kiedyś zagrywałam się w Dominiona i to też pomogło. Gra ma syndrom "drugiej partii". Od razu człowiek chce się odegrać i spróbować złożyć nieco inny deck. Już zacieram rączki czekając na swój własny egzemplarz, który jest w drodze.
ODPOWIEDZ