Hybrid

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

Co do grania innymi frakcjami to nigdy tego nie próbowałem, tak więc trzeba by poszukać - zdaje się że w którymś Cry Havoc to wszystko jest, a na bank jest gdzieś cała kampania z Red Lioness i innymi bohaterami z jej frakcji (Alahan? Nie pamiętam teraz).

Natomiast co do pierwszego 'priorytetowego' zamówienia to jestem 'za', ponieważ nie jestem chwilowo na tyle przy kasie, żeby od razu brać wszystko czego mi brakuje :D

Ale Nefariousa i Sasie Samaris bym przygarnął.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: cohlerc1 »

[quote="schizofretka"][/quote]
Jesli sie nie myle to centurus clone i clone of skorpions to te same jednostki tylko różne modele.
Aberetion prime metal to ten sam co w podstawce.

Mi też się wydawało że mam tego mniej ;)
poza podstawka mam
dirz: 2x dasyatis, 2x skorize, 2x centurus, bioptist, vicar, warstaf of scorpion (tez mam buławy i brakuje muzyka), tiger, mam tez aberation prime (plastik)
gryfy: 10x fusiliers (4 moge oddać), 3x thalion, 2x executioner, phidias, 3x conscripts, 2x templars of inquisition

Najbardziej mnie interesuje:
gryfy: misericord, alternative seneschal , kyrus, inquisitor1, darknes hunter 1
dirz; ysis (biore od muszy), tiger 1, Alyena,

Przy kolejnym zamówieniu:
dirz: keratis wariors: dominators (moge sie podzielic dwoma keratisami z tego boxa), nefarius clone , neuromancer, sasia samaris
gryfy: inquisitor 2 , garell, darknes hunter 2, sered, praetorian guardsman (mozna się podzielić boxem)

Orientuje się ktoś które jednostki warto mieć w wiencej niż jednej sztuce? inkwizytorzy, darknes hunter?
Można wystawić jednocześnie dwa tygrysy? dwóch keratis wariors (to samo z praetorian guardsman) wystarczy do gry czy lepiej mieć komplet?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Hybrid

Post autor: schizofretka »

Damn, w nazwie było Aberration Prime - albo zdjęcie, albo model pomylony. Z klonami też możesz mieć rację - po,ylili mi się ze zwykłymi gruntami:
http://cadwallon.com/war-staff-of-the-scorpion.html



Jestem zdecydowanie za zamówieniem próbnym, zakładając, że się dogadamy na 20% i na kolejne ;)
Jednak wyszło tego tyle, że trochę mi strach ryzykować z recastami (btw: ludzie piszą, że czasem recasty są zauważalnie mniejsze (20%); mam nadzieję, że ewentualne różnice tutaj znikną po pomalowaniu).

Na pierwszy ogień:
Misericord, Neuromancer, Dasyatis 2, Nefarious Clone, Centurus Clone 1, Sered.

Wziąłbym też chętnie kawałek clones of dirz z początku posta i/lub kawałek conscripts, by porównać oryginał z recastem.

Aha - będę nalegał, by przy płatności ominąć zdzierskie przewalutowanie paypala i/lub rodzimych banków - a w każdym razie ja najchętniej płaciłbym w euro. Czyli albo ktoś z kartą z korzystnym kursem, albo rozliczaną w euro (jakby co, mam konto w kantorze alioru z kartą).


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Rabat mamy stały, więc nie ma co się ograniczać na 2 zamówienia. Ważne, żeby pierwszym dobić darmowej dostawy i nie przesadzić, żeby ominąć ew. cło, vat i mieć w ręku recasty do sprawdzenia z oryginałami.

Clone of Scorpion to Centurus Clones tylko wersje z Mail Ordera Rackhama (1 model, nowy wzór)

Co do PayPala to ja chciałbym użyć tej formy płatności, bo oferuje on protekcję zakupów w razie problemów. Mam trochę € na PP i możemy je policzyć po Twoim kursie z alioru, nie ma dla mnie problemu.

Ja na pierwszy rzut biorę tylko Kyrusa, Centurusy z pazurami i może jednego wilka (Syriak 2nd inc) do Confry.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Powysyłałem PW, ale napiszę też tutaj - zdecydujcie przez weekend co chcecie na pierwsze zamówienie i wyślijcie mi listę na PW. Ja wszystko przeliczę, podeślę Wam swoje dane i we wtorek/środę bym puścił pierwsze zamówienie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Jasne, że paypal, ale można przecież dowolną kartą :) Na pewno nie będę się upierać, by brać płatność na siebie, chodziło mi tylko o to, by płacić EUR kupowanym po sensownym kursie, więc jeśli ty też masz konto euro to dla mnie jeszcze lepiej.

Czy ktoś reflektowałby na wspólne wzięcie mięsa armatniego o którym mówiłem wcześniej? Względnie czy ktoś bierze dodatkowe modele jednostek, które już ma, by móc porównać jakość odlewu z oryginałami?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

schizofretka pisze:Jasne, że paypal, ale można przecież dowolną kartą :) Na pewno nie będę się upierać, by brać płatność na siebie, chodziło mi tylko o to, by płacić EUR kupowanym po sensownym kursie, więc jeśli ty też masz konto euro to dla mnie jeszcze lepiej.

Czy ktoś reflektowałby na wspólne wzięcie mięsa armatniego o którym mówiłem wcześniej? Względnie czy ktoś bierze dodatkowe modele jednostek, które już ma, by móc porównać jakość odlewu z oryginałami?
Nie zrozumieliśmy się - ja mam konto PayPal na którym już mam fizycznie €urasy, więc proponuję odstąpić je po najniższym kursie za jaki można je na dany moment kupić (czyli np. tym z Twojej karty)
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: cohlerc1 »

Musza bedzie mogl porownac niektore modele (misericord, centurus, sasia, dasyatis) choc tobie chyba bardziej chodzi o jednostki "oddzialowe" typu conscript, hybrydy.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

cohlerc1 pisze:Musza bedzie mogl porownac niektore modele (misericord, centurus, sasia, dasyatis) choc tobie chyba bardziej chodzi o jednostki "oddzialowe" typu conscript, hybrydy.
Jasne, mogę porównać. Sasia Samaris jest ludzkich rozmiarów, więc też mogę sprawdzić czy się zgadza, bo mam oryginalną. Jednostki oddziałowe jakby nawet były niższe to doda trochę realizmu :mrgreen:

Gdzieś widziałem zdjęcie aberracji z recastem obok siebie i były 1:1, ale jednostek podstawych nie widziałem niestety, a googlowałem trochę.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

Podejrzewam, że jeśli większość jest dobra, to pewnie większa większość też będzie dobra ;) W takim razie wystarczą mi te z 'na pierwszy ogień' wymienione wcześniej, jeśli to nie za dużo.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Ostatnia wpłata właśnie dotarła i puściłem zamówienie. Rozmawiałem w międzyczasie z osoba, która już kilka figurek zamówiła z cadwallonu. Nie dostałem (jeszcze) zdjęć, ale podobno metal jest taki sam jak używał Rackham i jedyny problem jaki miał to z jakością odlewów cienkich elementów (jak łuki elfów). Pisał, że 2 figurki obok siebie org i recast nie do odróżnienia, a żywiczne ponoć bezbłędne i nawet lepiej odlane niż modele Rackhama. Cóż, przekonamy się niedługo, teraz przydałoby się rozpykać tę Hybrydę :wink:
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

cohlerc1 pisze:W kontekscie przyszłych zakupów, orientuje się ktoś jak wygląda użycie pozostałych "frakcji"? Można je dołączyć do podstawowych czy używa się ich odrębnie?
Dzisiaj przejrzałem wszystkie dodatki z Cry Havoc do Hybrydy. Są tutaj: https://onedrive.live.com/?authkey=!AHz ... 8AA6D5B45C jako GAVolX.pdf

Kilka scenariuszy używa frakcji oddzielnie. Jest nawet jeden, gdzie walczy ze sobą Acheron vs Dirz, czyli dwie "złe" frakcje. Na odwrocie kart alahela i red lioness (na karcie reaperów np. tego nie ma) jest napisane, że można dołączać je do Lodge of Hood. Analogicznie na kartach Acheronu (w tym wypadku wszystkich) jest ten sam tekst :roll:

Przy okazji w 3cim lub 4tym Game Aids są zawarte zasady do multiplayer (3, 4, a nawet 5 osób), a w ostatnim numerze do Evolution RPG (czyli granie jedną postacią i rozwijanie jej). Małymi kroczkami będę to ogarniał, bo gra oferuje mnóstwo możliwości, ale już się nie mogę doczekać, aż będę mieć wszystko opanowane i ogarnięte :twisted:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

No ja też się napaliłem na opcję RPG-ową swego czasu, mam nawet dwa sety tych 'cadwallon reversible gaming tiles', ale jakoś nigdy nie doszedłem do tego żeby ich używać do czegokolwiek ;) Chciałbym za to spróbować kiedyś rozgrywki na 4-ech, bo próbowałem niby kiedyś w 3 na swoich własnych zasadach, ale wyszło w sumie trochę średnio (nie wiem, czy ten system się jakkolwiek sprawdzi przy więcej niż 2 graczach).

BTW, jakieś wieści nt. zamówienia? Idzie coś, gdzieś? ;)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Muttah pisze:No ja też się napaliłem na opcję RPG-ową swego czasu, mam nawet dwa sety tych 'cadwallon reversible gaming tiles', ale jakoś nigdy nie doszedłem do tego żeby ich używać do czegokolwiek ;) Chciałbym za to spróbować kiedyś rozgrywki na 4-ech, bo próbowałem niby kiedyś w 3 na swoich własnych zasadach, ale wyszło w sumie trochę średnio (nie wiem, czy ten system się jakkolwiek sprawdzi przy więcej niż 2 graczach).

BTW, jakieś wieści nt. zamówienia? Idzie coś, gdzieś? ;)
Ostatnią wiadomość jaką dostałem to, że czekają na dostawę podstawek i przepraszają za opóźnienie. Nie mam jeszcze informacji o wysyłce, ale jak do końca tyg nie przyjdzie to napiszę do nich przypomnienie :roll:

EDIT_Dostałem właśnie potwierdzenie, że wszystko już czeka gotowe do wysyłki :)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Jest nasza paczka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muttah:
Obrazek

schizofretka:
Obrazek

Obrazek

cohlerc1:
Obrazek

i na koniec porównanie, po lewej jest oryginalny po kąpieli w rozpuszczalniku (więc lekko ciemniejszy) po prawej cadwallon:
Obrazek

Obrazek

i jakby ktoś był ciekawy to żywiczna figurka (super jakość i prawie brak nadlewów):
Obrazek

podrzućcie mi namiary do siebie na paczkomat (tel, kod pocztowy, kod paczkomatu), dzisiaj postaram się jeszcze wysłać (już czekają zapakowane)

yay! :)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Wreszcie udało się rozegrać kolejny scenariusz w Hybrid i przy okazji przetestować nowe nabytki z Cadwallon.com (w sumie to tylko Kyrusa). Tym razem alchemicy zdążyli pozarzynać gryfy zanim te uciekły z laboratorium (2gi scenariusz). Jutro mam nadzieję uda się rozegrać 3ci z podstawki. Znowu zapominaliśmy dobierać kart akcji, ale za długi odstęp między grami mieliśmy, żeby wszystko pamiętać, jutro powinno być już sprawniej :roll:

@Muttah, pytanko do Ciebie: czy w drugim scenariuszu wchodziłeś do laboratorium w momencie aktywacji jednostek czy robiłeś deployment przed grą tak jak na 1wszym zdjęciu? Mam wrażenie, że utrudniło to skorpionom grę. Mimo, że alchemicy wygrali to miałem wrażenie, że gryfy mają znacznie łatwiej przez to rozstawienie (na które uparł się gracz gryfów, ale imo powinno być wówczas deployment zone na schodach oznaczone). Przegrali, bo mieli pecha, że wypadł rare-event, który zamienił wszystkie event-countery w eksplozje i poranił im 3 jednostki. Cóż karma i równowaga wszechświata :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Hybrid

Post autor: schizofretka »

Odebrałem.Cholera, drogo sobie liczą za ten metal, malutka paczuszka w porównaniu z pudłami z KS :/ Cóż, gra przynajmniej pewna.

Figurki wyglądają na moje oko ok - da się z metalu wycisnąć więcej, ale na pewno nie są rozmyte i całkowicie wystarczające do mojego malowania (zbytek czci do obiektu nie wróży dobrze szansom jego pomalowania).

Nie mam natomiast bezpośredniego porównania, bo żadnego z tych modeli nie miałem w oryginale. Ktoś się wypowie? Ocenę zdjęcia muszy mocno utrudnia ładne cieniowanie po farbie więc detale są nie do porównania; nowa figurka wydaje się minimalnie mniejsza, ale może to być złudzenie.

No i najważniejsze: kiedy druga fala?

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

schizofretka pisze:Odebrałem.Cholera, drogo sobie liczą za ten metal, malutka paczuszka w porównaniu z pudłami z KS :/ Cóż, gra przynajmniej pewna.

Figurki wyglądają na moje oko ok - da się z metalu wycisnąć więcej, ale na pewno nie są rozmyte i całkowicie wystarczające do mojego malowania (zbytek czci do obiektu nie wróży dobrze szansom jego pomalowania).

Nie mam natomiast bezpośredniego porównania, bo żadnego z tych modeli nie miałem w oryginale. Ktoś się wypowie? Ocenę zdjęcia muszy mocno utrudnia ładne cieniowanie po farbie więc detale są nie do porównania; nowa figurka wydaje się minimalnie mniejsza, ale może to być złudzenie.

No i najważniejsze: kiedy druga fala?

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Rozmiarem są identyczne, bo cegiełka z napisem rackham zdradza, że to po prostu odlew oryginałów. Wg. mnie poziom detali jest taki sam, przyglądałem się długo różnym częściom i Sasia Samaris wydawała mi się nawet wyraźniejsza niż mój oryginał. Założę się, że odlewali najlepsze egzemplarze jakie mieli oczyszczone i ew podreperowane przed odciskiem formy, to by wyjaśniało otwory na piny w niektórych modelach. Ja żałuję, że nie kupiłem więcej modeli z cadwallon, bo kilka kupowałem w stanie fatalnym za te same pieniądze, bo oryginał...

Kolejna fala z początkiem maja. Ja mam jeszcze Neuromancera i Misericord do łyknięcia, a i Wilków kilku.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: cohlerc1 »

Dajcie odsapnac mojemu portfelowi ;)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hybrid

Post autor: Musza »

Kolejny scenariusz za nami i gra mnie (i mojego stałego przeciwnika) TOTALNIE porwała. 3ci scenariusz dał spoooro frajdy i wreszcie pamiętaliśmy o wszystkich zasadach i grało się płynnie mogąc skupić się na taktyce, a nie przewracając strony podręcznika. Znów alchemicy przejechali po gryfach i znowu odpaliła się karta very-rare zamieniająca każdy event-counter w wybuch. Muszę przyznać, że w tym scenariuszu Gryfy mają na prawdę trudno i muszą mocno przemyśleć taktykę natomiast Dirz może iść na żywioł i reagować na bieżąco na ruchy przeciwnika. Wnioski po dzisiaj jeśli chodzi o modele to: Darkness Hunter jest super, alchemickie świniaki mają utrudnione manewry przez swój rozmiar i niekoniecznie sieją takie spustoszenie jak zawsze mi się wydaję, że będą.

Ktoś z Was rozegrał ten scenariusz gryfami i uciekł Ambrożym?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Hybrid

Post autor: schizofretka »

No jak będziemy robić małe zamówienia, to ja jeszcze pewnie z minimum dwa, więc zdążysz odsapnąć ;)

Już celowo nie wspieram żadnych KS-ów w najbliższej przyszłości.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Hybrid

Post autor: Muttah »

@Musza:

Łooo, 'grzebieniowy' na stole! (zazdrość :oops:)

Ale żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie: z tego co ja pamiętam, to jeśli jednostki nie mają przypisanej strefy rozstawienia na planszy, to zaczynają poza nią i wchodzą dowolnym legalnym wejściem podczas pierwszej aktywacji. Jak tak zawsze grałem i o ile dobrze pamiętam to jest taki przepis albo w scenariuszu, albo w zasadach.

Natomiast co do samych scenariuszy, to tak jak (chyba) pisałem - dwa pierwsze stanowią tutorial, a dopiero od trzeciego zaczyna się prawdziwa frajda. Będą i misje bardziej przygodowe, a inne bardziej bitewne, albo jeszcze z różnymi szalonymi twistami - jest czym się bawić już w obu bazowych kampaniach, a potem przecież zostają jeszcze tony oficjalnych i nieoficjalnych scenariuszy... Jak podejdzie to można się bawić latami ;)

Jeśli natomiast chodzi o ratowanie Ambrosiusa, to jest to dość trudna misja dla ludzi - grałem po tej stronie dwa razy i raz już byłem praktycznie koło wyjścia, kiedy Hybryda wystrzeliła Ambrożemu z kuszy prosto między łopatki, tym samym zadając mu ostatnią ranę :p Co prawda byłem trochę zawiedziony bo 'już witałem się z gąską', ale jak emocje opadną to takie sytuacje się potem pamięta i wspomina z łezką w oku :D
boire
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2017, 07:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Hybrid

Post autor: boire »

Właśnie stałem się posiadaczem hybrydy oraz dodatku nemezis w języku Balzaca..czy ktoś mialby i chciał się podzielic skanami kart eventow, armii, mutacji etc.
Byłbym wdzięczny
ODPOWIEDZ