PYRKON 2016 Polish Publishing League

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Banan2 »

No dobra :) Bilety kupione :) Jutro na pewno Was odwiedzę :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Board&Dice »

A dla wszystkich, którzy jadą na Pyrkon i z którymi zobaczymy się na stoisku PPL będziemy mieli kilka promocji, specjalne, konwentowe ceny, ale i jeszcze małą akcję.

Wystarczy, że zagracie z jednym z brzydali z B&D w jedną z naszych gier.
Obrazek

Dostaniecie ulotkę na 10% rabatu na naszym sklepie www - http://gryzpolski.pl ale to nie wszystko.
Na ulotkę dostaniecie autograf osoby z którą graliście i ten oto autograf daje Wam 10 zł zniżki (już od obniżonych cen konwentowych) na gry Board&Dice na stoisku sprzedażowym.

Uwaga - na jedną grę można wykorzystać jedną ulotkę - sumujemy ulotek.

Ale to nie wszystko - będziemy mieli 10 egzemplarzy Exoplanets, które będziemy sprzedawać jako uszkodzone, po atrakcyjnej cenie, a ich jedynym uszkodzeniem jest to, że nie mają folii. Pozostałe komponenty - zupełnie nowe, w wypraskach, nie tknięte zębem czasu i zużycia :D

Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: hutriel »

Board&Dice pisze:będziemy mieli 10 egzemplarzy Exoplanets, które będziemy sprzedawać jako uszkodzone, po atrakcyjnej cenie, a ich jedynym uszkodzeniem jest to, że nie mają folii. Pozostałe komponenty - zupełnie nowe, w wypraskach, nie tknięte zębem czasu i zużycia :D
Brak folii? Powinniście rozdawać je za darmo. Uczcie się od Apple. :wink:
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Sienio »

W naszej części stoiska PPL-u będziemy prezentować:

Dodatek do "Herosów" (nie mamy jeszcze wszystkich grafik, ale część pokażemy już na Pyrkonie). BGG.
Obrazek
Nemesis. Nadal w wersji prototypowej. BGG.

Poczet królów polskich. BGG.

Odbudowa Warszawy 1945-1980 . Prototyp, ale z niemal wszystkimi grafikami. BGG.
Obrazek
Oprócz tego będziemy mieli kilka pakietów dodatków do "Teomachii". Także jeśli ktoś nie wsparł nas podczas kampanii, teraz będzie okazja nabyć zestaw dodatkowych mitologii oraz oczywiście samą grę.
Awatar użytkownika
bombagames
Posty: 56
Rejestracja: 30 cze 2014, 22:10
Kontakt:

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: bombagames »

Standardowo na stoisku Bomba Games będzie można pograć w Nasze poprzednie tytuły oraz premierowo w Kapitana Sknerę. Serdecznie zapraszamy.

Obrazek
http://www.bombagames.pl
polub na fb
Gry które Cię rozerwą!
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Banan2 »

No i byłem i zagrałem w Śliwki i grę o zwierzakach. Śliwki bardzo sympatyczna karcianka "do kawy" i nie tylko. Zwierzaki to będzie hicior dla dzieci. Tak jak rok temu wszystko miło, sprawnie i sympatycznie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: rattkin »

Do śliwek nie udało mi sie dopchać, akurat yosz i piechoo grali. Z całego stoiska PPL najwieksza moja uwagę przykuli panowie od stołów, którzy akurat rozpakowywali prywatna kopie The Grizzled :)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2016, 00:30 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: karawanken »

Ja dzisiaj nie dotarłem na wasze stoisko (utknąłem w pobliżu kupując komiksy :D) ale jutro obiecuję poprawę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Curiosity »

Na stoisku PPL robotę robi Adam z Planszostrefy. Tak ciekawie opowiadał o insertach, że prawie mnie namówił do kupna (zwłaszcza, że ceny ma atrakcyjne). Pogadałem też chwilę z Medicusem i to w sumie na dziś tyle. Jutro posiedzę na pewno dłużej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: DarkSide »

Czy ktoś ma na karcie pyrkonowej wpisany nick forumowy? Niektóre osoby z forum (znajomi z Poznania czy też wideoblogerów) znam lub rozpoznam, ale głupio by było siedzieć z kimś przy jednej planszy i nie wiedzieć że "dyć to łon" ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Picio
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2015, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Picio »

Grałem wczoraj na stoisku PPL w Multiuniversum i warto. Polecam wypróbować jak ktoś będzie miał możliwość. Po 20:00 było już luźniej na stoisku ;)

Te grafiki, które już są zrobione robią wrażanie. Tylko czekać na wydanie. :)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Dellas »

Na PPLu grałem i wczoraj i dzisiaj (może i jutro uda mi się jeszcze jeden tytuł rozegrać).

- Multiuniversum - dzięki dla Irka i Filipa za grę. Ot taka luźna, wariacka karcianka, solidny wypełniacz czasu.
- Odbudowa Warszawy - solidny eurosucharek.
- Mare Nostrum - ooo taaak. Gra bardzo mile mnie pozytywnie zaskoczyła. To jest to co tygryski lubią najbardziej i knucie, wyrzynanie w pień. Dzięki Ozy za tłumaczenie i cierpliwość.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Harun »

Wybrałem się z synem na targi i jestem pod wrażeniem bardzo miłej ekipy działającej na stoisku. Dobra robota. Szczególne pozdrowienia i wyrazy uznania dla medicusa. Potraficie nawiązać miły kontakt, klient czuje się dowartościowany, a przy okazji zainteresowany innymi tytułami. Brawo. Doceniam ludzi potrafiących dobrze robić to, do czego się zabierają.

Zresztą sympatycznie było także na innych stoiskach, pozwolę sobie wyrożnić rebela, bo tam zagraliśmy z synem w jedną grę. Ogólnie poziom profesjonalizmu wzrasta. Wyjątkiem było "stoisko" hobbitów, ale nie będę się znęcał.
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: minnen »

A ja polecam na stoisku PPL odnaleźć Xerxesa z jego prototypem - Starlight, kooperacyjny survival horror w klimatach Event Horizon czy System Shock 2. Jest klimat, fabuła, osiem (!) zakonczeń KAŻDEGO scenariusza. Zdecydowanie na celownik.
Zdaje się że jeszcze dzisiaj przez parę godzin będzie okazja do pogrania...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: DarkSide »

minnen pisze:A ja polecam na stoisku PPL odnaleźć Xerxesa z jego prototypem - Starlight, kooperacyjny survival horror w klimatach Event Horizon czy System Shock 2. Jest klimat, fabuła, osiem (!) zakonczeń KAŻDEGO scenariusza. Zdecydowanie na celownik.
Zdaje się że jeszcze dzisiaj przez parę godzin będzie okazja do pogrania...
Czy to był stolik zupełnie w rogu przy ściance działowej? Był oblegany i po prostu nie dało rady wczoraj.
Podobnie wczoraj tuż przed zamknięciem zorientowalismy się że Michał Oracz prezentuje "The war is mine"
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Curiosity »

DarkSide pisze:
minnen pisze:A ja polecam na stoisku PPL odnaleźć Xerxesa z jego prototypem - Starlight, kooperacyjny survival horror w klimatach Event Horizon czy System Shock 2. Jest klimat, fabuła, osiem (!) zakonczeń KAŻDEGO scenariusza. Zdecydowanie na celownik.
Czy to był stolik zupełnie w rogu przy ściance działowej?
Rozgrywka w Starlighta toczyła się na sąsiednim stoliku. Gdy my stawialiśmy pierwsze kroki w Red7, dwa metry obok ogrywano Starlighta. Nawet czasem zerkałem kątem oka, bo napis "surviwal sci-fi horror" na pudełku przykuwał wzrok.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Banan2 »

Multiuniversum - ciekawa, wciągająca karcianka. Raczej jako przerywnik albo gateway, ale to gra potencjałem
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Curiosity »

Banan2 pisze:Multiuniversum - ciekawa, wciągająca karcianka. Raczej jako przerywnik albo gateway, ale to gra potencjałem
Pozdrawiam
A mi udało się wygrać w Multiuniversum (trzeba dodać, że grał z nami osobiście Irek :) ). Dowiedzieliśmy się, że pierwotnie gra miała być tematycznie związana z... pizzą! Dopiero B&D zasugerowali wydawcy, żeby ją przetematowić.

Grafiki cud-miód.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Banan2 »

Curiosity pisze:
Banan2 pisze:Multiuniversum - ciekawa, wciągająca karcianka. Raczej jako przerywnik albo gateway, ale to gra potencjałem
Pozdrawiam
A mi udało się wygrać w Multiuniversum (trzeba dodać, że grał z nami osobiście Irek :) ). Dowiedzieliśmy się, że pierwotnie gra miała być tematycznie związana z... pizzą! Dopiero B&D zasugerowali wydawcy, żeby ją przetematowić.
Też wygrałem i też grał z nami Irek. Przypadek? :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Curiosity »

Banan2 pisze:Też wygrałem i też grał z nami Irek. Przypadek? :wink:
Nie sądzę.
U nas była do samego końca walka "na śmierć i życie", Tobie się po prostu podłożył. :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: DarkSide »

W końcu ile osób by kupiło grę w którą zbieraliby łomot. Irek to szczwany lis marketinga :mrgreen:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: espresso »

Również grałam w Multiuniversum - bardzo przyjemna gra. W tej cenie może to być przebój z kategorii "gra do plecaka". Grafiki rewelacyjne. Zremisowałam z Filipem 8) (sorry, nie uznaję tego wymyślonego na poczekaniu tie-breakera ;) ).
Na stoisku PPL udało mi się też zagrać w Odbudowę Warszawy, bo wcześniej jakoś nigdy nie było okazji. Pozytywne zaskoczenie, na pewno postaram się jeszcze zagrać i tym razem dograć partię do końca.
Inne stoliki PPL akurat były zajęte, jak tam przechodziłam (poza Mare Nostrum, ale celowo je pominęłam, bo i tak czekam na przesyłkę). Organizacja stoiska i obsługa rewelacja - dzięki za grę oraz super tłumaczenie!

Z innych wydawców na uwagę jak zawsze zasługiwał Rebel, gdzie z kilku gier w które zagrałam najbardziej spodobał mi się Szeryf (piękna rozgrywka, chłopak w wieku wczesnoszkolnym skopał nam tyłki, ale bawiłam się rewelacyjnie - gra na pewno do kupienia w najbliższym zamówieniu) i Domek (ciężar w skali BGG wg mnie w okolicach 1, ale grafiki rewelacja).
Super tłumaczenie i obsługa na stoiskach Baldara, GFP i Ogry Games - bardzo miło mi się tam rozmawiało, wszystko było przygotowane w pełni profesjonalnie. Naprawdę żałowałam, że nie miałam więcej czasu, żeby u nich pograć.
Grałam jeszcze w Zombie '15 - zdecydowanie nie mój typ gry, ani tematycznie, ani mechanicznie.
Portal promował głównie Heroes of Normandie (muszę przyznać, że przyciągali uwagę, stali na takim podeście, więc nie sposób było ich nie zauważyć) oraz Rączki Złączki (nooo będzie to miało swoich fanów, ale ja pasuję).

Ogólnie w hali wystawców było w tym roku jakoś luźniej, a wydawnictwa oferowały tak dużo tytułów, że w ogóle nie skorzystałam z wypożyczalni.
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Adar »

espresso pisze: Grałam jeszcze w Zombie '15 - zdecydowanie nie mój typ gry, ani tematycznie, ani mechanicznie.
A mi się bardzo spodobał:) Ubaw mieliśmy niezły, mimo że przegraliśmy sromotnie.
Co do PPL to udało mi się w końcu zagrać we wszystkie gry B&D, serce me kupiły Exoplanety, a ja kupiłem je (razem z dodatkiem , który jeszcze pachniał drukiem :) ) Generalnie wielkie dzięki dla Bartka, który miał czas i cierpliwość tłumaczyć mi i bratu wszystkie ich gry - nawet specjalnie dla nas wstawił Dice Brewing, które w końcu miałem okazję sprawdzić. No i za to , że z nami grał :) Multiuniversum bardzo nam się spodobał, grafiki cudo (akurat jak graliśmy to przyszły do nich nowe grafiki filarów, którymi nie omieszkali się pochwalić - rewelacja). Generalnie cała trójka bardzo pozytywni ludzie :)

Z innych tytułów na tym stoisku to zagraliśmy w Studium w Szmaragdzie (w końcu). Akuratnie tłoku nie było (byłem trzy dni, u nich w piątek), więc nie było problemu z dopchaniem się do stolików.
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: bulaxyz82 »

A ja chciałem zapytać czy ktoś z obecnych na Pyrkonie miał przyjemność ''zasmakować'' Zombie Terror od Galakty i może swoimi wrażeniami podzielić się w tym wątku??
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: PYRKON 2016 Polish Publishing League

Post autor: Banan2 »

espresso pisze:Ogólnie w hali wystawców było w tym roku jakoś luźniej.
Luźniej? To zależy kiedy, bo w sobotę na pewno nie. Luźniej było w piątek. W niedzielę też było dużo ludzi.
espresso pisze:a wydawnictwa oferowały tak dużo tytułów, że w ogóle nie skorzystałam z wypożyczalni.
To racja. Można było przechodzić od wydawcy do wydawcy i grać. Zwłaszcza, że wszyscy zapewnili dużą ilość obsługi więc z tłumaczeniem reguł nie było żadnych problemów.

Zajrzałem też na chwilę do Games Roomu. Cała wielka hala wypełniona stolikami (100% zajętości), względna cisza (!!!, bez porównania z halą wystawców) i świetnie zorganizowany proces wypożyczanie gier. Brawa dla prowadzącej games room poznańskiej fundacji Zagrajmy!

Odniosłem natomiast też wrażenie, że tegoroczne umiejscowienie stoiska PPL nie było do końca szczęśliwe. Niby przy wejściu, ale chyba lepiej byłoby być w pobliżu pozostałych wydawców (Rebel, Cube, Portal, itd) tak jak w zeszłym roku.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ