planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: rokter »

macike pisze:
edrache pisze:
macike pisze:zapomniałeś o rodzynkach ;)
acha? sorry - nie rozumiem ;)
Chodzi o reklamę bodajże Piegusków, w której aktorka na planie jednym tchem - bo jest ich dużo, a trzeba się zmieścić w czasie - wylicza zalety tychże. I kiedy już uśmiecha się po wypowiedzianej kwestii z przerażeniem stwierdza: "zapomniałam o rodzynkach". :D
To ja wam powiem fajny numer. Tak sie sklada, ze to akurat my kręcilismy tę reklamę i tekstu "zapomniałam o rodzynkach" w ogóle nie było w scenariuszu :-) Ta pani faktycznie zapomniała wymienić rodzynki w jednym ciągu z innymi składnikami Jeżyków, a stwierdzenie "zapomniałam o rodzynkach" to jej zupelnie spontaniczna reakcja. Decyzja o włączeniu tej sympatycznej "wpadki" do ostatecznej wersji emisyjnej zapadła dopiero na etapie montażu ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: edrache »

rokter pisze:To ja wam powiem fajny numer. Tak sie sklada, ze to akurat my kręcilismy tę reklamę i tekstu "zapomniałam o rodzynkach" w ogóle nie było w scenariuszu :-) Ta pani faktycznie zapomniała wymienić rodzynki w jednym ciągu z innymi składnikami Jeżyków, a stwierdzenie "zapomniałam o rodzynkach" to jej zupelnie spontaniczna reakcja. Decyzja o włączeniu tej sympatycznej "wpadki" do ostatecznej wersji emisyjnej zapadła dopiero na etapie montażu ;-)
no ładnie... czyli po zmianie tytułu epizodu 1 mogę się teraz spodziewać sprawy w sądzie za wykorzystanie pewnej "wpadki"? Wielkie dzięki macike

;)

rokter: a może też kręciliście pewną reklamę banku BPH? :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: cannehal »

To ja wam powiem fajny numer. Tak sie sklada, ze to akurat my kręcilismy tę reklamę i tekstu "zapomniałam o rodzynkach" w ogóle nie było w scenariuszu :-) Ta pani faktycznie zapomniała wymienić rodzynki w jednym ciągu z innymi składnikami Jeżyków, a stwierdzenie "zapomniałam o rodzynkach" to jej zupelnie spontaniczna reakcja. Decyzja o włączeniu tej sympatycznej "wpadki" do ostatecznej wersji emisyjnej zapadła dopiero na etapie montażu ;-)
No to Ci powiem, że jak jeszcze raz to sobie na youtube obejrzałem, to ta pani naprawdę wypadła naturalnie. Gdybyś tego nie napisał, to pewno wszyscy by myśleli, że to zamierzone :) Z drugiej strony wyobrażam sobie tę reklamę z draco zamiast tej pani mówiącym o planszówkach. ;)

Kurcze - coś czułem, że robisz w tym biznesie. ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: rokter »

edrache pisze:
rokter: a może też kręciliście pewną reklamę banku BPH? :)
Nie, prowadzimy Inny Bank ;-)]

cannehal pisze:
No to Ci powiem, że jak jeszcze raz to sobie na youtube obejrzałem, to ta pani naprawdę wypadła naturalnie. Gdybyś tego nie napisał, to pewno wszyscy by myśleli, że to zamierzone :)
Bogu dzięki całkiem sporo takich scen powstaje dopiero na planie. Często klienci są tak usztywnieni i zachowawczy, że nie puszczają niczego fajnego w scenariuszu i wtedy takie "spontany" to jedyna okazja na wyciągnięcia filmu z bagienka banału. ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: cannehal »

Czy ten Inny Bank ma zielony kolor w logo? ;) Bo jak tak, to podoba mi się reklama kredytu mieszkaniowego z kwestią: "Kto to jest Zbyszek?" ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: mst »

rokter pisze:Nie, prowadzimy Inny Bank ;-)]
Bank Gier Planszowych? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: rokter »

cannehal pisze:Czy ten Inny Bank ma zielony kolor w logo? ;) Bo jak tak, to podoba mi się reklama kredytu mieszkaniowego z kwestią: "Kto to jest Zbyszek?" ;)
moja. :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: edrache »

Hej rokter, kradniesz mi wątek... to mnie mają chwalić a Ty się wciąłeś - załóż sobie własny temat...

a tak serio, to wielki SZACUN. Chciałbym pośmiać się (pozytywnie) z innych Twoich prac :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: cannehal »

edrache: To jest na pewno rewanż za tego B...arona :)

rokter: To jeśli chodzi o bank, to mamy tego samego klienta. Tylko trochę w innej dziedzinie.

A teraz wracając już do tematu, to komiks z B...aronem jest rzeczywiście uniwersalny. Wystarczy podstawić inną grę i innego B..arona i będzie pasowało do każdego grona. Gratuluję. Chętnie niedługo skorzystam z propozycji mailowej, ale coś czuję, że rokter już ma w zanadrzu kilka pomysłów. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: rokter »

edrache pisze: Chciałbym pośmiać się (pozytywnie) z innych Twoich prac :)
Akurat ostatnia (czekoladowe koniki Goplany) była troszki mniej śmieszna (a w każdym razie nie miała być śmieszna w moim zamierzeniu ;-) ) Ale to już koniec offtopa.
edrache pisze: Hej rokter, kradniesz mi wątek... to mnie mają chwalić a Ty się wciąłeś - załóż sobie własny temat...
Edrache. Twoje bordy są super!
Ale ja na nich jestem jeszcze lepszy :-) :-) :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: Pjaj »

Skoro temat zaczyna być o rokterze to wypada przypomnieć nowszym użytkownikom forum, że rokter miał kiedyś zupełnie inną sygnaturkę:

"Tylko nie mówcie mojej mamie, że pracuję w reklamie. Ona cały czas myśli, że jestem pianistą w burdelu"

Mam nadzieję, że cytowałem wiernie :wink:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: macike »

Pomyliłem się. Chodziło o reklamę Jeżyków.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: Pjaj »

rokter pisze:
cannehal pisze:Czy ten Inny Bank ma zielony kolor w logo? ;) Bo jak tak, to podoba mi się reklama kredytu mieszkaniowego z kwestią: "Kto to jest Zbyszek?" ;)
moja. :-)
Chyba będę musiał zacząć oglądać telewizję :wink:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: edrache »

Pjaj pisze:Chyba będę musiał zacząć oglądać telewizję :wink:
ooops wymsknęło mi się ;)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: rokter »

edrache pisze:
Pjaj pisze:Chyba będę musiał zacząć oglądać telewizję :wink:
ooops wymsknęło mi się ;)
kurcze, nie wiedzialem nawet ze mamy jakies filmy powieszone na stronie. niestety to tylko kilka staroci...
macike pisze:Pomyliłem się. Chodziło o reklamę Jeżyków.
rokter pisze:
Ta pani faktycznie zapomniała wymienić rodzynki w jednym ciągu z innymi składnikami Jeżyków, a stwierdzenie "zapomniałam o rodzynkach" to jej zupelnie spontaniczna reakcja.

wiem ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: Pjaj »

edrache pisze:
Pjaj pisze:Chyba będę musiał zacząć oglądać telewizję :wink:
ooops wymsknęło mi się ;)
Już mi cannehal podrzuci linka ze stroną i obejrzałem, ale dzięki bardzo za pomoc.

Okazuje się, że nie istnieje już obecnie żadna przyczyna, dla której mógłbym oglądać TV (poza meczami piłki nożnej) skoro nawet reklamy roktera można w necie znaleźć :wink:

A swoją drogą to naprawdę rokter pierwsza klasa - powiedziałbym chapeau bas, ale ostatnio nadużywam tego zwrotu :wink:

Muszę powiedzieć, że ten tydzień był naprawdę świetny - zyskałem trzy osoby, znajomością z którymi będę mógł się teraz chwalić:
- komiksiarz edrache
- twórca haiku cannehal
- czołowy kopyrajter rokter
:D :D :D

P.S. Tam wiem rokter za chwalenie się znajomością z Tobą są na pewno jakieś opłaty, żebyś mógł utrzymać dom i rodzinę - wyślij mi cennik :wink:
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: Van »

Nowyy pasek i nikt się nie chwali :evil:
Van_Hoover
#Lista gier
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: edrache »

Van_Hoover pisze:Nowyy pasek i nikt się nie chwali :evil:
nie będę informował na forum (przynajmniej nie w tym wątku) o nowych paskach, tym bardziej, że dzięki Natanielowi, aktualny pasek jest zawsze na głównej gry-planszowe.pl. Dlatego prosze o nie robienie scen ;)
Do krytykowania zapraszam na blog :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: Van »

Znaczy, że temat do zamknięcia? :mrgreen:
Van_Hoover
#Lista gier
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: edrache »

Van_Hoover pisze:Znaczy, że temat do zamknięcia? :mrgreen:
chyba tak :)
ewentualnie jakby ktoś chciał pochwalić roktera to niech się spieszy ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: planszówkowy komiks... zaczynamy!!! ;)

Post autor: mst »

edrache pisze:Do krytykowania zapraszam na blog :)
Van_Hoover pisze:Znaczy, że temat do zamknięcia? :mrgreen:
Chyba nie - przecież musi być jakieś miejsce jeśli, zupełnie wyjątkowo, chcielibyśmy dla odmiany pochwalić :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ