Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: romeck »

ChlastBatem pisze:Do tego wiecznie roztargniony Trzewik albo inna postać, która nie wie o czym mówi, nie zna liczb itp. Odczuwa się jakby zero przygotowania, co za tym idzie, olewawczy stosunek do oglądających. Wstawki i dźwięki już są drażniące. Czasami problemy techniczne, mikrofony niewyregulowane, odzewy szeptu zza kamery.
Pokażmy jak bardzo jesteśmy wyluzowani, więc idźmy na żywioł, bez przygotowania, jakoś wyjdzie, coś tam pogadamy, wszyscy będą zadowoleni i będzie fajnie.

Nie jest fajnie. Jest żenująco.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: toblakai »

Pomijając już jakość i sposób wykonania to ja również z automatu przewijam pokazówki gier innych wydawnictw - oglądając filmiki od Portalu chce się dowiedzieć czegoś o grach Portalu ;) Niestety konkretów w tych filmikach coraz mniej więc i zapał do oglądania zmalał.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: kamron6 »

Niech Portal wprowadzi politykę FFG: spojlery pojedynczych kart, tam parę zdjęć komponentów, tu wyrywkowy opis mechaniki. Zamiast z grubej rury delikatnie podtrzymywany hype to jest to co graczom potrzeba ;) Niech np. wrócą te filmiki jak były przy tworzeniu Robinsona.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: lynwith »

kamron6 pisze:Niech Portal wprowadzi politykę FFG: spojlery pojedynczych kart, tam parę zdjęć komponentów, tu wyrywkowy opis mechaniki. Zamiast z grubej rury delikatnie podtrzymywany hype to jest to co graczom potrzeba ;) Niech np. wrócą te filmiki jak były przy tworzeniu Robinsona.

Ten przy Robinsonie albo Dziedzictwie były świetne :D To aż z uśmiechem na ustach się ogladało :) Może mi się wydaje, ale śmiem zaryzykować stwierdzenie, że przy takich gameplay'ach gier Portalu i 2Pionków wzrosłaby jeszcze ilość zainteresowanych poszczególnymi grami :) Gracze bądź nowe osoby wchodzące w planszówki miałby możliwość zobaczenia czy dany typ rozgrywki jest dla nich czy ich porywa czy nie... Coś jak przy każdym KS CMON :P
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Też bym chętniej obejrzał gameplaye gier Portalu niż kolejne filmy gdzie pokazują ile ciastek dostali...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ChlastBatem »

Człowiek włącza tv planszówki czy portal tv, a tam na wstępie przegląd sportowy :lol: jeszcze trochę i będą nam mówić na kogo głosować albo przepis tygodnia na tani obiad (co aby nie wydać dużo na konsumpcję, a odłożyć na planszówki) :wink:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: kudlacz135 »

To ja stanę w opozycji do opozycji, bo akurat prezentacje innych wydawnictw to nic złego, formuła programu jasno określa, że to są planszówkowe newsy robione przez Portal, a nie wyłącznie portalowe nowinki. Za to faktycznie prezentacji gier było ostatnio zdecydowanie mniej, do tego były chaotyczne i to bez sensownego pokazywania komponentów, także tutaj jest się czego czepiać niestety skoro znowu otworzył się nam sezon jechania po Portalu :)

Co jest całkiem fajne w tym wątku to ta dychotomia, można całą stronę pisać jak to super, że jest dodatkowa figurka w BR, ale na następnej stronie już trzeba wprowadzić równowagę w kosmosie xD
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, 15:16 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: orzeh »

kudlacz135 pisze:To ja stanę w opozycji do opozycji, bo akurat prezentacje innych wydawnictw to nic złego, formuła programu jasno określa, że to są planszówkowe newsy robione przez Portal, a nie wyłącznie portalowe nowinki. Za to faktycznie prezentacji gier było ostatnio zdecydowanie mniej, do tego były chaotyczne i to bez sensownego pokazywania komponentów, także tutaj jest się czego czepiać niestety, skoro znowu otworzył się nam sezon jechania po Portalu :)

Co jest całkiem fajne w tym wątku to ta dychotomia, można całą stronę pisać jak to super, że jest dodatkowa figurka w BR, ale na następnej stronie już trzeba wprowadzić równowagę w kosmosie xD
+1000
Od dłuższego czasu nikt tutaj nic nie napisał z czym się zgadzam - aż do teraz
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kisun »

"Wy" uważacie że jakość była obrazą dla waszych fanów? Oj, lepiej słuchajcie uważniej tego co ci fani mówią i będzie ok. Bo "pływanie" w odpowiedziach i ogólniki do niczego nie prowadzą a wtedy takie akcje tracą sens. Nie mówiąc już o denerwowaniu się na widzów bo śmieli mieć inne zdanie na temat figurek ;p. Tu szacun dla Marcina za profesjonalizm. Mimo wszystko Live było ok i Ja jako fan twierdzę że lepszy taki przekaz niż żaden a treści przekazywane bardziej się liczą niż oprawa wizualna.
Na dowód mały eksperyment myślowy. Co lepsze powiedzieć o bankructwie w jakości HD czy o zarobionym milionie w 144p?
"Errare humanum est"
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: xelos80 »

Kiedyś oglądałem filmiki portalu bo mogłem coś ciekawego się o grach dowiedzieć. Po jakimś czasie było coraz mniej o grach a więcej o piedolach. I już od ponad roku ich nie oglądałem. I czytając posty widzę że chyba jest jeszcze gorzej niż było. Ja bym chciał żeby w filmikach były konkrety o grach portalu. Nie informacje o tym kto jest mistrzem świata.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

Bo i tak wiadomo, że Asmodee.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Wyniki firmy pokazują , że w tym wszystkim co robią jest metoda na sukces... Z roku na rok coraz większy. I ten rok zapewne też przebije poprzedni i większość z narzekających zapewne w mniejszym lub większym stopniu do tego się przyczyni.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Wincenty Jan pisze:Wyniki firmy pokazują , że w tym wszystkim co robią jest metoda na sukces... Z roku na rok coraz większy. I ten rok zapewne też przebije poprzedni i większość z narzekających zapewne w mniejszym lub większym stopniu do tego się przyczyni.
Też mamy taką nadzieję :). Ale konstruktywna krytyka jak najbardziej jest potrzebna - po powrocie Ignacego z Gathering of Friends,przekażemy Wasze uwagi i zobaczymy, jaki będzie efekt kolejnej burzy mózgów :).
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ramar »

Portal Games pisze:
Wincenty Jan pisze:Wyniki firmy pokazują , że w tym wszystkim co robią jest metoda na sukces... Z roku na rok coraz większy. I ten rok zapewne też przebije poprzedni i większość z narzekających zapewne w mniejszym lub większym stopniu do tego się przyczyni.
Też mamy taką nadzieję :). Ale konstruktywna krytyka jak najbardziej jest potrzebna - po powrocie Ignacego z Gathering of Friends,przekażemy Wasze uwagi i zobaczymy, jaki będzie efekt kolejnej burzy mózgów :).
Zalecam zapisanie tego na kartce, włożeniem w kopertę i wsunięcie pod drzwiami do gabinetu.
Szkoda by było, gdybyś oberwał rykoszetem. :wink:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

ramar pisze:
Zalecam zapisanie tego na kartce, włożeniem w kopertę i wsunięcie pod drzwiami do gabinetu.
Szkoda by było, gdybyś oberwał rykoszetem. :wink:
:D
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ko2a »

Wincenty Jan pisze:Wyniki firmy pokazują , że w tym wszystkim co robią jest metoda na sukces... Z roku na rok coraz większy. I ten rok zapewne też przebije poprzedni i większość z narzekających zapewne w mniejszym lub większym stopniu do tego się przyczyni.

Podsumowanie wszystkiego :D

Czytam te wszystkie wypociny, nie chcąc nic pisać ale w chwili obecnej muszę bo żal jaki na tym forum sie wylewa osiąga zenitu dlatego od pewnego czasu zaglądam tu coraz rzadziej. Nie wkurza mnie to natomiast przykro jest mi z powodu osób - które mam wrażenie - żyją życiem wydawnictwa i traktują je jak swoją aortę bez której mogliby umrzeć - co jest mega zabawne :D


ogarnąć się dzieciaczki i zacznijcie wydawać hajs w innym miejscu ;)! - tak jak wspominacie
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 10:00 przez ko2a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: raj »

Portal Games pisze:Też mamy taką nadzieję :). Ale konstruktywna krytyka jak najbardziej jest potrzebna - po powrocie Ignacego z Gathering of Friends,przekażemy Wasze uwagi i zobaczymy, jaki będzie efekt kolejnej burzy mózgów :).
Nakręcicie o tym filmik? ;P
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: lynwith »

Portal Games pisze:Ale konstruktywna krytyka jak najbardziej jest potrzebna - po powrocie Ignacego z Gathering of Friends,przekażemy Wasze uwagi i zobaczymy, jaki będzie efekt kolejnej burzy mózgów :).
Cóż niektórzy nie rozumieją chyba sformułowania konstruktywna krytyka (ma tu na myśli zarówno opozycję jak i opozycję do opozycji :P).

Generalnie jeśli ogólnie można włączyć się przez forum do owej burzy mózgów i zgłosić jakieś własne pomysły to:

1. Sądząc po komentarzach fajnym byłby powrót do robienia przez Portal gameplay'i własnych gier niezależnie czy w ramach zespołów czy testerów, ale taką przykładową rozgrywkę jak przy kampaniach KS robi CMON fajnie byłoby obejrzeć - podniosłoby to również hype przy wszelkich ewentualnych nadchodzących przedsprzedażach.
2. Jeśli chodzi o Planszówki TV to może zamiast prezentować gry innych wydawnictw z Polski, skupić się na ciekawych grach zagranicznych (tak wiem tu niestety pozostaje kwestia pokazowego egzemplarza ^^") ewentualnie jakieś z ciekawszych prototypów przesłanych do was z pytaniem do widzów, co oni o tym sądzą ? Czy wydawać czy nie czy cokolwiek xD
3. Hmmm zdaję sobie sprawę ile kosztowaloby to energii... Niemniej może pytania od widzów wraz z odpowiedziami na nie (niezależnie czy z Gorącej Linii czy z comiesięcznych spotkań i odpowiadaniem na żywo na pytania fanów) wrzucić w ramach jakiegoś F.A.Q. na stronę wydawnictwa, wtedy nie będzie bardziej płynny przepływ informacji, tak mi się wydaje. (tylko wymagałoby to ciągłego aktualizowania).

Tyle póki co przychodzi mi do głowy :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: vojtas »

Dorzucam swoje 3 grosze nt. zawartości filmów z cyklu Planszówki.tv:

- prezentowanie zasad gier i całych fragmentów rozgrywki nie ma sensu. Ludzie ten fragment przeklikują i będą przeklikiwać, bo jest długi i nudny. Proponuję to zastąpić krótkim omówieniem (cel gry, liczba graczy, czas rozgrywki, tematyka etc.) + błyskawiczna prezentacja komponentów. Półtorej minuty max, a najlepiej minuta. To dotyczy gier wszystkich wydawców - dla szczegółowego omówienia produktów Portalu proponuję osobny film, który obejrzą sobie zainteresowani konkretnym tytułem,
- można dodać bieżący komentarz polityczny do newsów/zapowiedzi gier z zagranicy (rozumiem, dlaczego Trzewik nie chce komentować działań krajowej konkurencji),
- warto zamieszczać krótkie zapowiedzi nadchodzących imprez planszówkowych i konwentów z gamesroomami - propagowanie takich imprez przyniesie nam wszystkim korzyści,
- ciekawostki z kuchni projektanta/wydawcy/bywalca zagranicznych imprez.

Segmenty niech będą krótsze, a całość zyska większą dynamikę. Ujęcia, w których ktoś przeszkadza w nagraniu (np. łazi, trzaska drzwiami itd.), najlepiej powtórzyć.

Co do innej zawartości kanału - przychylam się do zdania, że pokaz kilku tur rozgrywki gry wydawanej przez Portal, to dobry pomysł. Nikt nie oczekuje, że będzie to zrobione na miarę Tabletop Wila Wheatona, po prostu niech to będzie schludne (dobrze oświetlone i z dobrym dźwiękiem) i zrozumiałe.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tomb »

Z kilku przyczyn nie oglądam już regularnie filmów Portalu, ale głównym jest ich długość i zbyt chaotyczna zawartość. Po prostu nie chcę angażować się na tak długi czas, nie wiedząc, czy dowiem się czegoś ciekawego. Osobiście wolałbym więcej krótkich filmików, które mogłyby być w różnej formie prezentować jedno konkretne zagadnienie (może być to recenzja, innym razem zapowiedź konwentu, kiedy indziej luźne opowiastki z bieżących prac lub odpowiedzi na niektóre pytania itd. itp.). Teraz struktura niby jest, ale jakby jej nie było - np. prezentacje czasem są dokładne, innym razem od czapy; czasem dużo gadania na boku, czasem prowadzący prezes jest nie w formie i wychodzi grobowo (ja sam wolę konkrety i uprzejmość Marcina).
Alternatywnym rozwiązaniem byłby program o NAPRAWDĘ stałych punktach, ale to chyba byłoby zbyt angażujące zajęcie dla pracowników Portalu.

Forma zbiorczych odpowiedzi na pytania też się wyczerpuje - to jest dobre góra raz do roku. Bo jedni chcąc wiedzieć, ile krzeseł jest w redakcji, inni zaś, o której godzinie będzie premiera jakiejś gry. Ktoś pyta o zasadę z gry, inny chce wiedzieć, czy przyjmujecie prototypy do testów. Z rzadka pojawiają się ciekawe pytania i jednocześnie ciekawe do nich odpowiedzi. Czasami lepszy byłby filmik tematyczny, który całościowo ujmuje problem: np. droga od testów do wysyłki gotowych egzemplarzy gry, z rzeczywistymi przykładami i wyczerpującymi odpowiedziami. Teraz wiele z ciekawostek i porad rozsiano po wielu filmikach, na dodatek część waszej bogatej wiedzy przekazywana jest na łapu capu, więc ciągle pojawiają się pytania o to samo.

Ale to tylko moje zapotrzebowania. Jak widać z powyższej dyskusji, każdy ma trochę inne. Może warto przeprowadzić ankietę wśród subskrybentów.

Edycja: Gdzie się podział Walec z tłumaczeniem zasad? Był taki spokojny i dokładny. Gdyby ustawić go na dobrym tle (a nie z boku jakaś szafa, z tyłu plama na ścianie i na dodatek w tle buczenie) i nagrywać bez prezesa (prezes za dużo i za szybko gada, nie nadaje się do prezentacji zasad), to może coś by z tego było.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ramar »

Mówiąc krótko, jeżeli odbyły by się powszechne wybory, to głosowałbym za wideoinstrukcjami w wykonaniu Walca. Kontakt z klientami i przekazywanie informacji dla Marcina (myślę, że jest on niedoceniany), a Trzewikowi zostawić filmiki, gdzie zdradzałby pikantne szczegóły dot. swoich gier, doświadczeń z konwentów i ilości otrzymanych ciastek.
Zamiast więc dwóch filmów po 20min, powiedzmy 3 po 5 min.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: stan29 »

Jeszcze trochę i niektórzy zaczną tworzyć własne Planszówki.tv... Jestem zadowolony z obecnego formatu, jak coś mi się nie podoba to przewijam. Zawsze ktoś będzie niezadowolony, różne gusta. Wolę jak coś jest robione z przyjemności, tak jak to autor najlepiej potrafi, a nie dostosowywać się do różnych zasad. Ktoś już napisał, nikt Was nie zmusza do oglądania ich kanału...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: xelos80 »

Wiadomo ze nikt nie zmusza ale jak tylko ty będziesz ich oglądać to przestaną wogole nagrywać.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mikeyoski »

Ja tam lubię obecną formę. Jak chcę coś uporządkowanego, to mam kilka innych blogów. Lubię ten swoisty chaos Trzewika :-)

Tapnięte z mojego T800
Zablokowany