Co po Wiedźminie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Co po Wiedźminie?

Post autor: Thaiphoon »

Witajcie
Jestem po kilku partiach w Wiedźmina i oceniam go dobrze. Wszystkie partie były rozgrywane w cztery osoby i trwały średnio 2,5-3h.
To co najbardziej podobało mi się w Wiedźminie to klimat budowany grafiką i tekstem, zróżnicowani bohaterowie, duża mapa i elementy przygodowe takie jak wypełnianie misji i śledztw, a także rozwój bohaterów czy walka z potworami.
Najmniej podobało mi się długie oczekiwanie na swoją kolej. Na wady typu nie za dobrze napisana instrukcja czy błędy na kartach nie zwracam uwagi.

Proszę o doradzenie bardzo podobnej gry w klimacie fantasy, na zbliżonym poziomie trudności, czasie rozgrywki (może być krótszy), z krótszymi oczekiwaniami na swoją kolej, która nieźle chodziłaby już od dwóch graczy. W wątkach o Wiedźminie pojawiały się jako alternatywy Runebound (biorę go pod uwagę) oraz Talizman, który mnie nie przekonuje (bardziej losowy i schematyczny od Wiedźmina) .

Odpadają kooperacje oraz Mage Knight (zbyt rozbudowany, długi, drogi), Descent 2 (miałem, nie podszedł, dla mnie mniej klimatyczny, a na kampanie nie było czasu), Claustrofobia (tylko na dwóch graczy), World of Warcraft (drogi), Warcraft gra planszowa (graliśmy).

Z góry dzięki za pomoc.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: misioooo »

Talizman na pewno jest prostszy od Wiedźmina... Ot - rzuć kostką, przesuń się o tyle co wypadło i zrób co dane pola umożliwia...
Gdyby nie to, że nie chcesz kooperacji napisałbym Legendy Krainy Andor albo Die Zwerge (The Dwarves)... Może Relic? Nieco podobne do Talizmana, ale wg mnie znacznie ciekawsze. Nie jest to kooperacja, ale i walki pomiędzy graczami nie uświadczysz (chyba, że z dodatkiem Nemesis).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: Thaiphoon »

misioooo pisze:Talizman na pewno jest prostszy od Wiedźmina... Ot - rzuć kostką, przesuń się o tyle co wypadło i zrób co dane pola umożliwia...
Gdyby nie to, że nie chcesz kooperacji napisałbym Legendy Krainy Andor albo Die Zwerge (The Dwarves)... Może Relic? Nieco podobne do Talizmana, ale wg mnie znacznie ciekawsze. Nie jest to kooperacja, ale i walki pomiędzy graczami nie uświadczysz (chyba, że z dodatkiem Nemesis).
Znam gry, które wymieniłeś. Co sądzisz o Runbound 3ed, sprawdzi się?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: misioooo »

Nie wiem, nie grałem, nie znam się, nie interesuje mnie to ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: Thaiphoon »

Ktoś jeszcze coś podpowie? :-)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: vcrproszek »

Thaiphoon pisze:Ktoś jeszcze coś podpowie? :-)
Mam ten sam problem :)
Nie mogę znaleźć innych gier podobnych do: Wiedźmin, Talisman, Runebound i MK.

Osobiście nie mogę ich polecić, ponieważ jeszcze nie grałem + jeśli bierzesz pod uwagę pozycje nie tylko fantasy to ja na radarze mam:
Middle-Earth Quest (tylko z drugiej ręki)
Gamedec
Metro 2033
Bright Future
Kacper Ryx
Heldentaufe (premiera październik 2016)

EDIT:
jeszcze wpadło mi w oko:
Fortune and Glory: The Cliffhanger Game
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, 10:09 przez vcrproszek, łącznie zmieniany 1 raz.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: Alwirin »

Może Rycerze Pustkowi? Co prawda to postapo a nie fantasy, ale przygodówka pełną gębą :wink:
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Co po Wiedźminie?

Post autor: Thaiphoon »

vcrproszek pisze: Mam ten sam problem :)
Nie mogę znaleźć innych gier podobnych do: Wiedźmin, Talisman, Runebound i MK.
Więc jest nas dwóch.
Middle Earth Quest odpada ponieważ nie wszyscy gracze dobrze znają angielski.
Alwirin pisze:Może Rycerze Pustkowi? Co prawda to postapo a nie fantasy, ale przygodówka pełną gębą :wink:
Zbiera fajne recenzje. Musze obejrzeć jakąś przykładową rozgrywkę. Przyznam, że bardziej zależałoby mi na fantasy.
Czytałem na forum, że jest mało dobrych przygodówek fantasy a rynku.
ODPOWIEDZ