Zagraj w Triles

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Pionek »

A tak przy okazji (i zupełnie mimochodem) czy ktoś może w wolnej chwili przetłumaczyć te kilka zdań instrukcji do Triles na angielski? Nie chciało się nosić teczki, trzeba... chodzić po prośbie :)

Oczywiście francuski, włoski, hiszpański również wchodzą w grę. Ostatecznie. :wink:
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Senaszel »

Pionek pisze:czy ktoś może w wolnej chwili przetłumaczyć te kilka zdań instrukcji do na angielski?
Done / zrobione ale musiałbyś być bardzo odważny gdybyś puścił to bez korekty. Jest to tłumaczenie pdfa Triles_pl nie wiem skąd go wziąłem :P Mój angielski jest na poziomie liceum ale przekłamań (celowo) nie stosowałem.

Dokonałem tego gdyż rano kiepsko mi szło zrozumienie o co chodzi w trybish teraz ponawiam atak :D

Wklejam linka do dokumentu z tłumaczeniem - chwilowo dostęp ma tylko pomimo bo nie mam twojego maila daj mu znać to cię udostępni. Ale poważnie niech ktoś na to rzuci okiem. http://docs.google.com/Doc?docid=dgbcdk ... sjs3&hl=en
Wingmakers
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Pionek »

Wielkie dzięki - łatwiej znaleźć kogoś do poprawek, niż do tłumaczenia.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: mst »

O tak, do wyszukiwania błędów bliźnich nigdy nie brakuje chętnych :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Pionek »

Niemieccy użytkownicy zgłosili dość dziwne pytanie... Ale może i u nas są wątpliwości. Uprzedzając: to nie jest pętla:
Obrazek

ale to jest:

Obrazek
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Zagraj w Triles

Post autor: pomimo »

Triles mają już swoją podstronę na BGG:

http://boardgamegeek.com/game/34306
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Van »

Pionek pisze:Na przykład wersja na trzy osoby: zestaw ten sam, potrzebny dodatkowo jeden pionek z Othello. Po rozdaniu kamieni rozpoczynający gracz wykonuje rzut (jak monetą), po czym dokłada kamień jakby grał kolorem wskazanym przez pionek (czarny/biały). Następnie odwraca go i przekazuje graczowi po lewej, wskazując mu jego kolor w tym ruchu. Ten po wykonaniu swojego posunięcia powtarza operację itd. Z perspektywy pojedynczego gracza rusza się on raz jako czarny, raz jako biały. System kar i nagród pozostaje, otrzymujemy (zgodnie z życzeniem) wesołą i prostą grę, trzecia osoba w bonusie, gratis. :lol:
Grałem właśnie dzisiaj w ten wariant i jakby tak nawet bardziej mi podszedł niż wersja dwuosobowa. Polecam wypróbować.

Dzisiaj też podczas rozgrywki (ale już dwuosobowej) miałem takiego farta, że wylosowałem sobie aż trzy trójkąty posiadające tylko hełmy w moim kolorze. I nawet udało mi się wygrać :D Przeciwnik miał jeden taki "wadliwy" kamień przez co musiał też dobierać i akurat trafiło się na jeszcze jeden "wadliwy". Więc jak się chce to można. Nawet z tyloma rodzynkami :wink:
Van_Hoover
#Lista gier
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Pionek »

Czyli ktoś jednak walczy... To miłe. A ja, załamany dotychczasowym brakiem odzewu, wdrażam nowy pomysł w fazę testów :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Blue »

Wiem, że stary temat, ale co by Cię pocieszyć. Grę poleciła mi znajoma na uczelni. Twierdzi że jak się ostatnio brawili w PnP i grali w Hive, Q-turn i właśnie te Trilesy to najbardziej im przypadła do gustu Twoja pozycja i grali w nią bardzo często :).
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Zagraj w Triles

Post autor: MsbS »

Blue,

Dzięki za podbicie wątku! To ciekawie wygladająca gra, po drugie - darmowa (PnP), a po trzecie - Made in Poland!

Trafiła na czoło mojej kolejki gier do wydrukowania/przetestowania.

Aha - czy to tylko ja słyszę, jak Trilesy błagalnie wołają "Wydaj mnie w bakelicie"?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Blue »

No jakby nie patrzeć gra zalatuje .... tantrixem. A ja mam jeszcze propozycje do Pionka. Możemy się dogadać i mogę to "wydać" w drewnie :), co więcej może ona trafić do internetowych sklepów[a przynajmniej jednego] :). W związku z tym że występują tam tylko 2 kolory nie będzie najmniejszych problemów. Tylko trzeba odpowiednio przygotować pliki :).
Pionek
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2007, 14:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Pionek »

O boziu! Ktoś jeszcze pamięta o moim dziecku? Wzruszyłem się...

Co do tantrixa... To tak jak poker przypomina brydża troszkę :)

A jeśli chodzi o wydanie, to... czemu nie? Odezwę się na priv.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Senaszel »

Jesli cena nie bedzie sie miala do wykonania tak jak w Bluowym Micropulu to juz masz pierwszy preorder*

2
Pierwsza rzecz ktora juz wam podpowiadam to umieszczenie w grze piona od Othelo lub podobnego - Sami wiecie po co : )


Majacy podziw do prac Blue'a
Marek Senaszel

* Jesli tak to rozmawiaj raczej z MbsQ :P
Wingmakers
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Blue »

Hej! ;) Mojej ksywki się nie odmienia.

Np:
"Majacy podziw do prac Blue"

Co do cen to one będą niestety raczej porównywalne z micropulem. Chyba ze zamowisz 100 sztuk to wtedy można pomyśleć o niższych cenach ;). Pamiętaj, że jak chce się czymś handlować to ja trzeba mieć marżę, sklep musi mieć i jeszcze trzeba zapłacić 22 % VAT. A jeszcze trzeba zapłacić koszty materiałowe + amortyzacja maszyn itp. więc to nie jest tak że ja drogo biore, po prostu technologia i chęć nie dokładania do interesu nie pozwala mi robić tego inaczej.

Biorąc przykład samych rzetonów żetonów do micropula - 50 pln - 11 pln VAT = 39 pln, sklep chciałby pewnie przynajmniej z 14 pln z tego marży[a pewnie i więcej nie znam jeszcze realiów] co daje 25 pln... a jeszcze muszę za coś paczkę wysłać do sklepu od siebie[chyba ze założyć minimum zamówienia dla sklepu np za 250 pln, co oferując słownie jeden produkt jest nierealne w moim odczuciu], pokryć koszty materiałowe i włożyć czas w produkcje... także nie jest tak różowo jakby Ci się mogło wydawać. Co innego przy dużych nakładach co innego przy niskich.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagraj w Triles

Post autor: Senaszel »

Tak wiem ja nie mowie ze jestes chciwy

tylko ze wykonanie w ten sposob drogo wychodzi

a prezentowany wczesniej sposob na "podkladke pod myszke"
daje swietne efekty

,m
Wingmakers
ODPOWIEDZ