Dark Souls: The Board Game (D. Carl, A. Hall, M. Hart, R. Loxam)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Azriel »

I jeszcze smutna informacja - dodatkowe kopie dla Early Bird kosztują 80 funtów.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: CrossSleet »

toblakai pisze:
CrossSleet pisze:Mnie się nie podoba to:
''Retailer Bonus Unlocks - We have built into the Kickstarter several additional retailer bonus unlocks that once unlocked will provide 'Add-On' purchases available only at retail and not purchasable during the Kickstarter by backers.''

Czyli ludzie sobie wspierają, ale zostaną odblokowane specjalne add-ony dla sklepów, które tylko oni będą mogli nabyć. Trochę kłóci się to z ideą finansowania społecznościowego. Taka zawartość ekskluzywna dla sklepów, a pozostali wspierający niech sobie czekają.
Tutaj chodzi raczej o to, że niektóre odblokowane dodatki będą dostępne do kupienia dopiero w sprzedaży detalicznej po zakończeniu kampanii - nie jest nigdzie napisane, że wspierający 'sklepikarze' będą mogli to kupić podczas kampanii. Przecież 'backers' odnosi się do wszystkich.

Jeszcze takie małe wtrącenie, ale ewidentnie widać, że polityka kickstarter exclusivów doprowadziła do małego wypaczenia idei wspierania społecznościowego. Obecnie wspierający mają niezwykle roszczeniową postawę - wspieram więc MI się należy wszystko i to najlepiej w cenie wsparcia. Nikt inny nie może tego mieć, a jak ma to mnie oszukano. Chciałbym tylko przypomnieć, że CELEM kampanii jest ufundowanie gry i doprowadzenie do tego, że ona w ogóle zostanie wydana. Polityka exclusivów doprowadza właśnie do tego, że te gry później w normalnym obiegu nie istnieją - a przecież nie o to chodzi w całym projekcie.

Co do gry, to faktycznie dziwi fakt, że przed kampanią było mało informacji choć akurat tutaj marka jest bardzo silna i pewnie pociągnie zbiórkę. Ja jak tylko zobaczyłem plastik to sobie odpuściłem, bo nie lubię dopłacać za samą oprawę - no może przesadzam bo dobry karton + ilustracje + drewno jak najbardziej by mnie skusiło :). Ogólnie nie lubię figurek w grach, jakoś tak mi nie podchodzą.
Dlatego ja raczej nie wspieram kampanii, gdzie są ekskluzywy. Wyjątkiem jest nowe Rum&Bones. Mnie się zawartość ekskluzywna nie podoba i nie popieram idei. Nie chciałem żebym wyszedł na kogoś roszczeniowego - widocznie źle zrozumiałem treść tego punktu ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

Powiem drogiemu koleżeństwu, że dla nas najważniejsze powinno być:
a) czy w to się da grać więcej niż kilka razy ?
b) Jak wygląda cała droga do bossa?
c) Rozwój postaci?
d) Mechaniki walk innych niż z bossem
e) Rule book
f) ...

na szybko więcej mi nie przychodzi do głowy, ale brakuje mi tutaj playtrough oraz rażą grafiki wykonane tak, że ja bym je podobnie zrobił. Wiem, że mają dużo czasu, ale brakuje brak ZASAD dostępnych choćby w wersji beta?

Dopiero potem powinniśmy patrzeć na SG i ich jakośc i ilość :) Co nam po nich jak gra okaże się syfna? Syf z fajnymi figurkami za 100 funtów z wysyłką ?;)


Moim zdaniem chcą ubic interes na hype związany z wyjściem gry wideo pozyskując kasę także z planszówek. Jak na ten moment cieszę się, że wsparłem Darklight: Memento Mori.

Tutaj na razie jest bardzo biednie, a juz dodatek za 28 funtów z jednym bossem? Come on! największy boss, wielkości właśnie ok. 10 cm kosztował w D:MM połowę tej ceny!

p.s.
https://www.kickstarter.com/projects/53 ... escription

polecam. Wsparłem to :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Azriel »

Piszemy o tym, co zostało przedstawione :P Jak udostępnią zasady/więcej informacji na temat rozgrywki, to będzie można wtedy na to ponarzekać :D A jak nie udostępnią, to nie wesprę, tylko poczekam na wersję sklepową.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: lynwith »

olsszak pisze: p.s.
https://www.kickstarter.com/projects/53 ... escription

polecam. Wsparłem to :)

A da się jeszcze gdzieś wesprzeć tak zapytam i czy wiadomo kiedy ruszy jakiś PM ?
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Salemmtg »

Wesprzeć to już nie ale będzie możliwość kupienia w PM , na chwilę obecną jeszcze nie znany jest termin PM.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Samanar »

olsszak pisze:Powiem drogiemu koleżeństwu, że dla nas najważniejsze powinno być:
a) czy w to się da grać więcej niż kilka razy ?
b) Jak wygląda cała droga do bossa?
c) Rozwój postaci?
d) Mechaniki walk innych niż z bossem
e) Rule book
f) ...
Fakt, ze gra wyglada na malo skomplikowana, wrecz biedna, ale sa 2 ale:
1) mysle, ze to celowe zagranie - uderzaja w graczy komputerowych, ktorych jest wielokrotnie wiecej (stad artykuly na eurogamerze czy IGN napedzajace sprzedaz)
2) ratuje ich milion SG i tona figurek (sporo ludzi lubi malowac i projekty typu Conan/Zombicide:BP bierze dla plastiku)

Punkt pierwszy jest mocno naciagany bo sugeruje, ze jak ktos gra w jedno to nie gra (lub wrecz nawet nie zna) w drugie, co jest oczywista bzdura. Niemniej jednak wyglada na to, ze wlasnie taki target sobie obrali, stad m.in. kampania marketingowa nie w tych mediach, co zazwyczaj w przypadku planszowek :)

PS. W kazdym razie ja gram na kompie, w planszowki i maluje figurki - czlowiek renensansu? 8) :lol:

EDIT:

A co sadzicie o Massive Darkness od CMON vs Dark Souls?
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: wilczur »

bańka pękła ::)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: CrossSleet »

Mechanika walki z Bossem naprawdę ciekawa - zagrałbym w coś z takimi elementami. Niemniej trochę wydaje się to jak typowa gra planszowa kierowana do fanów serii. Masowo reklamowana/promowana na serwisach związanych z grami konsole/pc.

Obawiam się, że może wyjść taka wydmuszka - dużo zawartości, a mechanika na raz. Ciężko może też być znaleźć graczy, którzy zechcą siedzieć nad grą i uczyć się na pamięć kart przeciwników, żeby wiedzieć jak się ustawić.

@olsszak - będziesz jakieś zamówienie skręcał w PM? Chętnie dołączę się do Darklight bo się zagapiłem ;)
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Salemmtg »

Wrzucili fotki SG , w sumie nic wielkiego nie wnoszą bo nie ma zdjęć 3d aby można było porównać detale. Nadal nie ma rulebooka chodź by w wersji alfa. Tak opieszale i nie przygotowani wystartowali na KS. Tak jak podejrzewałem od początku, dodatki rozdzielili na SG. Na jednym pułapie zbiórki dali figurkę na innym karty do niej a na kolejnej dial do tej samej figurki. Przestraszyli się ze chyba fantów zabraknie.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Gizmoo »

Sporo fajnego plastiku, ale jak to może być dungeon crawler, jak są tylko cztery kafle planszy? Przez moment się wahałem, czy wziąć udział w zbiórce, ale nadal nie wiem jak w to się gra. Chyba, że na załączonym filmiku mamy 100% rozgrywki. :?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: TTR_1983 »

Czuję, że to będzie wielki crap. Ludzie się rzucili, a tak naprawdę nie wiedzą na co.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: kwiatosz »

TTR_1983 pisze:Czuję, że to będzie wielki crap. Ludzie się rzucili, a tak naprawdę nie wiedzą na co.
Same here, jak gra będzie dobra to będzie wznawiana i dostępna w sklepach, nie ma co kupować przy takim braku informacji.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: AkitaInu »

Gizmoo pisze:Sporo fajnego plastiku, ale jak to może być dungeon crawler, jak są tylko cztery kafle planszy? Przez moment się wahałem, czy wziąć udział w zbiórce, ale nadal nie wiem jak w to się gra. Chyba, że na załączonym filmiku mamy 100% rozgrywki. :?
7 dwustronnych więc 2 mniej niż w zombicide.

System jest ciekawy z tymi polami ale to i tak mnie nie przekonuje ;)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: wilczur »

Czy ktoś to zauważył? Wchodzę sobie na KS a tam suma:£881,918

chociaż przed chwilą odtrąbili że pękło 1.000.000 £

Co się stało ?

edit:
ok rozumiem odtrąbili że zebrali 1.000.000 ale $ a nie funciaków ----- sorry my fault
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 12:14 przez wilczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Gizmoo »

AkitaInu pisze:7 dwustronnych więc 2 mniej niż w zombicide.
O.K. Mój błąd. Na wszystkich zdjęciach są tylko cztery, stąd mój mylny wniosek. W Z:BP są przynajmniej jakieś pomieszczenia. Tutaj wygląda to na wielkie, niczym nie wyróżniające się komnaty.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: gaseki »

Z tego co widać, to gry jeszcze nie ma. W sensie jest mechanika i kilka elementów, ale reszta oznaczona work in progress...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: misioooo »

Dla mnie kolejny tytuł, który leci na licencji czegoś popularnego. Do tego kilogram plastiku - musi się sprzedać, choćby największy crap to był (planszowy)... Chociaż za te niespełna 100usd tyle plastiku.... Może warto...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: gaseki »

Ja już zamówiłem u siebie w sklepie (w sensie tam gdzie gram),więc chyba wyraziłem swoją opinię ;) Ludzie którzy mieli kontakt z Guild Ball prawie sikają pod siebie z wrażenia, więc mam nadzieję. Poza tym, nawet jeśli nie wkręcę się to mam komu grę sprezentować
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Tony23 »

Jak dla mnie to też będzie jakiś crap.
To video How to play jakoś mnie zupełnie nie przekonało

figurki na zdjeciach kozackie, ale nie wierze by w realu też miały tyle szczegółów
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: CrossSleet »

Figurki z tego co wiem 32mm, więc nie takie małe
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: olsszak »

Figurki to najmniejsze zmartwienie tej gry. CHociaż z drugiej strony widzimy tylko kilka z nich. Pytanie czy pozostałe bedą równie dokładne/szczegółowe jak ich grafiki.

Niemniej jednak kupować grę za 100 funtów z wysyłką (nie licząc potencjalnych add-onów - bo w sumie nie wiem na ile trzeba koniecznie mieć te add-ony?),
o której praktycznie nic nie wiadomo to trochę duże ryzyko chyba?

Btw. ktoś wie jak jest z tymi dodatkami za 28 funtów? Tam sa naprzykład dodatkowi bossowie, gdyby dotychczasowi mi się znudzili? Jesli tak to trochę słabo, że 150 zł kosztuje mnie jeden dodatkowym "finał"....
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: ramar »

CrossSleet pisze:Figurki z tego co wiem 32mm, więc nie takie małe
Dużymi bym tego nie nazwał.
Patrząc na wskaźnik ceny do ilości plastiku i informacji, to na chwilę obecną jest on moim zdaniem raczej biedny. Ja czekam na koniec kampanii, może wyjaśni się więcej spraw technicznych, w tym pojawi się bardziej przekrojowy gameplay (ale chyba nie ma się co łudzić).
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: Azriel »

ramar pisze:Ja czekam na koniec kampanii, może wyjaśni się więcej spraw technicznych, w tym pojawi się bardziej przekrojowy gameplay (ale chyba nie ma się co łudzić).
SFG pisało w którymś komentarzu na KS, że pojawi się gameplay z eksploracją.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dark Souls - gra planszowa

Post autor: ramar »

Azriel pisze:
ramar pisze:Ja czekam na koniec kampanii, może wyjaśni się więcej spraw technicznych, w tym pojawi się bardziej przekrojowy gameplay (ale chyba nie ma się co łudzić).
SFG pisało w którymś komentarzu na KS, że pojawi się gameplay z eksploracją.
O! To przeoczyłem. Tak więc jest nadzieja.
ODPOWIEDZ