Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

To że nie da się wydrukować jednej karty skoro jej nie mogło być na arkuszu z resztą jest zrozumiałe. Wiadomo inne warunki więc nie da rady by była nie do odróżnienia. To nie karta colbyego która mogła być inna.
Dotąd wszystko cacy. Jestem wdzięczny za wersję pl i zagłosuję na nia w najlepszy sposób portfelem. Mialem wersje ang. I pozbylem sie jej właśnie po to by wesprzeć lokalizowanie.
No ale gdzieś tam się włącza także mój wewnętrzny skąpiec. Portal na mnie zarobi niewątpliwie na tym tytule tak czy siak. Trzymam kciuki by blood rage przyniósł im krociowe zyski i by moje hobby mogło się rozwijać.
Ale apelowanie by radować się możliwością zabawy w samorobki jest slabe. Tak to mogłem sobie sam zrobić wersję polską dawno temu i zdążyć się juz znudzić tą planszowka po roku grania ;).
Niczego nie ujmując akcji z bonusowymi figsami (bo jest świetna), pozwolcie mi jednak samemu zdecydować komu i ile dac zarobić. Bez podpowoadania ;).

W temacie: każda figurka w br trzyma poziom. Te duże są wręcz obłędne i mogą być ozdobą :). Czy warte kasy jaką trzeba za nie zapłacić? Kolekcjonerowi który przegapil kicka na pewno. Sciubiacym grosik do grosika juz niekoniecznie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: ernin »

Na pudełku będzie stare logo portalu?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

ernin pisze:Na pudełku będzie stare logo portalu?
Oczywiście, że nie. Jak sam zauważyłeś - jest stare. Możliwe, ze wnioskujesz po niedawno wydanym HoN, tam jednak pliki poszły do drukarni daaawno temu, stąd stare logo.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: ernin »

Na wszystkich wizualizacjach okładki jest stare. Tak samo w pdfie z instrukcją.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

ernin pisze:Na wszystkich wizualizacjach okładki jest stare. Tak samo w pdfie z instrukcją.
Shakowali mi mózg tym nowym logosem ;p wszędzie je już widzę - masz rację!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Blood Rage

Post autor: CrossSleet »

Ja ten tytuł chodzi na 2 graczy - podpowie ktoś? Oglądałem filmiki, ale nie potrafię wywnioskować z zasad ;)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Lubel »

CrossSleet pisze:Ja ten tytuł chodzi na 2 graczy - podpowie ktoś? Oglądałem filmiki, ale nie potrafię wywnioskować z zasad ;)
Podobno bardzo słabo
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

CrossSleet pisze:Ja ten tytuł chodzi na 2 graczy - podpowie ktoś? Oglądałem filmiki, ale nie potrafię wywnioskować z zasad ;)
poczytaj kilka postów wyżej.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

Na pudełku będzie nowe logo.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Blood Rage

Post autor: CrossSleet »

pan_satyros pisze:
CrossSleet pisze:Ja ten tytuł chodzi na 2 graczy - podpowie ktoś? Oglądałem filmiki, ale nie potrafię wywnioskować z zasad ;)
poczytaj kilka postów wyżej.
Gorszy dzień? Anyway dzięki - poczytałem i raczej odpuszczę w takim razie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

CrossSleet pisze:
pan_satyros pisze:
CrossSleet pisze:Ja ten tytuł chodzi na 2 graczy - podpowie ktoś? Oglądałem filmiki, ale nie potrafię wywnioskować z zasad ;)
poczytaj kilka postów wyżej.
Gorszy dzień? Anyway dzięki - poczytałem i raczej odpuszczę w takim razie.
Niby dlaczego gorszy? To jednak forum a nie shoutbox, pomyślmy chwilę o kimś kto to będzie później czytał. Co dwa zdania to samo ;)

BTW dzięki aktualnej promocji można dostać br za 227 zł w sklepie z trójką.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: stan29 »

Najczęściej grywam w gronie 2-osobowym i postanowiłem kupić grę w przedsprzedaży. Oglądając recenzję youtuberów uzyskałem informację, że gra dobrze się skaluje. Nawet jeśli gra będzie chodziła tylko dobrze to nie żałuję decyzji, najwyżej będzie czekać na spotkania ze znajomymi. ;)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Można już kupić angielską wersję, nie ma jednak jej za dużo. Na pewno posiada ją Gamelord (w poniedziałek kolejna dostawa) oraz być może Planszostrefa.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Sekator »

Też miałem zamówioną,w drodze po odbiór do sklepu poczytałem jak chodzi na dwie osoby i... zrezygnowałem. Nie przekonuje mnie usuwanie kart, z tego co podejrzałem to te co fajniejsze mają znaczek 3+/4 (czyli że gra się je tylko w grze w 3 lub więcej graczy). Ale chętnie przeczytam inne opinie, może się skuszę
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Ja nie namawiam do gry w 2 osoby. Nie grałem w takim układzie więc się nie mądrze.
Odnoszę się tylko do tego że najlepsze karty wylatuja z gry. No niektóre komba faktycznie odpadną. Ale na regrywalność bym nie narzekał. Jest w czym porzezbic. Jak dotąd każdy kto uważał że wykombinował wariant wygrywajacy i kombo nie do zatrzymania jednak przegrał próbując kolejny raz tego samego.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Blood Rage

Post autor: bolos13 »

Gralem tylko we 3 albo 4 osoby. Z tego zbioru najlepiej spisuje sie rozgrywka w 4 osoby. Blood Rage bardzo mi sie podoba i kazda partia (kilkanascie na karku) to bardzo ciekawe doswiadczenie, jednak w 2 osoby bym do tego nie usiadl. Wydaje mi sie, ze gra moze stracic sporo ze swojego "pokerowego" stylu i staje sie bardzo szachowa.
R-bit
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:14

Re: Blood Rage

Post autor: R-bit »

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 129
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: floyd »

Komentarze Trzewika:
- Co za gów.o !

Bezcenne :lol:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Hejka, miałbym pytanko odnośnie grania w BR z dzieciakami. Widzę, że Portal ma 8+ na pudełku, ale angielska wersja już 13+. Sama gra chyba nie ma zawartości nieodpowiedniej dla dzieci, a i poziom skomplikowania zasad nie jest jakiś kosmiczny. Jedyne zagrożenie, jakie widzę, związane jest z faktem, że zbyt mały dzieciak będzie dostawał sromotne baty od dorosłego. Macie jakieś doświadczenia z rozgrywek w BR ze swoimi pociechami?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Ja jeszcze ze swoją pociechą (9 lat) nie grałem. Podstawowy problem, że nie przepada za konfrontacja. Natomiast dodatkowo w tej grze trzeba sporo planować naprzód i zmierzyć się z draftem. Na razie chyba odpuszczę, ale jak podrośnie to czemu nie bardziej zgadzam się z tym 13+, chyba że ogrywasz dziecko z różnymi tytułami od np. 6 roku życia :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Blood Rage

Post autor: Carmash »

A może ktoś napisać, jak wypada podobieństwo Blood Rage z grą Kemet?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Carmash pisze:A może ktoś napisać, jak wypada podobieństwo Blood Rage z grą Kemet?
poszukaj na BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/147526 ... blood-rage
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage

Post autor: Banan2 »

No nareszcie Portal wziął się do roboty :) Chociaż ciastka, kubek z herbatą (?) i karty bez koszulek? :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage

Post autor: Banan2 »

Sekator pisze:Też miałem zamówioną,w drodze po odbiór do sklepu poczytałem jak chodzi na dwie osoby i... zrezygnowałem. Nie przekonuje mnie usuwanie kart, z tego co podejrzałem to te co fajniejsze mają znaczek 3+/4 (czyli że gra się je tylko w grze w 3 lub więcej graczy). Ale chętnie przeczytam inne opinie, może się skuszę
W materiałach Portalu są fragmenty recenzji i wersja na 2 osoby też jest chwalona.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

Bary pisze:Hejka, miałbym pytanko odnośnie grania w BR z dzieciakami. Widzę, że Portal ma 8+ na pudełku, ale angielska wersja już 13+. Sama gra chyba nie ma zawartości nieodpowiedniej dla dzieci, a i poziom skomplikowania zasad nie jest jakiś kosmiczny. Jedyne zagrożenie, jakie widzę, związane jest z faktem, że zbyt mały dzieciak będzie dostawał sromotne baty od dorosłego. Macie jakieś doświadczenia z rozgrywek w BR ze swoimi pociechami?
wyłącznie negatywna interakcja, syndrom "a masz!", dość demoniczna otoczka graficzna (bogowie Asgardu to nie dziecątko Jezus), względnie złożone relacje pomiedzy kartami... chyba nie jest to wymarzony tytuł dla 8latka... choć 8latek widząc te figurki stwierdzi zapewne inaczej :).
ODPOWIEDZ