51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

mauserem pisze:#firswworldproblems
Równie dobrze można całe forum pod to hasło podpiąć. Chciałbym wiedzieć, które tematy i jakie emocje mieszczą się w granicach nie podpadających pod takie sarkastyczne komentarze?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

tomb pisze:
mauserem pisze:#firswworldproblems
Chciałbym wiedzieć, które tematy i jakie emocje mieszczą się w granicach nie podpadających pod takie sarkastyczne komentarze?
Żadne. Ostatnio na forum po 2 postach które nie są ściśle związane z grą wypraszają Cię do innych tematów albo w ogóle na inne fora, a posiadanie negatywnej opinii na jakikolwiek temat powoduje wysyp złośliwych komentarzy miłośników danej gry/ wydawnictwa.

Co do Portalu to trochę szkoda bo co premiera to opóźnienia albo inne problemy, a komunikacja baaaardzo słaba. Na forum są od niedawna, wcześniej ktośtam coś pisał, ale po kilku postach krytyki przestał zaglądać.

Jeśli chodzi o 51 stan, to większość osób wie, że Osadnicy to taki odgrzany 51 stan, a gra się sprzedawała i sprzedaje świetnie, jest bardzo popularna etc. Jak już odgrzewają kotleta po raz kolejny (przyznaję, że się cieszę, bo temat Osadników niezbyt mi podszedł, a tu nie dość że komplet, to jeszcze w post-apo bym przygarnął) to powinni wiedzieć raczej czego się spodziewać.
Poza tym nie lubię tych wersji "na wypasie", bo kupując normalnie czuję się jak z grą 2 sortu :D, ale to tylko moja opinia.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pezetto »

Nie chodzi o to, że nie można się negatywnie wypowiedzieć (sam negatywnie pisałem o Master Secie), a o to, że wchodzisz se na wątek o grze, a tam kilkustronicowe użalanie się i hejt. Miałaś/miałeś okazję kupić wersję w przedsprzedaży na wypasie i z tego nie skorzystałaś/skorzystałeś? Wina Portalu! Wina Tuska! Wina wszystkich tylko nie moja. Żal d*** ściska jak się to czyta i akurat ja oraz (mniejsza) część tego forum tego czytać nie chce. Zgodnie z dobrym obyczajem...
Sekator pisze:Ostatnio na forum po 2 postach które nie są ściśle związane z grą wypraszają Cię do innych tematów albo w ogóle na inne for
proszę admina o przeniesienie tej dyskusji o pseudo crowdfundingu Portalu do innego wątku (np. tu).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

pezetto pisze: Nie chodzi o to, że nie można się negatywnie wypowiedzieć (sam negatywnie pisałem o Master Secie), a o to, że wchodzisz se na wątek o grze, a tam kilkustronicowe użalanie się i hejt. Miałaś/miałeś okazję kupić wersję w przedsprzedaży na wypasie i z tego nie skorzystałaś/skorzystałeś? Wina Portalu! Wina Tuska! Wina wszystkich tylko nie moja. Żal d*** ściska jak się to czyta i akurat ja oraz (mniejsza) część tego forum tego czytać nie chce. Zgodnie z dobrym obyczajem...
Bardzo wypaczona wypowiedź. Portal jasno dał do zrozumienia, że przedsprzedaż jest do końca kwietnia i mając na uwadze taki komunikat wiele osób, w tym ja, czekało do wypłaty, aby zrobić zakup.Taka jest rzeczywistość, a nie to co napisałeś. Osobiście mam pretensję, jak wiele innych osób, i dałem temu upust, nie widzę w tym nic nieodpowiedniego. Albo robimy coś profesjonalnie i traktujemy się jak dorośli, albo chaotycznie i po omacku.
pezetto pisze:użalanie się i hejt
Nie przesadzaj.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: marek82 »

Marx pisze:
pezetto pisze: Nie chodzi o to, że nie można się negatywnie wypowiedzieć (sam negatywnie pisałem o Master Secie), a o to, że wchodzisz se na wątek o grze, a tam kilkustronicowe użalanie się i hejt. Miałaś/miałeś okazję kupić wersję w przedsprzedaży na wypasie i z tego nie skorzystałaś/skorzystałeś? Wina Portalu! Wina Tuska! Wina wszystkich tylko nie moja. Żal d*** ściska jak się to czyta i akurat ja oraz (mniejsza) część tego forum tego czytać nie chce. Zgodnie z dobrym obyczajem...
Bardzo wypaczona wypowiedź. Portal jasno dał do zrozumienia, że przedsprzedaż jest do końca kwietnia i mając na uwadze taki komunikat wiele osób, w tym ja, czekało do wypłaty, aby zrobić zakup.Taka jest rzeczywistość, a nie to co napisałeś. Osobiście mam pretensję, jak wiele innych osób, i dałem temu upust, nie widzę w tym nic nieodpowiedniego. Albo robimy coś profesjonalnie i traktujemy się jak dorośli, albo chaotycznie i po omacku.
pezetto pisze:użalanie się i hejt
Nie przesadzaj.
Popieram Marx.
Jeśli ktoś ustala sztywny termin to się go trzyma. To tak jakby Ci Urzad Skarbowy nagle powiedział, że nie przyjmują już PITów mimo, że miałeś czas złożyć do końca kwietnia. Niby mogłes to zrobić wcześniej, ale nie po to ustala się terminy aby się później ich nie trzymać, to jest brak profesjonalizmu i wprowadzanie ludzi w błąd. Mając pewnie informacje, dostosowujesz plany pod to.

Jeśli rezerwujesz grę u forumowicza, który chce ją sprzedać i ten potwierdza, że Ci ją przytrzyma, a potem mówi "sorry ale juz poszła bo byli inni chętni" to też jest ok ? To jest analogiczna sytuacja, właśnie tak zrobił Portal więc nie rozumiem usprawiedliwiania takiego postepowania...
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Gothik »

:) :) :) Portal ma bardzo bogatą historię ładowania własnych klientów w ch..a, ale czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że czegoś nie przeinaczam i wszystko dobrze zrozumiałem? Chłopakom "nagle" posypały się zamówienia i skończył się towar, tak? W najśmielszych snach nie marzyło im się, że wszystkie egzemplarze się sprzedadzą? Sam prowadzę firmę i gdybym znalazł się w takiej sytuacji - wymarzony stan w niemal każdym biznesie, klienci walą drzwiami i oknami płacąc z góry za towar o odroczonym, nie związanym żadną umową ani karami terminie dostawy - dzwoniłbym już do drukarni i przesuwałbym termin zakończenia "kampanii-crowdfundingowej-która-udaje-że-nie-jest-kampanią-crowdfundingową" o czas, potrzebny drukarni do wyprodukowania drugiej partii + ew. jakiegoś bonusiku dla nabywców egzemplarzy z pierwszej partii za dodatkowe czekanie. Ale jak widać w Gliwicach robi się to inaczej - mieliśmy sprzedawać do 30-go kwietnia, ale zeszło wszystko, sorry! No brawo panowie!

"KIEDY KOŃCZY SIĘ PRZEDSPRZEDAŻ?

Wszystko zależy od was! Odpaliliśmy przedsprzedaż do momentu kiedy gra będzie wydrukowana, a statki gotowy wypłynięcia z portu! Oczywiście będziemy Was o wszystkim na bieżąco informować, również o tym kiedy kampania będzie zamykana! Poinformujemy Was o tym z dużym wyprzedzeniem! Więc, upewnijcie się czy śledzicie nas na waszych ulubionych kanałach social media!"


Śledzicie? :D
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2016, 10:27 przez Gothik, łącznie zmieniany 1 raz.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Piehoo »

Najpierw problem ze w Blood Rage dorzucają figurke, teraz ze gra sie skonczyla. #winatuska #shitstormiscomming. Wydaje mi sie ze to święte prawo sprzedającego żeby zakończyc przedsprzedaz kiedy sie jemu podoba. Trochę dystansu do wszelakich promoskow, one serio zazwyczaj nie zmieniają gry...
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Piehoo pisze:Najpierw problem ze w Blood Rage dorzucają figurke, teraz ze gra sie skonczyla. #winatuska #shitstormiscomming. Wydaje mi sie ze to święte prawo sprzedającego żeby zakończyc przedsprzedaz kiedy sie jemu podoba. Trochę dystansu do wszelakich promoskow, one serio zazwyczaj nie zmieniają gry...
No tak, najlepiej wejść w rozmowę bez poznania kontekstu... #januszwienajlepiej #dostajegryodportalu


Ale widzę, że Portal zachował się okej, ruszył mailing i jednak pojawia się szansa na pozytywne rozwiązanie problemu :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Myślę, że skrócenie terminu wiązało się z wykończeniem zapasu ekstra drewienek, dostępnych tylko w przedsprzedaży. To już pewnie nie jest takie proste, jak dodrukowanie jakichś tekturek itp.

Piehoo, mylisz się co do wartości promosków - tutaj były to dwie dodatkowe frakcje, czyli dwa dodatkowe style gry.

ALE - wszystkie rzeczy, oprócz ekstra drewna, będą dostępne później. Nie o to tu chodzi, że one przepadły - tylko, że ludzie ustawiają sobie budżet pod ten zakup, a tu nagle zagrywka bardzo nieprofesjonalna i absolutnie zaskakująca. Można sobie narzekać i to jest nadal w temacie tego wątku. A jak do tematu wątku mają się posty o postach narzekających? Co jest problemem pierwszego świata - brak ekstra drewienek w moim wydaniu gry, czy post krytykujący czyjś post narzekający na brak ekstra drewienek? To wasze "trzeźwe, rozsądne studzenie emocji" irytuje mnie bardziej, niż potknięcia Portalu.

Dobra, zmieńmy temat i zajmijmy się problemami, które to forum uwielbia:
- kiedy dokładna godzinowa premiera i dlaczego tak późno?
- jaki rozmiar kart i jakie koszulki polecacie?
- jeden żeton mam przesunięty - też tak macie, czy to tylko w moim egzemplarzu?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pezetto »

Gothik pisze::) :) :) Portal ma bardzo bogatą historię ładowania własnych klientów w ch..a, ale czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że czegoś nie przeinaczam i wszystko dobrze zrozumiałem? Chłopakom "nagle" posypały się zamówienia i skończył się towar, tak? W najśmielszych snach nie marzyło im się, że wszystkie egzemplarze się sprzedadzą? Sam prowadzę firmę i gdybym znalazł się w takiej sytuacji - wymarzony stan w niemal każdym biznesie, klienci walą drzwiami i oknami płacąc z góry za towar o odroczonym, nie związanym żadną umową ani karami terminie dostawy - dzwoniłbym już do drukarni i przesuwałbym termin zakończenia "kampanii-crowdfundingowej-która-udaje-że-nie-jest-kampanią-crowdfundingową" o czas, potrzebny drukarni do wyprodukowania drugiej partii + ew. jakiegoś bonusiku dla nabywców egzemplarzy z pierwszej partii za dodatkowe czekanie. Ale jak widać w Gliwicach robi się to inaczej - mieliśmy sprzedawać do 30-go kwietnia, ale zeszło wszystko, sorry! No brawo panowie!
Mogli powiedzieć od razu, że mają "tylko" 1000 kopii dostępnych w przedsprzedaży, ale wówczas pewnie zostaliby zasypywani codziennymi mailami w stylu "Jak kupię w przyszłym tygodniu to jeszcze dla mnie będzie?". Nie sądzę jednak, żeby było to w ich interesie i że sytuacja taka byłaby przez nich pożądana. Inna sprawa jest taka, że nikt z Was nie bierze pod uwagę zobowiązań wydawcy względem sklepów i dystrybutorów. Ciśnięcie przedsprzedaży z ekstra promoskami na zasadzie "ile się da" to dla wydawnictwa zguba. Patrząc na wielkość polskiego rynku i jego chłonność Portal i tak podarował fanom rękę, a nie sam (wskazujący) palec.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

pezetto pisze:Mogli powiedzieć od razu, że mają "tylko" 1000 kopii dostępnych w przedsprzedaży, ale wówczas pewnie zostaliby zasypywani codziennymi mailami w stylu "Jak kupię w przyszłym tygodniu to jeszcze dla mnie będzie?". Nie sądzę jednak, żeby było to w ich interesie i że sytuacja taka byłaby przez nich pożądana. Inna sprawa jest taka, że nikt z Was nie bierze pod uwagę zobowiązań wydawcy względem sklepów i dystrybutorów. Ciśnięcie przedsprzedaży z ekstra promoskami na zasadzie "ile się da" to dla wydawnictwa zguba. Patrząc na wielkość polskiego rynku i jego chłonność Portal i tak podarował fanom rękę, a nie sam (wskazujący) palec.
Przepraszam za zainteresowanie grą. Nie chciałem sprowadzać problemów na wydawcę, planując kupno gry 51. Stan Master Set w podanym przez wydawcę terminie przedsprzedażowym.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

No Panowie sorki ale za takie akcje należy się trochę cierpkich słów wydawcy. Jak wszyscy będziemy tacy pobłażliwi, że wszystko jest oka i nie wypada to takich sytuacji może być tylko więcej, bo fani zawsze wybaczą...
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Gothik pisze:
"KIEDY KOŃCZY SIĘ PRZEDSPRZEDAŻ?

Wszystko zależy od was! Odpaliliśmy przedsprzedaż do momentu kiedy gra będzie wydrukowana, a statki gotowy wypłynięcia z portu! Oczywiście będziemy Was o wszystkim na bieżąco informować, również o tym kiedy kampania będzie zamykana! Poinformujemy Was o tym z dużym wyprzedzeniem! Więc, upewnijcie się czy śledzicie nas na waszych ulubionych kanałach social media!"


Śledzicie? :D
Podsumowałeś temat.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pezetto »

Marx pisze:
Gothik pisze:
"KIEDY KOŃCZY SIĘ PRZEDSPRZEDAŻ?

Wszystko zależy od was! Odpaliliśmy przedsprzedaż do momentu kiedy gra będzie wydrukowana, a statki gotowy wypłynięcia z portu! Oczywiście będziemy Was o wszystkim na bieżąco informować, również o tym kiedy kampania będzie zamykana! Poinformujemy Was o tym z dużym wyprzedzeniem! Więc, upewnijcie się czy śledzicie nas na waszych ulubionych kanałach social media!"


Śledzicie? :D
Podsumowałeś temat.
Broniłem bo fala krytyki wydawała mi się przesadzona, ale faktycznie źle to wygląda jak się pisze A, a robi się BB (bebe).
Ostatni offtop.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

Marx pisze:
Piehoo pisze:Najpierw problem ze w Blood Rage dorzucają figurke, teraz ze gra sie skonczyla. #winatuska #shitstormiscomming. Wydaje mi sie ze to święte prawo sprzedającego żeby zakończyc przedsprzedaz kiedy sie jemu podoba. Trochę dystansu do wszelakich promoskow, one serio zazwyczaj nie zmieniają gry...
No tak, najlepiej wejść w rozmowę bez poznania kontekstu... #januszwienajlepiej #dostajegryodportalu


Ale widzę, że Portal zachował się okej, ruszył mailing i jednak pojawia się szansa na pozytywne rozwiązanie problemu :-)
A tak z ciekawosci, co Ci napisal Portal ze widzisz swiatelko w tunelu?
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Coś już wiadomo o dacie wysyłki?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 307
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Helga »

Konkretów nie widziałam. Obiło mi się tylko, że pod koniec maja.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Do 30 kwietnia przyjmujemy maile dotyczące przedsprzedażowych egzemplarzy gry 51.Stan Master Set (adres mailowy - portal@portalgames.pl). Jak będziemy znać dokładną liczbę zgłoszeń, ustalimy co możemy zrobić w tej sytuacji (tak, głównym problemem są drewniane komponenty drukowane w Chinach) - z uwagi na długi weekend najpóźniej do końca przyszłego tygodnia, każdy dostanie odpowiedź na swoją skrzynkę.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Piehoo »

Marx pisze:
Piehoo pisze:Najpierw problem ze w Blood Rage dorzucają figurke, teraz ze gra sie skonczyla. #winatuska #shitstormiscomming. Wydaje mi sie ze to święte prawo sprzedającego żeby zakończyc przedsprzedaz kiedy sie jemu podoba. Trochę dystansu do wszelakich promoskow, one serio zazwyczaj nie zmieniają gry...
No tak, najlepiej wejść w rozmowę bez poznania kontekstu... #januszwienajlepiej #dostajegryodportalu


Ale widzę, że Portal zachował się okej, ruszył mailing i jednak pojawia się szansa na pozytywne rozwiązanie problemu :-)
Znam kontekst, przeczytałem cały wątek tutaj i na FB. Po prostu zastanawia mnie stwierdzenie ze komuś coś sie należy za to ze CHCIAŁ kupić grę. Mogli nie doszacowac ilości tych dodatkowych elementów, co nie zmienia faktu ze jedynie pokrzywdzona mogłaby sie czuć osoba która kupiła i nie dostanie tego za co zapłaciła.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: espresso »

Dziwię się bardzo. Przecież przedsprzedaż to nie jakiś radosny happening, tylko oferta handlowa. Jeżeli zostało zapowiedziane, że trwa do 30 kwietnia, to tak właśnie powinno być. Inna sprawa, gdyby wydawca od razu napisał, że przedsprzedaż trwa do wyczerpania zapasów czy do 1000 sztuk. Nigdzie nie było mowy, że kto pierwszy ten lepszy - wprost przeciwnie: były zapewnienia, żeby się nie śpieszyć. Naprawdę rozumiem, że powodzenie przedsprzedaży zaskoczyło Portal, ale to pierwsze ogłoszenie "jednak zamykamy przedsprzedaż 10 dni przed ogłoszoną kilka dni temu datą - sorry" było wizerunkowym strzałem w stopę. Nie zmienia się reguł gry w trakcie (a już szczególnie tych, które się samemu ustaliło).
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

Mysle ze temat mozna juz skonczyc. Ludzie podzielili sie na dwie grupy:
1.tych co nie zdarzyli zamowic i uwazaja ze zachowanie Portalu bylo "nie fair"
2. tych co gre zamowili lub jej po prostu nie chca i nie widza w zachowaniu Portalu nic dziwnego.

Tak czy siak, poczekajmy, moze Portalbnapisal ze do 30 kwietnia mozna sie zapisywac na liste wiec moze jednak pogada z drukarnia/dostawca drewienek i zwiekszy naklad.

Za co mocno trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Piehoo pisze:Znam kontekst, przeczytałem cały wątek tutaj i na FB. Po prostu zastanawia mnie stwierdzenie ze komuś coś sie należy za to ze CHCIAŁ kupić grę.
Czy możesz zacytować fragment, w którym ktoś uważa, że mu się coś należy za to, że chciał kupić grę?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: espresso »

Toudi pisze:Ludzie podzielili sie na dwie grupy:
1.tych co nie zdarzyli zamowic i uwazaja ze zachowanie Portalu bylo "nie fair"
2. tych co gre zamowili lub jej po prostu nie chca i nie widza w zachowaniu Portalu nic dziwnego.
Jest jeszcze grupa osób, które nie planowały zamawiać, ale uważają, że zachowanie Portalu było nie fair (do której sama należę). Mimo że akurat ta gra mnie nie interesuje (bo mam całą serię pierwszej edycji), to gry Portalu ogólnie lubię i nie chciałabym trafić na podobną sytuację w przyszłości.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: lynwith »

espresso pisze:
Toudi pisze:Ludzie podzielili sie na dwie grupy:
1.tych co nie zdarzyli zamowic i uwazaja ze zachowanie Portalu bylo "nie fair"
2. tych co gre zamowili lub jej po prostu nie chca i nie widza w zachowaniu Portalu nic dziwnego.
Jest jeszcze grupa osób, które nie planowały zamawiać, ale uważają, że zachowanie Portalu było nie fair (do której sama należę). Mimo że akurat ta gra mnie nie interesuje (bo mam całą serię pierwszej edycji), to gry Portalu ogólnie lubię i nie chciałabym trafić na podobną sytuację w przyszłości.
Chciałbym zaznaczyć, że jest jeszcze grupa osób, którym udało się zmówić grę w przesprzedaży, a uważające pierwotne zachowanie Portalu za 'nie fair' (mam nadzieje, że tworząca się do 30kwietnia lista zmieni obecną sytuację ;) ) i tak jak Espresso nie chciałbym trafić na podobną sytuację w przyszłości ^^"
G-Luck
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 10:01

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: G-Luck »

Na początku przedsprzedaży napisano:
"Postarajmy się razem aby 51. stan nie schodził z ust graczy przez długi, długi czas..."
Zaiste wyśmienity gambit, milordzie. :mrgreen:

Do w/w grup dodałbym jeszcze jedną: osoby z zakupionym 51MS, które teraz starają się umniejszyć na znaczeniu głosom niezadowolenia, ponieważ podświadomie czują, że ich kopia gry, która już miała być bardzo wyjątkowa, teraz będzie jeszcze bardziejsza :wink:
Nie sugeruję celowego działania, raczej instynktowne zachowanie.

Myślę, że wiele osób, wiedząc o ograniczonej liczbie promocyjnych egzemplarzy, kupiłoby od razu. Zadłużyliby się u "Bociana" albo musieliby wymyślać przed żoną/mężem pokrętne kłamstwa, czemu to od tygodnia cała rodzina jest na diecie wodno-chlebowej, ale by kupili.
Jednak informacje, które dawał Portal, pozwalały sądzić, że chociaż tym razem będzie można wykazać się odpowiedzialnością i nie szarpać domowym budżetem jak niedźwiedź Leonardem DiCaprio 8)
ODPOWIEDZ