Gry dla 8-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
grająca_mama
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:55

Gry dla 8-latka

Post autor: grająca_mama »

Witam.

Potrzebuję waszej pomocy w wyborze kolejnych gier dla mojego syna (8 lat).
Posiadamy Ticket to Ride Europa, Carcassonne, Metropolię i Polskę w budowie. Zasady tych gier załapał w mig i bardzo lubi w nie grać..
Teraz szukam cos o stopień wyżej.
Gramy przeważnie we dwoje.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: warlock »

Epoka Kamienia - właśnie pojawił się dodruk polskiej edycji ;) (do kupienia np. tu http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=227 )

Pięknie wydana. No i prosta (ale spełnia wymóg kroku wyżej ;))
Obrazek
grająca_mama
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:55

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: grająca_mama »

Czytając to forum i recenzje gier zrobiłam listę interesujących mnie gier (takich mniej więcej dla mojego 8-latka)
1. Nowy Jork 1901
2. Hawana
3. Istambuł
4. Królestwo w budowie
5. Colt Express
6. Jaskinia
7. Epoka kamienia
8. Small World
9. Quadropolis
10. Teby
11. Tikal
12. Livingstone
13. Puerto Rico
14. Wysokie Napięcie

Ciekawe też wydają się Takenoko i Kakao, ale to chyba coś ala Carcassonne, które już mamy.

Tak więc jakąś listę miałam, ale ciężko jest coś wybrać z gier w które się nie grało.

A Epoka Kamienia jest rzeczywiście pięknie wydana i jestem pewna, że wzbudzi zainteresowanie u mojego synka.

Dziękuję bardzo za pomoc :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: maciejo »

Tylko nie rób mu krzywdy i nie kupuj Small World :!: :!: :!: :!:
Poza tym trochę monotonna ta lista. :roll: Bardziej to chyba gry dla Ciebie :P
Wypróbuj może Drako,Neuroshime,Wings of War,King of Tokyo (ale to od 3 osób) czy coś w tym stylu - przecież to facet jest :!:
Wszystkie gry przetestowane na moim synu z,którym gram odkąd skończył 6 lat (sprawdziły się)

Pozdrawiam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
grająca_mama
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:55

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: grająca_mama »

maciejo pisze:Tylko nie rób mu krzywdy i nie kupuj Small World :!: :!: :!: :!:
Poza tym trochę monotonna ta lista. :roll: Bardziej to chyba gry dla Ciebie :P
Wypróbuj może Drako,Neuroshime,Wings of War,King of Tokyo (ale to od 3 osób) czy coś w tym stylu - przecież to facet jest :!:
Wszystkie gry przetestowane na moim synu z,którym gram odkąd skończył 6 lat (sprawdziły się)

Pozdrawiam :wink:
Bardzo pomocna rada. Ciężko jest coś znaleźć dla chłopca gdy jest się niegrającą kobietą. :?

A jak ma się sprawa z Magią i Myszami? Ciekawe dla chłopca?

Mam jeszcze pytanie o Cardline i Timeline Star Wars i Marvel. Czy będą w polskiej wersji? To na 100% zainteresowało by moją pociechę. Marcel i Star Wars uwielbia.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: maciejo »

Ksywkę masz "grająca mama" więc tu mnie zmyliłaś :lol:
Magia i Myszki pewnie że fajna,nie może się nie spodobać.Poza tym to kooperacja i możesz mu znacząco pomóc w grze bo nie jest aż tak łatwa dla początkujących graczy.
Na forum jest też fajny wątek o grach dla dzieci,proponuję przejrzeć.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
grająca_mama
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:55

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: grająca_mama »

maciejo pisze:Ksywkę masz "grająca mama" więc tu mnie zmyliłaś :lol:
Magia i Myszki pewnie że fajna,nie może się nie spodobać.Poza tym to kooperacja i możesz mu znacząco pomóc w grze bo nie jest aż tak łatwa dla początkujących graczy.
Na forum jest też fajny wątek o grach dla dzieci,proponuję przejrzeć.
Niegrająca w "męskie gry", czyli wszelkie wojny i potwory dotąd omijałam.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: maciejo »

grająca_mama pisze:
maciejo pisze:Ksywkę masz "grająca mama" więc tu mnie zmyliłaś :lol:
Magia i Myszki pewnie że fajna,nie może się nie spodobać.Poza tym to kooperacja i możesz mu znacząco pomóc w grze bo nie jest aż tak łatwa dla początkujących graczy.
Na forum jest też fajny wątek o grach dla dzieci,proponuję przejrzeć.
Niegrająca w "męskie gry", czyli wszelkie wojny i potwory dotąd omijałam.
No tak,pewnie i ja naciągam tematykę gier w swoją stronę :D dlatego też jak gra ze mną to tylko chce potwory,wojny,czary itd,natomiast jak siadamy wszyscy do gry to i w Catana,Tobago,Tikala i inne rodzinne gry chętnie zagra.
Naturalnie jeśli przeraża cię taka tematyka to grajcie w obojętnie co byle by grać,jak młody złapie bakcyla to w końcu dogada się z kumplami i będą grać w co będą chcieli :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
doniec
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2016, 18:41

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: doniec »

Maciejo a czemu nie SmallWorld?

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: ma_rio »

Ja bym dodał jeszcze "Ognisty podmuch" - bardzo dobry temat dla chłopaka :) i świetna gra.
U nas w domu bardzo dobrze sprawdziły się tez obie "ucieczki" ta klasyczna i ta z zombiakami, "hej to moja ryba" i "Legendary: A Marvel Deck Building Game"
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: maciejo »

doniec pisze:Maciejo a czemu nie SmallWorld?

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
Bo to nuuuudna gra jest.Niby wszystko jest ok, pięknie wydana,cudne grafiki,temat - tylko że w to się nie da grać.
Jest to idealny przykład skrytożerczej gry,ktora podstępem i skutecznie wyżera z nas chęć do planszówkowania :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
GravityCat190
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2016, 18:39

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: GravityCat190 »

grająca_mama pisze:Czytając to forum i recenzje gier zrobiłam listę interesujących mnie gier (takich mniej więcej dla mojego 8-latka)
1. Nowy Jork 1901
2. Hawana
3. Istambuł
4. Królestwo w budowie
5. Colt Express
6. Jaskinia
7. Epoka kamienia
8. Small World
9. Quadropolis
10. Teby
11. Tikal
12. Livingstone
13. Puerto Rico
14. Wysokie Napięcie

Ciekawe też wydają się Takenoko i Kakao, ale to chyba coś ala Carcassonne, które już mamy.

Tak więc jakąś listę miałam, ale ciężko jest coś wybrać z gier w które się nie grało.

A Epoka Kamienia jest rzeczywiście pięknie wydana i jestem pewna, że wzbudzi zainteresowanie u mojego synka.

Dziękuję bardzo za pomoc :)
Nie co do wszystkich jestem wstanie się wypowiedzieć ale tak:
3,4,5,7 moim zdaniem jak najbardziej jeśli grał już trochę w gry.
W Tikala nie grałem ale z opinii osoby która grała proponował bym Mexica mechanika podobnóż zbliżona jednak druga opcja jest ciekawsza. Chociaż tak jak pisałem tylko powtarzam opinie
No co do 13,14 nie jestem przekonany. Peurto Rico nie jest taką lekką grą i znam sporo dużo starszych osób które dobrze sobie z tą grą nie radzą. Wysokie napięcie może trochę bardziej ale Carcassonne to to nie jest.

Co do Kakao. Rzeczywiście podobne w pewnym stopniu do Carcassonne chociaż moim zdaniem lepsze ale może się znudzić jeśli grał już długo w to drugie.
A Tekenoko po za tym że dostawia się do planszy nowe kafle moim zdaniem jest zupełnie inną grą od Carcassone. Moim zdaniem dla 8 latka może być bardzo fajna
:)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: krzyss »

+1Ognisty Podmuch - swietna gra. Moj synek zasady pojal bardzo szybko. Dzieciaki generalnie fajnie lapia zasady.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: TTR_1983 »

Na pewno nie Jaskinia. Nudne to jest na maksa i to obliczanie głębokości...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: misioooo »

TTR_1983 pisze:Na pewno nie Jaskinia. Nudne to jest na maksa i to obliczanie głębokości...
Za to K2 bardzo przyjemne, ograny 8latek powinien sobie spokojnie poradzić :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: Graszki »

Ja mam siedmiolatka w domu.

Chętnie gra w:
Smallworld właśnie :P
Wsiąść do pociągu
Santiago de Cuba
Pandemia
Ognisty podmuch
Epoka kamienia
Red7
Zapraszamy do podziemi

jest ich więcej ale o tych mówi jakoś najczęściej :)
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: Grzdyll »

maciejo pisze: Bo to nuuuudna gra jest.Niby wszystko jest ok, pięknie wydana,cudne grafiki,temat - tylko że w to się nie da grać.
Jest to idealny przykład skrytożerczej gry,ktora podstępem i skutecznie wyżera z nas chęć do planszówkowania :!:
U Ciebie pewnie to prawda, u mnie dokładnie odwrotnie - SW to jedna z tych gier o które moje córki proszą z wypiekami na twarzy, tyle że w 3 osoby średnio polecam bo wychodzi prawie zawsze że w pewnym momencie gra dwóch na jednego co dzieci czasem kiepsko znoszą - ale na 4 osoby jest idealnie.
Z innych u nas idealnie podchodzących polecam Kakao, Fasolki, Splendor, Tajemniczą Wyspę, Roar! łap potwora i Bumerang, a na kilka osób Cytadelę (tyle że z dzieciakami co nie umieją czytać trzeba grać bez fioletowych dzielnic)
wieczorgier
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2015, 15:35

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: wieczorgier »

Mój 8,5 latek uwielbia grać w gry planszowe. Nie zawsze nasze gusta się pokrywają, ale w większości przypadków jesteśmy zgodni.
Poniżej typy mojego syna:
Potwory w Tokio
Megawojownicy
Metropolia (ale to już masz)
Augustus
Piraci karaibska flota
Monopoly Deal
Big Deal
Kakao
ostatnio Catan
Grand Prix ostatnia prosta (dla miłośników F1)

Od siebie polecam jeszcze Rummikub, Tokaido, Przebiegłe wielbłądy (musi być więcej osób)

Co do Takenoko, to on twierdzi, że to raczej dziewczeńska gra. Niemniej jednak polecam.

Jest w czym wybierać.

pozdrawiam
_______________________________
http://wieczorgier.blogspot.com
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: misioooo »

Każdy lubi coś innego... Ja tam SmallWorld lubię.
Ot - prosta nawalanka/area control, ale czasami mozna się nad tym czy nad tamtym zastanowić i mózgownicę odpalić.
Krzyczenie, "nie kupuj tego, bo to zuo!" jest bez sensu... To, że mi się np nie podobają dungeoncrawlery nie znaczy, że wszędzie piszę "tylko nie to! to jest bee, nikt tego nie lubi, nikt w to nie gra". Może dany osobnik szuka właśnie takiej gry? Albo nie szuka, bo nie zna - jak zagra to mu się spodoba?
Zamiast Epoki Kamienia zainteresowałbym się Simurgh. Bardzo przyjemna, prosta w zasadach gra. Wg mnie poziom komplikacji podobny jak w Epoce Kamienia, ale nie ma tych kostek (których ja nie lubię w Epoce) i to od decyzji gracza zależy jego wynik (a nie od losu).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: Andreal »

Nikt nie proponował Splendor?
Mój syn, aktualnie lat 9 bardzo w to lubi grać, nie powiem, ja też, naprawdę wciąga. Przeważnie gramy we dwójke, bo reszta rodzinki woli Ticket to Ride.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: Coen »

TTR_1983 pisze:Na pewno nie Jaskinia. Nudne to jest na maksa i to obliczanie głębokości...
Ja też za Jaskinią nie przepadam, za to dla moich dzieciaków (teraz 13 i 11 lat) od dawna jest to jedna z ulubionych gier - nawet czasami same ją wyciągają i grają :shock: także niekoniecznie trzeba od razu ją skreślać :)
A Agricola? U mnie też jest w topie - standard i Chłopi i ich zwierzyniec.
Poza tym u mnie sprawdzało/sprawa się:
- Patchwork
- Galaxy Trucker
- Zamki szalonego króla Ludwika
- Memoir'44
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Gry dla 8-latka

Post autor: vegathedog »

Mój syn ma niecałe 7 lat i jestem w szoku w jaki sposób przyswoił 7 cudów pojedynek.Potrafi ze mną wygrać, wie po co są surowce, doskonale ogarnia żetony postępu i wszelkie podliczanie surowców i kosztów budowy.Na końcu sumuje wynik finalny. Obecnie jest to jego ulubiony tytuł.Graliśmy w Potwory w Tokio, Osadników i Osadników junior, Defeders of the realm, Drako, Magia i Myszy, Agricolę, Mały książe, lecz nie widziałem jeszcze, żeby tak zmyślnie ogarniał jakąkolwiek poważną planszówkę . Mega polecam 7 cudów pojedynek..
ODPOWIEDZ