Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

No właśnie premiera tuż tuż a ja dalej nie wiem jak będzie wyglądał dodatek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Bary »

wirusman pisze:No właśnie premiera tuż tuż a ja dalej nie wiem jak będzie wyglądał dodatek
Mniej więcej tak. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

smutas123 pisze:Juz chyba w kilku sklepach jest przedsprzedaż, nawet firefly idzie tez znaleźć jak sie poszuka.
A co to dokładnie jest ten Legendary Encounters: A Firefly Deck Building Game?

Bo rozumiem ze najnowszy dodatek to co innego i to jest co innego?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

Firefly to firefly :-) Zupełnie inna bajka :-)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Bary »

raiden25 pisze:A co to dokładnie jest ten Legendary Encounters: A Firefly Deck Building Game?
Bo rozumiem ze najnowszy dodatek to co innego i to jest co innego?
Jest dość podobnie jak w Alien, tylko zamiast z ksenomorfami walczymy z robaczkami świętojańskimi. Taka bardziej rodzinna odmiana Legendary... :P
Z tego, co czytałem, to Firefly będzie oparta na świecie zarysowanym w serialu o tym samym tytule. Swoją drogą ciekawe podejście, bo serial chyba zbyt długo nie przetrwał. Bardziej już skłaniałbym się do Stargate.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Bary pisze:Jest dość podobnie jak w Alien, tylko zamiast z ksenomorfami walczymy z robaczkami świętojańskimi. Taka bardziej rodzinna odmiana Legendary... :P
Dodatek to co innego. Z tego, co czytałem, to Firefly będzie oparta na świecie zarysowanym w serialu o tym samym tytule. Swoją drogą ciekawe podejście, bo serial chyba zbyt długo nie przetrwał. Bardziej już skłaniałbym się do Stargate.
Serial szybko zakończył żywot, ale jakimś cudem uniwersum jako takie jest bardzo popularne i ma rzesze fanów do dziś :)
Firefly to klimat "kowboje i Indianie" w kosmosie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Bary »

misioooo pisze:Firefly to klimat "kowboje i Indianie" w kosmosie.
Taa, niestety. Nie dałem rady tego przez więcej niż dwa odcinki oglądać. :/ Ale faktycznie, fani jakieś petycje zbierali i chyba nawet pełnometrażowy film wywalczyli.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gosterq »

"Serenity" jest bardzo fajnym filmem :-P imo dużo lepszy niż serial, który też obejrzałem. Tak dla zasady, chociaż czasami było ciężko...
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: galthran »

Bary pisze: Jest dość podobnie jak w Alien, tylko zamiast z ksenomorfami walczymy z robaczkami świętojańskimi. Taka bardziej rodzinna odmiana Legendary... :P
Z tego, co czytałem, to Firefly będzie oparta na świecie zarysowanym w serialu o tym samym tytule. Swoją drogą ciekawe podejście, bo serial chyba zbyt długo nie przetrwał. Bardziej już skłaniałbym się do Stargate.
Jak z 4 filmów o Alienie można było zrobić mega klimatyczną grę a teraz do tego dodatek, to strach pomyśleć ile można wycisnąć z aż 13 odcinków i 1 filmu ;)
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wajdzik83 »

Witam ! Jestem na kupnie podstawki Aliena tylko gdzieś w sieci pojawiła się plotka o wydaniu gry w języku polskim i teraz nie wiemczy czekać czy kupować wersję ang. nie ukrywam że wydanie tej gry dla mnie w języku polskim to była by jakaś rewolucja :) No ale TIME STORIES też miało nie być w PL :) Macie jakieś informacje na temat wydania Aliena w języku polskim ??
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

Nie mamy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

A ja się zastanawiam czy kupować wszystko, czy sprzedać podstawkę... W obecnej formie gra sprawia wrażenie (wbrew pozorom) mało regrywalnej. Talii z poszczególnych etapów nie tasujemy, tylko lecimy je jedno po drugim, przez co po rozegraniu każdego filmu i próbie grania losowymi scenariuszami zupełnie nie czujemy, że przeżywamy coś nowego. Lokacje i klasy dużo mniej różnicują rozgrywkę niż powinny i zostają losowo 4/16 zestawów kart gracza, które już spełniają oczywiście swoją rolę, ale tak czy siak rozgrywając po raz kolejny ten sam scenariusz, cały czas czujemy, że to już było. I teraz co z tym dalej zrobić? Oczywiście dodatki rozwiążą sprawę, chociaż taki predek czyli ponad 2 stówy za scenariuszy, nooo.... nowy dodatek też sporo ma kosztować :wink: Zastanawiam się czy gra jest tego warta, by aż tyle w nią inwestować ;)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Piehoo »

Ja osobiście nie odczuwam żeby był problem z regrywalnością. To jednak są 4 scenariusze które zawsze trochę inaczej przebiegają (inne drone karty, inna kolejność, można wybrać inne postacie itd.) Do tego tryb z grywalnym Obcym i agendy. Wiele osób łączy to wszystko z Predatorem i jeszcze dodatek do samego Aliena.
Myślę że porównując z innymi grami jest więcej niż dobrze.

Podrzucę dla zainteresowanych:
Przykładową rozgrywkę;
Recenzję.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Ayaram pisze:A ja się zastanawiam czy kupować wszystko, czy sprzedać podstawkę... W obecnej formie gra sprawia wrażenie (wbrew pozorom) mało regrywalnej.
Ja takie wrażenie odniosłem już po około 10 partiach. Klimat jest, mechanika jak na deckbuilding całkiem niezła, ale niestety całość mnie nie zachęcała do częstego grania. Jest niewiele filmów, które chciałbym oglądać bardzo często i tutaj sytuacja jest analogiczna. Grę sprzedałem nawet nie myśląc o dodatkach, ale ogólnie oceniam ją pozytywnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Piehoo pisze:Ja osobiście nie odczuwam żeby był problem z regrywalnością.
No fajnie, tylko że w recenzji coś mówiłeś, że zagrałeś 3 razy, na ocenę regrywalności jeszcze przyjdzie czas ;) Bo w teorii ta gra jest niesamowicie regrywalna. Tylko no, że wiecie. Regrywalność to raczej subiektywna ocena i to tylko moje prywatne odczucia.
Piehoo pisze:To jednak są 4 scenariusze które zawsze trochę inaczej przebiegają (inne drone karty, inna kolejność (...)
Tylko, że każdy etap to około 10 kart, takiej aż różnorodności pomiędzy rozdaniami to tu jednak za bardzo nie ma.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Piehoo »

Ayaram pisze:
Piehoo pisze:Ja osobiście nie odczuwam żeby był problem z regrywalnością.
No fajnie, tylko że w recenzji coś mówiłeś, że zagrałeś 3 razy, na ocenę regrywalności jeszcze przyjdzie czas ;) Bo w teorii ta gra jest niesamowicie regrywalna. Tylko no, że wiecie. Regrywalność to raczej subiektywna ocena i to tylko moje prywatne odczucia.
Piehoo pisze:To jednak są 4 scenariusze które zawsze trochę inaczej przebiegają (inne drone karty, inna kolejność (...)
Tylko, że każdy etap to około 10 kart, takiej aż różnorodności pomiędzy rozdaniami to tu jednak za bardzo nie ma.
Dla jasności: 3 scenariusze, a nie 3 razy. :) Gram aż uda mi się przejść.
Kolejność kart i różne drone cardy mogą trochę zmieniać, ale jak zwykle kwestia gustu. Jak ogram wszystko do bólu to pewnie zacznę kombinować z dodatkiem i/lub Predatorem.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Regrywalność jest. Cztery scenariusze normalnie, potem mieszanie załóg, potem mieszanie celów, mieszanie załóg i celów, pełna kooperacja, Agendy, cuda wianki. Jasne, że jak spojrzy się na liczbę możliwości w Legendary Marvel, to smutno się robi, ale nie jest tak źle, jak możnaby sądzić :)
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

Nie wiem, jakoś mi pomimo rozgrywania od prawie roku tych samych scenariuszy nie przeszła ochota by ciągle do Aliena wracać, nawet bez mieszania kart/postaci/eventów. Dla mnie jest to już samo w sobie fajną grą; choć faktycznie jak zagrałem z 2 tygodnie temu po raz pierwszy w predatora bardzo odświeżające było granie kontra karty których się nigdy na oczy nie widziało i pojawiały się po raz pierwszy. pewnie dla tego tez za resztę legendary encounters się zabiorę jak tylko wyjdą.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

Ktoś wie co z dodatkiem? Bo miałem zamówiony i nagle dostałem maila że anulowali mi zamówienie bo jakiś problem z drukiem niby...
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: trabiniu »

Sekator pisze:Ktoś wie co z dodatkiem? Bo miałem zamówiony i nagle dostałem maila że anulowali mi zamówienie bo jakiś problem z drukiem niby...

też szukam informacji. mogę zapytać gdzie zamawiałeś ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Gambit pisze:Regrywalność jest. Cztery scenariusze normalnie, potem mieszanie załóg, potem mieszanie celów, mieszanie załóg i celów, pełna kooperacja, Agendy, cuda wianki. Jasne, że jak spojrzy się na liczbę możliwości w Legendary Marvel, to smutno się robi, ale nie jest tak źle, jak możnaby sądzić :)
Czyli Marvel jednak lepszy?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Do marvela ukazaly sie 3 duze dodatki (cztery jesli liczyc Villains) i 5 malych, a w tym roku wyjdzie jeszcze jeden duzy i jeden maly. Pula dostepnych postaci wynosi 119, gdy do Aliena bedziemy mieli dopiero pierwszy dodatek (fakt mozna podciagnac Predatora pod swego rodzaju dodatek) a pula postaci wynosi zaledwie 16 (24 jesli doliczymy Predatora). Wiec oczywiscie ze pod wzgledem regrywalnosci Marvel wypada lepiej, ale przemawia za tym po prostu wieksza liczba dodatkow.

Mi Alien i Predator juz sie ograly solo i na 2 graczy, dlatego wymyslilem sobie home rules na gre Humans/Predators vs Aliens I zawsze chetnie siade do tego wariantu na 4/5 graczy. Czekam rowniez z niecierpliwoscia na zapowiedziany dodatek.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 14:58 przez 13thcaesar, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

raiden25 pisze:
Gambit pisze:Regrywalność jest. Cztery scenariusze normalnie, potem mieszanie załóg, potem mieszanie celów, mieszanie załóg i celów, pełna kooperacja, Agendy, cuda wianki. Jasne, że jak spojrzy się na liczbę możliwości w Legendary Marvel, to smutno się robi, ale nie jest tak źle, jak możnaby sądzić :)
Czyli Marvel jednak lepszy?
Patrząc tylko na liczbę kombinacji i biorąc pod uwagę wszystkie dodatki (niech będzie, że pomijam Villains), to nie ma zmiłuj. Marvel ma ich tonę. I tu raczej nie ma szans, żeby nagle dowolna gra z podserii Encounters to przeskoczyła.

Patrząc natomiast na same podstawki Aliena i Marvela pod kątem liczby kombinacji, jest porównywalnie.

Natomiast jeśli chodzi o klimat i całokształt, to co kto lubi.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

W Planszomanii zamawiałem. Napisałem do nich maila o co chodzi, zobaczymy co odpiszą.
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: coldsoul »

Właśnie nabyłem Aliena, jako że nie wszyscy współgracze znają angielski na zadawalającym poziomie postanowiłem pobrać wkładki do koszulek z BGG. Niestety, z całym szacunkiem dla ich autora i ogromu włożonej pracy (wiem jakie to czasochłonne), znalazłem tam sporo błędów. Czy ktoś z Was ma może jakąś poprawioną, nowszą wersję?
ODPOWIEDZ