Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

Krwawisz pisze:Przedsprzedaż rusza w poniedziałek - co do ceny to jeszcze nie mam pewności, bo do końca będziemy liczyć przeliczac i kombinowac, żeby standardowo była najlepsza na rynku. Z tego co wiem, wrócimy w tej przedsprzedaży do systemu wzrastającej wraz z upływem czasu ceny, jak mialo to miejsce w przypadku podstawki
Ale, że już u nas w kraju, u Was na stronie, po polsku? :shock:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

W sensie przedsprzedaz - gry sie produkuja ;-)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

Wielkie dzieki. W jedynkę nigdy nie grałem ale jakoś bardziej przekonuję mnie klimat tej części. Dobrze rozumiem, że będzie to pełnoprawnym produkt nie wymagający nawet znajomości podstawki?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

tak jest - jest to w pełni samodzielny produkt. Można od niego spokojnie zaczynać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: karawanken »

Po tym numerze z polską wersją TWOM, produkt waszego wydawnictwa stał się zdecydowanym faworytem do zakupu coopa ;) będę obserwował i rozbijał dzieciom skarbonki.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

Krwawisz pisze:W sensie przedsprzedaz - gry sie produkuja ;-)
Wiem, wiem - napisaleś wyrażnie. Ale jestem w szoku, że ruszacie z przedsprzedażą.
Rozumiem, że będzie jak z podstawą - na początek atrakcyjniejsza cena? Do kiedy planujecie promocję?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: bolos13 »

Pytanko do Krwawisza :)

A jak wyglada sprawa laczenia "dodatku" z podstawka?
Co sie dzieje z kartami na lokacjach (mamy ich wszak dwa razy wiecej)?
Jak wypadaja wtedy karty rozdrozy (wiecej kart, wiecej postaci, wiecej kart sie nie odpala)?
Gdzies widzialem plotke, ze mozna grac kolonia vs kolonia, prawda to?

Czy sa jakies specjalne zasady laczenia tych dwoch produktow? Czy raczej nie ma to sensu ;>
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Generalnie instrukcja bezposrednio odnosi sie tylko do kart przedmiotow w lokacjach. Zasada jest taka ze tasujesz 40 kart (w sumie z dodatku i podstawki) i kladziesz na lokacji wylosowane 20. Co jak napisalem wyzej moze utrudnic/ulatwic gre i czyni ja bardziej nieprzewidywalna. Mozna tez po prostu wybrac 20 kart ktore znajda sie w kazdym stosie. Co do reszty kart to najlepiej po prostu polaczyc wszystkie stosy i grac wszystkimi postaciami/rozdrozami itd. Panuje zasada ze jesli np karta rozdrozy w jakiejs czesci odnosi sie do modułu bandytów ktorym np nie gracie, to sie ta czesc ignoruje i tyle. Nie zauwazylem zeby rozdroza rzadziej sie odpalaly -w dodatku rozdroza generalnie sa troche lepiej przemyslane, odpalaja sie czesciej i sa imo trochę ciekawsze więc po połączeniu jest tylko lepiej. Generalnie łącząc obie gry dostajecie ogromną masę kart, postaci, rozdrozy i wszelkiego dobra, co powinno starczyc na kolejne, dlugie godziny

Na dzien dzisiejszy nie mozna walczyc kolonia na kolonie, ale moze powstana do tego jakies homerulesy - byloby smiesznie :D
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 285
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mamtonawinylu »

Ja mam małe pytanie odnośnie tłumaczeń kart rozdroży - będzie trochę lepiej niż w podstawce?
I czy scenariusze regulują jakoś setup talii/lokacji, czy funkcjonują równolegle?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Będzie dobrze ;-)

A co do scenariuszy, to są dwa specjalne scenariusze wprowadzające nowe moduły, ktore manipuluja troche setupem i zasadami ale nie mieszaja w taliach.
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: bolos13 »

Beda jakies przecieki (instrukcja itp.) przed premiera w wersji pl? :P
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zorak »

A probowaliscie robic jedna talie z 40 kartami zamiast losowo 20 ? Proporcje bylyby zachowane, owszem skrajne sytuacje sa wtedy bardziej prawdopodobne ale chyba lepiej ze po przeszukaniu 30 razy policji wiesz ze w koncu trafisz na bron niz ze po 20 razach sie okazalo ze broni sie akurat nie wylosowala :-p
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Gosterq »

Z drugiej strony idąc na komisariat spodziewasz się, że masz duże szanse znaleźć tam broń, ale że świat się kończy, to ktoś wcześniej mógł już tam broni szukać :-D spore utrudnienie, ale o ile bardziej klimatyczne :-P
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: crsunik »

W Planszostrefie pojawiła się opcja przedsprzedaży Dead of Winter: The Long Night :)
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jasiek22 »

Krwawisz pisze:Generalnie instrukcja bezposrednio odnosi sie tylko do kart przedmiotow w lokacjach. Zasada jest taka ze tasujesz 40 kart (w sumie z dodatku i podstawki) i kladziesz na lokacji wylosowane 20.
I to jest jedna z rzeczy, których oczekiwałem po dodatku!
Bardzo fajna i ważna zmiana, bo nie wiemy co dokładnie możemy znaleźć oraz sprawia że każda gra będzie bardziej wyjątkowa.
Trzeba się dostosować do dostępnych przedmiotów :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

Zorak pisze:A probowaliscie robic jedna talie z 40 kartami zamiast losowo 20 ? Proporcje bylyby zachowane, owszem skrajne sytuacje sa wtedy bardziej prawdopodobne ale chyba lepiej ze po przeszukaniu 30 razy policji wiesz ze w koncu trafisz na bron niz ze po 20 razach sie okazalo ze broni sie akurat nie wylosowala :-p
Tyle, że są sytuacje, które wymagają opróżnienia lokacji z kart.

Tak jak wspomniałem wcześniej, można podzielić karty lokacji według typu i potasować je oddzielnie, a następnie stworzyć talię lokacji dobierając odpowiednią ilość kart danego typu. Wtedy uzyskujesz talie po 20 kart i zachowujesz odpowiednie prawdopodobieństwo.
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: bolos13 »

Zawsze mozna potasowac wszystkie razem i jakos oznaczyc 20 karte (biala kartka, zeton czy po prostu zliczac karty na danym miejscu), uznajac ze cele ktore mowia by oproznic jakas lokacje z kart zostaja spelnione gdy wlasnie zostanie wzieta 20 karta czyli polowa stosu, dalej nadal mozna dobierac :>
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Pynio »

Opcja z wybraniem 20 spośród 40 jest znakomita. Mamy nieprzewidywalne rozgrywki. U mnie kilku pacjentów pół gry zawsze okupuje komisariat policji. Tragedia.

Nie śledziłem wątku, ale doskonała wiadomość o tym, że dodatek jest "tuż obok" :) Wspaniała gra, polecam bezapelacyjnie :)

Czekam na wersję polską dodatku.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bea »

Takie małe pytanko. Jak byście się zachowali w poniższej lub podobnej sytuacji:
Nie jesteś zdrajcą. Masz możliwość dorzucenia jednego żarcia i tym samym spełnienia głównego celu gry, jednak spowoduje to, że wasz prywatny cel nie zostanie spełniony. Co robicie?
a) Dorzucacie żarcie - niech stracę, ja nie wygram, ale może komuś innemu się uda.
b) Nie dorzucacie żarcia - jak ja nie mam szans na wygraną to niech nikt nie wygra.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: KonradT »

Bea pisze:Takie małe pytanko. Jak byście się zachowali w poniższej lub podobnej sytuacji:
Nie jesteś zdrajcą. Masz możliwość dorzucenia jednego żarcia i tym samym spełnienia głównego celu gry, jednak spowoduje to, że wasz prywatny cel nie zostanie spełniony. Co robicie?
a) Dorzucacie żarcie - niech stracę, ja nie wygram, ale może komuś innemu się uda.
b) Nie dorzucacie żarcia - jak ja nie mam szans na wygraną to niech nikt nie wygra.
Jeśli będą następne rundy to przedłużam rozgrywkę, a jak nie to pomagam kolonii.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Tak samo jak kolega powyżej. W ostatecznisci kepiej dać wygrać kolonii niż potencjalnemu zdrajcy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jiloo »

bolos13 pisze:Zawsze mozna potasowac wszystkie razem i jakos oznaczyc 20 karte (biala kartka, zeton czy po prostu zliczac karty na danym miejscu), uznajac ze cele ktore mowia by oproznic jakas lokacje z kart zostaja spelnione gdy wlasnie zostanie wzieta 20 karta czyli polowa stosu, dalej nadal mozna dobierac :>
Dla mnie kompletna strata klimatu. Skoro opróżniamy lokację to nic nie powinno w niej już być.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: crsunik »

Pytanie z innej beczki. Próbował ktoś w to kiedyś grał w dwie osoby? ;)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

Mam nadzieję, że nie "zubożę dyskusji", wrzucając odnośnik do mojej recenzji Martwej Zimy (jeśli tak, upomnijcie mnie i nie będzie problemu, zacznę umieszczać recenzje tylko w stosownym wątku): http://planszokalipsa.blogspot.com/2016 ... drozy.html
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

crsunik pisze:Pytanie z innej beczki. Próbował ktoś w to kiedyś grał w dwie osoby? ;)
Tak, często grywamy z żoną. Jeżeli oczekuje się takiego samego klimatu podejrzliwosci jak przy grze z potencjalnym zdrajcą to będzie się zawiedzonym. Jednak jako kooperacja gra spisuje się znakomicie. Podoba się nam bardziej niż Pandemia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ