Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Jasiek22 »

Krwawisz pisze:Przedsprzedaż rusza w poniedziałek - co do ceny to jeszcze nie mam pewności, bo do końca będziemy liczyć przeliczac i kombinowac, żeby standardowo była najlepsza na rynku. Z tego co wiem, wrócimy w tej przedsprzedaży do systemu wzrastającej wraz z upływem czasu ceny, jak mialo to miejsce w przypadku podstawki
Gdzie będzie ta przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 307
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Helga »

Pewnie na stronie wydawnictwa CUBE.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bea »

Bary pisze:Tak samo jak kolega powyżej. W ostatecznisci kepiej dać wygrać kolonii niż potencjalnemu zdrajcy.
Ale jak nie ma zdrajcy? Poza tym jakie to ma znaczenie jak i tak sami przegrywamy automatycznie?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Bea pisze:
Bary pisze:Tak samo jak kolega powyżej. W ostatecznisci kepiej dać wygrać kolonii niż potencjalnemu zdrajcy.
Ale jak nie ma zdrajcy? Poza tym jakie to ma znaczenie jak i tak sami przegrywamy automatycznie?
My przegrywamy, ale dobro zwycięża i kolonia trwa dalej. Zaś o naszym poświęceniu będą po wsze czasy śpiewane pieśni.... ;)
W innym przypadku przegrają wszyscy i tyle.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bea »

Bary pisze:
Bea pisze:
Bary pisze:Tak samo jak kolega powyżej. W ostatecznisci kepiej dać wygrać kolonii niż potencjalnemu zdrajcy.
Ale jak nie ma zdrajcy? Poza tym jakie to ma znaczenie jak i tak sami przegrywamy automatycznie?
My przegrywamy, ale dobro zwycięża i kolonia trwa dalej. Zaś o naszym poświęceniu będą po wsze czasy śpiewane pieśni.... ;)
W innym przypadku przegrają wszyscy i tyle.
E tam, z takim podejściem to trzeba grać w wariant czysto kooperacyjny ;).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

Zależy jaki cel też, bo w spełnieniu niektórych inni mogą nam pomóc. Dla mnie powiedzenie: koledzy, zmontujcie mnie tu barykadkę, to jakieś żarełko wpadnie" jest ok. Jeśli nie da się pomóc to przedłużam grę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: RunMan »

Martwa Zima to, bądź co bądź, gra przygodowa - liczy się przede wszystkim wczucie w klimat i sama zabawa, wygrana lub porażka są tutaj dla mnie drugorzędną sprawą (co innego w euraskach, tam lecę na noże :) ). Toteż grając jako zdrajca próbuję przeszkodzić kolonii, a grając jako ten "dobry" nie będę celowo sabotował działań "swoich" ludzi. Jasne, gdy dysponuję postacią, która dużo robi dla kolonii (efektywniejsze gotowanie, sprzątanie, stawianie barykad) drobne szantaże są jak najbardziej wskazane ("jeśli nie dacie mi w końcu tych leków, to sam po nie wyjdę, ale nie wiem kto wtedy ogarnie nam jedzenie"), ale ostatecznie gram tak żeby spełnić cel główny, spełnienie swojego celu osobistego jest na drugim miejscu.

Albo po prostu w taki sposób próbuję wytłumaczyć sobie to, że jeszcze nigdy nie wygrałem :roll:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3390
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Ardel12 »

RunMan pisze:Martwa Zima to, bądź co bądź, gra przygodowa - liczy się przede wszystkim wczucie w klimat i sama zabawa, wygrana lub porażka są tutaj dla mnie drugorzędną sprawą (co innego w euraskach, tam lecę na noże :) ). Toteż grając jako zdrajca próbuję przeszkodzić kolonii, a grając jako ten "dobry" nie będę celowo sabotował działań "swoich" ludzi. Jasne, gdy dysponuję postacią, która dużo robi dla kolonii (efektywniejsze gotowanie, sprzątanie, stawianie barykad) drobne szantaże są jak najbardziej wskazane ("jeśli nie dacie mi w końcu tych leków, to sam po nie wyjdę, ale nie wiem kto wtedy ogarnie nam jedzenie"), ale ostatecznie gram tak żeby spełnić cel główny, spełnienie swojego celu osobistego jest na drugim miejscu.

Albo po prostu w taki sposób próbuję wytłumaczyć sobie to, że jeszcze nigdy nie wygrałem :roll:
A u mnie w grupie jest tendencja bardzo różna. Jeśli ktoś ma nadzieję, że uda mu się ogarnąć jeszcze swój cel niż skończy się partia to gra pod kolonię. Zdarzały się jednak przypadki, gdy ktoś już widział, że nie ma już żadnych szans spełnienia swojego celu (ma mieć największą grupę a posiada 2 ziomków a inny gracz 5), więc najpierw prosi o usunięcie z koloni licząc, że dostanie prostrzy cel i jeszcze wygra. W razie zanegowania przez resztę jego odejścia to zaczyna grać niczym zdrajca a nawet gorzej.

W jednej partii koleżanka nie mogąc wygrać i będąc ostatnim graczem w ostateniej rundzie (jakby się skończyła to wygrana by była) wysłała kogo mogła do jednej lokacji przepełnionej zombie. Postacie zginęły, morale spadło do zera, wszyscy smutni :evil:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Ardel12 pisze: W jednej partii koleżanka nie mogąc wygrać i będąc ostatnim graczem w ostateniej rundzie (jakby się skończyła to wygrana by była) wysłała kogo mogła do jednej lokacji przepełnionej zombie. Postacie zginęły, morale spadło do zera, wszyscy smutni :evil:
Zagraj ze mną w planszówkę, a powiem ci kim jesteś. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: adman »

Naszła mnie taka myśl:
Jeśli Martwa zima posiada wariant czystko kooperacyjny to jak chyba w każdej grze takiego typu można by pokusić się o grę solo.
Domyślam się, że nikt jeszcze nie pokusił się o taki sposób rozgrywki, ale może ktoś wpadł już na taki pomysł i mógłby się podzielić przemyśleniami na ten temat.
Czy jest to w ogóle możliwe...
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: RunMan »

Jak sam napisałeś - teoretycznie można. Ja sam nie polecałbym MW jako czystej kooperacji, tym bardziej w trybie solo. Zdrajca i klimat budowany nad planszą są tym co "robię" tę grę. Bez tego dostajemy nieskomplikowaną turlankę, w grze solo dodatkowo odpadną Ci karty rozdroży. Jeśli szukasz kooperacji do gry solo, to skłaniałbym się ku jakiemuś innemu tytułowi
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

Oczywiście, że jest możliwe, jak w każdym innym coopie. Natomiast jak dla mnie jest też kompletnie bez sensu. W ten sposób wyluczasz największą zaletę tej gry - wszechobecną paranoję. On gra tak dziwnie bo ma taki cel, czy jest zdrajc? Albo moje ulubione - on w 100% gra pod kolonię, wszystko robi kosztem siebie dla dobra ogółu, musi być zdrajcą, który odsuwa od siebie podejrzenia! ;)
Martwa Zima jest świetnym koopem z motywem zdrajcy, ale jednocześnie jest bardzo średnia jako czysty koopo.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

RunMan pisze:Jak sam napisałeś - teoretycznie można. Ja sam nie polecałbym MW jako czystej kooperacji, tym bardziej w trybie solo. Zdrajca i klimat budowany nad planszą są tym co "robię" tę grę. Bez tego dostajemy nieskomplikowaną turlankę, w grze solo dodatkowo odpadną Ci karty rozdroży. Jeśli szukasz kooperacji do gry solo, to skłaniałbym się ku jakiemuś innemu tytułowi
Jako kooperacja w dwie osoby Martwa Zima posiada jedną niezaprzeczalną wadę. Nie jest nią brak zdrajcy czy klimatu. Dobra kooperacja powinna być trudna, na początku wręcz powinna nas zmiażdżyć (Ghost Stories, Robinson). Tutaj, nawet na poziomie trudnym, wygrywa się bez większego problemu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Że za łatwe? To tym bardziej polecam dodatek :twisted:
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: adman »

Krwawisz pisze:Że za łatwe? To tym bardziej polecam dodatek :twisted:
a sam dodatek solo?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Banan2 »

Krwawisz pisze:Że za łatwe? To tym bardziej polecam dodatek :twisted:
Nie gadać. Dawać przedsprzedaż :evil:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bary »

Krwawisz pisze:Że za łatwe? To tym bardziej polecam dodatek :twisted:
Challenge accepted. Możesz podsyłać do testów, jak chociaż raz przegramy z żoną w trybie kooperacji to zwracam honor. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

Krwawisz pisze:Że za łatwe? To tym bardziej polecam dodatek :twisted:
Hmmm a to kiedy ta przedsprzedaż dodatku ? :P
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Czas start: http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Martwa-Z ... ga-noc/954 :twisted:

najlepsza cena tylko przez 25h!
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 307
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Helga »

Moim zdaniem cena bardzo dobra. Szykowałam się na jakieś 160 zł, więc na pewno po pracy się rzucę :).
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Banan2 »

Krwawisz pisze:Czas start: http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Martwa-Z ... ga-noc/954 :twisted:
najlepsza cena tylko przez 25h!
Dlaczego nie ma opcji odbioru osobistego?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: hutriel »

Helga pisze:Moim zdaniem cena bardzo dobra. Szykowałam się na jakieś 160 zł, więc na pewno po pracy się rzucę :).
Cena (w przedsprzedaży) nieprzyzwoicie dobra. Szkoda że z reguły gramy w dwie osoby :( .
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Niestety nie ma już takiej opcji, gdyż sklep nie jest już magazynem, a wszystkie przesyłki wychodzą z magazynu zewnętrznego gdzie zwyczajnie odbioru się zrobić nie da
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

hutriel pisze:
Helga pisze:Moim zdaniem cena bardzo dobra. Szykowałam się na jakieś 160 zł, więc na pewno po pracy się rzucę :).
Cena (w przedsprzedaży) nieprzyzwoicie dobra. Szkoda że z reguły gramy w dwie osoby :( .

Zachęcam jednak do przemyślenia, bo dodatkowe opcje, moduły i zasady powodują, że w dwie osoby (w czystej kooperacji) jest dużo więcej do roboty i rozgrywka jest wciaż mocno satysfakcjonująca. No i jest wyraźnie trudniej :-)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: lynwith »

Krwawisz pisze:
hutriel pisze:
Helga pisze:Moim zdaniem cena bardzo dobra. Szykowałam się na jakieś 160 zł, więc na pewno po pracy się rzucę :).
Cena (w przedsprzedaży) nieprzyzwoicie dobra. Szkoda że z reguły gramy w dwie osoby :( .

Zachęcam jednak do przemyślenia, bo dodatkowe opcje, moduły i zasady powodują, że w dwie osoby (w czystej kooperacji) jest dużo więcej do roboty i rozgrywka jest wciaż mocno satysfakcjonująca. No i jest wyraźnie trudniej :-)
Hmmm a czy jest jakaś szanse na to, iż bonusowa postać z wersji eng pojawi się także u nas ?
ODPOWIEDZ