Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Po co się denerwować...nic to nie da.

Po prostu trzeba wyciągać wnioski na przyszłość, kogo warto wspierać, a na jakie gry czekać w sklepie.

Model biznesowy Francuzów, jest dość żenujący ( tak przynajmniej wynika z opisów), ale czy piekląc się coś na tym zyskamy?

Tak tylko sobie piszę, bo cóż pozostaje...:)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: crsunik »

Ano, patrząc na FunForge to Francuzów trzeba omijać szerokim łukiem :/
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Rastula, jakby były opóźnienia w druku etc to nie ma sprawy, ale z tego co wiem (mogę mieć złe informacje) - gry są wydrukowane. Miały być załadowane na statek i wypłynąć 9go maja. Wersje dla US wypłynęły zgodnie z planem - 10go maja. Ja tutaj węszę jakąś zmowę, aby czasami gracze w EU nie mieli gier przed Amerykanami.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

rozdzielanie włosa na czworo... :)... Hiszpanie pewnie zachowują luz ;)
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: andy h »

Też czekam na swój egzemplarz Mare Nostrum, ale w sumie jest tyle gier do ogrania, że czekanie to po prostu granie w inne gry:) Rastula masz rację - Hiszpanie pewnie się nie spinają, w ogóle południowcy do sprawy podchodzą na luzie, czasami chyba zbyt na luzie. Tacy Włosi np z Ares games - zamówiłem War of the Ring Anniversary ed. w lipcu 2015 (zapłaciłem). Na zamówieniu jest wyraźnie napisane: available on April 15, 2016 a ostatnio okazało się, że gra będzie najwcześniej w....październiku:) Ale luz, rasta luz:) i gramy dalej, w inne gry :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

misioooo pisze:Rastula, jakby były opóźnienia w druku etc to nie ma sprawy, ale z tego co wiem (mogę mieć złe informacje) - gry są wydrukowane. Miały być załadowane na statek i wypłynąć 9go maja.
Wow!!! To w tym wątku będzie tak jak w tym o Zamkach: codzienne obowiązkowe sprawdzanie gdzie jest statek, dowcipy, dygresje, itd, itp. Super! Nie mogę się już doczekać :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: karawanken »

Proponuję w dziale finansowania założyć watek "Gdzie jest krzy... statek" :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Banan2 pisze:
misioooo pisze:Rastula, jakby były opóźnienia w druku etc to nie ma sprawy, ale z tego co wiem (mogę mieć złe informacje) - gry są wydrukowane. Miały być załadowane na statek i wypłynąć 9go maja.
Wow!!! To w tym wątku będzie tak jak w tym o Zamkach: codzienne obowiązkowe sprawdzanie gdzie jest statek, dowcipy, dygresje, itd, itp. Super! Nie mogę się już doczekać :wink:
Pozdrawiam
A co innego pozostaje czekającym na ów statek widmo?
Może załadowali gry na Czarną Perłę i sunie pod powierzchnią wody - i stąd brak informacji gdzie jest... Ewentualnie somalijscy piraci zaczęli napadać na statki jeszcze w portach i ukradli nam kontener gier planszowych! :wink:

--Edited
Zmowa się potwierdza... Na razie mam zdawkową informację od Asyncron Games - 9go maja wypłynął statek z Chin... Ale z grami po francusku! Czyli USA i FR już w drodze...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

misioooo pisze:Piszę do Asyncrona kolejne wiadomości, bo mi na żadną nie odpowiedzieli jak na razie... I to tylko na FB, bo na ich stronie brak danych kontaktowych, emaila etc...
My tak samo. Taką mają metodę na przeczekanie.

Nie ma powodu by gry czekały dłużej niż na 23 maja, bo to jest termin gotowości do wysyłki sztonów. Zatem pewnie chodzi o oszczędność w wysyłce jednego transportu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

ozy pisze:
misioooo pisze:Piszę do Asyncrona kolejne wiadomości, bo mi na żadną nie odpowiedzieli jak na razie... I to tylko na FB, bo na ich stronie brak danych kontaktowych, emaila etc...
My tak samo. Taką mają metodę na przeczekanie.

Nie ma powodu by gry czekały dłużej niż na 23 maja, bo to jest termin gotowości do wysyłki sztonów. Zatem pewnie chodzi o oszczędność w wysyłce jednego transportu.
Wg tego, co kilka sekund temu jakiś Maximillien mi napisał - gry "prawdopodobnie" popłyną 3 różnymi statkami... Na początku czerwca... Nie rozumiem - to Asyncron organizuje transport? I sami nie wiedzą co i jak? I wspomnieli o Phalanxie :) Mają dać wam znać co i jak, heh... Innymi słowy - poczułem się spuszczony na drzewo a kwestie informacji zwalili na Was :)

Przy takim obrocie spraw, pewnie dopiero w lipcu będą gry w łapkach graczy polskich (i nie tylko)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

W grudniu jeszcze liczyłem, że na urodziny zrobię sobie prezent tą grą, a tak... Muszę kupić kolejną.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Ooo, nawet Academy Games mi odpowiedziało :)
Wersje anglojęzyczne będą wysyłane z Chin razem z tokenami surowców. Wersje polskie - kazali mi się Phalanx pytać, bo oni odpowiadają za Polskę i znają harmonogram wysyłki etc.
To jak to Ozy jest? Znacie czy nie znacie? :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: warran »

@misioooo, @ozy: dzięki za naprostowanie. I @rastula ma rację - zapamiętać, nie wybaczać, ostrzegać innych, ostrzelać siedzi... khem... wysłać e-mail z opinią.

Poza tym czy ktoś próbował do nich pisać... po francusku, zamiast po angielsku? :P Może wtedy nagle komunikacja stałaby się przyjemniejsza? ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Napisałem, że mi odpowiedzieli. Zarówno asyncron jak i academy games. Ich wersje się nie zgadzają i zasilają komunikację na phalanx - ponoć ci wszystko wiedzą i mają harmonogram. Jedyne konkretniejsze info jak wyżej - będzie kilka statków, a gry po polsku powinny wypłynąć na początku czerwca dopiero... Miesiąc na rejs i kwestie celne... U nas przy takim obrocie spraw najwcześniej w okolicach połowy lipca pewnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: uyco »

gdzie, kiedy i za ile bedzie mozna dokupić sztony?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lubel »

Jaka będzie SCD tej gry? Będzie gdzieś dostępna wersja KS czy tylko podstawowa ?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Lubel pisze:Jaka będzie SCD tej gry? Będzie gdzieś dostępna wersja KS czy tylko podstawowa ?
Podstawowa +Atlas w limitowanej ilości. Ale jakie będzie SCD to nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Spokojnie, we Francji jest dziś banking holidays, pogadamy jutro... Jaki to jest wspaniały kraj! :)

Nie mamy jeszcze harmonogramu, wciąż na niego czekamy. Towarzysze z innych krajów też, zatem to nie jest tak, że u nas jest gorzej niż w Niemczech czy Hiszpanii. Jest równie źle.

Natomiast co do pytań:

- SCD to Mare Nostrum Imperia 60 EUR, Mare Nostrum Atlas 40 EUR, ceny ustalimy na bazie kursu EUR z dnia zapłaty.
- Sztony można było kupić przez nas podczas akcji. Teraz już niestety nie, pozostaje chwilę poczekać, aż trafią do normalnej dystrybucji, pojawią się pewnie w sklepach internetowych na zamówienie.
- nie ma czegoś takiego jak wersja KS tej gry. Zarówno KS jak i sklepy otrzymają tę samą grę.
Ludzie co wsparli na KS otrzymają po prostu gratis dodatek Atlas, oraz kilka KS Exclusives - żetony stanu wojny i płytki 2 mitycznych bohaterów.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Rozumiem, że w temacie nadal cisza? Widzę, że statek płynący do USA zniknął z radarów 5 dni temu :twisted: Oby nasz tak nie zniknął jak (jeśli) już wypłynie ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Rozumiem, że w temacie nadal cisza? Widzę, że statek płynący do USA zniknął z radarów 5 dni temu :twisted: Oby nasz tak nie zniknął jak (jeśli) już wypłynie ;)
Jednak somalijscy piraci są łasi na gry planszowe ;P
Z tego co wiem, to trirema z polskimi grami nie wypłynęła... I nie wypłynie prawdopodobnie przed końcem maja. Potem miesiąc żeglugi, cło, vaty, sraty, odprawy, wyprawy... I może w lipcu dostaniemy gierki :) Ja czekam jak na szpilkach - zwłaszcza, że miałem okazję zagrać...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Francuzi wreszcie przestali nas zwodzić i dali kawę na ławę:
http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/05 ... miery-gry/

Przepraszamy Was bardzo za to opóźnienie, mam nadzieję, że to ostatnie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: espresso »

ozy pisze:Francuzi wreszcie przestali nas zwodzić i dali kawę na ławę:
http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/05 ... miery-gry/

Przepraszamy Was bardzo za to opóźnienie, mam nadzieję, że to ostatnie.
Ozy, szacun dla Was za podejście do klientów!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

ozy pisze:Francuzi wreszcie przestali nas zwodzić i dali kawę na ławę:
http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/05 ... miery-gry/

Przepraszamy Was bardzo za to opóźnienie, mam nadzieję, że to ostatnie.

Uuu, Sierpień. No to się poleje masa hejtu :) Ja jestem cierpliwy (choć po pierwszych bardzo pozytywnych opiniach chciałbym już grać :P) ale wielu forumowiczów niestety nie jest :)

No ale cóż, życze Wam żeby rzeczywiście było to ostatnie opóźnienie :) Thx za promkę :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Zakładamy się, że dobije do roku opóźnienia? Nie wiem dlaczego zbiórki Kickstarterowe mają w ogóle nierealne daty wydania, ale to jest jakaś kpina- i nie chodzi mi tylko o Mare Nostrum, a o ogólną manierę KSa- dziwne, że to nie bardzo odbija się na reputacji firm.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Jak to było na początku? Listopad?

Rzucane kiedyś żartem stwierdzenia, że Scythe będzie pierwszy najprawdopodobniej można już uznać za fakt.
ODPOWIEDZ