Unita

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Unita

Post autor: rattkin »

Mnie to zawsze fascynuje, jakie gry podobają się Trzewikowi i są pośrednio (czasem) wydawane w Portalu. Wszystko co mu się podoba, wydaje mi się kiepskimi grami, a z kolei gry które są ogólnie uznawanymi hitami, Trzewik omija szerokim łukiem. Unita jest tego dobrym przykładem. Zagrałem w to raz, dawno nie widziałem tak nudnej i nieudanej gry. A nie, przepraszam, Tajemnicze Domostwo :). No, niestety.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Unita

Post autor: Tyrek »

Ja też początkowo Unitą się zainteresowałem i też zagrałem raz. Nie widziałem jeszcze co Vasel ma do powiedzenia, wydaje mi się jednak, że w Unicie nie jest problemem to, ze to gra sucha. Jest to po prostu gra abstrakcyjna (logiczna) i trochę tak ją trzeba traktować - problem tylko, że wieje nudą... u nas było dosłownie 0 emocji i trwało to stanowczo za długo :( A lubimy bardzo gry abstrakcyjne.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Unita

Post autor: Leser »

Tyrek pisze:Jest to po prostu gra abstrakcyjna (logiczna) i trochę tak ją trzeba traktować
Nie wierzę. Przecież skoro grę wydał Portal, to musi powalać klimatem, krwią i flakami ;) Przecież wyłącznie ze względu na abstrakcyjność Trzewik nie wydał ongiś Basilici :twisted:
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
trzewik

Re: Unita

Post autor: trzewik »

Unita to gra abstract strategy, klimatu tam za grosz i podkreślamy to we wszystkich oficjalnych materiałach.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 310
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 516 times
Been thanked: 179 times

Re: Unita

Post autor: nimsarn »

Witam, jestem właścicielem swojego egzemplarza Unity dokładnie od 4 dni.
Zakup ten poprzedziłem lekturą prawdopodobnie wszystkiego, co w sieci o tej grze napisano.
Opinie strasznie się polaryzują, dlatego długo też zastanawiałem się nad tym zakupem.
Obecnie mam już za sobą pierwszą partię i...
Zastanawiam się dlaczego ta gra prowokuje tyle hejtu?!
Rozgrywka przecież nie okazała się wcale za długa, nie była nudna i wprost kipiała emocjami (szczególnie gdy "żaby" uchyliły się od walki)?
Gdybym miał grę do czegoś przyrównać, to położyłbym ją przy portalowej Neuroshimie Hex - jak dla mnie to ten sam gatunek gier (wojenne abstrakcje).
Jasne gry mają inną mechanikę, ale w gruncie ten sam temat - jeśli patrzeć na jakość wydania to również można wskazać wiele podobieństw (oczywiście w wypadku porównywania młodszych edycji Neuro.).
Tylko o grze Michała Oracza czytamy w samych superlatywach a Unita jest postrzegana negatywnie.
Dlaczego - czy ktoś potrafi wyjaśnić mi ów fenomen?

PS. Zaznaczam że w obie gry maiłem okazję już zagrać - częstszą nawet w Neuro. - a więc argument mówiący o tym, że nie wiem o czym mówię uznaję za z góry chybiony.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 310
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 516 times
Been thanked: 179 times

Re: Unita

Post autor: nimsarn »

Przepraszam że piszę "pod sobą", ale przy okazji nasunęła mi się pewna wątpliwość co do tłumaczenia zasad działania karty "Terror" (frakcji Hexagone).
Czy zapis polskiej instrukcji mam rozumieć jako możliwość rozstrzygnięcia w sumie 3 starć w tracie jednej bitwy, czy kierując się ikoną karty w trakcie bitwy rozstrzygać 2 starcia wartością jednej sekcji?
ODPOWIEDZ