This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: palladinus »

MichalStajszczak pisze:
palladinus pisze:Czy można ten wątek o kampanii wyciąć i przenieść do dedykowanego działu? (Finansowanie społecznościowe)
Jak zbierzesz 500 osób wspierających ten wniosek, to wątek zostanie przeniesiony :mrgreen:
Własnie planuję stretch goale dla popierających mój wniosek.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

rattkin pisze:... Zaraz się okaże, że w grze będzie fęfnaście różnych rozszerzeń (wymyślonych naprędce na kolanie)...
Dodatki nie są przygotowywane na kolanie. Kto zna choć trochę sposób pracy Michała Oracza, ten wie, że od niego nic nie wychodzi bez odpowiedniej liczby testów. Autorzy byli od początku przygotowani na tego typu dodatki, więc można być spokojnym o ich jakoś :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Nie byłbym taki pewien... Ponoć rozmach kampanii i ilość wsparcia ich zaskoczyła... Więc muszą teraz dołożyć jakieś strecze na prędce. To co mieli zaplanowane i przetestowane pewnie się skończyło...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

misioooo pisze:Nie byłbym taki pewien... Ponoć rozmach kampanii i ilość wsparcia ich zaskoczyła... Więc muszą teraz dołożyć jakieś strecze na prędce. To co mieli zaplanowane i przetestowane pewnie się skończyło...
Nie wiemy tego tak naprawdę czy mieli przygotowane czy nie. Watpie żeby nie mięli, to są doświadczone osoby, widzą jak to działa na kicku. Naprawde byłbym zaskoczony gdyby nie mieli przynajmniej jeszcze 2-3 dodatków przygotowanych :)

Ale wyrokowanie że pewnie im się już skończyło to co mieli przetestowane to troche zbyt na wyrost powiedziane ;)

Często na kampaniach piszą że ich zaskoczyła popularność kampanii ;)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Jakby co, to eksperymentalne i drogie Time Stories ufundowane na wspieram.to w 24h. Da się? Da.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

TIME Stories nie jest już eksperymentalne. Eksperyment się udał i teraz to potwierdzony model biznesowy. Jest na rynku już ponad pół roku, ma kilka dodatków i ustaloną opinię. Nie jest też drogie (podstawka kosztuje coś koło 160 pln, wg i-szop.pl).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Bary »

rattkin pisze:TIME Stories nie jest już eksperymentalne. Eksperyment się udał i teraz to potwierdzony model biznesowy. Jest na rynku już ponad pół roku, ma kilka dodatków i ustaloną opinię. Nie jest też drogie (podstawka kosztuje coś koło 160 pln, wg i-szop.pl).
Mówisz, że eksperyment się udał na podstawie popularności na zachodzie. Nie oznaczało to wszakże, że w Polsce produkt odniesie sukces (wszak Rebel nie bez przyczyny zorganizował zbiórkę). Jeśli jednak przyjąć takie kryteria, to na podstawie zainteresowania angielską wersją TWoM można by śmiało w ciemno drukować wersję polską. Drugi argument także nie do końca jest celny, bo pomimo, że faktycznie podstawka kosztowała 150 zł, to już zestaw podstawka + 3 dodatki (z obliczeń forumowiczów najczęściej wybierana opcja) kosztowała 365 zł.
Nie komentuję tutaj słuszności lub nie takiej, a nie innej opcji wydania polskiej wersji TWoM (ważne żeby była po polsku, o co jestem dziwnie spokojny). Cieszy mnie natomiast fakt, że polscy gracze przy okazji kampanii Time Stories udowadniają, że jesteśmy gotowi na dojrzałe i/lub niekonwencjonalne tytuły, a nie tylko kolejne pędzące zwierzaki. Z roku na rok nasze hobby rozkwita. :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 13:12 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Bary pisze:... a nie tylko kolejne pędzące zwierzaki. Z roku na rok nasze hobby rozkwita. :)
OT, ale to właśnie dzięki grom z kategorii "pędzących zwierzaków" nasze hobby najbardziej rozkwita, a nie z powodu gier kosztujących parę stówek ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ChlastBatem »

Jako, że TIME Stories i TWoM to gry podobne (w sensie, że przygoda, emocje, wspólne dywagacje nad planszą i kooperacja) to wiele ludzi będzie zmuszona ze względu na ograniczenia finansowe wybrać jedną z nich. Tu i tu był shitstorm. Ale Rebel słusznie wysłuchał głosy ludu i proszę bardzo, gra ufundowana (tylko i wyłącznie przez Polaków). Nie muszę chyba powtarzać, że czyste, bezwarunkowe, bezstresowe wydanie Time Sotries po polsku to ogromna przewaga nad kampanią TWoM. Gdyby odłożyć kampanię TWoM ze względu na TIME Stories i do tego dopracować w tym czasie grę/kampanię/promocję w pl/finanse to pewnie historia lepiej by się potoczyła. Wydawanie gry w pocie czoła i w ciągłym zmęczeniu to dobra droga to wielu pomyłek i przeoczeń.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Bary »

Tycjan pisze:
Bary pisze:... a nie tylko kolejne pędzące zwierzaki. Z roku na rok nasze hobby rozkwita. :)
OT, ale to właśnie dzięki grom z kategorii "pędzących zwierzaków" nasze hobby najbardziej rozkwita, a nie z powodu gier kosztujących parę stówek ;)
Jasne Tycjan, zdaję sobie z tego sprawę. Być może moje stwierdzenie zabrzmiało pejoratywnie. Nie, nie, pędzące zwierzaki to świetny cykl gier, który trafia do dużego grona odbiorców. I tak jak pisałeś, właśnie taki typ gier nakręca rynek. Cieszy mnie natomiast fakt, że wydawnictwa na tym nie poprzestają ("robimy panowie te proste tytuliki bo z tego jest hajs, a resztę to niech sobie kraciaste koszule z USA ściągną") i idą w cięższe, mniej opłacalne tytuły. Nawet Egmont się rozpędził i wydaje grę za kilka stówek. To cieszy. :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 13:25 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Tycjan pisze:
Bary pisze:... a nie tylko kolejne pędzące zwierzaki. Z roku na rok nasze hobby rozkwita. :)
OT, ale to właśnie dzięki grom z kategorii "pędzących zwierzaków" nasze hobby najbardziej rozkwita, a nie z powodu gier kosztujących parę stówek ;)
Polemizowałbym, większość znajomych zaczynała od jakichś Starcraft: BG, Gra o Tron, Horror w Arkham, Chaos w Starym Świecie ETC. Gry imprezowe czy dla dzieci nieszczególnie transformują w ekstremistów plansżówkowych ;)

To, że robią rynek takie gry, to coś innego niż rozwijanie hobby, proste gry w przeglądarce czy na komórkę to też duży biznes, ale nie tworzą komputerowych wyjadaczy.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

ChlastBatem pisze:Jako, że TIME Stories i TWoM to gry podobne (w sensie, że przygoda, emocje, wspólne dywagacje nad planszą i kooperacja) to wiele ludzi będzie zmuszona ze względu na ograniczenia finansowe wybrać jedną z nich. Tu i tu był shitstorm. Ale Rebel słusznie wysłuchał głosy ludu i proszę bardzo, gra ufundowana (tylko i wyłącznie przez Polaków). Nie muszę chyba powtarzać, że czyste, bezwarunkowe, bezstresowe wydanie Time Sotries po polsku to ogromna przewaga nad kampanią TWoM. Gdyby odłożyć kampanię TWoM ze względu na TIME Stories i do tego dopracować w tym czasie grę/kampanię/promocję w pl/finanse to pewnie historia lepiej by się potoczyła. Wydawanie gry w pocie czoła i w ciągłym zmęczeniu to dobra droga to wielu pomyłek i przeoczeń.
+1
Dla mnie najbardziej przykre jest to, że o ile Rebel dwukrotnie wsłuchał się w głos ludu (żeby w ogóle podejść do tematu wydania i w kwestii szczegółów kampanii), i wszyscy na tym świetnie wyszli, to tutaj mamy zasadę: jest to co jest a jak się nie podoba to nie trzeba wspierać.
No ale, przynajmniej ja, nie znam się na wydawaniu gier więc powyższy wpis można potraktować jak np. publicystykę okołogrową :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Rebel, lokalny wydawca, wydaje lokalizację już znanej i sprawdzonej gry, a <nieznany wydawca> grę o zasięgu światowym, która może, jak dobrze pójdzie, będzie kiedyś po polsku. Mnie się wydaje, że tutaj bardzo źle zadziałały (paradoksalnie) nazwiska autorów. Bo jak się okaże np że grę wydaje nie wiem, FFG albo Cool Mini or Not, to się przesunie granica absurdu i może ktoś zauważy, że zagraniczny wydawca może robić co chce i ewentualnie rozważać tylko wersje językowe. A polski designer ma prawo uderzyć ze swoim projektem do jakiegokolwiek wydawcy na świecie i nie może od niego wymagać "zrób mi tu po polsku najpierw, bo jak nie to foch".
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

Chyba tu najszybciej do wszystkich dotrze:
Czy ktos z Poznania wchodzi w to?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

Ja wsparłem. Czemu?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

rattkin pisze:Ja wsparłem. Czemu?
Pytam dla rozenania ;) Myslalem, ze moze jakis 6pack z Poznania sie bedzie krecil. Sam mimo aktualnego slabego stanu konta czekam na informacje o PL. Zaraz sie wezme za zalozeniekonta na KS i dorzucenie tego 1 funta zeby dac znac "mam na Ciebie oko, nie spirdol tego" ;P

Cos nowego wiadomo w sprawie kiedy mozna spodziewac sie Polskiej recenzji?
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Moim zdaniem Time Stories i TWoM absolutnie nie powinno się porównywać (a porównywanie ich kampanii to już demagogia).
Jedna jest grą o OGRANICZONEJ regrywalności gdzie po kilku podejściach wiemy co się zdarzy, w lekkim klimacie. Ze sprawdzoną opinią i dobrymi recenzjami.
Druga to zupełna nieznana nowość z bardzo zaawansowanym systemem eventów, dopiero zbierająca kasę na wydanie.
Nie wspominając o klimacie i "ciężarze" owego klimatu...
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Laskos pisze:Moim zdaniem Time Stories i TWoM absolutnie nie powinno się porównywać (a porównywanie ich kampanii to już demagogia).
Jedna jest grą o OGRANICZONEJ regrywalności gdzie po kilku podejściach wiemy co się zdarzy, w lekkim klimacie. Ze sprawdzoną opinią i dobrymi recenzjami.
Druga to zupełna nieznana nowość z bardzo zaawansowanym systemem eventów, dopiero zbierająca kasę na wydanie.
Nie wspominając o klimacie i "ciężarze" owego klimatu...
Oczywiście, że można porównywać. Patrz na posty powyżej.

A przy okazji. W tej chwili na KS-sie jest 160 wspierających z Polski (załóżmy, że wszyscy chcą wersję PL). Powiedzmy, że 50 czeka w blokach startowych (patrząc na chęć zamówień zbiorowych). Do tego dorzućmy 100 sztuk, które wzięłyby sklepy. Razem mamy 310 sztuk. Teraz 310 x 250 PLN (polska cena) daje 77 500 PLN. To bez żadnego problemu daje kwotę za którą dałoby się wydać grę.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Jak się uprzeć to wszystko można porównywać ;)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

ObraneOrzechy pisze:
rattkin pisze:Ja wsparłem. Czemu?
Sam mimo aktualnego slabego stanu konta czekam na informacje o PL. Zaraz sie wezme za zalozeniekonta na KS i dorzucenie tego 1 funta zeby dac znac "mam na Ciebie oko, nie spirdol tego" ;P
O widzisz. Nie pomyślałem o tym, że można dodać jednego quid'a i dobrać grę w PM. Bo można, prawda? Ze względu na przedłużający się pat w kwestii polonizacji gry sam wybrałem TS jako ostatni tytuł w tym miesiącu ale gdyby była możliwość jak powyżej, może bym z niej skorzystał i ew. opłacił grę później...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Pan_K »

Ja nie widzę takiego progu wsparcia w tym projekcie. W innych były.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

Pan_K pisze:Ja nie widzę takiego progu wsparcia w tym projekcie. W innych były.
Wlasnie wczoraj sie zorientowalem i wypadlo mi z glowy zeby napisac. Trzeba bedzie wejsc w opcje wsparcia z gra a pozniej ewentualnie przy braku edycji PL sie wycofac ;/ co nie bedzie przyjemne..
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: MichalStajszczak »

Banan2 pisze: Do tego dorzućmy 100 sztuk, które wzięłyby sklepy. Razem mamy 310 sztuk. Teraz 310 x 250 PLN (polska cena) daje 77 500 PLN. To bez żadnego problemu daje kwotę za którą dałoby się wydać grę.
Jak rozumiem masz na tyle duże doświadczenie w wydawaniu gier i robieniu kosztorysów, że z pełną odpowiedzialnością to napisałeś.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

MichalStajszczak pisze:
Banan2 pisze: Do tego dorzućmy 100 sztuk, które wzięłyby sklepy. Razem mamy 310 sztuk. Teraz 310 x 250 PLN (polska cena) daje 77 500 PLN. To bez żadnego problemu daje kwotę za którą dałoby się wydać grę.
Jak rozumiem masz na tyle duże doświadczenie w wydawaniu gier i robieniu kosztorysów, że z pełną odpowiedzialnością to napisałeś.
Banan2 ile gier wydałeś do tej pory?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

Pan_K pisze:Ja nie widzę takiego progu wsparcia w tym projekcie. W innych były.
No i po temacie. :evil:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ