This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Pan_K »

Szaweł pisze:
Pan_K pisze:Ja nie widzę takiego progu wsparcia w tym projekcie. W innych były.
No i po temacie. :evil:
A jednak. Właśnie sprawdziłem i po wsparciu innego pledge'a można wejść w pledge menegera i tam jest opcja zmiany na 1£
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Pytanie czy później będzie można dodać co trzeba;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

This War of Mine The Boardgame

Post autor: Pan_K »

crsunik pisze:Pytanie czy później będzie można dodać co trzeba;)
Tego nie wiem. Odnoszę się tylko do kwestii możliwości wsparcia za 1£ :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

Poproszę o info od autorów, czy wspierając za £1 będę mógł w późniejszym czasie przy ewentualnym tłumaczeniu wesprzeć pełne wydanie gry?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Gambit »

Na 100% mogę potwierdzić tożsamość jeszcze jednego recenzenta z Polski, który dostał prototyp This War of Mine.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kaimada »

Gambit pisze:Na 100% mogę potwierdzić tożsamość jeszcze jednego recenzenta z Polski, który dostał prototyp This War of Mine.
A kiedy ten tajemniczy recenzent wrzuci filmik i czy zdąży przed końcem kampanii? :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Gambit »

kaimada pisze:
Gambit pisze:Na 100% mogę potwierdzić tożsamość jeszcze jednego recenzenta z Polski, który dostał prototyp This War of Mine.
A kiedy ten tajemniczy recenzent wrzuci filmik i czy zdąży przed końcem kampanii? :wink:
Nie wiem. Nie mogę odpowiadać za kogoś :P
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Toomek »

Na fejsbukowym profilu pojawiło się głosowanie na nowe stretche. Dodatek z sierota mi bardzo, bardzo mi się podoba - głównie przez upodobnienie całości do cyfrowego pierwowzoru ("The little ones" na konsole).
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Zdecydowanie wolałbym scenariusze, które dodałyby coś do regrywalności, a tak masz tylko podwyższenie stopnia trudności + kilka skryptów.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: bolos13 »

Popykalem pol (bo tylko 6 rund z 12 kart eventow czy ile ich tam jest :>) rozgrywki w prototyp (dostepny w wrloclawskim Hex'ie, bez reklamy).
Pierwsze wrazenie jak najbardziej pozytywne, gralismy w trojke. Rozlozenie planszy wedlug dwoch stron dziennika (nie takie krotkie, dosc sporo roznych talii kart).
Potem prawdziwa rozgrywka... i tutaj rzeczywiscie mozna uchylic czola przed tworcami, nie trzeba czytac instrukcji i zapamietywac multum zasad (a jest ich troche, ktora faza po fazie, co robi jaki efekt, kiedy co mozna zrobic itp. itd. troszke taki robinson na sterydach), journal prowadzi nas za raczke krok po kroku. Zlota zasada, osoba ktora trzyma dziennik jest liderem grupy i decyduje co zrobic jest ok, acz nie mielismy zbyt wiele sporow (wszak to czysty co-op).
Akcje sa rozne, od prostego rzucenia koscia i sprawdzenia zetonow zimna oraz opoznienia albo po dluzszcze akcje eksploracji. Calkiem ok.
W grze napewno czuc klimat przytloczenia, trzeba magazynowac jedzenie, wode oraz inne materialy. Czasem ktos moze opuscic grupe, zginac od ran, czy z glodu. Calkiem fajny efekt zaszczucia czuc podobnie jak w Martwej Zimie.
Rozbudowa czy przeszukiwanie naszego "obozowiska" tez jest calkiem ok, acz martwi dosc nieduza liczba kart, i napewno po kilku grach (2-3) mozna juz przejsc cala talie co dla przykladu w takim robinsonie nie wystepuje.
Co do wyborow moralnych to sa zblizone problemem do tych z Martwej Zimy, zaatakowali nas bandyci, okazalo sie ze to glodne dzieciaki, walczymy (bo zawsze stanowia zagrozenie), czy przeganiamy ich dajac im zarlo? Motyw fajny, napewno budujacy klimat i napiecie....
Jednak... a wlasnie... z tego co tu opisalem ta gra wyglada troszke jak uposledzona wersja Robinsona, pytacie czemu? Odpowiedz jest prosta, mamy eksploracje (calkiem fajnie zrobiona, ciagnie sie karty, rzuca kostkami, przeszukuje, handluje itp. itd. jednak potem widac jakie sa karty i czego mozna sie spodziewac, jedynie karty lokacji wprowadzaja twist, a tych jest kilkanascie), mamy ulepszenia, mamy walke o zaspokojenie potrzeb naszych podobiecznych (sen, cieplo, jedzenie, woda), jednak jest jeden scenariusz i to dosc dlugi, zatem zawsze cel bedzie taki sam, przetrwac.
Jednak co rozni ta gre od Robinsona, to tlo fabularne i wydarzenia, ktore wpadaja na kartach. Niestety w prototypie nie dostajemy calego dziennika, a zaledwie kilka stron, ale wydaje mi sie, ze jest to element ktory robi z tej gry, ta "gre". Wyglada to bardzo prosto, np. w ramach eksploracji, ciagniemy karte kolorku (np. czerwony), potem bierzemy druga karte z okreslonego stosu, szukamy zrodla wyboru (jedno z dwoch), patrzymy na czerwony kolor gdzie jest cyfra (np. 665), ktora kaze nam przeczytac okreslony wpis w skrypcie. Tam natomiast czytamy historyjke, a potem zaczyna sie drabina, wybierz opcje A, B albo C. Gdy wybralem opcje A, ide do paragrafu, czytam, wybieram znow sposrod A i B. Nie wiem jaki jest finalny stopien zaglebienia ale wydaje sie to bardzo fajnym mechanizmem. Dodatkowo gdy spotkamy bandytow posrod eksploracji, mozemy sprobowac z nimi prozmawiac by przerwac walke (ale tylko po wykonaniu calej rundy walki), jesli chcemy idziemy do punktu 772 w skrypcie i rozpatrujemy opis, albo probujemy uciekac idziemy do punktu 652 w skrypcie i patrzymy co sie dzieje... takich smaczkow jest bardzo sporo (niestety te numerki nigdzie nie odnosza w prototypie, tylko jest kilka przykladow odnosnie lokacji itp. itd.). Spotkalismy szczury? Prosze bardzo mozemy sprobowac je zlapac, punkt 523 w skrypcie.
Motyw ze skryptem wydaje sie super, jesli bedzie apka... i numerkow bedzie wiecej, plus zaglebien.... coz wtedy naprawde gra wydaje sie kamieniem milowym wsrod obecnych planszowek i jej regrywalnosc staje sie wrecz niepojeta:)

Bez skryptu wydaje mi sie, ze gra po 2-3 rozgrywkach wydaje sie na tyle powtarzalna, ze wiekszosci z nas (tych co znaja Martwa Zime i Robinsona czy inne co-op'y) nie bedzie sie chcialo do niej wracac.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Wincenty Jan pisze:Moze kogos zainteresuje. http://pierwszymilion.forbes.pl/awaken- ... 0,1,1.html
"wysłali 50 sztuk tzw. recenzentki, dzięki czemu uzyskali pozytywne opinie."

I gdzie one są :D ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Wincenty Jan »

kamron6 pisze:
Wincenty Jan pisze:Moze kogos zainteresuje. http://pierwszymilion.forbes.pl/awaken- ... 0,1,1.html
"wysłali 50 sztuk tzw. recenzentki, dzięki czemu uzyskali pozytywne opinie."

I gdzie one są :D ?

Za granicą :)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

"Termin upływa 30 maja." A nie 31? (This project will be funded on Tue, May 31 2016 4:01 PM CEST.) Nie umiem tam pod artykulem napisac komentarza ;P

Z drugiej strony jestem w szoku(!) jesli chodzi o ta czesc z malowaniem fugurek, dokladniej kwotami.. Pewnie dlatego, ze w tym nie siedze.

Edit. Po przejrzeniu strony AR widze, ze ceny maja solidny argument w postaci jakosci recznej roboty ;P
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: akahoshi »

Tak sobie czytam ten wątek, wszystkie "za" i "przeciw" i jednak nadal mam wrażenie, że jednak Twórcy nie do końca mają polskich graczy w poważaniu.
Dla mnie takim potwierdzeniem tego jest odpowiedź na pytanie z znad planszy:
Czy w razie niepowodzenia akcji z polskim wydaniem gry na KS, to jest szansa uruchomienia kampanii np. na Wspieram.to?

Nie.
A dlaczego nie?
Bo takie warunki są z Wydawcą? Czyli jednak Twórcy nie pomyśleli o polskich graczach i nie zabezpieczyli możliwości wydania tej gry w wersji PL.

Nasuwa mi się tu kampania Mistfalla.
Na KS przeszła i po jakimś czasie pojawiła się na wspieram.to.
Dało się?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Nie powiedział, że nie będzie polskiej wersji poza kickstarterem tylko, że nie będzie oddzielnej kampanii crowdfundingowej. Kupowanie ze sklepu jest już niemodne ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Miał być feedback w środę lub czwartek... I cisza...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

akahoshi pisze:Tak sobie czytam ten wątek, wszystkie "za" i "przeciw" i jednak nadal mam wrażenie, że jednak Twórcy nie do końca mają polskich graczy w poważaniu.
Dla mnie takim potwierdzeniem tego jest odpowiedź na pytanie z znad planszy:
Czy w razie niepowodzenia akcji z polskim wydaniem gry na KS, to jest szansa uruchomienia kampanii np. na Wspieram.to?

Nie.
A dlaczego nie?
Bo takie warunki są z Wydawcą? Czyli jednak Twórcy nie pomyśleli o polskich graczach i nie zabezpieczyli możliwości wydania tej gry w wersji PL.

Nasuwa mi się tu kampania Mistfalla.
Na KS przeszła i po jakimś czasie pojawiła się na wspieram.to.
Dało się?
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Nie przewidująi tyle, czy każdy wydawca musi się tłumaczyć ze swoich wyborów? Może mają inne powody przez które nie chcą/nie mogą powiedzieć, może jeszcze cos innego.

Ale wyciąganie wniosków na tej podstawie i pisanie że twórcy mają nas w poważaniu to zbyt daleko idące wnioski :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

misioooo pisze:Miał być feedback w środę lub czwartek... I cisza...
Termin faktycznie trochę się przesuną, ale sprawy toczą się do przodu. Wkrótce będzie oficjalna odpowiedz. Ten lekki poślizg nie wpływa na szczęście sprawy związane z kampanią, więc proszę o cierpliwość :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Szaweł »

Szaweł pisze:Poproszę o info od autorów, czy wspierając za £1 będę mógł w późniejszym czasie przy ewentualnym tłumaczeniu wesprzeć pełne wydanie gry?
Tycjan jako człowiek najbliżej wydawcy, czy mógłbyś podpytać o powyższe? Maj nie wchodzi już w grę jeśli chodzi o wspieranie a akcja kończy się zanim wpadnie kolejna pensja.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Gambit »

akahoshi pisze:Nasuwa mi się tu kampania Mistfalla.
Na KS przeszła i po jakimś czasie pojawiła się na wspieram.to.
Dało się?
Ale wiesz, że Mistfall na KS był robiony przez inne wydawnictwo, niż na Wspieram.to?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: akahoshi »

crsunik pisze:Nie powiedział, że nie będzie polskiej wersji poza kickstarterem tylko, że nie będzie oddzielnej kampanii crowdfundingowej. Kupowanie ze sklepu jest już niemodne ?
Modne.
Dziś będę coś zamawiał.
Zauważ, że moja wypowiedź dotyczyła nieudanej zbiórki wersji PL na KS.
AkitaInu pisze:Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Nie przewidująi tyle, czy każdy wydawca musi się tłumaczyć ze swoich wyborów? Może mają inne powody przez które nie chcą/nie mogą powiedzieć, może jeszcze cos innego.

Ale wyciąganie wniosków na tej podstawie i pisanie że twórcy mają nas w poważaniu to zbyt daleko idące wnioski
Staram się nie wrzucać. Nie mówię, że tak jest.
Takie są po prostu moje osobiste odczucia po przeczytaniu odpowiedzi z FAQ.
Gambit pisze:Ale wiesz, że Mistfall na KS był robiony przez inne wydawnictwo, niż na Wspieram.to?
Tak.
Czyli można wnioskować z tego, że za jakichś czas inne wydawnictwo, niż to z KS może zrobić kampanię na wspieram.to, jeśli zbiórka na wersję PL się nie powiedzie?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Szaweł pisze:
Szaweł pisze:Poproszę o info od autorów, czy wspierając za £1 będę mógł w późniejszym czasie przy ewentualnym tłumaczeniu wesprzeć pełne wydanie gry?
Tycjan jako człowiek najbliżej wydawcy, czy mógłbyś podpytać o powyższe? Maj nie wchodzi już w grę jeśli chodzi o wspieranie a akcja kończy się zanim wpadnie kolejna pensja.
Zapisałem sobie to pytanie zaraz jak padło :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
zyndram
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2016, 15:41

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: zyndram »

Jak na razie tylko 170 osób z polski wsparło tą kampanię. Nadal się dziwicie, że nie chcą wydać polskiej wersji? Widać, że nie ma aż takiego zainteresowania grą w Polsce jak się wydawało.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ramar »

zyndram pisze:Jak na razie tylko 170 osób z polski wsparło tą kampanię. Nadal się dziwicie, że nie chcą wydać polskiej wersji? Widać, że nie ma aż takiego zainteresowania grą w Polsce jak się wydawało.
Rozumiem, że Twoim zdaniem wspieranie przez KS jest dla polskich graczy planszówkowych i komputerowych oraz całej pozostałej reszty czymś zupełnie znanym, popularnym i szeroko wykorzystywanym?
W Polsce wspieram.to ma bez porównania większy zasięg i większą dostępność (język, sposób i waluta płatności), a mimo to największe hity jak PLO, RftG, PA czy Dominion zbierają chyba nie więcej niż 400-500 wspierających?
ODPOWIEDZ