Epicka Gra

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Epicka Gra

Post autor: Fegat »

Tak jak w temacie. Kolejny utwór będzie jubileuszowym w mojej kolekcji i szukam czegoś ultra epickiego!
Dungeon crawler, strategia, jakieś mega euro. Obojętnie co, ale musi być epickie!
Mile widziane figurasy i rozgrywka dla 2 do 4-5 osób.

Jakie są według Was najbardziej epickie utwory w jakie graliście?:D

ps. Mam już Wojnę o Pierścień i WoW:Board game :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Epicka Gra

Post autor: WarHammster »

Epickie utwory to nie lada orzech do zgryzienia. Trzeba byłoby się nauczyć grać na lirze, mega dramat ;).
http://synonim.net/synonim/wspania%C5%82y
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Epicka Gra

Post autor: tomasch »

Przeczytałem tytuł i pomyślałem- Epic Card Game;). Ale z tresci się chyba nie łapie...
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Epicka Gra

Post autor: Dellas »

Middle-Earth Quest
Runewars,
Axis & Allies (Europa + Pacific to już masakra)
Wojna o Pierścień (ale to chyba już masz)
Twilight Imperium
Starcraft
Clash of Cultures (najlepiej z dodatkiem)
Xia: Legends of a Drift System
Star Trek: Fleet Captains
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Epicka Gra

Post autor: Fegat »

Dellas pisze:Middle-Earth Quest
Runewars,
Axis & Allies (Europa + Pacific to już masakra)
Wojna o Pierścień (ale to chyba już masz)
Twilight Imperium
Starcraft
Clash of Cultures (najlepiej z dodatkiem)
Xia: Legends of a Drift System
Star Trek: Fleet Captains
Middle-Earth już o tym nie jeden raz myślałem :)
Xia wygląda również bardzo dobrze
RuneWars mam
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Epicka Gra

Post autor: shaigan »

Heroscape z kilkoma dodatkami, można zrobić epicką planszę.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Epicka Gra

Post autor: karawanken »

Zakazane Gwiazdy i Rebelion. Dwie pierwsze pozycje mojej listy zakupowej :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Epicka Gra

Post autor: woytas »

Przecież to jasne jak słońce - Mage Knight, Panie, tylko Mage Knight.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Epicka Gra

Post autor: misioooo »

Space Empires 4X
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka Gra

Post autor: Rocy7 »

Fegat pisze:szukam czegoś ultra epickiego!
Dungeon crawler, strategia, jakieś mega euro.
Star Wars Rebellion lub Blood Rage jako mega euro z figurkami (mało epickości)
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Epicka Gra

Post autor: Tolis »

Mage Knight, z dodatkiem Lost Legion można grać w 5 osób. Jednak polecam w max 3 osoby.
Dla mnie epickie są gry wydawnictwa Splotter, polecam:
Road & Boats z dodatkiem &Cetera można grać w 5-6 osób (podstawka do 4 max).
Food Chain Magnate
Duck Dealer - cena taka, że tylko brać i kupować. DD to dla mnie najcięższa gra, polega na zbieraniu dysków za pomocą których można wykonać akcje. Każdy zbiera dyski, aż ktoś zdecyduj się odpalić akcje budowy / przemieszczania sie / zakupu / sprzedaży towarów - często wykonując akcje robi się nawet 30 akcji pod rząd. Zaplanowanie tego, żeby akcje były optymalne powoduje, że czacha dymi :)
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Epicka Gra

Post autor: Wontzki »

Także polecam Wojnę o Pierścień, gra jest przesiąknięta klimatem, jednak rozumiem że ją masz i sam zdajesz sobie z tego sprawę. Może się tobie jeszcze spodobać Descent - można pisać swoje scenariusze, jeżeli masz trochę samozaparcia możesz stworzyć prawdziwie epicką kampanię oraz trochę mniej popularne Legendy Krainy Andor, gdzie bronimy królestwa przed hordami potworów, finalizując nasze starania pojedynkiem ze smokiem. Przy odrobinie samozaparcia także możemy stworzyć swój scenariusz. Jednak najbardziej epickie będzie Descent i tworzenie swoich kampanii.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Epicka Gra

Post autor: conus »

Forbidden Stars
SW Rebellion
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Epicka Gra

Post autor: TTR_1983 »

Wszędzie tylko epickie, epickie. Ale co tak naprawdę znaczy epicka gra planszowa?
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Epicka Gra

Post autor: vigdis »

Zdaje się, że pisana prozą, w końcu synonimy do słowa epicki W JĘZYKU POLSKIM to narracyjny, opisowy i opowiadjący. Może o jakiegoś rpga chodzi...?
Nie ma to jak kalki językowe...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Epicka Gra

Post autor: kwiatosz »

vigdis pisze:Zdaje się, że pisana prozą, w końcu synonimy do słowa epicki W JĘZYKU POLSKIM to narracyjny, opisowy i opowiadjący. Może o jakiegoś rpga chodzi...?
Nie ma to jak kalki językowe...
"Tragedii" używasz też tylko w pierwotnym znaczeniu? Kalki typu "nie mogę sobie pomóc" warto zwalczać, ale w niektórych wypadkach warto zwrócić uwagę, że język ewoluuje.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Epicka Gra

Post autor: Maxxx76 »

Już była na tym forum dyskusja na temat słowa "epicki".
Vigidis - epicki ma też troszkę głębsze znaczenie ;-)
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Epicka Gra

Post autor: vigdis »

Maxxx76 pisze:Już była na tym forum dyskusja na temat słowa "epicki".
Vigidis - epicki ma też troszkę głębsze znaczenie ;-)
chętnie się dowiem, jakie, tylko niech będzie to poparte jakimś oficjalnym zrodlem. Wiem, że znaczenie, o które Ci chodzi, ma angielskie słowo "epic", ale słowo "epickie" tego odcienia nie ma, ani w standardzie języka, ani w uzusie (w przeciwienstwie do wspomnianej tragedii - choc to się pewnie zmieni niedlugo), nawet jeśli jest podobne. To "epickie" znaczenie jest lansowane w slangu i internecie, owszem, ale nie ubogaca póki co języka.
Ale to moje skrzywienie zawodowe, wiec koniec offtopu ;)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 453 times

Re: Epicka Gra

Post autor: KamradziejTomal »

Bez wchodzenia w specjalnie długą dyskusję:

Słowo epicki znaczy w języku polskim co innego niż w angielskim ;)

Myślę że autorowi chodziło raczej o znaczenie angielskie. (serio! :P )

Wg. mnie żeby coś było "epickiego" (ang.) na myśl o tym musisz czuć dreszcze, po zobaczeniu tego myślisz "WOW" lub "O kur...!", a po fakcie zajmuje Twoją świadomość przez dłuuuuuugi czas. Dla mnie "epickie" były wszystkie zwiastuny gier Dawn of War (PC), które mnie wprowadziły w świat Warhammera 40000. Niestety jest to dosyć subiektywne odczucie ale myślę że wspólnym mianownikiem jest przede wszystkim rozmach, dbałość o szczegóły i perfekcja w każdym calu.

Podłączam sięnieco pod temat autora, gdyż czuję nieco zbieżną potrzebę poszukiwania gier "WOW". Problem w tym, że w temacie widzę jedynie pozycje dla ludzi o grubszych portfelach ;) Wg. mnie jeżeli naprawdę szukacie gier z figurkami za takie pieniądze to czemu nie wkręcić się w gry bitewne? Kupić podręcznik + pudełko figurek + farby + narzędzia = majątek ale skala wgniata w ziemię "epickością" jakiekolwiek gry planszowe.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Epicka Gra

Post autor: olocop »

KamradziejTomal pisze:
Słowo epicki znaczy w języku polskim co innego niż w angielskim ;)
A raczej znaczyło, bo nasz język nie jest językiem martwym. Jak ktoś szuka epickiej gry, to wszyscy tu wiedzą o co z grubsza chodzi, choć niektórzy udają, że nie ;)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Epicka Gra

Post autor: misioooo »

olocop pisze:A raczej znaczyło, bo nasz język nie jest językiem martwym. Jak ktoś szuka epickiej gry, to wszyscy tu wiedzą o co z grubsza chodzi, choć niektórzy udają, że nie ;)
Oczywiście - chodzi o grę karcianą Epic !
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Epicka Gra

Post autor: Pan_K »

olocop pisze:
KamradziejTomal pisze:
Słowo epicki znaczy w języku polskim co innego niż w angielskim ;)
A raczej znaczyło, bo nasz język nie jest językiem martwym. Jak ktoś szuka epickiej gry, to wszyscy tu wiedzą o co z grubsza chodzi, choć niektórzy udają, że nie ;)
Obawiam się, że jednak dalej znaczy to samo po polsku, co znaczyło wcześniej. Sposób, w jaki używasz tego słowa jest obocznością żargonu, która, owszem, może się przyjąć w przyszłości, ale raczej z czasem się zestarzeje i zaniknie, tak jak inne użycia tego rodzaju. Taką mam przynajmniej nadzieję, bo nadużywanie tego wyrażenia jest bolesne dla ucha.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 403 times
Been thanked: 270 times

Re: Epicka Gra

Post autor: Deem »

Sądząc po odpowiedziach w tym i podobnych tematach, wiele osób rozumie co autor ma na myśli pisząc "epicki", a co więcej nie ma z tym określeniem problemu. Nawracanie czy to z powodu zboczenia zawodowego czy osobistego jest zwykłym biciem piany.

Może przenieście dyskusję na temat języka do innego działu, zamiast zaśmiecać komuś wątek.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Epicka Gra

Post autor: Leszy2 »

vigdis pisze:(...) Wiem, że znaczenie, o które Ci chodzi, ma angielskie słowo "epic", ale słowo "epickie" tego odcienia nie ma, ani w standardzie języka, ani w uzusie (w przeciwienstwie do wspomnianej tragedii - choc to się pewnie zmieni niedlugo), nawet jeśli jest podobne. To "epickie" znaczenie jest lansowane w slangu i internecie, owszem, ale nie ubogaca póki co języka.
Ale to moje skrzywienie zawodowe, wiec koniec offtopu ;)
Ubogaca? Powiedziałeś "ubogaca"? "Ubogaca" i skrzywienie zawodowe? Rozumiem że zrobiłeś to z premedytacją i to jest taki żart.

Po za tym, to forum jest pełne żargonu zarówno potocznego jak i planszówkowego, angielszczyzny i nowomowy... I nie powstrzymamy tego, więc nie ma o co walczyć za bardzo. A wyrażenie 'epicka gra' jest bardzo ładne i idealnie określa to co określa i nie da się tego tak precyzyjnie wyrazić innym polskim słowem.
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Epicka Gra

Post autor: WarHammster »

Leszy2 pisze:A wyrażenie 'epicka gra' jest bardzo ładne i idealnie określa to co określa i nie da się tego tak precyzyjnie wyrazić innym polskim słowem.
Twoja wypowiedź jest epicko dramatyczna i idealnie określa to co określa i nie da się tego tak precyzyjnie wyrazić innym polskim słowem. Koniecznie musisz zacząć czytać książki i wzbogacić swój wachlarz słów. Jednakże w związku z tym, że jesteś młodą osobą nie mam Ci tego za złe. Przyjdzie czas, że i ty zmienisz swoje nastawienie - wierz mi, ja też to przechodziłem ;).
ODPOWIEDZ