Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Mori »

Piettrucha pisze:Z innej beczki: Bartek kończy właśnie przygotowywać plik wsadowy do systemu paczkomatów dla wysyłek Mistfall. Na etapie danych wejściowych, pomimo trzykrotnej prośby o wypełnienie ankiet adresowych - wszystko połączone z mailingami do wspierających- mamy brak rzędu 9%. Kolejne 4,5% to błędnie wypełnione ankiety. 3% to duble- żeby było ciekawej,wszystkie duble nie następują jeden po drugim (system pokazuje timestampy) a po kilku dniach czy tygodniach. Lekką ręką kilkadziesiąt rekordów do ręcznego sprawdzenia- czy i dlaczego, a może to jakaś aktualizacja danych? Wszystkich wspierających kolejny raz prosimy- uzupełniajcie ankiety adresowe. To w znaczący sposób przyspieszy proces wysyłek, więc i znacznie szybciej otrzymacie grę do rąk. Dla Rolla przygotujemy podsumowanie- tam wskaźniki będą zdecydowanie wyższe. Naturalnie, pokażemy też, ile % błędów wynika z naszej strony. Od tej pory, bedziemy w ten sposób podsumowywać każdą wysyłkę.
Ale to po części Wasza wina - wybraliście zbieranie adresów przez Formularze w dokumentach Google. Nie da się sprawdzić, co się wysłało, z jakimi danymi, w sensowny sposób to poprawić... Nie miejcie więc pretensji do ludzi, że czasem zapominają i chcą ponownie coś wysłać albo poprawić.

Zróbcie własny system, chociaż powiązany z mailem z Wspieram.to, dajcie opcję, by wpisać swój adres + paczkomat dla każdej z akcji i możliwość podejrzenia wprowadzonych danych - a będzie dla wszystkich łatwiej. No, albo sprawdzajcie ręcznie, tylko że wtedy trochę głupio się żalić (to tak, jakby płakać, że się kupiło coś na Wspieramce, a nie w sklepie, więc przyjdzie za jakiś czas, a nie od razu...).
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Mori pisze:
Piettrucha pisze:Z innej beczki: Bartek kończy właśnie przygotowywać plik wsadowy do systemu paczkomatów dla wysyłek Mistfall. Na etapie danych wejściowych, pomimo trzykrotnej prośby o wypełnienie ankiet adresowych - wszystko połączone z mailingami do wspierających- mamy brak rzędu 9%. Kolejne 4,5% to błędnie wypełnione ankiety. 3% to duble- żeby było ciekawej,wszystkie duble nie następują jeden po drugim (system pokazuje timestampy) a po kilku dniach czy tygodniach. Lekką ręką kilkadziesiąt rekordów do ręcznego sprawdzenia- czy i dlaczego, a może to jakaś aktualizacja danych? Wszystkich wspierających kolejny raz prosimy- uzupełniajcie ankiety adresowe. To w znaczący sposób przyspieszy proces wysyłek, więc i znacznie szybciej otrzymacie grę do rąk. Dla Rolla przygotujemy podsumowanie- tam wskaźniki będą zdecydowanie wyższe. Naturalnie, pokażemy też, ile % błędów wynika z naszej strony. Od tej pory, bedziemy w ten sposób podsumowywać każdą wysyłkę.
Ale to po części Wasza wina - wybraliście zbieranie adresów przez Formularze w dokumentach Google. Nie da się sprawdzić, co się wysłało, z jakimi danymi, w sensowny sposób to poprawić... Nie miejcie więc pretensji do ludzi, że czasem zapominają i chcą ponownie coś wysłać albo poprawić.

Zróbcie własny system, chociaż powiązany z mailem z Wspieram.to, dajcie opcję, by wpisać swój adres + paczkomat dla każdej z akcji i możliwość podejrzenia wprowadzonych danych - a będzie dla wszystkich łatwiej. No, albo sprawdzajcie ręcznie, tylko że wtedy trochę głupio się żalić (to tak, jakby płakać, że się kupiło coś na Wspieramce, a nie w sklepie, więc przyjdzie za jakiś czas, a nie od razu...).

Wiem że wspieram.to pracuje nad integracją z inpostem- wtedy będziemy mogli już z poziomu kampanii wymusić na wspierających uzupełnienie danych. Trwa to jednak już jakiś czas, i kiedy się zakończy- szczerze mówiąc nie wiem.
Duble to akurat najmniejszy problem. Głównie chodzi o to, że wspierający często w ogóle nie czytają tych aktualizacji. Pośród reklamacji dotyczących Rolla otrzymaliśmy maila, który wprost mówił "Nie wiem czy coś tu wysyłaliście- mam na tym mailu wiele spamu, nie chce mi się szukać. Oto dane."(nomen omen podane błędnie...). I nie jest to jednostkowy przypadek.

Absolutnie nie chodzi o narzekanie, tylko pokazanie, jak dużo z postów pod kampaniami, wynika nie z naszego braku organizacji, czy złej woli.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Jak człowiek nic nie robi, to niczego się nie uczy. Przyjeliście ambitny plan wydawniczy i przy okazji wypuszczania każdego kolejnego tytułu zbieracie cenne doświadczenie i wiedzę, która będzie procentować na przyszłość. Z wami pewnie i cała platforma wspieram.to też się uczy i rozwija.

Cieszę się z Rolla i czekam na kolejne zamówione tytuły od Was. (na zapowiedzi też czekam, ale już bardzo cichutko :P ). Jakis lepszy system, baza danych adresów do wysyłek to chyba mus na dłuższą metę. Dobrze, że czesc gier odbiera Lothrain. To ułatwienie i dla Was i dla czesci z nas :-)

Odnośnie wysyłek, mam jedną, ważną uwagę. Roll przybył do mnie cały i zdrowy, ale w pudełku nie był niczym dodatkowym zabezpieczony. Personalnie jestem trochę zbizkowany na punkcie estetyk i naruszenia pudełka zirytowałyby mnie. W każdym razie, folia bąbelkowa czy inne wypełniacze byłby bardzo mile widziane :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Marx pisze:Odnośnie wysyłek, mam jedną, ważną uwagę. Roll przybył do mnie cały i zdrowy, ale w pudełku nie był niczym dodatkowym zabezpieczony. Personalnie jestem trochę zbizkowany na punkcie estetyk i naruszenia pudełka zirytowałyby mnie. W każdym razie, folia bąbelkowa czy inne wypełniacze byłby bardzo mile widziane :-)

Hm, ciekawe, bo zużyliśmy blisko kilometr tektury falistej do zabezpieczenia paczek w środku- izolowaliśmy gry od ścianek pudełka z każdej strony. :shock:
Zwrócimy dodatkową uwagę przy zabezpieczaniu kolejnych wysyłek. W końcu w ciągu najbliższych 3 tygodni, wyjdzie do wspierających ok 1050 paczek. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

U mnie tej tektury były dwa zawijasy tylko na dwóch bokach (moge zrobić fotkę) , tak to nic. W sumie teraz myślę, że błednie napisałem ze nie było pudło niczym dodatkowym zabezpieczony. Te dwie zwijki były, wydaje mi się, że to bardzo mało jednak.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Marx pisze:U mnie tej tektury były dwa zawijasy tylko na dwóch bokach (moge zrobić fotkę) , tak to nic. W sumie teraz myślę, że błednie napisałem ze nie było pudło niczym dodatkowym zabezpieczony. Te dwie zwijki były, wydaje mi się, że to bardzo mało jednak.

To jakiś błąd przy pakowaniu- tak winięta tektura z każdej strony powinna być z 4 stron. Dobrze, że nie było uszkodzenia.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2812
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

Też tak miałem. Jedyne co robiło za zabezpieczenie to filce i pozostałe elementy dodatkowe, które nie były w samym pudełku z grą. Kilka osób także o tym pisało wcześniej. Gra dotarła nieuszkodzona.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

A możecie zdradzić, które z zapowiedzianych gier: Bastion, Warehouse51, Roll for the Galaxy: Ambition, nowe dodatki do Dominiona nie będą na wspieram.to? Bo z tą Taverną to lekkie zdziwienie :)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

TTR_1983 pisze:A możecie zdradzić, które z zapowiedzianych gier: Bastion, Warehouse51, Roll for the Galaxy: Ambition, nowe dodatki do Dominiona nie będą na wspieram.to? Bo z tą Taverną to lekkie zdziwienie :)
Na pewno Warehouse 51 nie będzie na wspieram.to. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2366
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

Jak to nie będzie wspieram.to To w jaki sposób biedni gracze kupią grę w super cenie.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

karawanken pisze:Jak to nie będzie wspieram.to To w jaki sposób biedni gracze kupią grę w super cenie.
Najlepiej tylko i wyłącznie u super sklepów, które wspierają nasze kampanie. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Mistfall:
Statusowanie powinno być poprawne w ciągu kilku godzin.

Kurier inpost odebrał od nas paczki. Podobnie sytuacja ma się z UPSem oraz Pocztą Polską.

Gier spodziewajcie się w paczkomatach do końca tygodnia.

P.S.
Mamy informację od naszego opiekuna, że szczególnie w dużych miastach, część maszyn jest mocno obciążona w związku ze zbliżającym się dniem dziecka. Sytuacja powinna ulec poprawie w ciągu 2-3 dni od dziś. O wszelkich ew. opóźnieniach, dotyczących nadanych paczek będzie informował Was na bieżąco inpost.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
eucharystiusz
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2015, 14:56

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: eucharystiusz »

TTR_1983 pisze:A możecie zdradzić, które z zapowiedzianych gier: Bastion, Warehouse51, Roll for the Galaxy: Ambition, nowe dodatki do Dominiona nie będą na wspieram.to? Bo z tą Taverną to lekkie zdziwienie :)
Skąd jest informacja, że oficjalnie GFP zajmie się dodatkiem do Roll`a "Ambition"?
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Kisun »

Skoro wydali Rolla to zapewne mają już "zaklepany" dodatek. Mam nadzieję. Kwestia czy i ewentualnie kiedy będzie druk międzynarodowy.
"Errare humanum est"
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Przecież oficjalnie jest zapowiedziany dodatek w planie z początku roku...
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Arek001 »

Mam info, że Mistfall czeka na mnie w Paczkomacie, brawo GFP!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2460
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 468 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

eucharystiusz pisze:
TTR_1983 pisze:A możecie zdradzić, które z zapowiedzianych gier: Bastion, Warehouse51, Roll for the Galaxy: Ambition, nowe dodatki do Dominiona nie będą na wspieram.to? Bo z tą Taverną to lekkie zdziwienie :)
Skąd jest informacja, że oficjalnie GFP zajmie się dodatkiem do Roll`a "Ambition"?
Stąd: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... ie-bedzie/
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
eucharystiusz
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2015, 14:56

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: eucharystiusz »

Jiloo pisze:
eucharystiusz pisze:
TTR_1983 pisze:A możecie zdradzić, które z zapowiedzianych gier: Bastion, Warehouse51, Roll for the Galaxy: Ambition, nowe dodatki do Dominiona nie będą na wspieram.to? Bo z tą Taverną to lekkie zdziwienie :)
Skąd jest informacja, że oficjalnie GFP zajmie się dodatkiem do Roll`a "Ambition"?
Stąd: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... ie-bedzie/
Bardzo dziękuję za informację, musiałem jakimś dziwnym trafem przeoczyć tę prezentację.

pozdrawiam ;]
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

Czy w końcu możemy dostać jakieś informacje o tej grze na którą już nikt nie czeka bo początkowy hype już dawno minął ? ;)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Piettrucha pisze:
Jeśli chodzi o nasz "mega-hit", sprawa na tę chwilę wygląda na następująco: wszystko jak zawsze rozbija się o druki międzynarodowe. Jeszcze miesiąc temu mieliśmy informacje o wstępnej rozpisce z timingiem druku "tej" serii dla EU, ale od 2 tygodni nie możemy doprosić się ostatecznej deklaracji. CZY robimy i CO robimy w tym roku, a co idzie na przyszły. Klasycznie-w naszym wypadku- będziemy chcieli robić coś odrobinę innego niż wszyscy. Na razie musimy się wstrzymać- to chyba lepsze rozwiązanie, niż ogłoszenie które po miesiącu będziemy musieli odwołać. Cierpliwości- nas też doprowadza ta sytuacja do białej gorączki. :evil:
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Pan_K »

Pan_K pisze:Nie ma to, jak zacytować kogoś mądrego ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

Pan_K pisze:
Pan_K pisze:Nie ma to, jak zacytować kogoś mądrego ;)
Dobre :)

A ja dzisiaj najwyraźniej mam zaniki pamięci. Wybacz GFP ;)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Hm....ale chyba mieliście w ogóle ogłosić plany nie tylko tego jednego tytułu?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2460
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 468 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Dajcie już sobie spokój z pytaniami ciągle o to samo.
Będą mieli coś konkretnego do przekazania to gwarantuję wam, że od razu napiszą.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: grabash4u »

Jiloo pisze:Dajcie już sobie spokój z pytaniami ciągle o to samo.
Będą mieli coś konkretnego do przekazania to gwarantuję wam, że od razu napiszą.
3mam za słowo ;D
ODPOWIEDZ