This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

garg pisze:3) Informacja od Portalu była na tyle sporadyczna i niepełna, że zamiast mnie przekonywać, stopniowo zrażali mnie do projektu.
Portal nie ma żadnego udziału w TWoM. Michał nie jest etatowym pracownikiem Portalu, współpracuje z nim przy niektórych projektach.

A tak swoją drogą odnoszę wrażenie, że idea celów dodatkowych i produktów uzupełniających po przekroczeniu pewnego, zwykle dość wysokiego progu, staje się przekleństwem. Twórcy wymyślają totalne pierdoły, byle tylko coś wrzucić, żeby ludzie nie poczuli się olani, żeby dostali więcej bez względu na wszystko. Ktoś powie: "A co ci to przeszkadza? Nie chcesz, więc to cię nie dotyczy". A właśnie że dotyczy. Autorzy i wydawcy są tylko ludźmi, mają skończone moce przerobowe i nie mogą się sklonować: zajmowanie się tymi na siłę wciskanymi gadżetami sprawia, że na produkcję i skompletowanie zamówień muszą przeznaczyć dużo więcej czasu i wysiłku. Te zasoby można by przeznaczyć na inny projekt. Jednocześnie możliwość spieprzenia czegoś po drodze - na każdym etapie - wzrasta kilkakrotnie. Szczerze? Wolałbym, aby nadwyżka gotówki ze zbiórki poszła na ulepszenie już oferowanych komponentów oraz na dodatkowy zarobek dla firmy.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2016, 01:32 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
NeuroScar
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2013, 10:15
Lokalizacja: Żywiec.

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: NeuroScar »

Witam.
Chciałem zapytać czy jest możliwość podpiąć się pod kogoś, kto zamówił więcej boxów?
Oraz ewentualnie czy do każdego boxu będą dodawane odblokowane dodatki?

Pozdrawiam, Łukasz.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

NeuroScar pisze:Witam.
Chciałem zapytać czy jest możliwość podpiąć się pod kogoś, kto zamówił więcej boxów?
Oraz ewentualnie czy do każdego boxu będą dodawane odblokowane dodatki?

Pozdrawiam, Łukasz.
Szukaj odpowiedniej grupy tutaj

-> viewforum.php?f=55

W razie czego ja prawdopodobnie organizuję grupówkę w Warszawie, potem mogę wysłać paczkę kurierem za 10zł.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

vojtas pisze: A tak swoją drogą odnoszę wrażenie, że idea celów dodatkowych i produktów uzupełniających po przekroczeniu pewnego, zwykle dość wysokiego progu, staje się przekleństwem.
No niestety, poziom absurdu stretch goali i dodatków tej kampanii sięgnał Kickstarterowego nieba, taki trochę antyprzykład, jak tego nie robić (z punktu widzenia odbiorcy, z punktu widzenia zbierającego pewnie to wygląda inaczej, chociaż absolutnie im nie zazdroszczę potem obsługi pledge managera i sortowania dziesiątków różnych zestawów i kombinacji przy rozsyłaniu). Ten zestawik figurkowego "sprzętu AGD i RTV" to już tak bardzo marnotrawienie czasu i zasobów, że ja się w sumie nie dziwię, że "autorzy kampanii są cały czas zajęci". Dla balansu chyba kupię jakieś klasyczne euro, żeby odpocząć od tej figurkowej szajby. Lepiej żeby ta gra okazała się dobra i warta tego całego zamieszania :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

vojtas pisze:A tak swoją drogą odnoszę wrażenie, że idea celów dodatkowych i produktów uzupełniających po przekroczeniu pewnego, zwykle dość wysokiego progu, staje się przekleństwem. Twórcy wymyślają totalne pierdoły, byle tylko coś wrzucić, żeby ludzie nie poczuli się olani, żeby dostali więcej bez względu na wszystko.
Fajnymi celami dodatkowymi byłoby obniżanie ceny produktu :) Przekroczony poziom=2 euro mniej za grę.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi co wnosi do gry City Map? Zwykły gadżet czy może przyda się w trakcie grania?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

woytas pisze:Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi co wnosi do gry City Map? Zwykły gadżet czy może przyda się w trakcie grania?
Zwykły gadżet.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xelos80 »

garg pisze:
crsunik pisze:Raczej nie opłaca się nie wspierać KSa
Tak z ciekawości zapytam - dlaczego?

Bo dla mnie w tej chwili atrakcyjność KS spadła drastycznie:
1) Nadal nie wiadomo, jak będzie z wersjami językowymi dodatków.
2) Polską wersję wydaje wydawnictwo nielubiane przeze mnie, ale solidne.
3) Informacja od Portalu była na tyle sporadyczna i niepełna, że zamiast mnie przekonywać, stopniowo zrażali mnie do projektu.

O tę opłacalność pytam oczywiście tylko z ciekawości, bo i tak prawie na pewno poczekam na wersję sklepową od Galakty :) .
Też się zatanawiam dlaczego sie nie opłaca?
SCD ma być podobno taka jak ta na KS czyli w sklepie kupisz o 20% taniej. Dodatki będą po angielsku wiec jak kupujesz wersje PL to w praktyce są to bardzo kosztowne chociaż tematyczne podkładki pod kubek. No chyba ze ktos wolał wersje ANG to na pewno się KS opłaca.
Co takiego jest w KS atrakcyjnego ze nie warto czekać do wersji sklepowej ?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Po 1. http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 25#p795625

Po 2. Poza tym, nie jest powiedziane, że sg nie będą tłumaczone, a tylko to, że jeszcze nie są w stanie obiecać, że będą.

Oczywiście powyższe dwa dotyczą tylko osób chcących wersję w pełni zlokalizowaną. Dla osób zainteresowanych wersją angielską (oryginalną?!) nie ma w ogóle dyskusji.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8803
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2399 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Toudi pisze:Czy ktos z Was moze wie czy:
a) mozna dokladac kolejnenkopie do 6scio paka?
Cześć,

mam pytanie - czy jest opcja, żeby wesprzeć 7-pak, albo nawet 8-pak? Jaka byłaby finalna cena takiego wielopaka (bez kosztów wysyłki)?

Pozdrawiam,
Ziemek.

Awaken Realms
witaj!

Jasne, wybeirasz opcje 6x i dodajesz do niej 47,5 GBP za kazda dodatkowa kopie ;-) masz tansza wysylke itd.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Toudi »

Curiosity pisze:
Toudi pisze:Czy ktos z Was moze wie czy:
a) mozna dokladac kolejnenkopie do 6scio paka?
Cześć,

mam pytanie - czy jest opcja, żeby wesprzeć 7-pak, albo nawet 8-pak? Jaka byłaby finalna cena takiego wielopaka (bez kosztów wysyłki)?

Pozdrawiam,
Ziemek.

Awaken Realms
witaj!

Jasne, wybeirasz opcje 6x i dodajesz do niej 47,5 GBP za kazda dodatkowa kopie ;-) masz tansza wysylke itd.
Gites :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Może ktoś mi wyjaśnić co robi Trzewiczek w projekcie? Pisze skrypty czy co?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

kamron6 pisze:Może ktoś mi wyjaśnić co robi Trzewiczek w projekcie? Pisze skrypty czy co?
A skąd pomysł że Trzewik współpracuje z autorami?
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: warran »

update z KS pisze:Ignacy will design a set of unique scripts for the game adding his ideas and perspective to the world of This War of Mine and in return we will design a set of adventures for his First Martians
Czyli tak, pisze część skryptów.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

warran pisze:
update z KS pisze:Ignacy will design a set of unique scripts for the game adding his ideas and perspective to the world of This War of Mine and in return we will design a set of adventures for his First Martians
Czyli tak, pisze część skryptów.
Aha, no ok. Oby tylko jego skrypty były strawne, a nie napuszone i pompatyczne jak jego wpisy na blogu.
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Współpraca autorów gier przy projektach "konkurencji" nie jest niczym nowym. Np. nazwisko pana Oracza mignęło mi przy grze Multiuniversum.
"Errare humanum est"
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: osa1908 »

Witam chcialem zaplacic za gre w kickstarter ale mam problem bo nie wiem gdzie zaznaczyc zeby zamowic kopie po polsku.PO wcisnieciu na gre odrazu wyskakuje mi platnosc zeby podac swoja karte a nic nie ma jaki jezyk sie wybiera.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ghostartur »

Nie wiem jak jest akurat przy tej kampanii, ale z reguły dopiero kilka miesięcy po zakończeniu akcji, rozsyłany jest "pledge menager" w którym wybierasz w jakiej wersji chcesz grę+bzdety typu dodatki/kostki/woreczki etc etc.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Dobra, przeszedłem dzisiaj komputerową wersję. Mam nadzieję, że planszówka nie będzie tak schematyczna. Niestety jest pewien zestaw uniwersalnych wskazówek, które sprawiają, że gra mimo zmieniających się lokacji i NPC wydaje mi się powtarzalna. Grę przeszedłem za drugim razem. Pierwszy testowy skończyłem w 17 dniu jak mi się ekipa załamała po śmierci poszukiwacza zapasów. Teraz po 45 wojna się skończyła. Straciłem dwóch poszukiwaczy, ale tylko dlatego, że niestety dopiero na ich śmierci nauczyłem się mechanizmu walki, który niestety polega na klikaniu w ikonki :( Nie chcę przesądzać definitywnie, ale myślę, że gdybym teraz zagrał kolejny raz podobnym zestawem postaci tj. Pavel, Bruno, Marek (sorry, za przekręcenia) to wyszłoby podobnie. Gra pewnie byłaby trudniejsza, gdybym wylosowal zestaw osób o mniejszym udźwigu i bez kucharza, który raniej wytwarza potrawy. Niemniej jednak oznacza to, że pewnie ciut wolniej bym osiągnął podobny stan. Już w okolicy 15 dnia miałem unormowaną sytuację z jedzeniem. A jak jedzenie jest i przed zimą się wybuduje piecyk i zgromadzi opał to jest z górki. Były dni, gdzie mógłbym się nie ruszać z domu (już miałem broń, aby skutecznie odstraszać nocne rajdy, zabudowane dziury itp.), ale chciałem poznawać nowe lokacje :)

Jeszcze sobie obejrzę gameplay całego, ale na ten moment mam mieszane uczucia czy wspierać. Ok, karty zastąpią algorytmy, które są w grze, ale zastanawiam się czy to będzie na plus czy na minus. Druga sprawa to ile trwa rozgrywka w TWoM na planszy? Gdzieś to jest napisane?


edit:

@down

Ja grałem dzisiaj jakieś 8-10 godzin
Ostatnio zmieniony 28 maja 2016, 00:51 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ghostartur »

45-120 min według kickstartera :) .
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Swoją drogą, patrząc na niektóre angielskie słowa użyte w kampanii (sławne już "estimately", błędne stosowanie liczby mnogiej w liście komponentów, błędne użycie alternative zamiast alternate, wielokrotne zjedzone literki, powtórzenia "and and" itd.), zaczynam się trochę bać, czy angielski to aby jest najlepszy możliwy wybór. Wiadomo, na tym poziomie to jest czepialstwo, ale ostatecznie kampanię można przygotować z błędami, a można i bez błędów. Skoro tutaj poszło po mniejszej linii oporu linii mniejszego oporu, to jak będzie z faktyczną grą?

Czy w kampanii jest jakaś informacja, kto będzie realizował językowo wersję EN?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2016, 09:52 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

Pomocy, może i śmieszne pytanie, ale jak do zamówienia mogę dodać Addons? :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: mauserem »

woytas pisze:Pomocy, może i śmieszne pytanie, ale jak do zamówienia mogę dodać Addons? :)
Już ktoś to tłumaczył, ale powtórzę - to jest Kickstarter, tutaj nie zamawiasz :) na razie deklarujesz chęć wsparcia w określonej kwocie. Dopiero za jakiś czas, jak twoje wsparcie da skutek - pojawia się możliwość wypełnienia ankiety w specjalnej aplikacji tzw "Pledge Manager" i określenia szczegółowo tego co wybierasz do wysokości kwoty wsparcia - często Pledge Manager pozwala powiększyć za dopłatą ilość i rodzaj nagród. Ankieta Pledge Managera robi się aktywna najczęścciej kilka tygodni po zakończeniu kampanii - kiedy projekt fizycznie trafia do produkcji - na jego podstawie ustalane są plany produkcyjne. W chwili obecnej musisz po prostu wybrać taką kwotę aby objęła sumę elementów (gry i dodatków) i tyle.
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 232 times
Been thanked: 251 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: toblakai »

rattkin pisze:Swoją drogą, patrząc na niektóre angielskie słowa użyte w kampanii (sławne już "estimately", błędne stosowanie liczby mnogiej w liście komponentów, błędne użycie alternative zamiast alternate, wielokrotne zjedzone literki, powtórzenia "and and" itd.), zaczynam się trochę bać, czy angielski to aby jest najlepszy możliwy wybór. Wiadomo, na tym poziomie to jest czepialstwo, ale ostatecznie kampanię można przygotować z błędami, a można i bez błędów. Skoro tutaj poszło po mniejszej linii oporu, to jak będzie z faktyczną grą?

Czy w kampanii jest jakaś informacja, kto będzie realizował językowo wersję EN?
W tej chwili to już się rattkin autentycznie czepiasz. Rozumiem, że do samej kampanii jesteś nastawiony negatywnie - o czym dajesz znać w każdym poście - ale wyciągane takich wniosków na podstawie kilku literówek i przeinaczeń? Zatrudnią jakiegoś tłumacza i osobę angielskojęzyczną do zrobienia korekty i będzie dobrze.

Żeby pokazać, że każdy może popełniać błędy pisząc ;):
rattkin pisze:Skoro tutaj poszło po mniejszej linii oporu, to jak będzie z faktyczną grą?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Nie jestem nastawiony negatywnie. Gdybym był, nie wsparłbym. Jestem nastawiony krytycznie (i tak, nie podoba mi się ta kampania), tak samo jak i do innych rzeczy, gdzie chodzi o jakość i o moje pieniądze. Ja rozumiem, że w tym hobby krytyczne nastawienie to może jeszcze nie jest norma, ale to dla mnie nie jest powód, żeby odpuszczać problemy z jakością. Przytoczyłem kilka zaledwie problemów na szybko, bo nie jest moją intencją tutaj punktować wszystkie (nie ma potrzeby, to nie klasówka). Jeśli przyjrzałbyś się uważnie, tych problemów znalazłbyś dużo więcej. Po kilkudziesięciu kampaniach człowiek uczy się zwracać uwagę na coś takiego, bo to potem nierzadko rzutuje na to co dostaniesz w paczce za rok.

Zatrudnią jakiegoś tłumacza i osobę angielskojęzyczną do zrobienia korekty i będzie dobrze" - czemu nie zatrudnili do kampanii? I czy nie właśnie dokładnie o to pytam w swoim poście? Czy nie jest to zasadne pytanie? "Kto będzie robił faktyczną angielską wersję"? Dlaczego moja troska o jakość angielskiej wersji, jest dla Ciebie z jakiegoś powodu mniej "ok" od kilkunastu stron zabiegania o wersję polską? Każdy ma prawo. Podwójne standardy?

Fakt, ja też źle napisałem, miało być po linii mniejszego oporu. Ale ja piszę tylko na forum i choć staram się sprawdzać co czytam i dbać o poprawność (bo świadczy o mnie), nie ciąży na mnie w ostateczności taka sama odpowiedzialność, jak na kimś, kto tworzy kampanię i zbiera pieniądze, nie sądzisz?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Obiecana druga część FAQ. Tym razem 17 pytań i odpowiedzi :)

Link: http://info.znadplanszy.pl/2016/05/28/r ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ