LOAD

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: wilczur »

Poszperałem i autorem LOAD jest Mihajlo Vlaskovic który jednocześnie był UWAGA:

Mihajlo Vlaskovic - Logistic manager


w Demigodsach .....

dla mnie to dyskwalifikuje projekt i mam nadzieję że ludzie się o tym dowiedzą. Dla mnie Demigodsy to najgorszy sort - nie dość że 2 razy na ten sam projekt zbierali kasę, nie wysyłają żadnych powiadomień (mega sporadycznie) to jeszcze się ukrywają !

ściema !
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: LOAD

Post autor: AkitaInu »

wilczur pisze:Poszperałem i autorem LOAD jest Mihajlo Vlaskovic który jednocześnie był UWAGA:

Mihajlo Vlaskovic - Logistic manager


w Demigodsach .....

dla mnie to dyskwalifikuje projekt i mam nadzieję że ludzie się o tym dowiedzą. Dla mnie Demigodsy to najgorszy sort - nie dość że 2 razy na ten sam projekt zbierali kasę, nie wysyłają żadnych powiadomień (mega sporadycznie) to jeszcze się ukrywają !

ściema !

Z tego co się orientuje im się kasa skończyła na dokońćzenie rzeczy z pierwszej zbiórki tak? I potem ponownie zbierali kase drugi raz na to samo ? wow ... masakra :)
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Info od Load z KS:
Since things have escalated more than we expected, we made a decision to lift NDA today. In next update, you will see who is really behind LOAD. Thank you!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: LOAD

Post autor: kudlacz135 »

AkitaInu pisze: Z tego co się orientuje im się kasa skończyła na dokońćzenie rzeczy z pierwszej zbiórki tak? I potem ponownie zbierali kase drugi raz na to samo ? wow ... masakra :)
Nie do końca. Według twórców, to była niezależna kampania nie mająca nic wspólnego z brakiem pieniędzy, chodziło tylko i wyłącznie o dotarcie do większej liczby ludzi i wydanie gry z żywicznymi figurkami. To, że do sprzedaży sklepowej miał trafić... mógł trafić... może ewentualnie dodatki trafią, bo przecież kampania trwa... na pewno nie trafi plastik, nie ma z tym nic do rzeczy ;) Także to, że zachęcono ludzi... poproszono ponownie... otwarto zamknięte PM by udostępnić ludziom porzucenie plastiku na rzecz żywicy... powiedziano wprost, że nie dostaną plastiku tylko nie pełny zestaw żywiczny, również na pewno nie ma z tym wiele wspólnego. Ostatecznie, po drugiej kampanii, pojawił się sponsor, który obiecał stworzyć plastikowe figurki dla wspierających, więc to pewnie nadal chodziło tylko o to, żeby cudowne dziecko twórców trafiło pod strzechy. To tak w ramach śmiechu przez łzy, żeby każdy mógł podjąć decyzję o wsparciu, jeśli te same osoby stoją zarówno za Demigodami jak i Load.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: LOAD

Post autor: AkitaInu »

Azriel pisze:Info od Load z KS:
Since things have escalated more than we expected, we made a decision to lift NDA today. In next update, you will see who is really behind LOAD. Thank you!
A z kim oni ten agreement mają podpisany tak w ogole?

No i z tym demigods to jakaś masakra :)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: wilczur »

Napisałem im na wallu FB pytanie kiedy skończą Demigodsy :) - post usunięty :)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Jeżeli napisałeś do Load, to się nie dziwię, że usunęli, bo już wcześniej pojawiały się takie komentarze i komentujący byli odsyłani do stron Demigods ;)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: wilczur »

Azriel pisze:Jeżeli napisałeś do Load, to się nie dziwię, że usunęli, bo już wcześniej pojawiały się takie komentarze i komentujący byli odsyłani do stron Demigods ;)
nie widziałem ;) ale czemu się nie odcięli od tamtego projektu?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: LOAD

Post autor: karawanken »

Czyli kolejna Polska gra nie dla Polaków :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: LOAD

Post autor: AkitaInu »

karawanken pisze:Czyli kolejna Polska gra nie dla Polaków :D
Ło jejku, ale zaraz będzie Raban, największe rozczarowania roku i obrażanie się ... :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: LOAD

Post autor: karawanken »

AkitaInu pisze:
karawanken pisze:Czyli kolejna Polska gra nie dla Polaków :D
Ło jejku, ale zaraz będzie Raban, największe rozczarowania roku i obrażanie się ... :D
Nie można zapominać o tupaniu i ostentacyjnym wycofywaniu wsparcia :D
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: LOAD

Post autor: olsszak »

To w końcu wspierać czy nie wspierać? :P Kiedy będzie przepisana instrukcja?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: LOAD

Post autor: Jarzynek »

Rules for LOAD have been written by external contractor and are now undergoing technical writing and editing after CMON made complaint about parts of their rulebook for R&B being similar to LOAD.
Czyli moje przypuszczenia co do reguł się potwierdziły niestety. A ponieważ nie wiadomo jak głęboko sięgnie przeróbka instrukcji, to o grze nie da się powiedzieć nic więcej jak to, że ma fajne figurki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: LOAD

Post autor: BartP »

Ja tam ostrzeżeń nie ignoruję i idę za głosem rozsądku, poza tym już się i tak wycofałem. Jeśli to naprawdę polska gra, to będzie u nas łatwo dostępna, zrecenzowana wte i wewte itp. Poza tym nie czuję się komfortowo, by deponować 400+ zł u debiutantów, którzy mają na koncie takie wpadki w kampanii i są odpowiedzialni za kampanie mające problemy.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2016, 13:55 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: LOAD

Post autor: AkitaInu »

Jarzynek pisze:
Rules for LOAD have been written by external contractor and are now undergoing technical writing and editing after CMON made complaint about parts of their rulebook for R&B being similar to LOAD.
Czyli moje przypuszczenia co do reguł się potwierdziły niestety. A ponieważ nie wiadomo jak głęboko sięgnie przeróbka instrukcji, to o grze nie da się powiedzieć nic więcej jak to, że ma fajne figurki.
Brak słów, albo jednym słowem: masakra.

CMON robi complainy że kopiują, zewnętrzny kontraktor pisze instrukcje (dziwne rozwiązanie). Naprawde dziwie się że ludzie chcą wsadzać w to swoją kasę :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: LOAD

Post autor: BartP »

O ile czegoś nie ogarniam, to polska firma robi figurki i poprosiła inną firmę, by dopisała do nich reguły, które mocno oparto na Rum & Bones. *Najprawdopodobniej* jest to więc klasyczny przykład na "mamy figurki, yyyy jak to sprzedać jako grę?".
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Jarzynek pisze:Czyli moje przypuszczenia co do reguł się potwierdziły niestety. A ponieważ nie wiadomo jak głęboko sięgnie przeróbka instrukcji, to o grze nie da się powiedzieć nic więcej jak to, że ma fajne figurki.
"No, rules stay the same as before. Wording is a problem and wording will be changed".
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: wilczur »

Archon is a standalone company with the shares owned by Prodos Games.
In its past, Archon helped 12 Kickstarter projects come to live by providing manufacturing services and have worked on many more KS unrelated products and producers. To name some of them:
Ninja Division, Mantic Games, Warlords Gates of Antares, TitanForge, MicroArt Studio, White Dragon Miniatures, Riverhorse, Steamforged Games, Freebooter Minatures, Infamy Miniatures, Age of Tyrants, Rycerze pustkowi, Shadowrun, Demigods Evolution, Norsgard, Miniature 13, Perditions Mouth, Wargamer, Hysterical Games, Awaken Realms, Troll Trader, Armoured Syndicate, Fregged Empire, Collision, hint The Game, Modiphious, Dungeon Saga, Apollo, Broken Contract, Joek Minis, Purgatory, Smog Con, Nova open…
Archon is also working with other companies both currently or coming to Kickstarter but we cannot disclose their names because of ongoing NDA.
LOAD is first game that is designed and run by Archon and we hope to have many more after this one is successfully delivered to backers.
Since Archon is based in Poland, we hired a company CritOnHitGames from United States, run by Mihajlo Vlaskovic, to provide PR services of being face of our company on KS, and signed NDA with it until LOAD project is complete. That NDA is now closed.
Rules for LOAD have been written by external contractor and are now undergoing technical writing and editing after CMON made complaint about parts of their rulebook for R&B being similar to LOAD.
Archon is owner of manufactory process known as Unicast.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: LOAD

Post autor: Indar »

wilczur pisze:
Archon is a standalone company with the shares owned by Prodos Games.
Ta nazwa też nie wróży nic dobrego. Smród za AvP chyba dalej się utrzymuje?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: LOAD

Post autor: skolo »

a ja tam mam nadzieje ze im sie uda :mrgreen:
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: LOAD

Post autor: olsszak »

Ja wycofałem wsparcie. Fajne figurki to nie wszystko :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: LOAD

Post autor: BartP »

Dla mnie jest niesamowite, że ewidentnie istnieją ludzie, którzy nieważne co ostrzegawczego usłyszą nt. projektu, to i tak go wesprą. Na kilometr widać tu, że kasa z tej kampanii pójdzie na pokrycie wysyłki ich wcześniejszego projektu, czyli Aliens vs. Predator, którego jakoś do dzisiaj do wieeelu osób nie udało im się wysłać. Skoro tak, to najpewniej również będą problemy później z wysyłką tego, na co teoretycznie szły środki, czyli na obecną kampanię LOAD. Jeszcze nie widziałem projektu, w którym miga tak wiele czerwonych ostrzeżeń. A mimo to ludzie wspierają :D.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

karawanken pisze:Czyli kolejna Polska gra nie dla Polaków :D
A jednak będzie po polsku :P
https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1588718
W linku jest też review od Undead Viking.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: LOAD

Post autor: karawanken »

Azriel pisze:
karawanken pisze:Czyli kolejna Polska gra nie dla Polaków :D
A jednak będzie po polsku :P
https://www.kickstarter.com/projects/19 ... ts/1588718
W linku jest też review od Undead Viking.
No to jak będzie po polsku w sklepach (za te trzy lata ;) ) to wtedy kupię.
ODPOWIEDZ