This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Takie mikrododatki są spotykane, choćby Robinson czy HoN, tyle że były one raczej dla zatwardziałych fanów, "normalni" fani zazwyczaj kupują coś naprawdę rozbudowującego rozgrywkę, po prostu duże dodatki, szczególnie na polskim rynku, gdzie jest mało osób gotowych płacić ładne pieniądze za małe rzeczy, chyba jedynym ewenementem był Portal, ale zazwyczaj cena / zawartość była adekwatna. dla mnie takie rozdrabnianie się byłoby na rynku polskim strzałem w stopę, ale kto wie. Jeśli się boją czy ma być 800 pudełek w języku polskim, to jak będą wydawać serię dodatków składających się z 2-3 figurek i 8-30 kart, jak kosmiczna to by była cena, choćby z powodu osobnych pudełek i instrukcji :P ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

pchelasso pisze:Prędzej zjem te wszystkie streche po angielsku niż dokupie dodatkowo jeszcze w naszym języku.
+1 :twisted:
Ale toczą się - jak czytamy - rozmowy w sprawie polskiej wersji SG.
Skoro Galakta myśli o wydaniu spolszczonych dodatków, to być może sposobem na powiększenie nakładu do sensownej
(opłacalnej) wielkości byłby druk razem z egzemplarzami dla KS?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marcosii »

Mysle tez ze Galakta może podobnie jak inne wydawnictwa już po akcji na KS zaproponować np. przedsprzedaż na swojej stronie internetowej, co może powiekszyc ilość pudelek a tym samym bardziej przyblizyc wersje PL SG, no tylko pytanie jak z checiami i jak to faktycznie wygląda i czy się oplaca wydawnictwu. Ciekawe ilu ludzi by się znalazło na taka forme przedsprzedaży pomijajaca KS bo pewnie zakonczona tam akcja jakas grupe wspierających odstraszyla - nieważne z jakich wzgledow.
viagrom
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:17
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: viagrom »

Potrzebuje pomocy. Wsparlem grę na ks. Jak mogę wybrać wersje językową?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

viagrom pisze:Potrzebuje pomocy. Wsparlem grę na ks. Jak mogę wybrać wersje językową?
Cierpliwości :) było napisane w statnim update'cie że pledge manager będzie niedługo:

"Pledge Manager should be up and running by 15th of July" - tam będzie możliwość dobrania dodatków i wybrania wersji językowej. Będzie można płacić kartą kredytową i paypalem za dodatkowe "rzeczy"

Polecam czytanie update'ów które powinny się pojawiać co tydzień-dwa ze strony wydawcy.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Nie wiem czy to na miejscu ale.. jesli ktos chcialby sobie odswiezyc lub nie gral i chcialby troche przedsmaku TWoM na PS4 lub XBOne to teraz w X-komie jest ładna cena 65zł.

Co do PCtów - wczoraj byla premiera dodatku The Little Ones w wersji cyfrowej, cena ok 40+ zl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Nie wiem jak innym ale gra na PC wydawała mi się mocno powtarzalna.

Co do samego Core Boxa: czy dwa scenariusze były od początku kampanii czy je potem dodali?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

kamron6 pisze:Nie wiem jak innym ale gra na PC wydawała mi się mocno powtarzalna.

Co do samego Core Boxa: czy dwa scenariusze były od początku kampanii czy je potem dodali?
Niestety na PC mam podobne wrażenie, ale po analizie tego co mogłem przy planszówce, widzę, że jednak ona będzie miała większą losowość i potencjalną regrywalność.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

kamron6 pisze:Nie wiem jak innym ale gra na PC wydawała mi się mocno powtarzalna.
A czego oczekiwałeś? To gra strategiczna (menadżer) z elementami akcji. Pewien schemat zawsze będzie się powtarzał, niemniej aby urozmaicić rozgrywkę można korzystać z kreatora scenariuszy i postaci (lub gotowych szablonów stworzonych przez innych graczy) oraz z modów - polecam.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

O grze wnioskuję z tego, że grałem 2 różne "kampanie" i gra niczym mnie nie zaskoczyła już przy drugim podejściu, może mody coś zmieniają, ale ja bardziej oczekiwałem czegoś ciekawszego jeśli chodzi o "przygody" czy choćby o to kto przychodzi w ciągu dnia etc., a może miałem po prostu do tego pecha. Takie opieranie się na mikro zarządzaniu za bardzo przypomina gry przeglądarkowe jak na mój gust.

W wersji planszowej mamy skrypty, wydarzenia, jakieś karty narracji czy nieco więcej opcji (szczególnie z SG) i ogólnie w grach planszowych takie zarządzanie nie ciągnie się tak bardzo i zazwyczaj decyzje mają większy wpływ, dlatego nie boję się zbyt bardzo o grywalność i replayability.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

kamron6 pisze:O grze wnioskuję z tego, że grałem 2 różne "kampanie" i gra niczym mnie nie zaskoczyła już przy drugim podejściu, może mody coś zmieniają, ale ja bardziej oczekiwałem czegoś ciekawszego jeśli chodzi o "przygody" czy choćby o to kto przychodzi w ciągu dnia etc., a może miałem po prostu do tego pecha. Takie opieranie się na mikro zarządzaniu za bardzo przypomina gry przeglądarkowe jak na mój gust.
TWoM to nie jest gra przygodowa ani RPG. To w pierwszej kolejności survival. Elementy fabularne po prostu uwiarygadniają świat, budują tło i kontekst dla mechaniki - są niezbędne dla pokazania głębi dramatu ludności cywilnej. W ciągu dwóch różnych rozgrywek nie jesteś w stanie dogłębnie spenetrować każdej miejscówki, a to chyba właśnie tam mają miejsce najdramatyczniejsze wydarzenia. Ponadto w każdym miejscu mogą się trafić różne scenariusze np. raz supermarket jest pusty (prawie), innym razem przeszukują go szabrownicy. Raz szkoła jest zamieszkiwana przez uchodźców i bezdomnych, innym razem zajęta przez rebeliantów itd. Oczywiście z tym się wiążą określone zachowania postaci oraz możliwości i zagrożenia. Wiele zależy od tego, jaką strategię eksploracji obierze gracz - części zdarzeń nawet nie zauważysz, bo ominiesz jakieś piętro, gdzie rozgrywa się coś ciekawego. Decyzje, jakie podejmujesz, gdy ktoś puka do drzwi, mają swoje konsekwencje, to nie tylko krótki epizod. Gra ma wiele rzeczy ukrytych, nie poznasz ich od razu. Tak czy siak nie zamierzam Cię przekonywać, że gra jest obłędna - to indie, ma swoje ograniczenia i specyfikę, która nie podejdzie każdemu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

ObraneOrzechy pisze:Nie wiem czy to na miejscu ale.. jesli ktos chcialby sobie odswiezyc lub nie gral i chcialby troche przedsmaku TWoM na PS4 lub XBOne to teraz w X-komie jest ładna cena 65zł.
Za 65 zł to jak za darmo! Sam posiadam wersję na ps4 i niestety konsolowa wersja ma jedną niemiłosierną wadę. Trzeba prowadzić każdą postać za rączkę do celu. Na pc klikamy, postać lezie, a my zajmujemy się kolejnymi. Ale za to jest wygoda grania na 50 calach. ;) Generalnie w grze czasami rozbawiają pewne motywy/bugi, gdy np. wracasz po zrobieniu jatki i odstrzeleniu wszystkich bandytów, a postać później się gryzie "kurcze, zabraliśmy im całe jedzenie, jako oni przeżyją zimę". IoI Faktycznie, po 2-3 przejściach może się także robić wtórnie, ale 20-30h zabawy za tą cenę to świetny wynik.

Trochę ponarzekałem, ale moja własna wojna jest naprawę wciągająca i, co najważniejsze, coś sobą prezentuje. Utożsamiamy się z bohaterami, chcemy choć trochę ulżyć im w ich trudach. Sam niejednokrotnie kupowałem fajki tylko po to, żeby Bruno usiadł w foteliku, odprężył się i na chwilę zapomniał o trudach codzienności. Jest odczuwalne zaangażowanie autorów, aby to wszystko było autentyczne. Sam fakt, że jako podtytułowych the little ones wprowadzono dzieciaki twórców, jest dla mnie szokiem. Nie byłbym w stanie w to grać, gdybym widział tam własne dziecko, które cierpi, nawet wiedząc, że to fikcja. Aha i gra daje trochę do myślenia. Bo któż z nas nie zrobił w niej czegoś wątpliwego moralnie, (np. zabrał staruszkom wszystkiego, co niezbędne do życia) i nie tłumaczył sobie później, że nam to było bardziej potrzebne, oni i tak by sobie nie poradzili itp.? Chyba dopiero w takich skrajnych sytuacjach człowiek poznaje samego siebie...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Bary pisze:Ale za to jest wygoda grania na 50 calach. ;)
Na PC jest jakiś odgórny zakaz używania dużych ekranów? :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

rattkin pisze:
Bary pisze:Ale za to jest wygoda grania na 50 calach. ;)
Na PC jest jakiś odgórny zakaz używania dużych ekranów? :)
Nie, po prostu mnie się nigdy nie chce podłączać kabla do tv, a jak nawet podłącze to mi się uwiesza młody na nim. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: misioooo »

Bary, bo masz źle zaprojektowaną i wykonaną instalację AV w domu. mamy XXI wiek :) jaki kabel? Transmiter bezprzewodowy HDMI i po temacie... Jednym kliknięciem się przełączasz na duży ekran... albo używasz wszystkich jakie masz :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

misioooo pisze:Bary, bo masz źle zaprojektowaną i wykonaną instalację AV w domu. mamy XXI wiek :) jaki kabel? Transmiter bezprzewodowy HDMI i po temacie... Jednym kliknięciem się przełączasz na duży ekran... albo używasz wszystkich jakie masz :)
Hmm, brzmi nowocześnie. :) Ale mnie jakoś granie na pc zmęczyło. Trzeba się martwić o upgrade sprzętu, instalować te gry, później włazić i cały czas zmieniać opcje graficzne, żeby znaleźć optymalne rozwiązanie między grafiką rodem z commodore, a pokazem slajdów. Eee, wolę siąść na fotelu, złapać pada i po prostu zagrać w Wieśka, a lapa zostawić do pracy. :)

ps. Ale zaraz ktoś nam pojedzie, że to nie gry-online, ani elektroda tylko forum planszówek. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Bary pisze:
misioooo pisze:Bary, bo masz źle zaprojektowaną i wykonaną instalację AV w domu. mamy XXI wiek :) jaki kabel? Transmiter bezprzewodowy HDMI i po temacie... Jednym kliknięciem się przełączasz na duży ekran... albo używasz wszystkich jakie masz :)
Hmm, brzmi nowocześnie. :) Ale mnie jakoś granie na pc zmęczyło. Trzeba się martwić o upgrade sprzętu, instalować te gry, później włazić i cały czas zmieniać opcje graficzne, żeby znaleźć optymalne rozwiązanie między grafiką rodem z commodore, a pokazem slajdów. Eee, wolę siąść na fotelu, złapać pada i po prostu zagrać w Wieśka, a lapa zostawić do pracy. :)

ps. Ale zaraz ktoś nam pojedzie, że to nie gry-online, ani elektroda tylko forum planszówek. ;)
Bary - wychodzi PS 4.5, z lepszą specyfikacją także dni konsol pod tym względem też są policzone niestety :)

BTW - czy na pionku w Gliwicach będzie można rozegrac pełną rozgrywkę czy jakąś część ?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

AkitaInu pisze:Bary - wychodzi PS 4.5, z lepszą specyfikacją także dni konsol pod tym względem też są policzone niestety :)
Wydaje mi się, że nie są. PS4K to po prostu wersja przystosowana do obsługi większej rozdziałki w filmach. Gry w 4K nie pociągnie. Sony głupie nie jest, nie porzuci takiej bazy klientów PS4, jaką w tej chwili posiada. Na razie jest wielki lament, a jeszcze nie ma pełnego obrazu sytuacji. A jak nawet się ziści negatywny scenariusz, to cóż, planszówki chodzą na każdej platformie i za to je kocham. :)

Nie wiecie może, czy w najbliższym czasie prototyp TWoM nie dotrze gdzieś w okolice Szczecina? Z chęcią wypróbowałbym tytuł, ale do Gliwic czy Warszawy daleka droga.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Ink »

Bary pisze:ps. Ale zaraz ktoś nam pojedzie, że to nie gry-online, ani elektroda tylko forum planszówek. ;)
Jadę Wam ;) Uciekajcie do off-topica
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Rocy7 »

kamron6 pisze:Jeśli się boją czy ma być 800 pudełek w języku polskim, to jak będą wydawać serię dodatków składających się z 2-3 figurek i 8-30 kart, jak kosmiczna to by była cena, choćby z powodu osobnych pudełek i instrukcji [emoji14] ?
połącza je w jeden większy dodatek.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Do tego zmierzałem :p
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

To zakupiłem / wsparłem. I przyklejam się do wątku.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Trochę newsów o TWoM dla tych, którzy nie śledzą forum Galakty:
"Nie wiem skąd wniosek, że dodatków do tej gry nie będzie po polsku, ale mogę uspokoić, że to nie jest prawda.

Na razie, tylko w odniesieniu do wersji z Kickstartera, nie wiemy jaki będzie status odblokowanych tam materiałów dodatkowych (dostępnych w formie stretch goali i add-onów). Wszystko m.in. dlatego, że wydawcą wersji Kickstarterowej jest firma Awaken Realms, a nie my. To właśnie do AR należeć będzie decyzja odnośnie tego co i w jakiej wersji się ukaże. My, dołączając do zespołu pracującego nad grą, zapewniliśmy, że wersje zlokalizowane w wybranych językach (w tym polska) ukażą się niezależnie od tego, ile osób będzie chciało zakupić je na Kickstarterze.

Galakta przejmuje prawa do tytułu i zostaje jego wydawcą po zrealizowaniu zamówień Kickstarterowych i wtedy na pewno będziemy wspólnie pracować z autorami nad rozwojem gry i serii. Wówczas też planujemy opracować dodatki."
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wallenstein »

To dobra informacja.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ect_update

Fantastyczna wiadomość dla wspierających! Wszystkie SG będą PL.

Jakby co mam 4 wolne miejsca i kartę walutową, więc mogę kogoś dobrać - info dam po otwarciu PM w odpowiednim dziale.
ODPOWIEDZ