Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: HUBertPL »

No to na Wspieram z nią !
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

Jak to czasem dobrze kupować uszkodzone gry w ciemno :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Lubel »

okon pisze:no to wszystko pieknie tylko juz nigdzie tej gry nie ma :(
Oj bez przesady, na rynku wtórnym bywa co jakiś czas. Ja swoją kupiłem tydzień temu przez to forum, a była jeszcze jedna na forum. Także od czasu do czasu się pojawi, polować trzeba. ;)

W zasadzie to wystarczy uruchomić szukajkę na forum, to wygląda na aktualne : http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =spartacus
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rattkin »

W Europie jeszcze można znaleźć parę sztuk tu i tam.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Muad'Dib »

Co nie zmienia faktu, że jest trudno dostępna i w tej chwili trzeba płacić prawie 100% więcej za używkę niż jeszcze niedawno za nówkę sztukę. Pluję sobie w brodę, że nie kupiłem jak był czas, ciągle były inne wydatki, przesuwałem w czasie i klops. A nie jestem z tych co płacą więcej niż gra kosztowała w sklepie, najwyżej się obejdę smakiem :(
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mat_eyo »

Gambit pisze:Jak to czasem dobrze kupować uszkodzone gry w ciemno :)
Nie każdy ma takiego farta. Pomyśl, że mogłeś tak w ciemno kupić coś innego od GF9, np. Sons of Anarchy :D
Ja tam się cieszę, że dorwałem swój egzemplarz, od razu z dodatkiem. Fakt, "trochę" przepłaciłem*, ale grę mam już u siebie, zagrałem dwie niesamowite partie, jutro gram trzecią i też wiem, że dostarczy masę frajdy. Pewnie z jakiś czas się przeje, ale już wiem, że to jedna z tych gier, które zostaną w kolekcji na zawsze ;)

*z tym przepłacaniem to też nie do końca. Za używkę graną 4 razy, podstawka + S&W zapłaciłem 60 zł więcej niż za samą podstawkę w folii w jednym z warszawskich sklepów.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kaimada »

Nic nie przepłaciłeś bo to była okazyjna cena względem warunków rynkowych! :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kwiatosz »

To jest gra, która z pewnością będzie miała dodruki - nie więc co się smucić, tylko czekać na dodruk. I być później jak mat_eyo, który ma na świeżo radość poznawania tej gry, podczas gdy dla niektórych to już tylko mgliste wspomnienie...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mat_eyo »

kaimada pisze:Nic nie przepłaciłeś bo to była okazyjna cena względem warunków rynkowych! :P
Wiem, dlatego gwiazdka i moje wyjaśnienie ;) ofertę uważam za bardzo atrakcyjną i dlatego z niej skorzystałem!
kwiatosz pisze:To jest gra, która z pewnością będzie miała dodruki - nie więc co się smucić, tylko czekać na dodruk. I być później jak mat_eyo, który ma na świeżo radość poznawania tej gry, podczas gdy dla niektórych to już tylko mgliste wspomnienie...
Z tym dodrukiem nie byłbym taki pewny. Podstawka ma już 4 lata i dodruku nie było, choć chętni na pewno by się znaleźli. Dodatkowo gra idealnie wpisuje się w ostatnią specyfikę wspieram.to - "hej, wydajmy po polsku coś, co już osiągnęło sukces i najlepiej jak jest kiepsko dostępne". Widocznie muszą być jakieś problemy z GF9, zwłaszcza, że wersji zlokalizowanych też chyba nie ma zbyt wiele?

Btw podoba mi się "Być jak mat_eyo", brzmi jak dobry tytuł na książkę :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rattkin »

Wiem że dodruk pierwszego dodatku planowany jest na jesień, więc pewnie i podstawki też.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mat_eyo »

rattkin pisze:Wiem że dodruk pierwszego dodatku planowany jest na jesień, więc pewnie i podstawki też.
Jest gdzieś jakieś oficjalne info na ten temat, bo nie mogę znaleźć? Dziwne, że mówią o dodatku, a nie o podstawce.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rattkin »

Info z mojej korespondencji z GF9. Akurat była mowa o dodatku. Nie pytałem o podstawkę.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Lubel »

Spolszczam sobie właśnie grę, a ponieważ to pierwsza gra której to robię to mam pytanie do tych co spolszczali, jak to robiliście, bo ja najpierw miałem zamiar zrobić karty po polsku, ale masa z tym roboty, więc chyba po prostu powsadzam w koszulki teksty z tłumaczeniami. A odnośnie tłumaczenia na BGG to u Crixusa jest błąd : double DEF to chyba podwójny DEF a nie potrójny jak przetłumaczono. I jeszcze jedno :
Dabi pisze:Tłumaczenie "Spread cheeks wide..." + działanie karty a ktoś tłumaczy na "Wzdęte policzki" to... hmm naprawdę nie oglądał serialu. :mrgreen:
dawno oglądałem serial, w dodatku słabo znam angielski, więc jak to przetłumaczyć ? ;)
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Kostaki »

Lubel pisze:dawno oglądałem serial, w dodatku słabo znam angielski, więc jak to przetłumaczyć ?
Nadstawianie się, wypinanie się albo "rozszerzanie pośladów", żeby przygotować się na "better ramming" ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kwiatosz »

"Pochyl się i kaszlnij" ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Wincenty Jan »

Pewnie to pytanie nie raz już tu padało ale jest jakaś szansa na polskie wydanie?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mat_eyo »

Wincenty Jan pisze:Pewnie to pytanie nie raz już tu padało ale jest jakaś szansa na polskie wydanie?
Szansa jest zawsze, konkretów nie ma żadnych. W dobie crowdfundingu łatwiej o wydanie gry, trzeba dźgać od czasu do czasu wydawców palcem i przypominać, że byśmy to chcieli po polsku. Jeśli takich głosów będzie dostateczne dużo to może się uda.
Jednak słyszałem, że panowie z GF9 są bardzo ciężcy we współpracy, więc jakoś specjalnie nie ma się co napalać :(
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Wincenty Jan »

mat_eyo pisze:
Wincenty Jan pisze:Pewnie to pytanie nie raz już tu padało ale jest jakaś szansa na polskie wydanie?
Szansa jest zawsze, konkretów nie ma żadnych. W dobie crowdfundingu łatwiej o wydanie gry, trzeba dźgać od czasu do czasu wydawców palcem i przypominać, że byśmy to chcieli po polsku. Jeśli takich głosów będzie dostateczne dużo to może się uda.
Jednak słyszałem, że panowie z GF9 są bardzo ciężcy we współpracy, więc jakoś specjalnie nie ma się co napalać :(
Przecież dla nich to dodatkowe pieniądze za zezwolenie na Polska wersje... No chyba , że chcą kosmicznej kwot za pozwolenie czy jak to tam nazwać...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mat_eyo »

Nie znam szczegółów, ale tu np. chłopaki z GSP odpisali na mojego posta z pomysłem wydania Spartacusa:
https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... 22R0%22%7D

dla niemających fb:
Spoiler:
Z tego co się orientuję inne wydawnictwa chcące wydać u nas Spartacusa miały z kontaktów z oryginalnym wydawcą podobne odczucia.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Wincenty Jan »

No cóż... Ostatnio niektóre z wydawnictw udowodniły, że "niewydawalne" może być "wydawalne" i do tego bardzo opłacalne. Może i na Spartacusa przyjdzie czas!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Muad'Dib »

Jakiś czasu trafiłem na info, że były plany zrobienia polskiej wersji. Kto miał być wydawcą? I faktycznie potem temat ucichł ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: janekbossko »

Miały byc od razu jak gra wyszla. Takie i formacje byly np na bgg ale nikt nie potwierdzał kto miałby sie tym zajac w Polsce. Trudno powiedziec.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: krecilapka »

Taką informację podawał sam producent na swojej stronie. Dziś wiemy że liczba wersji językowych jaką zapowiedzieli była mocno przesadzona. Wyprodukowanie polskiej wersji to nadal jednak zadanie dla lokalsów ;).
Ja liczę jednak na jakąś wersję 2.0, z grywalną fazą walk na arenie. Teraz jest kicha i co ekipa to różne home rule zachęcające do walki. Zostawienie ludziom furtki na nieklimatyczne ale skuteczniejsze uciekanie przed walką powoduje chaos. Wprowadziliby zasadę i już, a nie wykręcali się odpowiedziami typu to tylko gra i powinniście się wczuć i nie optymalizowač ruchów.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Wincenty Jan »

krecilapka pisze:Taką informację podawał sam producent na swojej stronie. Dziś wiemy że liczba wersji językowych jaką zapowiedzieli była mocno przesadzona. Wyprodukowanie polskiej wersji to nadal jednak zadanie dla lokalsów ;).
Ja liczę jednak na jakąś wersję 2.0, z grywalną fazą walk na arenie. Teraz jest kicha i co ekipa to różne home rule zachęcające do walki. Zostawienie ludziom furtki na nieklimatyczne ale skuteczniejsze uciekanie przed walką powoduje chaos. Wprowadziliby zasadę i już, a nie wykręcali się odpowiedziami typu to tylko gra i powinniście się wczuć i nie optymalizowač ruchów.
Nigdy nie grałem w Spartacusa ale Twoja wypowidź mnie strasznie zdziwiła... Naprawdę instrukcja zostawia jakieś luki gdzie gracze sami mogą "dopisać swoje zasady"? :shock:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Deem »

Arena jest tak skonstruowana, ze nie da sie uciekac zbyt dlugo. Do tej pory rozegralem 17 partii w roznych skladach bez ani jednego home rule'a i jakos wszyscy byli w stanie przyjac, ze zarowno sposob rozstrzygania inicjatywy jak i opcja wykorzystania szybkości, zeby zadawac dwa ataki za jeden przeciwnika to czesc mechaniki, ktorych mozna i nalezy uzywac, tak samo jak zlosliwych kart.

Instrukcja jest jasna i nie zostawia zadnych luk. Sa ludzie ktorym przeszkadza ze inicjatywy nie rozstrzyga sie tak samo jak atakow i dlatego powstal m.in. blue dice variant. Tyle tylko ze powoduje on ze Szybkosc staje sie najmniej waznym statem i pierwszym do zdejmowania w postaci ran. Kto co lubi - mozna uzywac ale trzeba sobie samemu sprawdzic czy tak jest lepiej dla Twojej grupy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ