Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tomb »

A Polacy grali w angielską wersję i wiedzą, że polska edycja jest bardziej czytelna?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Chaaber »

Druga sprawa, że można było spokojnie zrobić zapis w umowie sprzedażowej ze sklepami i planszóweczką, że sklepom nie wolno sprzedawać tego konkretnego tytułu za granicę. Tutaj Bezier niestety ma rację, bo można to było inaczej dograć. Pozostaje jednak pytanie na ile Bezier jasno wyraził się na ten temat w umowie. Bo jeżeli zawarli jedynie zapis, że Planszóweczka nie może robić dystrybucji poza Polską, to w takim razie sklepy mogą robić co chcą z kupionymi grami. Jeśli jednak umowa mówi, że mają dopilnować, aby gra nie miała dystrybucji poza Polską to wtedy dupa zbita i niestety trzeba się pogodzić z brakiem dodatków.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

Jeżeli Bezier powie nie, to i tak będziemy musieli pożegnać dodatki, bez względu na zapisy w umowach i liczbę wyeksportowanych egzemplarzy. Takie ich zbójeckie prawo, niestety.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Taki zapis, że sklepy nie mogą sprzedawać za granicą i tak nie spowoduje, że gra nie opuści granic. Wystarczy, że znajdzie się rodak z USA, który gra w planszówki, poprosi kolegę z Polski, żeby kupił dla niego i dla kolegów 10 sztuk i wysłał. I tyle ze szczelności granic. Zapis, że gra ma nie opuścić Polski od początku był trefny.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: adikom5777 »

Wspieram.to pisze:Dodatek droższy od podstawki! Faktycznie aż tyle zmienia? Widzę dostępny tylko w planszomanii
źle widzisz, nie tylko. I jest 30zl tańszy od podstawki
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

adikom5777 pisze:
Wspieram.to pisze:Dodatek droższy od podstawki! Faktycznie aż tyle zmienia? Widzę dostępny tylko w planszomanii
źle widzisz, nie tylko. I jest 30zl tańszy od podstawki
Źle się wyraziłem, chodzi mi od ceny za którą sam kupiłem czyli tą z kampanii za 99 zł.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: misioooo »

No i tak powinno być! Przynajmniej zadowolony jesteś ze wsparcia, bo zapłaciłeś mniej niż w sklepach :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Jelithe »

A dodatku tak zupełnie nie da się połączyć z polskim wydaniem? Kafelki są w innym rozmiarze?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Jelithe pisze:A dodatku tak zupełnie nie da się połączyć z polskim wydaniem? Kafelki są w innym rozmiarze?
Ponoć rozmiarem nie, tylko grafikami, ale najlepiej jakby się wypowiedzieli Ci co mają/grali. Ja sam jestem zainteresowany dodatkiem, bo ponoć dużo nowości wprowadza. Szkoda z tą polską wersją :(
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Infi220 pisze:Zupelnie nie widze powodu dla ktorego sklepy w PL nie mogly ograniczyc sprzedazy do terenu PL aby spelnic wymagania wydawcy. Moze problem w tym, ze Polski wydawca nie powiadomil swoich dystrybutorow o tym wymaganiu albo sklepy mialy w nosie bo wydawca nie ustalil konsekwencji zlamania zasad dystrybucji?
Ale zapis taki nie miałby żadnego sensu z prostego powodu - swoich partnerów się hołubi, a nie z nimi walczy. Kto poszedłby do sądu ws. kilku(nastu) sprzedanych pudełek poza granice Polski? Przecież sprzedawcy, jako ze są hobbystami, nierzadko znają się osobiście. W USA korporacje mogą pozywać inne firmy do upadłego, bo tam sklepów jest pierdyliard. Poza tym tworzenie blokady regionalnej w globalnej wiosce to absurd. Zawsze znajdzie się ktoś, kto towar sprowadzi w ten czy inny sposób. Krótko mówiąc Bezier po prostu znalazł sobie pretekst. Gdy chce się psa uderzyć, to kij zawsze się znajdzie.
Andy pisze:Co jeszcze ciekawsze, piszą to osoby, które w życiu nie zagrały w polską wersję. Podobne teksty pojawiały się na BGG. Nawet zapytałem autorów ile razy grali w polską wersję - ten który odpowiedział, oczywiście ani razu! :D Ale to znane zjawisko psychologiczne: coś mi się strasznie podoba, nie mogę tego mieć, więc właściwie to nie jest takie ładne, a nawet całkiem brzydkie. :wink:
Ano. To po prostu reakcja obronna - próba wmówienia samemu sobie, że się dobrze kupiło. Nic nie szkodzi, że nie grali w polską edycję - jest be i już.
tomb pisze:A Polacy grali w angielską wersję i wiedzą, że polska edycja jest bardziej czytelna?
Oryginalna wersja jest oczywiście czytelniejsza - myślę, że z tą tezą zgodzi się większość z nas. Mniej szczegółów to mniej problemów dla oka, które gubi się i łatwo męczy w gmatwaninie wzorów i kolorów. Niemniej polska wersja jest wystarczająco czytelna, więc rozgrywka nie stanowi problemu.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzech »

w US sklepów pierdyliard??? hmmm moje doświadczenia sią lekko inne w Minnesocie w stolicy jest sklepów 3-4 i ceny mają kosmiczne... wiec nie jest tak wspaniale :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Grzech pisze:w US sklepów pierdyliard??? hmmm moje doświadczenia sią lekko inne w Minnesocie w stolicy jest sklepów 3-4 i ceny mają kosmiczne... wiec nie jest tak wspaniale :)
No ale mają sporo innych miast, nie? ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: schizofretka »

Ja 100% serio proponuję kontakt z graficzką na crowdfunding puzzli 'polskie zamki'. Całkowicie legalne, i choć żadne wydawnictwo raczej by się nie zdecydowało (i słusznie) dla dobrych kontaktów, to akurat indywidualnemu grafikowi czerpiącymi zamówienia z różnych dziedzin nie powinno zależeć.

A na razie swoją kopię wystawiłem na geekmarket :twisted:


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

schizofretka pisze:Ja 100% serio proponuję kontakt z graficzką na crowdfunding puzzli 'polskie zamki'. Całkowicie legalne, i choć żadne wydawnictwo raczej by się nie zdecydowało (i słusznie) dla dobrych kontaktów, to akurat indywidualnemu grafikowi czerpiącymi zamówienia z różnych dziedzin nie powinno zależeć.

A na razie swoją kopię wystawiłem na geekmarket :twisted:
A tak realnie czy faktycznie oryginalny wydawca jest w stanie cokolwiek zrobić jak pojawią się grafiki "inspirowane" Zamkami? Pamiętam swego czasu, że był projekt, gdzie w skrócie nie można było napisać "grafiki do dodatków do zamków" ale grafiki inspirowane zamkami już przeszły.

Zdaje sobie, że tutaj plnszóweczka narobiła by sobie nie potrzebnych kłopotów i pewnie banem u wielu wydawnictw, ale jest to jakaś droga obejścia widzimisię Teda.
Infi220
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2016, 00:54
Lokalizacja: USA

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Infi220 »

espresso pisze:Na Reddicie ktoś wrzucił linka do kanadyjskiego sklepu, który ma normalnie w ofercie polskie Zamki. Jeżeli podobna sytuacja jest w innych sklepach, to mogli się wkurzyć, bo sklepy raczej od prywatnych osób nie sprowadzają towaru.
Jesli Bezier'owi tak to przeszkadza to mogliby przeciez uzyskac grafike z PL i zrobic wydanie deluxe w US w j. angielskim z wiekszymi kafelkami za $70. Jestem pewien ze po takiej akcji zaden Amerykanin nie kupilby kopii z PL i problem bylby z glowy. Sam mam dwie wersje Scrabble, jedna za $15 oraz Deluxe za $40. Zupelnie nie rozumiem dlaczego Bezier tak broni sie od mozliwosci dodatkowego zarobku bo na wersji Deluxe zarobiliby sporo a przy okazji udobruchaliby maruderow.

Chetnie sprobuje skomunikowac sie z Bezier'em. Ludziom ktorzy tez tego probuja proponuje konstruktywne i uprzejme podejscie a nie zlosc i grozby.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Kontaktowanie się na własną rękę z Bezierem raczej bym odpuścił. Pewnie tylko zaogni konflikt.

Jeśli chodzi o grafiki: proponowaliśmy mnóstwo różnych rozwiązań i żadnym nie byli zainteresowani.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Yavi »

tokage pisze:Kontaktowanie się na własną rękę z Bezierem raczej bym odpuścił. Pewnie tylko zaogni konflikt.

Jeśli chodzi o grafiki: proponowaliśmy mnóstwo różnych rozwiązań i żadnym nie byli zainteresowani.
Wyślijcie do nich kilku smutnych panów z wiertarką, to podobno działa cuda ;).
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ChlastBatem »

tokage pisze:Kontaktowanie się na własną rękę z Bezierem raczej bym odpuścił. Pewnie tylko zaogni konflikt.

Jeśli chodzi o grafiki: proponowaliśmy mnóstwo różnych rozwiązań i żadnym nie byli zainteresowani.
Czyli nie ma szans na dodatek czy nadal trwają negocjacje i można trzymać kciuki?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: krzyss »

To może jakieś fanowskie dodatki trzeba stworzyć :wink:
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

ChlastBatem pisze:
tokage pisze:Kontaktowanie się na własną rękę z Bezierem raczej bym odpuścił. Pewnie tylko zaogni konflikt.

Jeśli chodzi o grafiki: proponowaliśmy mnóstwo różnych rozwiązań i żadnym nie byli zainteresowani.
Czyli nie ma szans na dodatek czy nadal trwają negocjacje i można trzymać kciuki?
Tak łatwo się nie poddamy, ale chciałbym uciąć trochę lawinę pytań i wolę kiedyś tam pozytywnie was zaskoczyć, niż obiecywać nie wiadomo co. Sprawa jest jasna - na ten moment się nie da, ale nie poddajemy się. Uwielbiam Zamki, zwłaszcza z nowymi grafikami i ta gra poprostu musi wyjść z dodatkami w odświeżonej szacie. Pewnie spotkamy się z Tedem w Essen i pogadamy na żywo, zawsze to inaczej niż rozmawiać przez maila z licence manager'em
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

tokage pisze:Uwielbiam Zamki, zwłaszcza z nowymi grafikami i ta gra poprostu musi wyjść z dodatkami w odświeżonej szacie. Pewnie spotkamy się z Tedem w Essen i pogadamy na żywo, zawsze to inaczej niż rozmawiać przez maila z licence manager'em
Słusznie. Wyciągnij go gdzieś na wódkę.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: romeck »

tokage pisze:
ChlastBatem pisze:
tokage pisze:Kontaktowanie się na własną rękę z Bezierem raczej bym odpuścił. Pewnie tylko zaogni konflikt.

Jeśli chodzi o grafiki: proponowaliśmy mnóstwo różnych rozwiązań i żadnym nie byli zainteresowani.
Czyli nie ma szans na dodatek czy nadal trwają negocjacje i można trzymać kciuki?
Tak łatwo się nie poddamy, ale chciałbym uciąć trochę lawinę pytań i wolę kiedyś tam pozytywnie was zaskoczyć, niż obiecywać nie wiadomo co. Sprawa jest jasna - na ten moment się nie da, ale nie poddajemy się. Uwielbiam Zamki, zwłaszcza z nowymi grafikami i ta gra poprostu musi wyjść z dodatkami w odświeżonej szacie. Pewnie spotkamy się z Tedem w Essen i pogadamy na żywo, zawsze to inaczej niż rozmawiać przez maila z licence manager'em
Podoba mi się Twoje stanowisko. Trzymamy kciuki.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Infi220
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2016, 00:54
Lokalizacja: USA

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Infi220 »

Rozmawialem dzisiaj ze znajomym projektantem gier planszowych w US ktory zna Teda osobiscie. Dopytalem sie co mysli o sytuacji z Zamkami. Powiedzial, ze jesli Ted odmowil licencji Sekretow to mozliwe ze nie wiemy o wszystkim co zaszlo miedzy Planszoweczka a Tedem, tzn. moze zlamane byly tez inne warunki umowy (np. wynagrodzenie) o ktorych nie wiemy i Planszoweczka sie nie przyznaje. Podpowiedzial tez, ze gdyby zupelnie inny Polski wydawca sprobowal skontaktowac sie z Bezier'em (de facto firma Teda) na temat Sekretow to mozliwe ze daloby sie cos zalatwic (oczywiscie gwarancji nie ma).

Planszoweczka sie pewnie wyprze. Nie chodzi nam jednak o obwinianie nikogo tylko po prostu o dostep do Sekretow i jesli jest szansa aby to osiagnac z innym wydawca to moze warto sprobowac? Ja od wielu lat mieszkam za granica i na rynku PL w ogole sie nie orientuje. Jesli ktos z Was zna innego dobrego wydawce to moglby im podsunac ten pomysl.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: romeck »

Zatem na co czekasz Lacerto? :P
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

W sumie Planszóweczka jako wydawnictwo już chyba nie istnieje?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ