Massive Darkness (Raphael Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: vcrproszek »

Gab pisze:Oczywiście ze wspieram :) chodziło mi raczej o zakup potencjalnych dodatkow.
Patrząc na obecną formę kampanii MD, wydaje mi się, że dodatków nie będzie ( lub będzie ich bardzo mało ).
Sama kampania MD przypomina mi kampanie Dark Souls - jeden pladge, a SG odblokowują dodatki ( w tym przedmioty terenu jak skrzynie ) , które będą w normalnej sprzedaży ( brakuje tylko SG dla wsparcia sklepów, ale za to w kampanii MD mamy KS exclusives ).

Luźna analiza SG.
Mam wrażenie, że w tej kampanii będzie zdecydowanie więcej KS exclusives niż zazwyczaj w "niższej cenie pladge". Zakładam, że projekt zostanie wsparty kwotą $4mln / 50k SG => daje ok 80 SG, a obecna tendencja wskazuje, że około 40% SG to KS exclusives, co daje w przybliżeniu ok 32 SG, które będą exclusives (Dla porównania, ZB:BP Knight pladge posiada ~32KS exclusives, ale pladge wynosi $150).

Sam mam mieszane odczucia, czy zamówić MD, czy odpuścić. Z jednej strony, grę otrzymamy dopiero za rok najwcześniej, a ja mam bardzo duży niedosyt DC. Za tą cenę jestem w stanie sobie kupić WQ:Silver Tower + coś innego jeszcze ( Legend of Drizzt ? ) i spokojnie grać sobie przez następne tygodnie.
Mechanika zbliżona jest do Zombicide + system cienia + trochę bardziej zaawansowany system umiejętności niż w oryginalnych Z + grupy potworków ( i chyba to wszystko ? ).
Zgadzam się z opiniami, że to nic odkrywczego, ale z drugiej strony chyba właśnie takiego DC brakuje na rynku. Mniej skomplikowany niż Descent 2, ale bardziej zaawansowany niż Zombicide.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

vcrproszek pisze:
Gab pisze:Oczywiście ze wspieram :) chodziło mi raczej o zakup potencjalnych dodatkow.
Patrząc na obecną formę kampanii MD, wydaje mi się, że dodatków nie będzie ( lub będzie ich bardzo mało ).
Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym w to wierzyć...
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

vcrproszek pisze:
Gab pisze:Oczywiście ze wspieram :) chodziło mi raczej o zakup potencjalnych dodatkow.
Patrząc na obecną formę kampanii MD, wydaje mi się, że dodatków nie będzie ( lub będzie ich bardzo mało ).
Sama kampania MD przypomina mi kampanie Dark Souls - jeden pladge, a SG odblokowują dodatki ( w tym przedmioty terenu jak skrzynie ) , które będą w normalnej sprzedaży ( brakuje tylko SG dla wsparcia sklepów, ale za to w kampanii MD mamy KS exclusives ).

Z tym, że to jest CMON i oni żyją dodatkami także marne szanse na to widzę :P Będą jeszcze z dwa dołączone do wsparcia, a potem zacznie się lawinowo. Osobiście obstawiam, że maksymalnie tydzień od startu kampanii odczekają z dorzuceniem płatnych rzeczy, a bardziej prawdopodobne, że dziś lub jutro rzucą jakąś rzecz za hajs :P Mam nadzieje, że po ZBP przystopują z bohaterami, ale potwory dodatkowo na 100% będą... Jednym z add-onów może być jak w przypadku Masmorry kompatybilność kart pomiędzy MD i ZBP.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Massive Darkness

Post autor: Wallenstein »

Dodatki będą na 100%.
Moje typy:

- Guest artists - bohaterowie.
- Crossover z BP.
- Crossover z Blood Rage.
- Potwory zebrane w grupy tematyczne - czyli boss, agent, mob + bohater/roaming monster.
- Plastikowe znaczniki, zamiast żetonów.
- Drzwi w 3D.
- Card holdery.
- No i crossover z Arcadia Quest, opcjonalnie z Masmorrą. :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: bubu »

Jeśli dobrze kojarzę to CMON anonsuje add-ony w poniedziałki i piątki..
Więc pojutrze coś wyskoczy : )
Marcus Guard
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2015, 08:50
Lokalizacja: Warszawa/ Poznań

Re: Massive Darkness

Post autor: Marcus Guard »

AkitaInu pisze:Hehe milo mi ale nie ma za co przepraszac ;) Cieszy mnie natomiast fakt ze nie jestem odosobniony w moim osadzie :)

@Ariser - zostaw sobie kase na darkness sabotage, wyglada niezle :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Darkness Sabotage wygląda rzeczywiście fajnie. I tematyka nawet trochę nowa (kosmiczni piraci vs. statek opanowany przez demony).

Co do MD to chyba tak samo jak duża część osób tutaj jestem rozdarty. Nie mam żadnej wersji Zombiecide a po tym co czytałem o BP to coraz bardziej jestem zainteresowany. Myślałem, że MD mnie bardziej przekona, ale chyba jednak poczekam na BP sezon 2 (gdzie pewnie będą jakieś nowe mechaniki i ulepszone zasady).

Chyba, że dodadzą coś tak "miodnego", że przestanę się wahać. Na początku miałem nadzieję, że MD zastąpi w kolekcji mojego połączonego Drizzda i Ashardalona w kategorii dungeon co-op.
Ademius
Posty: 63
Rejestracja: 12 sty 2015, 21:37
Lokalizacja: Legnica

Re: Massive Darkness

Post autor: Ademius »

bubu pisze:Jeśli dobrze kojarzę to CMON anonsuje add-ony w poniedziałki i piątki..
Więc pojutrze coś wyskoczy : )
Bardziej mi się wydaje, że mają określony próg ilości wspierających dziennie, jak trend zaczyna spadać to dorzucają dodatkowy element, który ponownie nakręca sprzedaż, itd, itd :)
Marketing mają dobrze opanowany i jak witać nieźle na tym zarabiają :P
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Ciekawostka. Na 4 bohaterów w SG tylko jeden jest ks exclusive. Kolejny bhater w SG do odkrycia też nie jest ekskluzywny. O dziwo dodatki ekskluzywne skupiaja sie na wielkich stworach... O czym to może świadczyć?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Toudi »

Ze bohateroe bedzie masa z Zombiecide a potworow nie :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:Ciekawostka. Na 4 bohaterów w SG tylko jeden jest ks exclusive. Kolejny bhater w SG do odkrycia też nie jest ekskluzywny. O dziwo dodatki ekskluzywne skupiaja sie na wielkich stworach... O czym to może świadczyć?
W sumie ciekawe, w black plague wszyscy byli ks exclusive. Tutaj najwyraźniej wrzucą ich do pudła. Jest jeszcze inna opcja - bedą do dokupienia później. Może Cmon uznało że troche przesadziło z tymi bohaterami poprzednio :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

olsszak pisze:Ciekawostka. Na 4 bohaterów w SG tylko jeden jest ks exclusive. Kolejny bhater w SG do odkrycia też nie jest ekskluzywny. O dziwo dodatki ekskluzywne skupiaja sie na wielkich stworach... O czym to może świadczyć?
Że na przerobienie gry w Herocide przyjdzie nam poczekać do drugiego sezonu ZBP ?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

Wg mnie świadczy to o tym ze planują dać możliwość grania bohaterami z Z:BP a wszyscy dobrze wiemy ilu ich dali :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

Ewentualnie będą w dodatkowych pudłach jako grupy bohaterów (coś na wzór The Others 7 Sins).
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Night wolf »

Pierwszy raz zobaczyłem w komentarzach kogoś z CMON, był widoczny tylko przez chwile dopóki nie zasypali go pytaniami XD
Instrukcja WIP może pojawi się w przyszłym tygodniu - tyle wyłapałem z tego co powiedział :)
Co do kampanii to chyba nie byli przygotowani na tyle chętnych bo po Zombicide to będzie najlepiej sprzedająca się ich produkt. :)

Pierwszy Addone... ładnie pojechali po bandzie :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

4 figurki i 40 zielonych? Dziekuje postoje. Ciekawe ile beda chcieli za to pudło w regularnej sprzedaży. 200zł? Oszaleli, chyba już ich zachłanność za bardzo ogarnęła. Spoko rozumiem duze pudło, duze figurki itp ale za ta cenę jednak 99% graczy bedzie wolała użyć zamienników dla tych figurek bo karty i tak za jakiś czas beda w necie do pobrania.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Night wolf »

Są plusy tej ceny zawsze znajdzie się spora grupa która to kupi więc szybko SC się odblokują :D W ciągu godziny ponad 10k$ nazbierali po ujawnieniu tego Addona
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

Wraz ze moim portfelem odetchnęliśmy z ulgą xD :P Figsy są na tyle brzydkie (nie podeszły mi), że nawet nie żałuje takiej ceny z ich strony xD

Dodatkowo przy takim Apocalypse box z The Others 7 Sins wygląda naprawdę słabo, a cena ta sama ^^"
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Nie ma kompletnie zachęty do kupna tego dodatku. Mama nadzieję, że jednak ta gra to nie totalna próba przekraczania granicy ile wydoimy graczy a na ile to jednak będzie fajna, klimatyczna gra :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Cena z kosmosu, figurki bardzo średnie. Już przy 30$ bym się mocno zastanawiał, a tak bez żalu odpuszczam ten "dodatek".
Sg też zaczynają mnie irytować - pdf z tabelką za kilkadziesiąt k to przesada, 5 różnych rodzajów skrzynek również.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: crsunik »

Jaki pdf? SG może nie oszałamiają, ale nie są złe. Już za 110$ jest i tak sporo plastiku w pudle.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Night wolf »

Arkusze bohaterów to jeden notesik ma 20 sztuk tych karteczek podobno więc każdy raczej będzie robił druki z pdf albo ksero. Więc sens to ładować to jako SG za kilka tysięcy średni, jedyne usprawiedliwienie że to pomysł na nową klasę :D
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Mogli by zrobic tez jakies moduly plastikowe...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

olsszak pisze:Mogli by zrobic tez jakies moduly plastikowe...

Biorąc pod uwagę CMON i ich niektóre "wspaniałe" SG na koniec kampanii (typu nowa grafika na pudełku dodatku) to wielce prawdopodobne, że zrobią albo płatny dodatek, że zamiast karteczek arkusze bohaterów podobne, jak w The Others czyli takie z możliwością zaznaczenia jakimś znacznikiem wykupionych umiejętności... Albo rzucą to jako jeden z SG ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

lynwith pisze:
olsszak pisze:Mogli by zrobic tez jakies moduly plastikowe...

Biorąc pod uwagę CMON i ich niektóre "wspaniałe" SG na koniec kampanii (typu nowa grafika na pudełku dodatku) to wielce prawdopodobne, że zrobią albo płatny dodatek, że zamiast karteczek arkusze bohaterów podobne, jak w The Others czyli takie z możliwością zaznaczenia jakimś znacznikiem wykupionych umiejętności... Albo rzucą to jako jeden z SG ;)
No raczej nie wrzuca jako SG bo byłoby to zwyczajnie głupie - najpierw jako SG wrzucają wersje papierowa a później mała zmiana wersja plastik?
Raczej takie rozwiazanie bedzie brane pod uwagę jako płatny dodatek.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Nie wrzucili jako SG wersji papierowej, ale nowy rodzaj klasy, a to różnica. Zawsze można zmienić sposób wykonania "padów".
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ