Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Anglojęzyczne karty masz na cardgamedb.
Jest też chyba jakaś polska baza kart ale nie używam, wiec nie znam www.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Pewnie dla niektórych z was wyjdę na heretyka, ale w moim przypadku, gdy zaczynałem przygodę z LOTRem LCG to by mieć po 3 kopie po prostu skserowałem sobie w kolorze brakujące karty :) I tak gram w koszulkach, więc różnica jest niewyczuwalna dla palców.

Dopiero niedawno, gdy kolekcja się rozrosła do ponad 3 cykli sprawiłem sobie drugą podstawkę bo była do kupienia za śmieszne pieniądze :) Co wciąż nie zmienia jednak faktu, że czasem wejdzie na rękę Nieoczekiwana Odwaga w wersji drukowanej... ;)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

zaczynam przygodę z lotr lcg, w planie ogranie kilka razy 1 scenariusza podstawowymi zestawami by poznac karty.

Czy jest możliwe grając podstawką pokonanie 1 scenariusza (tego najprostszego) grajac solo tylko talią Wiedza (zielona) z 2 Gandalfami? po kilku partiach wydaje mi się to niemożliwe...
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

W trybie łatwym (tj. nie rozpatrując kart cienia) na pewno tak, bo sam ostatnio ogrywam ten scenariusz talią zieloną.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Tony23 pisze:Czy jest możliwe grając podstawką pokonanie 1 scenariusza (tego najprostszego) grajac solo tylko talią Wiedza (zielona) z 2 Gandalfami? po kilku partiach wydaje mi się to niemożliwe...
I z kartami cienia jak najbardziej się da na luzie. Problem jest generalnie tylko talią taktyki, gdzie zwyczajnie wyciągnięcie kilku lokacji nas masakruje.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Nie gram w trybie łatwym i póki co zielona talią mnie masakrują. Wyjdzie kilka lokacji i nie mam punktów na wyprawę, walecznie tez ta talia coś słabo mi działa.

Z kolei niebieską talią (duch) nie wyobrażam sobie przegranej. Póki co kombo Pozdrowienia Galadrielów (-6 zagrożenia dla gracza) i Dunhern zadaje co runde obrażenia przeciwnikom w strefie przeciwności sprawdza się świetnie. Do tego Łaska Pani (+1) nawet x2 i Eowina za 6 podrużuje.

Dla pewności- Dunhern działa tak, że np kimś innym mogę atakować kogoś w zwarciu, a samotnym Dunhernem atakuje przeciwników w strefie zagrożenia? (nie rozpatruje ich ataku)
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

Myślę, że są również brane pod uwagę ataki w zwarciu (tak gram).
Awatar użytkownika
motti
Posty: 143
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 77 times
Been thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: motti »

Moim zdaniem Dunhernem można atakować wrogów w zwarciu jak każdym bohaterem, ale nie dostaje wtedy premii do ataku. Przynajmniej tak to rozumiem i tak zawsze grałem.
Jeśli chodzi o pierwszy scenariusz, to da się przejść każdą talią mono z podstawki, z wyjątkiem taktyki myślę (może ktoś dał radę?), choć efekty cienia mogą być wredne.
Z drugiej strony zagrałem ostatnio w WP po prawie rocznej przerwie, talię sobie poskładałem byle szybko byle jak - i poległem na tym pierwszym scenariuszu! Ale nabrałem ochoty na grę na nowo, wcześniej jakoś miałem dość, choć przez dłuższy czas tłukłem kiedy tylko mogłem. Widać co za dużo to niezdrowo.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

ja Dunherna rozumiem tak:
ponieważ atakowac można grupowo, to oczywiście on może atakowac wroga w zwarciu zarówno solo jak i z pomoca innych (wtedy oczywiście atak o sile 2).
jeżli jednak chcemy to możemy przydzielić go do ataku przeciwnika który jest w strefie przeciwności, wtedy rozpatrujemy tylko jego atak, wróg wcześniej nie atakuje. I ta jego zdolnośc jest niezależna od tego czy inni nasi bohaterowie/sprzymierzeńcy atakują pozostałych wrogów w zwarciu.
Jego zdolnośc nie jest odpalana kiedy żadna inna nasza postać nie atakuje, a wtedy kiedy on atakuje sam.

ktoś kto dużo grywa mógłby to potwierdzić ?

PS. Juz wiem jak z Niebieską talią można przegrac 1 scenariusz- np. nieobroniony atak i jako cień wychodzi ten cały brzeczyrogi i po 2 obrażenia każdej postaci i z 6 postaci zostaje 1, game over ;)
Awatar użytkownika
motti
Posty: 143
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 77 times
Been thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: motti »

Tony23 pisze:ja Dunherna rozumiem tak:
ponieważ atakowac można grupowo, to oczywiście on może atakowac wroga w zwarciu zarówno solo jak i z pomoca innych (wtedy oczywiście atak o sile 2).
jeżli jednak chcemy to możemy przydzielić go do ataku przeciwnika który jest w strefie przeciwności, wtedy rozpatrujemy tylko jego atak, wróg wcześniej nie atakuje. I ta jego zdolnośc jest niezależna od tego czy inni nasi bohaterowie/sprzymierzeńcy atakują pozostałych wrogów w zwarciu.
Jego zdolnośc nie jest odpalana kiedy żadna inna nasza postać nie atakuje, a wtedy kiedy on atakuje sam.
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to tak - zdolność Dunherna jest niezależna od tego czy inne postacie atakują wrogów w zwarciu czy nie, wg mnie istotne jest aby Dunhern przeprowadzał atak przeciwko wrogowi w pojedynkę i aby cel tego ataku znajdował się w strefie przeciwności. Inni bohaterowie lub sprzymierzeńcy mogą w tej samej fazie, wcześniej lub później, atakować inne cele.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Tony23 pisze: PS. Juz wiem jak z Niebieską talią można przegrac 1 scenariusz- np. nieobroniony atak i jako cień wychodzi ten cały brzeczyrogi i po 2 obrażenia każdej postaci i z 6 postaci zostaje 1, game over ;)
WP ma dużo więcej patentów na ugotowanie gracza w tej czy innej przygodzie :) Totalna losowość talii spotkań sprawia, że nigdy nie można być niczego pewnym, dlatego grywalność jest naprawdę spora. Proste przygody czasem potrafią dopiec, a teoretycznie trudne można przejść spacerkiem... ale rzadko tak się dzieje i ja to uważam za plus WP. Przygoda to między innymi wędrówka w nieznane, nieprzewidywalność i los dobry oraz zły.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Patrząc na nowego Imrahila i pamiętając o Beornie z podstawki... Spokojnie top 3 najlepszych bohaterów :wink:
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

Ayaram pisze:Patrząc na nowego Imrahila i pamiętając o Beornie z podstawki... Spokojnie top 3 najlepszych bohaterów :wink:
Nowego czyli? Nic nowego znaleźć nie mogę. Jakiś link?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Tytuł dla tego (czy też fioletowego) Imrahila też wyborny. Fioletowy to jeden z moich ulubionych bohaterów. W grze na dwie osoby zestaw Imrahil, Elladan i Aragorn potrafili zrobić wyprawę, obronić się przed wszystkimi atakami i zabić największych przepaków. A to wszystko bez prawie żadnego sprzymierzeńca! (najlepszy jest Bystrooki Tuk, który wchodzi co turę żeby robić wyprawę i wraca na rękę, żeby obudzić Imrahila). Z Outlandami będzie można zrobić piękne rzeczy.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Jakby ktoś zastanawiał się nad aktualną partią dodruków, to jakościowo, jak dla mnie, wydają się trzymać całkiem dobry poziom. Może wrażenie, że nie są już tak chropowate jak poprzednie i cięcie odrobinę mniej postrzępione, i to w zasadzie z jednej strony tylko. Mam lepsze wrażenie po nich niż po np. DNŻ Black Riders Nightmare Deck/Black Forest.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Dobre wieści od Galakty, w drugiej połowie roku będzie dodruk dodatków: Khazad Dum i Spadkobiercy Numenoru. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Krige
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2012, 11:16

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Krige »

Jupi ja jej!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

A co do ostatniej fali DnŻ coś wiadomo? Bo dodatki miały być jakoś teraz i nie wiem czy przegapiłem jakieś info - a paczuszki ciągle nie widać.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

sqb1978 pisze:A co do ostatniej fali DnŻ coś wiadomo? Bo dodatki miały być jakoś teraz i nie wiem czy przegapiłem jakieś info - a paczuszki ciągle nie widać.
U mnie w zamówieniu w planszomanii status się zmienił na "zamówione", więc wydaje mi się, że Galakta ma już to na magazynie.

Edycja: jednak nie wiadomo kiedy będzie. Planszomania napisała mi, że pisała do Galakty a oni milczą w tej sprawie.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

To chyba różnie sklepy dostawały te DnŻ chyba. Ja dostałem bardzo szybko.

Ktoś może z Was ma najnowszy dodruk podstawki? Czy są tam wprowadzone korekty z erraty?

Dobra informacja ze Spadkobiercami, bo wywiało ze sklepów, jak sprawdzałem w tym miesiącu.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

sqb1978 pisze:A co do ostatniej fali DnŻ coś wiadomo? Bo dodatki miały być jakoś teraz i nie wiem czy przegapiłem jakieś info - a paczuszki ciągle nie widać.
Ze strony: "Niestety, z przyczyn od nas niezależnych dodatki Mgła na Kurhanach, Rogata Korona oraz Sekret Celebrimbora trafią do graczy z opóźnieniem. Wszystkie pozostałe dodatki zostały rozesłane!"
Z fejsbuka (sam nie posiadam konta, więc wstyd, że nie dotarliście - proszę się kajać):
Pytanie: O jak dużym opóźnieniu jest mowa w sprawie dodatków do Władcy Pierścieni Lcg?
Odpowiedź Galakty (9 czerwca): Obecnie cały czas czekamy na informację ze strony FFG kiedy możemy się ich spodziewać. Jak tylko ją otrzymamy to będziemy informować.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Mgła na Kurhanach jest opóźniona o dodatkowe 3 tygodnie. Taką informację dostałem ze sklepu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
SAurON109
Posty: 4
Rejestracja: 07 lip 2016, 19:32

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SAurON109 »

Witam. Mam takie pytanie co lepiej kupić, :?: Czarni jeźdźcy i Droga Mrocznieje, czy oba dodatki hobbit. Gdyby co mam jak na razie duży dodatek khazad dum i 2 małe dodatki z cycklu Dwarowdelf. Alternatywą dla tych 2 dwóch fabularnych dodatków może być także reszta cyklu dwarowdelf. Proszę o pomoc. Z góry dzięki. :D
ODPOWIEDZ