Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Blood Rage

Post autor: Skywarden »

Ale właśnie jest inaczej niż to opisujecie. Każdy dodatkowy stwór w grze, w tym szamani, to dodatkowe 1-2 karty w erze. Zawsze rozdaje się graczom tyle samo kart (8), a resztę się odkłada. To znaczy ze grając z dodatkami do ostatniej kolejki nie można byc pewnym co inni mają na ręce. Wbrew pozorom te 3-4 nierozdane karty potrafią wiele namieszać, zwiększajac poziom niepewności. Dlatego gram ze wszystkim co KS w swojej łaskawości zaoferował.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Gdy grałem na 5 osób w wersji full wypas z kicka to zostawało nam jakoś tak z 7 kart bodajże po drafcie. To jeśli zamiast 7 spadnie 5, wielkiej różnicy nie zrobi. I tak nie możesz być pewien co wyleciało z gry.
Mistycy nie są ekskluzywni, są do nabycia jako dodatek. W sklepowej wersji nie ma tylko 4 figurek i to wszystko. Ich brak można odczuć tylko jeśli się grało z nimi. Bez nich rozgrywka jest po prostu inna, czego się zresztą nie wie, nie grając w inną wersję. Trudno powiedzieć żeby taka rozgrywka była gorsza. Ja tak nie czułem. Tak jak i brak np. mistyków wg mnie nie odbiera przyjemności płynącej z gry. Po prostu z nimi ma się kolejną opcję strategii.
Poza tym, ja np. nie lubię wielkiej losowości ponieważ zabija to myśl strategiczną, na rzecz ślepego losu. Premiuje słabszych graczy ;). I chociaż nie jestem wybitnym graczem i często przegrywam to i tak wolę świadomość, że to moje błędy doprowadziły do przegranej, a nie pech.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

Nie jestem w stanie szybko przekopać całego wątku a potrzebuje info: Czy dodatki też będą wydawane po polsku? Wiadomo kiedy choć w przybliżeniu?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 12:20 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Co najmniej te 3 wydane już przez KS będą po polsku. Kiedy - nie wiadomo.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Oo, BR już w Trollach niedostępny. Poszły wszystkie egzemplarze w przedsprzedaży? :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
R-bit
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:14

Re: Blood Rage

Post autor: R-bit »

Może Portal używa kalendarza juliańskiego wtedy 15 czerwca wypadnie u nas 28 ;p
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Bary pisze:Oo, BR już w Trollach niedostępny. Poszły wszystkie egzemplarze w przedsprzedaży? :)
W czwartek mieli 5 dostępnych, wyprzedały się pewnie na fali weekendowej promocji. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
piatekm
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:47

Re: Blood Rage

Post autor: piatekm »

Ponoć na Pionku była mowa o tym, że preordery będą wysyłali za 7-14 dni (licząc od Pionka), a do sklepów dopiero później, czy to potwierdzone?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

piatekm pisze:Ponoć na Pionku była mowa o tym, że preordery będą wysyłali za 7-14 dni (licząc od Pionka), a do sklepów dopiero później, czy to potwierdzone?
Wow, czyli zaczynamy wchodzić na terytorium lipca. Dobrze, jakby wyszło jakieś oficjalne info. Będę wiedział, że w czerwcu zwolniły się fundusze na inny tytuł. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Bakeros
Posty: 22
Rejestracja: 14 cze 2016, 10:42

Re: Blood Rage

Post autor: Bakeros »

Miejmy nadzieje, że informację z "pionka" się nie potwierdzą. Dosyć długo czekam na ten tytuł, byłoby przykro, gdyby premiera gry ujawniła się dopiero za tydzień bądź dwa.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Przydałoby sie oficjalne info...
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: wilczur »

Pytałem na tym samym pionku w niedzielę około 14-15 Trzewika i odpowiedź nadal była : pierwsza połowa czerwca.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

wilczur pisze:Pytałem na tym samym pionku w niedzielę około 14-15 Trzewika i odpowiedź nadal była : pierwsza połowa czerwca.
Pierwsza połowa to się jutro kończy więc ten termin można już spokojnie odrzucić.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: wilczur »

nieeeee
nadzieja umiera ostatnia..... ja tam mam nadzieję .
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

wilczur pisze:nieeeee
nadzieja umiera ostatnia..... ja tam mam nadzieję .
I słusznie - po całodniowym wiszeniu na słuchawce i obdzwanianiu spedytora na przemian z urzędem celnym - sukces! Dziś przed 18.00 zwolniono dostawę. Jak tylko do nas dotrze rozpocznie się Ragnarok! Czy raczej pakowanie kilkuset paczek :).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Portal Games pisze:
wilczur pisze:nieeeee
nadzieja umiera ostatnia..... ja tam mam nadzieję .
I słusznie - po całodniowym wiszeniu na słuchawce i obdzwanianiu spedytora na przemian z urzędem celnym - sukces! Dziś przed 18.00 zwolniono dostawę. Jak tylko do nas dotrze rozpocznie się Ragnarok! Czy raczej pakowanie kilkuset paczek :).
Brawo Portal! Niech Odyn nad Wami czuwa. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Fajne wieści :). Czyli to już finisz - ze 2 tygodnie zanim się porozsyła i można ogrywać blood rage'a :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

zeby tylko zdazyła dojść przed 26 8)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

krecilapka pisze:Fajne wieści :). Czyli to już finisz - ze 2 tygodnie zanim się porozsyła i można ogrywać blood rage'a :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Myślisz, że aż tyle to zajmie?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Tak myślę. Najpierw przesyłka do portala. Później tam pakowanie, sortowanie. Na 1 ogień będą szły ich własne przesyłki. Następnie nadanie przesyłka do sklepów. Sklepy odbiorą i znów pakowanie, przesyłka do klientów. No i dopiero poleci do paczkomatow.
Po drodze zdarzy się minimum 1 weekend gdzie ta machina się zatrzyma. A najprawdopodobniej będą to dwa.
Mnie akurat bardziej martwi co innego. Obserwując partie rozgrywana przez trzewika wydawało mi się że użyte polskie komponenty są takie jakieś cieńsze. Bo chyba grali na finalnym produkcie a czekali tylko na figurki. A może mi się tylko wydawało. Oby ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

[quote=Myślisz, że aż tyle to zajmie?[/quote]

Wątpię, myślę, że ok tygodnia. Poczta jest może powolna, ale bez przesady ;) po stronie portalu to w zasadzie wydrukowanie adresatów i zapakowanie do pudeł - chyba, że będą kaligrafować każdą przesyłkę :D
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: cohlerc1 »

krecilapka pisze: Mnie akurat bardziej martwi co innego. Obserwując partie rozgrywana przez trzewika wydawało mi się że użyte polskie komponenty są takie jakieś cieńsze. Bo chyba grali na finalnym produkcie a czekali tylko na figurki. A może mi się tylko wydawało. Oby ;)
Które elementy masz na myśli? Plansze graczy, "tor epoki"? One rzeczywiście sa cieniutkie w wersji finalnie (grubosc kart bohaterow z zombicide), nie rozumiem czemu nie na grubym kartonie jak plansza. Przy tej cenie niestety wydawca się nie popisał.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatosz »

Akurat cienkie plansze graczy są wygodniejsze w użyciu - o kartonowe łatwiej zahaczyć i przesunąć, a te sobie leżą spokojnie na planszy. Wydawca natomiast się nie popisał przy kartce Walhalli - to jest dopiero brzydkie i słabe rozwiązanie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

kwiatosz pisze:Akurat cienkie plansze graczy są wygodniejsze w użyciu - o kartonowe łatwiej zahaczyć i przesunąć, a te sobie leżą spokojnie na planszy. Wydawca natomiast się nie popisał przy kartce Walhalli - to jest dopiero brzydkie i słabe rozwiązanie.
to prawda - tak jak g(r)adaliście o tym - pocztówka z Valhalli :D
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Jednym słowem- laminowanie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ