Rozbudowana na 3 graczy :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

Szukam rozbudowanej gry na 3-4 graczy. Chciałbym aby gra nie była kooperacyjna a raczej mocno agresywna, strategiczna, z dominacją na mapie. Jednym słowem szukam czegoś bardziej rozbudowanego od Smallworlda. Miło widziana propozycje z dodatkami. Musi mieć ładne wydanie być wypchana po brzegi pudła i aby instrukcja nie była przegadana ;)
Z innej beczki, możecie również polecać jakieś fajne eurosy (akurat nie mam ani jednego na półce) które opierają się mocno na rywalizacji :)
Fajnie aby grał trwała najdłużej 3 godziny i by była regrywalna!
Cena do 250 PLN.
Ps. Terra Mystica odpada , dla mnie jest po prostu nieatrakcyjna wizualnie.
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: Alwirin »

Moim zdaniem szukasz Kemeta lub Bloodrage'a :wink: Obie to strategie nastawione na negatywną interakcję i nieustanne walki gdzie jednocześnie nie dochodzi do całkowitej eliminacji którejś ze stron. Kombinowanie na przyjemnym poziomie, na pewno wyższym niż w smallworldzie (każdy zaczyna grę z taką samą nacją, ale różnicuje ją w trakcie gry poprzez zakup odpowiednich ulepszeń - w Kemecie pula ulepszeń-płytek jest od razu wspólna i dostępna dla wszystkich więc trwa wyścig o zakup kombujących się płytek, a w Bloodrage kombujemy ze sobą otrzymywane co rundę karty z draftu). Obie gry chodzą na 2-5 graczy (przy czym Bloodrage wymaga rozszerzenia dla 5 gracza), ale zabawa zaczyna się min. od 3. W jednej i drugiej pozycji występują figurki, przy czym w Bloodrage to prawdziwe majstersztyki jeśli chodzi o ich szczegóły + do zwykłych wojowników tu i tu mamy także potwory z ulepszeń.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

Ktoś cos jeszcze może zaproponować?:)
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: Fojtu »

Cyklady pasują do opisu. Raczej lepsze bym powiedział na 4 graczy niż 3, ale w 3 też jest ok. Do tego raczej atrakcyjne wizualnie (szczególnie jeśli pomalujesz sobie potwory), zasady są relatywnie proste no i jest parę dodatków, które podobno (ja mam tylko podstawkę na razie) uatrakcyjniają nieźle rozgrywkę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: warlock »

Kemet
Cyklady + Hades
Blood Rage (ale tu tylko gameplay widziałem) ;).

Z agresywniejszych euro z interakcją: bardzo polecam Bora Bora ;).
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: metyu »

Zakazane gwiazdy, Pan lodowego ogrodu, Nexus ops, Chaos w starym świecie, eclipse.

z euro może empires age of discovery, troyes, wysokie napięcie, mythotopia, szogun
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: misioooo »

Euro, rywalizacja i konflikt, pudło pełne plastiku...
Hegemonic pasuje. Gra nieco abstrakcyjna, ale bardzo przyjemna. Nam we 4 osoby jakieś 2,5h zajmuje. Na mniej osób będzie szybciej.

Również pasuje tutaj Omega Centauri. Wg mnie mix Eclipse z Twilight Imperium z niemal zerową losowością. Choć tutaj już nie mamy takich komponentów jak w Hegemonicu.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: bukimi »

Pan Lodowego Ogrodu, Blood Rage oraz Dominant Species.
Wszystkie regrywalne, piękne, pełne agresywnej interakcji i wymagające sporo myślenia, by mieć szanse na wygraną.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: KubaP »

Pan Lodowego Ogrodu zdecydowanie da radę.
Dominant Species - choć genialny i idealny na 3 osoby, może być za mało atrakcyjny wizualnie.
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: McAron »

Może Hyperborea? Takie euro z area control. Plastiku w pudle (nie małym) też znajdziesz sporo :D

Edit: +1 do Cyklad. Na 3 osoby świetnie się gra z pełnym zestawem bogów, a każdy z graczy ma po dwa znaczniki do licytacji.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

No właśnie chyba wybiorę Cyclady ale nie mogę znaleźć dodatku Hades...:(
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: Fojtu »

Tak na szybko znalazłem: http://mepel.pl/cyklady-cyclades-hades

Poza tym nawet bez dodatków cyklady są bardzo fajną grą (no może poza Pegazem ale to już indywidualne gusta ;))
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: misioooo »

ShareAze pisze:No właśnie chyba wybiorę Cyclady ale nie mogę znaleźć dodatku Hades...:(
Do Cyklad proponuję dodatek Tytani. Nowa mapa (więcej "ziemi" do łażenia i wojowania). Wg mnie świetnie na tej mapie się gra nawet na 2 osoby w trybie 2vs2 (jest w instrukcji do tytanów 2vs2 i na 3 druzyny też). Nowa mapa i Tytani niwelują trochę to, że ktoś może ciągle brać Aresa, a inni mogą mu tylko pomachać na przywitanie jego wojsk w swoich prowincjach...
Hades jest jak najabrdziej bardzo dobrym dodatkiem, a Tytani wg mnie są rewelacyjni.

Hadesa widzę ma mepel.pl (poza instrukcją tam nie ma tekstu więc nie przejmuj się, że wersja angielska). Tytani w większej ilości sklepów są.
Polecam zajrzeć na http://www.i-szop.pl
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

Jeszcze mam chwilę do zastanowienia się. Może coś do jutra wymyślę.
Czyli w Cycladach jest walka o jednego boga? Mam to rozumieć tak że wszyscy na tym bazują?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: misioooo »

ShareAze pisze:Jeszcze mam chwilę do zastanowienia się. Może coś do jutra wymyślę.
Czyli w Cycladach jest walka o jednego boga? Mam to rozumieć tak że wszyscy na tym bazują?
Nie, bogów masz kilku i jest licytacja kto którego "użyje". Każdy z bogów pozwala robić coś innego. Np Ares, bóg wojny, pozwala budować piechotę i nią poruszać oraz budować fortyfikacje. Posejdon pozwala budować okręty i nimi poruszać oraz budować porty etc. Oczywiście może kilku graczy chcieć w danej rundzie skorzystać z tego samego - wtedy licytacja jest zaciekła i leci gruba kasa :) Czasami ktoś kogoś nie chce i można tanio wyrwać boga, który nam pomoże zrealizować nasz niecny plan. Generalnie wszyscy bogowie są użyteczni! Dodatek Tytani dodaje jednostki tytanów (lądowe), które możemy zawsze zbudować i nimi poruszyć (za kasę), niezależnie, którego boga wylicytowaliśmy na tę rundę.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

Rozumiem. Ale chodzi mi o to czy ten Ares jest najlepszą taktyka czy gra nie będzie się tylko opierała o walkę o niego. Jeżeli tak to zrezygnuje z tej gry
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: Fojtu »

Nie do końca.
Ares jest jedynym bogiem, który porusza jednostki lądowe
Posejdon porusza statkami
Zeus potania na przyszłość pewne rzeczy
Atena jest wymagana tylko do wygrania gry, nic nie daje
Apollo daje więcej kasy (jest jakby pasem)

Ares jest ważny, ale nie aż tak, że wszyscy się o niego biją. Jest parę sposobów na wzbogacenie swojej ekonomii, nie trzeba przejmować od razu rzeczy ludziom innym. Poza tym żeby się poruszyć Aresem między wyspami musisz mieć połączenie morskie i tak.

Jak dla mnie największa zaleta cyklad to fakt, że nie można wziąć graczowi ostatniej wyspy, i nawet jak ktoś wciry dostaje, to ciągle ma niezłe szanse się zebrać i wrócić do gry.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

A w razie czego coś podobnego macie do polecenia?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: misioooo »

ShareAze pisze:Rozumiem. Ale chodzi mi o to czy ten Ares jest najlepszą taktyka czy gra nie będzie się tylko opierała o walkę o niego. Jeżeli tak to zrezygnuje z tej gry
Pisałem, że każdy bóg robi coś innego i każdy jest użyteczny :) Nie znalazłem wygrywającej strategii w Cykladach - wszystko da się "skontrować", albo pójść po prostu inną drogą i wyprzedzić przeciwnika w pogoni za wygraną.

Coś innego? Pax Pamir. W tak małym pudełeczku i 100+ kartach nie wiem, jak autorom udało się tyle jadu ukryć... Świetna gra strategiczno-taktyczno-polityczna i do tego dosłownie można zmieścić ją w kieszeni.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: McAron »

Co do dodatków do Cyklad to proponuję najpierw ograć podstawkę, która jest naprawdę świetna i regrywalna. Potem poczytać o dodatkach i wybrać co Ci bardziej pasuje.

Odnośnie Aresa... bez współpracy z Posejdonem jest bezużyteczny. Aresa używasz gdy chcesz i możesz kogoś zaatakować. Przed każdą turą odbywa się licytacja o bóstwa, wiec bogów zmienia się jak rękawiczki. To jest serce tej gry. Grając jednym bogiem nie można wygrać...
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

Teraz mam dylemat pomiędzy Runewars a Cycladami :) Jeżeli ktoś grał w obie co poleci?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: Zet »

ShareAze pisze:Teraz mam dylemat pomiędzy Runewars a Cycladami :) Jeżeli ktoś grał w obie co poleci?
Grałem i w Runewarsy i w Cyclady, miałem obie, sprzedałem obie :wink:
Od Cyklad wolę Kemeta, a zamiast Runewarsów obecnie mam Clash of Cultures. W Clash grałem jak do tej pory raz, ale póki co jestem zadowolony z tej zmiany. Chociaż nie jest tak piękny jak RW.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: Rocy7 »

Tez polece Clash of Cultures, zwłaszcza, ze na BGG jest tłumaczenie zasad i całosci gry na polski.
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: omam »

polecę Blood Rage, Clash of Cultures, ale też Runwars, Cyklady, Kemeta i Zakazane Gwiazdy. Są na tyle odmienne i emocjonujące, żeby mieć je wszystkie :) ale biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania Blood Rage wziąłbym na pierwszy ogień
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana na 3 graczy :)

Post autor: ShareAze »

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Temat do zamknięcia!
ODPOWIEDZ