Flick'em Up

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Curiosity »

Czy Flick'em Up można w ogóle zaliczyć do planszówek? To zabawka zręcznościowa bez planszy, bez kart. Wydaje się być ciekawą jednorazówką, ale żeby zaraz zakładać jej osobny temat?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Curiosity pisze:Czy Flick'em Up można w ogóle zaliczyć do planszówek? To zabawka zręcznościowa bez planszy, bez kart. Wydaje się być ciekawą jednorazówką, ale żeby zaraz zakładać jej osobny temat?
pewnie że można. To co najczęściej jest prezentowane, to jeden z 10 scenariuszy w którym jedynym celem jest zapstrykanie się nawzajem. Poza tym są jeszcze scenariusze w który np. kradniemy złoto z miasta, zatruwamy wodę, pojedynkujemy się, etc. Polecam obejrzeć Scenario Book, trochę różnorodności jednak jest,raczej więcej niż jednorazówka.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Flick'em Up

Post autor: tokage »

Szybką partię i pierwsze wrażenia z rozgrywki znajdziecie na Game Troll TV.

Ja tylko przypomnę, że to ostatnie chwile na preordery ;) od środy gra powinna być już normalnie w sprzedaży.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: Flick'em Up

Post autor: melusina »

Curiosity pisze:Czy Flick'em Up można w ogóle zaliczyć do planszówek? To zabawka zręcznościowa bez planszy, bez kart. Wydaje się być ciekawą jednorazówką, ale żeby zaraz zakładać jej osobny temat?
Dyskusję na temat gier tego typu można znaleźć tu:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =crokinole

Idąc twoim tropem należałoby usunąć również wątki: "Loopin' Louie", "Catacombs", "Crocinole", "Carrom", a nawet "Sherlock Holmes CD" :wink:

Nie ma polskiego odpowiednika na określenie "board games" (gry stołowe). Na tym forum zwrot "gry planszowe i karciane" można więc rozumieć w szerszym konteście.
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Andarist »

po angielsku jest wrecz jeszcze inne okreslenie przeciez na 'gry stolowe' - tabletop games
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Flick'em Up

Post autor: mikeyoski »

Curiosity pisze:Czy Flick'em Up można w ogóle zaliczyć do planszówek? To zabawka zręcznościowa bez planszy, bez kart. Wydaje się być ciekawą jednorazówką, ale żeby zaraz zakładać jej osobny temat?
Jednorazówką? To nie jest T.I.M.E Stories czy gra z cyklu Legacy. No chyba, że masz taką koordynację ruchową zapewniającą 100% powtarzalność swoich ruchów.


Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zet »

mikeyoski pisze: No chyba, że masz taką koordynację ruchową zapewniającą 100% powtarzalność swoich ruchów.
Albo tak silne pstryknięcie, że jak trafi meepla, to rozbije w drobny mak, wtedy to rzeczywiście będzie gra Legacy.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Zet pisze:
mikeyoski pisze: No chyba, że masz taką koordynację ruchową zapewniającą 100% powtarzalność swoich ruchów.
Albo tak silne pstryknięcie, że jak trafi meepla, to rozbije w drobny mak, wtedy to rzeczywiście będzie gra Legacy.
Bez oporu kciuka (a tak się tu pstryka) może być ciężko, o to bym się akurat nie martwił :D.

Czy w plastikowej wersji jest czegoś mniej? Budynków, kaktusów etc? Bo to pudełko jest znacznie mniejsze.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Flick'em Up

Post autor: tokage »

Jedna jedyna różnica to takie podstawki na żetony postaci. o tej:
Spoiler:
W naszej będą same karty postaci i będzie je trzeba położyć na stole. Poza tym zawartość pudełka jest taka sama, ino plastikowa.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

tokage pisze:Jedna jedyna różnica to takie podstawki na żetony postaci. o tej:
Spoiler:
W naszej będą same karty postaci i będzie je trzeba położyć na stole. Poza tym zawartość pudełka jest taka sama, ino plastikowa.
A, to gites, nie będę za tym płakał. Już nie mogę się doczekać środy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Marx »

Lepiej się w to gra na stole czy na podłodze? ;-)))
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Flick'em Up

Post autor: TTR_1983 »

Ja na pewno będę grał na.podłodze :)

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Marx »

Akurat jestem po mocno zakrapianej imprezie i żadne gry się nie sprawdziły, przy Martwej Zimy dwie osoby zasnęły (w tym ja), myślę, że Flick'em Up czy Cat Tower będą idealne na takie okazje :mrgreen: Ten motyw z podłogą też pasuje.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 08:52 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Flick'em Up

Post autor: misioooo »

Marx pisze:Akurat jestem po mocno zakrapianej imprezie i żadne gry się nie sprawdziły, przy Martwej Zimy dwie osoby zasnęły (w tym ja), myślę, że Flick'em Up czy Cat Tower będą idealne na takie okazje :mrgreen:
Tylko taki Flickemup będzie wtenczas jednorazówką - po takiej imprezie już pewnie komponentów nie odnajdziesz ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Marx »

Coś w tym jest :mrgreen:

Btw. recenzja Game Trolls mnie zachęciła, dobra zabawa :-))) Czekam na dodatki.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Flick'em Up

Post autor: AkitaInu »

Gre można za 99zł kupić w planszomanii :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Dzisiaj trafiłem na coś co sprawiło że zastanawiam się na wersją drewnianą :D

Zapowiedź dodatku
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Lubel »

Fajny dodatek, ale wydaje mi się, że jak podstawka w plastiku się dobrze rozejdzie, to wydawnictwo zdecyduje się także na dodatki. Zresztą o tym z końmi gdzieś już coś czytałem, że będą się przymierzać, ale uzależniają od popytu na podstawkę. Jakoś tak było pisane.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Rzecz w tym ze w drewnie za 40 dni, a w plaskiu raczej blizej 340 :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Flick'em Up

Post autor: kaszkiet »

Sekator pisze:Rzecz w tym ze w drewnie za 40 dni, a w plaskiu raczej blizej 340 :D
40 do 340 to mniej więcej też różnica w cenie, ale zamieniając miejscami drewno z plastikiem.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

kaszkiet pisze:
Sekator pisze:Rzecz w tym ze w drewnie za 40 dni, a w plaskiu raczej blizej 340 :D
40 do 340 to mniej więcej też różnica w cenie, ale zamieniając miejscami drewno z plastikiem.
Też prawda. Tak się ciągle zastanawiam nad łączeniem. Niby w dodatku są tylko konie, gdzie różnica masy nie ma znaczenia (?) Więc jeśli ludziki się mieszczą w "siodła" to nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

Jakoś dodatek koni mnie nie przekonał, natomiast ten Red Rock.. miód malina bajka! Bardzo podoba mi się opcja dodatkowych broni, tomahawku, łuku, gatlinga.. znaczne urozmaicenie to.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

Zefireq pisze:Jakoś dodatek koni mnie nie przekonał, natomiast ten Red Rock.. miód malina bajka! Bardzo podoba mi się opcja dodatkowych broni, tomahawku, łuku, gatlinga.. znaczne urozmaicenie to.
Chowanie sie po lasach, nie zapomnij o chowaniu sie! Ciekawe czy gra sie z tym w 3, czy np kontrolujemy indian na zmiane.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

Sekator pisze:... Ciekawe czy gra sie z tym w 3, czy np kontrolujemy indian na zmiane.
Jak to? Przecież w podstawkę możesz grać 2-10 osób, czemu nie mógłbyś więc w 3? :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

3 drużyny miałem na myśli, nie podziały poszczególnych frakcji między parę osób.
ODPOWIEDZ